Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) woodpaul


woodpaul
őstag

Kezdjük az elején. Tavaly júniusban vettem egy SAMSUNG SpinPoint 80GB-os SATA vinyót (SP0812C). Már pár hónapos korában feltűnt, hogy Speedfan-ban a SMART-nál a FITNESS értéke 1 (azaz egy) rublika. Arra gondoltam, biztos bugos a program, nem törődtem vele sokat.

...Aztán tegnap hazajöttem, és azzal fogadtak, hogy nem találja a gép a Samsung partícióit. Megnéztem, valóban nem látja a gép, HDD LED egyfolytában ég. Újraindítom. Rendben van, működik...

Rendben volt, egészen ma kora estig. Gépezek, aztán egyszercsak tompa, szabályos kattogásokat hallok a vinyók felől (a Samsung alatt van egy Maxtor is), a HDD LED folyamatosan ég. Rögtön tudtam, hogy nem fogom megtalálni a Samsung partíciókat, így is lett. Mivel nagyon idegesített a kattogás, és arra gondoltam, talán most vesznek el értékes adataim, hardreseteltem a gépet. Csakhogy az nem bootolt be, mivel egyik vinyót sem találta meg a BIOS (a Maxtor vinyóról kellett volna bootolnia). Kicsi para, táp lekapcs, kicsit vár, bekapcs. Bebootol a gép, aztán megint kezdődik a kattogás, Samsung megint elbújt. Táp ismét ki, ház szétszed, ablak kinyit, én el vacsizni. Ideges kajálás. :)

Miután végeztem, újra bekapcs. Némi meglepetésre a Samsungról bootolt be, biztos átállíottam arra. Szépen bebootol, működik. Ezt kihasználva törlöm a DVD kollekciómat a Maxtorról, és nekiállok a Samsungról adatot menteni. Végig f*stam, vajon mikor szarik be megint? De nem hagyott cserben, átvettem minden lényeges adatot. Aztán nyomtam 20 percet a Doom3-mal, hibának semmi jele.

Most a Maxtorról vagyok bebootolva, így meg a gép már vagy 1.5 órája, Samsung jól viselkedik. De mi lehet a baj? Mivel diagnosztizálhatnám egyértelműen, hogy Sami beteg? Biztos, hogy a Sam a hunyó és nem mondjuk a SATA vezérlő?

Ezekre a kérdésekre keresném a választ; kérlek Benneteket, segítsetek tapasztalataitokkal!

[Szerkesztve]

Androidő

(#2) AMD Power


AMD Power
titán

Nem vagyok én olyan biztos abba ,hogy a Winyó a rossz! Ez csak egy megérzés , de szerintem ott más probléma van!:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3) PeliScan válasza woodpaul (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Haldokló Samsungról Maxtorra menteni... veszélyesen élsz! :DDD

(#4) woodpaul válasza AMD Power (#2) üzenetére


woodpaul
őstag

De mi? Pár napja átvariáltam a tápkábeleket, mert a gépbe került egy 9800pro. De a Samsung tápkábelén egyedül a vinyó van, ami egy Molex-SATA átalakítón keresztül kapcsolódik.

Mondjuk én örülnék, ha a vezérlő lenne a ludas, mert akkor gyakorlatilag ingyen válthatnék jobb alaplapra. :)) A kérdés csak az, hogyan lokalizálható a hiba?

Androidő

(#5) woodpaul válasza PeliScan (#3) üzenetére


woodpaul
őstag

Hehe, a Maxtorról meg ezerrel DVD-re... Az legalább RiData! :DDD

Androidő

(#6) woodpaul


woodpaul
őstag

up, fontos lenne

Androidő

(#7) gege71.hu válasza woodpaul (#1) üzenetére


gege71.hu
addikt

A szabályos időközönkénti kttogás alapján valszeg el fog feküdni a hdd mechanika ill az azt vezérlő csip.
Nekem is így kezdte anno egy 60-as iDE-s IBM. Annyi időm még nekem is volt, hogy mentsek, de röviddel azután(2-3nap) elhalálozott. Már formázni sem tudtam, mert abba is belepunnyadt.

(#8) woodpaul válasza gege71.hu (#7) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszi, akkor mentek mindent, amit lehet! Szerencsére van rá gari bőven, megpróbálom majd becserélni egy nagyobb Samsungra... :D

Androidő

(#9) gege71.hu válasza woodpaul (#8) üzenetére


gege71.hu
addikt

Persze, hogy nálam hasonló körülmények közt halt be a vinyó nem jelenti azt, hogy nálad is tutira az fog történni :)

(#10) woodpaul válasza gege71.hu (#9) üzenetére


woodpaul
őstag

A lényeg az, hogy tutira derüljön ki, mi okozza a galibát, mert nem tudok megbarátkozni a megbízhatatlan gép gondolatával... :) Szerinted a SATA vezérlő kizárható? Most, hogy nyitott házzal használom a gépet, nem jön elő a jelenség.

