Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Helló! Ilyen topicot nem találtam ahol kifejezetten erről akisállatkáról beszélünk! Nekünk, a bátyámmal van egy albínó enyhén kicst sárgás vadászgörény! Örökbefogadtuk testvérem volt osztálytársnőétől! Eleinte féltem tőle mint a tűztől, még megfogni sem mertem, de ma már én nekem a lefkedvesebb itthon! Testvérem ( TI-Iom ) szobatisztaságra akarja nevelni de túl lusta hozzá, mert ám az ilyenhez idő kell, abból meg nincs valami sok. Flikk-nek hívják és félig vak. Előző gazdijánál találkozott egy kutyussal. Egytálból ettek, egynap aztán bumm! Mostmár ivartalanított kis átok! Alig harap, a fürdetésnél sem karmol sem harap. Játékból nem azt mondom néha odakap, de az csak játék. Szájzára is ige ritkán van. Nagyon játékos, fürge, emberszerető jószág. Mindig valamelyikünk lába alatt van! Egyszer már kiszökött az ajtón, de szerencsére megtalálták! Majd linkelek képet!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#2) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Tesómnak, s volt barátnjőjének is volt egy. Pocókának hívták, sajnos azt hiszem méhrákja volt, így a méhét kivették, de azóta is él. Hihetetlen gyors egy jószág. Amikor a macskánknak bemutatták, rendesen betojt a macsak tőle... :D

I am having fun staying poor.

(#3) brownus válasza VoDaFoNe (#1) üzenetére


brownus
veterán

Flikk-nek hívják és félig vak. :) most a Derült égből Polly film jutott eszembe ahol, mindig mindennek neki ment szegény :D

(#4) VoDaFoNe válasza Drizzt (#2) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Sokan nem hiszik el, pl a legjobb barátnőm, hogy simán megtudná fogni a macskát. Sokkal hajlékonyabb mint a macska. Én azt imádom amikor ''tolat,, meg amikor ilyen féloldalasan megy. De amikor ugrál hát azt sem lehet kihagyni. De amikor két lábra rááll. Észrevettem, hogy kezemben volt egy szalámi és a görény jött. Felállt két lábra. Mikor már majdnem elérte a két első mancsét összetette mintha imádkozna. Jajj de cuki volt! :)) :))

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#5) burgatshow válasza brownus (#3) üzenetére


burgatshow
veterán

Az a baj, hogy nagyon nem megy neki semminek. :) Ellenben a gatyát is lerángatja rólad, ha meghallja a kajás zacsi csörgését... :)

(#6) Ganger


Ganger
aktív tag

Hali!

Azert egy ilyen kis ''dögre'' több odafigyelés és törödés kell mint egy macskára nem?
Szeretnék egy ilyet majd en is, de az egyetemi koli keretein belul nem akarom tartani, igy is kesz allatkert van itt. Bar aztan egy görényke már nem oszt nem szoroz.
Amugy néhány kezdő jótanácsot szivesen vennék görénykeresés, nevelés terén.

köszi

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#7) VoDaFoNe válasza Ganger (#6) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Picit szeretnél, vagy felnőttet? Mert más a nevelése. ( a picivel jobban jársz) de arra viszont több figyelem kell!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#8) -SERVER-


-SERVER-
csendes tag

Na végre.Itt a topic amit mindíg kerestem.Én már (nem túlzok) évek óta szeretnék vadászgörényt.Nemtudtok valami rendes tenyésztőt aki relatíve olcsón adja őket??

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#9)



addikt

ÁÁÁ, de jó topic itt a helyem!!!:) :)) :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10) VoDaFoNe válasza -SERVER- (#8) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Hát van egy. Aszódón, onnan kaptuk mi is Flikket. De mi inygen kaptuk mert tesóm megcsinálta a weboldalukat. Így lett emugy vadászgörényünk.

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#11) -SERVER-


-SERVER-
csendes tag

Gyarapszunk :)) Én még karácsonyra szeretnék egyet venni.Nem tudtok tenyésztőt?Esetleg hasznos könyveket ''Velük'' kapcsolatban?

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#12) -SERVER- válasza VoDaFoNe (#10) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Jó nektek.Írigy vagyok :DD
Bár én albínot nem szeretnék.Egyébként fiut, vagy lányt érdemesebb választani?

