Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Barton


Barton
senior tag

Ki lehet olvasni vagy sem ?

(#2) Male


Male
nagyúr

Szerintem nincsen, mert ha lenne, akkor a BIOSban ennek engedélyezhetőnek kéne lennie (valami személyiségi jogok miatt vagy ilyesmi - amivel a PIII-nál vacakoltak)

(#3) hogyishívnak? válasza Male (#2) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Attól, hogy nem látjuk valaminek a beállítási lehetőségét még nem jelenti azt hogy nem létezik.Álitom az összes alaplapnak is van 1edi azonositója, ugyanúgy mint minden winxcsinek, cd, dvd, vga... bármi ami a gépben van szinte. Azért mert nem kötik az orrunkra a létezését,hozzáférhetőségét attól még benne lehet bármiben 1azonositó mégha soha semmi nem is használja.

Tibi

(#4) LordX válasza hogyishívnak? (#3) üzenetére


LordX
veterán

Akkor mondok 1et: Hálókártya: mindegyik darabnak egyedi MAC címe van. És ezt nagyon durván kihasználják.

(#5) karib válasza LordX (#4) üzenetére


karib
addikt

Kivéve pölö a hamisítottakat - ismerős már fogott ki egy rakomány _totál_ megegyező, koppintott márkás hálókártyát - még a MAC is ugyanaz volt :) Volt is belőle kavarodás, mire kiderült a turpisság. Tán Adi mesélhette, de lehet, hogy más...

Department of Redundancy Department

(#6) hogyishívnak? válasza LordX (#4) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

oké... ezért mondtam. miért pont a P4-be ne lenne? A mai világban ez filléres tétel a gyártónak.Ez szerintem manapság minden gyáró saját érdeke, ki tudja mikor jön neki jól.

Tibi

(#7) Maverick14 válasza Barton (#1) üzenetére


Maverick14
tag

Hivatalosan a CPUID utasítás csak a PIII-nál adja vissza a proci sorszámát egyéb esetekben nem.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#8) Male válasza hogyishívnak? (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Persze minden szarnak van sorszáma, stb, csak a kérdés az volt, hogy olyan PSN bigyója van e a P4-nek, mint a PIII-nak volt (amit ki lehetett olvastatni, BIOS-ból letiltani), márpedig ilyenről nem tudok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.