Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4014) kymco


kymco
veterán

Erre válasz:
De még mindig nem értem mért kell ehhez a vallási jelző. Lehetne simán államilag fenntartott intézmény is.
Valójában érdekes lenne egy pontos és valós elszámolást látni.

A vallás szerepe nem jelző csupán. A addiktológiai problémákból az átlagnál jóval nagyobb hatékonysággal tud gyógyulást biztosítani pld, és ennek oka nem a jelzőben, hanem a kereszténység tartalmában lehet megtalálni. De hasonlóan jó megoldások vannak a fogyatékos ellátásban, ahol érdemes összehasonlítani az állami megoldásokat a keresztény megoldásokkal... én bár elfogult vagyok, de úgy látom, hogy állják a sarat, sőt...
Az államnak jól jön, hogy kevesebb pénzből jobb megoldásokat tud dolgokra az egyházon keresztül... csak ezt ma nem divatos kimondani. Ma az a divatos, hogy válasszuk szét az államot az egyháztól... erre mozdul pár százalék szavazat.... de hogy mit is jelent ma 2009-ben ez a mondat, már nem igazán lehet megtudni.... ugyanis szét van választva....
Ma a szavazatok érdekében szapulni kell az egyházat... de a "szolgáltatásaival" minden politikus szívesen él... Érdemes megnézni, hogy a nagy szoci politikusok, szdsz-es honatyák milyen iskolában tanultak és taníttatják gyerekeiket esetenként... a piarista névvel sokszor találkoznál, ha kutakodnál.....

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.