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#13) válasza -SERVER- (#12) üzenetére



addikt

Lányt mindenképpen, szerintem.
Aranyosabb játékosabb kisebb is. A fiú görények néha agresszívek. Bár ilyennel még szerencsére ne volt dolgom.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) burgatshow válasza VoDaFoNe (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Ezt azért így nem állítanám. A picivel azért jársz jobban mert teljesen 100%-ban úgy neveled ahogy neked jólesik, a nagyokkal meg azért jó, mert ők már rengeteget tudnak nevelés szinten, szal egy kezdőnek inkább egy felnőtt állatot javaslok.

Kezdő tanácsok... pff.. Nehéz ilyet mondani, mert nagyon sokminden függ az állat karakterisztikájától, de asszem nem hazudok, ha mindenek előtt arra neveled, hogy téged tartson tiszteleben (ill. ha vannak más emberek a lakhelyen akkor őket is). Meg kell egyezni a lakótársakkal, hogy egyforma fegyelmezési módszert alkalmazzatok mert különben szegény görény nem fogja tudni, hogy kinél miért mit kap ami azt eredményezi, hogy senkit sem fog tiszteletben tartani.

Az etetésről, nagyjából annyit, hogy tejérzékenyek, nem szabad olyan zöldséget adni nekik amiknek lágy héja van (bab, borsó, kukorica) mert végbélelzáródásuk lehet tőle, illetve disznóhúst semmilyen formában nem (még kifőzve sem) kaphatnak.

Illetve, ha albinó, akkor nem lehet őket közvetlen napfénynek kitenni, mert nem csak a szőrük, hanem a szemük is pigmenthiányos, így igen erősen rongálhatja a szemüket.

Az egyik exoszt. társam görény tenyésztéssel foglalkozik, itt a weboldala: [link]

(#15) VoDaFoNe válasza (#13) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Pont fordítva. Nekünk Flikk nyugis kis állatka! ( a játékossága kivéve ) de a lányok sokkal harapósabak a kölykök miatt!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#16) burgatshow válasza (#13) üzenetére


burgatshow
veterán

Na ezaz ami tutira nem igaz. A lányok általában agresszívebbek mint a fiúk, a fiúk pedig sokkal bújosabbak. Persze kivételek mindenhol akadhatnak. :D

(#17)



addikt

Nekem egy lánygörényem volt vagy 8 évig. Nála aranyosabb, bújósabb és okosabb görényt még tapasztalt görénytartók sem láttak.:)

szerk: viszont ismerőseim körében láttam 3 harapós fiúgörényt is

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#18) -SERVER-


-SERVER-
csendes tag

Húha :B Akkor most fiut vagy lányt :B :U :B

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#19) -SERVER- válasza burgatshow (#14) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

A fegyelmezés a gyakorlatban mit jelent?kis orrkoppintás, vagy erősebb hangok?Ilyesmik?

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#20) válasza -SERVER- (#18) üzenetére



addikt

Sztem mindegy. Nem a nemétől függ, hanem hogy hogyan bánsz vele.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#21) burgatshow válasza -SERVER- (#18) üzenetére


burgatshow
veterán

Kezdésnek fiúval btw jobban jársz, mert hogy is mondjam, könnyebb kezelni, az ivartalanításról meg már nem is beszélek (seb és anyagi vonzatot figyelembe véve).

(#22) burgatshow válasza -SERVER- (#19) üzenetére


burgatshow
veterán

Nálunk az orrkoppintás a megszokott egy erős fújozás kiséretében.

(#23) -SERVER- válasza burgatshow (#14) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Biztos figyelmetlen voltam, de ő Az egyik exoszt. társam görény tenyésztéssel foglalkozik, itt a weboldala: havávalósi, helyileg hol vaN??

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#24) burgatshow válasza -SERVER- (#23) üzenetére


burgatshow
veterán

a linkelt oldalon mindent megtalálsz...

(#25) VoDaFoNe válasza -SERVER- (#19) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Ebben az esetben azt jelenti, hogy tezsem azt van egy bátyád. Te arra neveled hogy nem szabad fent lennie az asztalon, de a bátyád megengedi neki. Megszokja, így ha észreveszed h az azalon van és megpöckölöd az orrát, nem érti majd hogy miért kapta. És nem utolsó sorban ha láttátok hogy olyat csinált amit nem szabad, akkor ne 20 perce utána büntessétek meg, hanem egyből, mert ha utána bünteted meg, megint nem fogja érteni hogy miért kapat a verést! Amugy nem kell mindig pövkölni. A ráfújást sem szeretik. A mi görényünk imád az asztalomon mászkálni. Amikor erősebben rászólok, rámnéz, amikr már kezdek felállni a székből gyorsan husss már a másik szobában van. De ez nem mindig volt így. Kb 1 hónap után jött rá, h neki az nem jó ha az asztalon marad addig míg fel nem állok és megfogom!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#26) Ganger válasza VoDaFoNe (#7) üzenetére