Androidő

(#11) Blackmate


Blackmate
senior tag

Állítólag a Maxtor Powermax diag progija jó minden vinyóra. Esetleg egy próbát megér végigfuttatni a samin is...

(#12) woodpaul válasza Blackmate (#11) üzenetére


woodpaul
őstag

Ma még mentegetek, aztán holnap azt is kipróbálom. Ki tudja, el tudom-e érni az adataimat a következő újraindításkor...

Androidő

(#13) woodpaul


woodpaul
őstag

Egyéb vélemények is érdekelenének!

Androidő

(#14) Csiszike


Csiszike
tag

Samsung honlapjáról terssék leszedni a ''Hutil'' nevezetű tesztprogit!

(#15) woodpaul válasza Csiszike (#14) üzenetére


woodpaul
őstag

Az nem baj, hogy az én vinyóm nincs a HUTIL kompatibilitási listáján?

Androidő

(#16) mr_ricsi válasza woodpaul (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a Samsung alatt van egy Maxtor is''

Úgy érted, hogy közvetlenül alatta?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) woodpaul válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


woodpaul
őstag

Nem, dehogy. Két 3.5'' slot van közöttük, előttük pedig egy 9cm-es Enermax.

Naszóval, elvégeztem majd 2 órányi tesztet:
- HUTIL-lal teszteltem a Samsungot, részletes tesztet végeztem rajta. Semmi hiba.
- Ugyanezt elvégeztem a Maxtorral is, csak éppen a Powermax használatával. Egy órán át ment a teszt, hibátlanul.

Vajon mit kéne tennem, hogy reprodukáljam a tegnapi hibajelenséget? Vagy előbb-utóbb úgyis előjön?

[Szerkesztve]

Androidő

(#18) woodpaul


woodpaul
őstag

Hahó, vki...

Androidő

(#19) Atic válasza woodpaul (#18) üzenetére


Atic
tag

Tedd vissza a ház oldalát!:DD

(#20) woodpaul válasza Atic (#19) üzenetére


woodpaul
őstag

Ma egész nap összerakott ház mellett megy, és semmi baja.

Androidő

(#21) steve@prhw válasza woodpaul (#20) üzenetére


steve@prhw
őstag

Tápfeszültségek rendben? A molex-sata átalakító sem lehet kontaktos?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#22) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Szia! Az érdekes az, hogy én is tavaly juniusban vettem az SP0812C-met, és én is most kínlódok vele a bad sectoros topicban. Lehet hogy kifogtunk egy gagyi szériát?:F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#23) woodpaul válasza steve@prhw (#21) üzenetére


woodpaul
őstag

Egy Enermax 365W-os táp szolgáltatja a feszt, nagyon stabilak.

Androidő

(#24) steve@prhw válasza woodpaul (#23) üzenetére


steve@prhw
őstag

A jó tápok is elhalhatnak, de ha stabilak a feszek, akkor a táp kizárható.

A molex-sata vonalon minden OK? Egy kis érintkezési kütymülék simán csinálhat ilyet...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#25) woodpaul válasza oregcsóka (#22) üzenetére


woodpaul
őstag

Bad Sectort eddig nem találtam, ettől függetlenül lehet, hogy rossz szériát fogtunk ki. Bánom is én, az lenne fontos, hogy a hibajelenséget mindig tudja produkálni, hogy visszavegyék garanciálisan (ez esetben vennék egy nagyobb... Samsungot :D).

Androidő

(#26) woodpaul válasza steve@prhw (#24) üzenetére


woodpaul
őstag

Tegnap az eset után kihúztam és újra összedugtam a tápkábelt az átalakítóval. Megigazítottam mindent, kábelt, ami a Samibe ment. Ma egész nap nyűvöm a gépet (mint minden nap), gyári teszteknek vetettem alá, de semmi gond. Majd az idő megmondja, mi a helyzet...

Androidő

(#27) woodpaul


woodpaul
őstag

Speedfanban mit jelent a Nearest T.E.C. alatt szereplő dátum?

Androidő

(#28) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali Mindenkinek!

Én is kezdek egy kicsit aggódni.
lenti konfigom van.
Evesest-tel nézem a SMART infokat, és kicsit soknak találom:
C3 Hardware ECC Recovered 1539
ez egy sata 160as

van egy másik is a gépben:
C3 Hardware ECC Recovered 790344
ez is egy sata 160as

van még a gépben egy 80pata is az is samsung.

Kicsit sok különbséget találok a kettő közt ?
pontosan mi is ez ???
A két winyó közel egyidős, 1 hónap ha van köztük.
Remélem tudtok válaszolni.

Köszi Kiborg

ui: onnan tünt fel a dolog, hogy dvd írás közben régebben gyakorlatilag bármit csinálhattam a géppel(egyszerűbb játék vagy 5-10 explorer,...) de most ha rákatintok egy linkre már akkor visszaesik a buffer. és ezen igencsak meglepődtem,mert máskor ez akkor fordult elő, amikor ugyanarról a winyóról csomagoltam.

mod: javítás



[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.