Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4015) kymco


kymco
veterán

Erre válasz:

Azt tudnod kell, hogy az egyházak nem egy jogcímen kepnak pénzt az államtól. Én négyről tudok alapvetően:
1. Az állami feladatok átvállalása. Ez értelemszerűen teljesen az állami intézményekhez hasonlóan kell kezelni. Fillérre el kell számolni a pénzzel, és ki is derül ebből, hogy mennyi az az összeg, amit adományokkal pótolnak ki...

2. Kárpótlási járadék. Ez a korábban törvénytelenül államosított egyházi javak miatt kapja törvényesen minden egyház... magánszemélyek is kaptak kárpótlást, az egyházak is... ennek törvényességét több cikluson átívelő politikai garnitúra sem kérdőjelezte meg... nem gondolom, hogy erre vonatkoztatni kellene a szigorú állami elaszámolást, mint ahogy te sem teszed ezt a jövedelmeddel... Az egyházon belül ezt megfelelen többszintűen ellenőrizve használják és használták fel....

3. Még kap az államtól pénzt a hitoktatásért az oktatást végző hitoktató, lelkész... ez tört része egy tanári fizetésnek, óraszám alapon kapják meg. Ezen lehet vitatkozni, egy-egy gyülekezet életében fontos összeg, de összességében szvsz nem jelentős. Én azt gondolom hogy adózom annyit, hívőként és adóznak azok, akik járatják a gyerekeiket, hogy beleférjen az államnak... főleg azzal, hogy a most is hiányzó világi etika oktatást hivatott betölteni.....

4. Az egy százalék, és ennek korrigált össszege, ami mára, már mint a korrekció elég szoliddá lett... Az ország jóval több, mint a fele 1%-ot nem adózó állampolgár (mert az 1% minimumhoz van kötve, ha nem éri el, akkor nem lehet rendelkezni róla). Az okok különfélék, ergo nem reprezentálják az 1%-ok a társadalom igényét... és mivel vagy-vagy alapon lehet adni, ezért pld egy evangélikus család, ha református gimnáziumba járatja a gyerekét és a nagyszülő katolikus öregotthonban van, nem aprózhatja el az 1%-át...

Akkor viszont -bocs-, de azt kellett volna írnod, hogy senki ne hőbörögjön, mert az egyház minden pénzt visszajuttat az egészségügybe/szociális intézményekbe és ezzel el is számol az állam felé, nem pedig felháborodni azon, hogy a hálátlan emberek nem értékelik a segítséget, mert egyrészt ugye nem várunk hálát egy önzetlen cselekedetért, másrészt pedig igazolható minden kiadás.
Sajnálom, de nem értem, amit írsz. Pont arról írok, hogy az állami feladatokat ellátó intézményeink forintnyi pontossággal kell, hogy elszámoljon az állam felé.... és nem hőbörögtem.... :F

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.