Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Valami nem műxik rendesen... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

Segítsen már valaki, mert minnyá olyat belerúgok ebbe a ****-ba,hogy leszáll a harmadikról :)

Szóval Abit BH6+PII 400+TNT2
A gond az, hogy a videokártya csak és kizárólag egy driverrel hajlandó működni. 06-8-2000-es winME driverrel. Ha megpróbálom akármelyik detonatort v. régebbi nvidia drivert felrakni, az újraindítást követően kb. 3s-ig van kép, utána meg szétesik teljesen. A MS driverrel működik, de azzal meg játszani nem lehet.

Mi lehet a hiba? Egy win újrainstallal megoldható? Vagy a kártyában szállt el valami?

7447 óta folyamatosan...

(#2) danteshell


danteshell
aktív tag

És ezt kb. 1 hónapja csinálja, előtte tökéletesen működött.

7447 óta folyamatosan...

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

nagyon gázos mert irodai gép és ha nem tudom működőképessé tenni, visz anyám az enyémet... :(

7447 óta folyamatosan...

(#4) Egon válasza danteshell (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha azzal az egy driverrel jól műkszik, akkor mi a gond? Fel kell rakni és annyi... Ha meg irodai gép, akkor a beépített driver is jó, hiszen irodai gépen nem játszunk...:D
Komolyra fordítva a szót: noname TNT2 vagy márkás?
Szerintem a Windows reinstall megoldja a dolgot...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Freezura válasza Egon (#4) üzenetére


Freezura
tag

Én is jártam így WinME alatt az ABIT MX400 kártyámmal. Új driver fel, újraindít, kép 3s után szétesik. Most XP alatt ugyanaz a driver XP változata szupi. Szerintem a probléme az, hogy nekem egy régebbi monitotom van 800x600-ban csak 72Hz-et tud az új driver pedig esetleg többel akar pl. 75Hz-el indítani. A működő driverrel is, ha 75Hz-re állítok szétesik a kép, mert a monitor nem tudja miröl van szó. Szerintem esetleg a régebbi monitor lehet a probléma, bár ez csak tipp!

(#6) McJames válasza danteshell (#2) üzenetére


McJames
senior tag

Azér' egy víruskergetés sem ártana asszem'. Utána Egon-féle verzió, ha az nem műx. dokumentumok újbóli ellenőrzését követő mentése, és teljes gyalu (boot-szektor ell. és/vagy format c:, újra install stb., stb., stb.).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) Egon válasza McJames (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

McJames: komolyan mondod, hogy van olyan vírus, amelyik egy bizonyos vgadriverrel nem aktivizálódik, a többivel meg igen???
A monitorkérdés már inkább, de akkor meg esetleg ki kell próbálni csökkentett módban...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) McJames válasza Egon (#7) üzenetére


McJames
senior tag

Persze, hogy nem, de ártani nem árt... :D (Őszintén szólva egész éjjel [is] dolgoztam, és már midenhol ''rémeket'' látok..., bár inkább látnék végre ágyat... - szóval bocs.)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) guest


guest
veterán

Más Talány is jöhet?

MSI 815ept Pro alap / 1,2 Tualatin Proci / SB 5.1 hang / valami 64MB-s video. (256MB noname), WinMe

A probléma a következő:
2*256 rammal fagy
jók a slotok (kipróbálva/tesztelve)
jók a ramok ''noname'' (szintén)
Alaplap csere is volt és ua.-t a hibát produkálta kicsit megy oszt kékképernyő vagy se szó se beszéd újraindul...
(utolsó tipp csak a Brand ram lehet a megoldás)

Várom a tippeket (ha csak 1 ram van benne simán elmegy évekig (elolvastam a mesét nincs semmi spec megkötés a ramokra).....

U.

prohardver vendég

(#10) Egon válasza guest (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Háááááááát... Elsődleges tippem: RAM. Ki kellene próbálni 2 másik modullal. Egyforma a két noname modul? Van olyan, hogy nem mennek együtt ha nem egyformák... Esetleg érdemes lenne felcserélni a modulokat... Ezen kívül én kipróbálnám kártyák nélkül feltenni a Windowst (csak VGA), valamint egy másik Windows-zal is kipróbálnám (Win98 rulez! :D)...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) McJames válasza Egon (#10) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs, ma a könnyebb ellenállás felé tudok csak menni: cseréld ki a 2×256-ot egy 512-esre és már készen is vagy... :)
Esetleg az egyenként berakott RAM-okon nem ártana egy memóriatesztet csinálni... ha talál valamit, és ismételhető a hiba, akkor lehet cserélni - remélhetőleg van gar. -, ha nincs, de tövábbra is ''szórakoznak'' együtt, akkor is lehet cserélni.
Ja, ha van valamelyik közeli cimborának hasonló RAM-ja, akkor talán azzal sem ártan tesztelni egyet.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) McJames válasza McJames (#11) üzenetére


McJames
senior tag

Jut eszembe, melyik két bank-et használod? Ha jól tévedek 3 van... Próbáld a CPU-tól távolabbiakat.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#13) guest


guest
veterán

Hali! A ram az oka a dolognak.Hiába fut le a teszt,azt fogod látni,hogy minden ok.
De ennek ne dőlj be!Ezt én is eljátszottam.
Vedd elő az alaplap könyvét és nézd meg,hogy kell-e állitani a bios-ban ha két különböző modult raksz bele. Nállam kelett. Lásd abit BW-7.
Szoval egy ,vagy tényleg egy 512-es egyedül,vagy jó párválasztást.
üdv:bubu.

prohardver vendég

(#14) guest válasza guest (#13) üzenetére


guest
veterán

4 bank van...
próbáltam cserélgetni is de ua. a hiba. (természetesen a leírásnak megfelelően) A ramokat is páronként (majd) random cserélgettem semmi változás (én is gondoltam az 512re DE ha az alaplap szar akkor a hiba később jön elő mikor a garanciának off!). A memtest86 ot futtattam
minden általam kipróbált ram (6db) lefutott 12órás tesztek de ha 2 volt bent (akárhol és akár milyen fajta) akkor kb 70-75 sec alatt elkezdte okádni a hibákat!

U.

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Hát akkor gyors csere! amig lehet!!
Nekem ezt xp vel csinálta. a 98 se simán fölment azt nem érdekelte.Millenniummal nem prócáltam,de én is tököltem vele három napig mire meglett a megoldás.Mert az sem mindegy,hogy melyik slotba dugod. nekem a két szélső jött be a hárombol.
ha középre is raktam akkor meghülyült.ezután cseréltettem ki.azóta szupi.pedig három különböző van benne:)))

prohardver vendég

(#16) danteshell


danteshell
aktív tag

Akko win reinstal... a fene egye meg, pont ezt akartam elkerülni :(

7447 óta folyamatosan...

(#17) danteshell válasza Freezura (#5) üzenetére


danteshell
aktív tag

biztos nem a monitor, mert az enyémmel /19''/ is és haveréval /21''/ is ezt csinálta. Hogy a franc essen bele...

7447 óta folyamatosan...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Valami nem műxik rendesen... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.