Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#24236) Miklós315 válasza MageRG (#24234) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Nem tudom mivel lehetne gyökeresen megváltoztatni az emberi természetet, de gyak. a kereszténység is csak azzal operál, ami van: jutalmaz és büntet. Nem programozza át az ember agyát (illetve néha igen, ahogy a szekták is - csak ennek megvan az ára)."
Hát ez a nagy probléma!
Mert, ti. nem is kell! Jó reggelt! A viselkedés - önkontroll, felelős döntéshozás - a lényeg, nem az ember lecserélése egy másik (génnemesített/digitalizált-módosított) "fajra". Ez az alapvető ellentét a tradíció és a progresszió között. Sem a végességet (halált) sem az embert magát (természetet és a belőle eredő felelősség-kötelezettséget) nem hajlandó elfogadni a progresszív, baloldali, liberó, idealisták tábora.
Ezért kezdenek légvárakba kapaszkodva eszközökben megoldást látni, és ember-/életellenes falansztereket álmodni. Tartsátok meg!

"Az MI-t nem feleslegesen vonom be, hanem mint elkerülhetetlen dolgot, amivel számolni kell"
Tévedés: NEM KELL, senki nem kötelezi erre az emberiséget, kivéve, ha mégis - irány a konteo topik...(?)

"A nincs rá garancia, az egy őszinte kijelentés.A tudomány nem jelent ki abszolút igazságokat.
A megváltásra sincs garancia, csak az egyház ezt nem ismeri be."
1. Jó lenne végre nem keverni a szezont a fazonnal (almát a körtéhez)...
A tudománynak NEM DOLGA, a hitnek/vallásnak igen, épp arra irányul a kezdetektől fogva.
2. Másrészt mégis azzal a vehemenciával lépnek fel a tudomány hivatalos és kéretlen képviselői (nem mind), hogy "eretnek bolond", aki nem fogadja el az igazságait, és akadályozza a progressziót (ezért le vele)... Fő a következetesség és a hitelesség.

"Viszont nagyon érdekel, miért gondolod, hogy a tudomány vallás?"
Amit ezzel kapcsolatban röviden leírtam, teljesen világos. olvasd-értelmezd.

"Az üdvtörténetnek utána kellett néznem: ez ugyanaz, mint a diszpenzacionalizmus?"
1. Az üdvtörténet maga a Teremtés kezdetétől a Második eljövetelig tartó egész folyam.
2. A diszpenzacionalizmus egy réteg-elmélet (nem az Egyház hivatalos álláspontja) - nem is érdekel ilyetén formán (nem is vallom).
(3. Ha utánanéztél, már tudnod kéne ezt...)

"Lehet hogy félreértem, de a keresztény hitben még mindig Isten adja az örök életet és az igazi boldogságot. Másképp nem lehet elérni. Istent azért kell imádni, szabályait betartani, mert ezeket adja."
Hogyne: a keresztények számító, utilitarista csürhe, hurrá. Nem! Olvass vissza, már tárgyaltuk... :(((

"mit mond egy hittérítő? Boldogságot ígér, és örök életet."
Nem. Ez csak egy általad kiragadott részlet.
Ezért nem értheted meg, miért nulla/semmi/hazugság az utilitarizmus és a szekuláris etika: nem csak kapni kell, nem csak a boldogság létezik, mert ez önző, zsákutcába tartó felelőtlen gyerek-felfogás. (akarom! kell! jár! - ebből indulsz ki, csak ez létezik, de ez nem igaz/helyes.)
Isten teremtményeiként hála, kötelesség, imádat is osztályrészünk Felé - mert Ő a Teremtőnk.

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.