Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Valve steam survey

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

Bővebben: link
Frissitve lett az Valve Steam Survey. Mivel a grafikus kartyak reszlegeben eleg sok info van, tomoritettem egy kicsit a kovetkezoket:

Osszesen 286082 gep lett lekerdezve amikor a szamokat szedtem, abbol kivalogattam azokat a kartyakat, amik ''hasznalhatoak'' lesznek a jatekhoz es csak az NV es ATI chipekre epulnek (nincs tehat S3, onboard Intel stb...). Ez osszesen 248398 kartya, ami az osszgepek 86.6%.

Negy kategoriara osztottam oket, aszerint milyen renderelesi modot fognak hasznalni a jatekban. Egy kivetelt tettem, a high-en GFFX kartyakat a DX9 kategoriaba soroltam pedig az eddigiek szerint egy kevert DX8/DX9 modszer lesz ezeknel hasznalva. Azert csinaltam igy, mert maskepp az NV kartyaknal nem letezne DX9 kategoria.
Geforce 6800 es X800 kategoriaju kartyak nem szerepelnek a listaban, valoszinuleg ezek a 14211 db Other-kent es 16324 Unknown-kent jelolt kartyak kozt vannak, amik az ossz 4.84% es 5.56% teszik ki. Ez nem azt jelenti hogy annyi van beloluk, csak azt, hogy kb ott lehetnek, mivel legalabb egy kell hogy legyen a 286082 gepben mindegyikbol :)

Melyik kartyakat sorotam melyik kategoriaba:

1. NV DX6: RivaTNT2
2. NV DX7: GF2, GF2MX, GF4MX
3. NV DX8: GF3, GF4, GFFX 5200/5600/5700
4. NV DX9: GFFX 5900, 5950
5. ATI DX6: Radeon 7000
6. ATI DX7: Radeon 7500
7. ATI DX8: Radeon 8500/9000/9200
8. ATI DX9: Radeon 9500/9600/9700/9800

Az eredmenyek darabban es szazalekban a 248398 kategorizalt kartyahoz merve:

NV_DX6______3579___1.4%
NV_DX7_____58695__23.6%
NV_DX8_____81447__32.8%
NV_DX9______8064___3.2%
NV_Total___151785___61.1%

AT_DX6______1757___0.7%
AT_DX7______1351___0.5%
AT_DX8_____20466___8.2%
AT_DX9_____73039__29.4%
AT_Total___96613___38.9%

[Kerekites miatt van .2% elteres a 100-tol, de ez az aranyokon nem valtoztat semmit]

A szamokbol az derul ki (sajat velemeny) hogy a DX6 modot nyugodtan kihagyhattak volna. Az osszegzesben nem szereplo Intel onboard kartyak zome is DX7 es mint fent emlitettem a GF6800 es X800 kartyak is koztuk vannak.

DX7 mod kihagyhatatlan a nagy tobbsegben NV tulajokra valo tekintettel, es termeszetesen az Intel tulajok miatt (de azok elnyeszo mennyisegben vannak).

DX8 mod az NV tulajok reszerol letfontossagu, mivel csak ezzel megy a jatek elfogadhato sebessegel a felhasznalok 32.8%-nak (es valljuk be a plusz 3.2%-nak is). Az ATI tulajok szinten szepen jelen vannak a DX8 kategoriaban a maguk 8.2%-val - ennyi felhasznalora tekintettel kell lenni.

DX9 modot per pillanat gyakorlatila az ATI tulajok uraljak. Az NV kartyak kozul csak a GF6800-as sorozat hasznalhato ebben a modban, de ez ma piaci reszesedesben meg az ATI DX8-as 8.2%-tol is messze elmarad SZVSZ. A jovore valo tekintettel viszon mar nagyon ott vannak amint normalis mennyisegben lesznek a mid-range NV43 kartyak szallitva (AGP vagy PCIe verzioban) - ez jovo tavasznal hamarabb nem fog bekovetkezni.

A szamok frissulnek ebben a pillanatban is, de ez mar a szazalekokon nem nagyon fog valtoztatni.

Bocs, de jobban nem lehetett formatozni, igy kicsit ronda lett a kimutatas.

Uff...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) Raymond


Raymond
félisten

Latom sokmindenkit erdekel :D

Amugy mar tobb mint 400 ezer gep lett lekerdezve, de az aranyok nem valtoztak...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) parandroid válasza Raymond (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

most olvastam máshol, gondoltam nyitok neki egy témát, de jó hogy rákerestem... :D szerintem igenis érdekes. szertefoszlik végre a mítosz, hogy a ''fejlett'' ''nyugati'' országokban, ahol a tejjel-mézzel folyó kánaán hömpölygi körbe a hardverboltok polcait sem egygigás corsair-memóriákból van a kerítés, és nem x800-at gyömöszöl a télapó a kiscserkészek harisnyáiba. nyilván azért teljesen más ennek az oka. érdekes mindenesetre, hogy nálunk milyen kultusz képződik minden egyes (többé-kevésbé) tartós fogyasztási cikk köré. kezdődött az egész a színes tévével és a videómagnóval, aztán folytatódott a mobiltelefonnal és a számítógéppel, most pedig tetőzik a házimozi-őrület. félelmetes, hogy nálunk a nyolcad-tizedannyi bérből tudjuk kigazdálkodni azt, amit a ''modern'' fogyasztói társadalom megkövetel. :( igenis érdekes dolgok ezek.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) Biaggio


Biaggio
őstag

Érdekes lenne a statisztika, ha lenne egy ''átlaggép'' is az oldalon.

(#5) parandroid válasza Biaggio (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nehogy már nem látod az átlaggépet a számok mögött? ;) hát ezeknek az elkényelmesedett konzumereknek már mindent készen kell a szeme elé rakni? :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ja, és ennyi magyar mindenképpen részt vett a felmérésben:

XP Szervizcsomag 1 (Build 2600) 1,306
XP Szervizcsomag 2 (Build 2600) 265

:D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) Biaggio válasza parandroid (#5) üzenetére


Biaggio
őstag

Na jó, összeraktam. Átlaggép:

Windows Version: XP SP 1 (Build 2600)
Processor Vendor: GenuineIntel
Processor Count: 1 cpu
CPU: 2.0 Ghz to 2.3 Ghz
RAM: 256 Mb to 512 Mb
Network speed: 256.0 Kbps

Video Card Driver Name: nv4_disp.dll
Video Card Description: NVidia GeForce4 MX Series

Game Screen Width: 1,024 pixels
Game Screen Depth: 16 bpp
Game Renderer: OpenGL

TotalHD: 70 Gb to 80 Gb
FreeHD: 10 Gb to 20 Gb

(#8) parandroid válasza Biaggio (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

azaz a legelterjedtebb gép egy kicsivel 2 ghz feletti intel processzoros (valszeg celeron) konfiguráció 256mb rammal, mx440-nel, 1024*768-as felbontással, 16 bites színmélységben, ami egy 17''-os monitort valószínűsít, 80gb HDD-vel, amin van még olyan 15gb szabad hely, az operációs rendszer természetesen winxp. ez szerintem itt mo-n is átlagosnak mondható aktív játékosok között. akkor annyira nem is vagyunk lemaradva...

szerk: bár szerintem nálunk amd lenne a processzor benne.

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Dilikutya


Dilikutya
félisten

egyáltalán nem vagyunk elmaradva, külföldi fórumok aláirásaiban is jól tükröződik, mit használnak. gf3ti, athlon xp 2500+, 512mb ram, 60-80gb-os hdd-k, és ott se mindenki 22 colos monitoron dúmozik 1600-as felbontásban
gondolom odakint nem épül életforma a ''jajj futni fog vajon a Sims2'' szintű jajveszékelésre, nem szórják el a pénzt hardverre hogy mindig tudjonak szűrőkkel játszani 1600-ban:) pedig nyugaton jobban megtehetnék, az árak alacsonyabbak, a bérek magasabbak. nekem ez tipikus magyar mentalitásnak tűnik. istenbizony nálunk úgy tűnik (legalábbis a Ph-s tapasztalataim szerint) magasabb a DX9-es NV kártyák aránya, mint odakint :D ami persze általában valami alsó/közép kategóriés FX 5200, 5600, 5700. ezt lehet csak én látom igy, és ez csak a gépükkel foglalkozókra vonatkoztatom, akinek csak van otthon valami, hogy legyen, és nem játszik, vagy nem rendszeresen, az ebben nincs benne

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) parandroid válasza Dilikutya (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

azért a ph! egy másik típusú közösség, mint az átlagos játékos, aki idejár, az már megszállott bizonyos szempontból. :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Biaggio válasza Raymond (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Lassan nekem is váltanom kellene DX8-ról DX9-re :)) Sebaj, majd gyúrok az átlaggépre.

(#12) duracell89


duracell89
senior tag

ezt a statisztikát hol lehet megvaccsolni?

(#13) Raymond válasza duracell89 (#12) üzenetére


Raymond
félisten

#1-ben ott a link (legfelul)...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Biaggio válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Biaggio
őstag

Biztos, hogy érdekes lenne egy hasonló felmérés magyar oldalon. Van valamerre ilyen?

(#15) parandroid válasza Biaggio (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nem lenne jelentős különbség imho. legalábbis saját tapasztalataim alapján.
meg azért látszik, hogy elég sok magyar is letöltötte a hl2-t... lásd: #6 :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

szalagcímekben:

túl az egymillión

ill.:

erősít az ati

Bővebben: link

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) Raymond


Raymond
félisten

Ugy nez ki kitisztitottak es/vagy ujrakezdtek igy megint meg csak fel millio alatt van az eredmenyek szama es az aranyok is valtoztak:
Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) banani válasza Raymond (#1) üzenetére


banani
tag

köszönjünk szépen, h utánajártál!!! ;);):):)

(#19) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

XP Szervizcsomag 2 (Build 2600)... Látom magyarok is játszanak szépszerivel :D

--- Geri vagyok ---

(#20) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Régi topik, tudom, de megint túl vannak az egymillión: Bővebben: link. A legnagyobb változás talán, hogy 24%-on a kétmagos, és 0,5%-on a négymagos CPU-k. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Valve steam survey
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.