Ganger
aktív tag

Picit! Egyertelmu :DD

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#27) -SERVER- válasza burgatshow (#24) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Igen figyelmetlen voltam :B Viszont az árakat nemtalálom.Nem mintha sajnálnám a pénzt rá.Csak elég sokféle dologgal találkoztam már e téren :U Viszont az is tény hogy nekem marhára nem a törzskönyv, a vérvonal, a családfa számít.Tenyésztésük sem érdekel abszolut.Én, mi egyszerüen csak egy kis kedvencet szeretnénk aki simán belefér egy befőttes űvegbe :)) (Mint anno a Fábry-ban)Akkor született meg a végső elhatározás.Viszont olyan ellentétes informáciokat olvastam, halottam eddíg róluk hogy néha azért elbizonytalanodunk.Pl.Élő állatot(patkányt)nem szívesen adnék szereznék nekik ha egy mód van rá.

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#28) -SERVER- válasza VoDaFoNe (#25) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Persze ez világos.Kutyánál is hasonló a módszer.Ezzel nem is lenne gond.nemszabad összezavarni, mint semmilyen más állatot sem.Mindíg tudnia kell mit, miért szabad, illetve adott esetben nemszabad.Kicsit gyakorlatiasabb kérdés.Mi lakásban tartanánk.Reggel 8-5ig meló.Viszont délben itthonvagyunk egy órát.Kibírnak, elvannak ennyi időt egyedül?Vagy ''kinjukban'' esetleg szétrágnak mindent :B

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#29) VoDaFoNe válasza -SERVER- (#28) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Ha nincs velük senki, akkor alszanak! De ha hazaértek, egy órát kéne kint a kertben, vagy a laásban megrohangáltatni. KB. egy görényke: 20000ft-30000ft-ig kapható. Egy jó ketrec kb 5000-10000ft. Elég nagy kell neki. + a búvóláda, függőágy. Igaz nálunk egy összegyűrt régi ágyneműhuzatban alszik. Ja és a sétáltatás! Kb. 1 héten egyszer kel elvinni. Kisseb távolságról kell kezdeni ha még pici. De ha nagy lesz, egyre nagyobb távolság is mehet. Ha meg már végképp nem bírja, én felteszem a vállamra, vagy a kapucnimba és onnan nézelősik, avgy elalszik. Görényhámot lehet kapni az állatkereskedésekben!

[Szerkesztve]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#30) -SERVER- válasza VoDaFoNe (#29) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Világos.A napi töbszöri foglakozás velük akkor megoldottnak látszik.Igen Pont ezek az árak magasak nekünk.Mert itt már megkell fizetni a tenyésztés költségeit, vérvonalat, stb.Ami teljesen rendben is lenne, csak nekünk ez drága sajnos.Ketrecet gondolom bármelyik állatkereskedésben lehet kapni.Mérete lényeges, vagy csak ''aludni'' járnak oda :DD Egyébként rágcsálni mennyire szoktak?vagy ez egyénfüggő.Remélem álltalánoságban nem igaz.Volt egy ismerősöm valaha.Ő nagyon szerette de elajándékozta mert mindent szétrágott.Még az ADSL modemet is :))

Távolságok alatt mennyit értesz?Pár száz méter, esetleg több, kevesebb?

[Szerkesztve]

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#31) VoDaFoNe válasza -SERVER- (#30) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

A görény nem rágcsáló. A miénk csak a kaját rágcsálja meg hurcolja ha már nem bírja megenni. Amúgy ezt is csak egyszer kell kifizetni. CSak az eleje rázós, utána már csak, kaját, meg almot kell venni. JA meg alomtálcát a ketrecbe. Lehetőleg olyat ami belefér. A ketrecet te is megcsinálhatod. Bátyám is gondolkozott rajta. A búvóládához is csak alapanyag kell. Mondom. Amit tesóm belinkelt weboldalt, kattints rá és után ott lent baloldalt mutatja még a weboldalakat. Ott is van, ketreckészítés meg minden ami kell. De mondom ezek a tenyésztők, akiket mi mondtunk, nem kérnek 25000ft felett görényt. És ott ketrecet is kérhetsz. Nekik a görényüknek a családfája sem rossz.

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#32) -SERVER- válasza VoDaFoNe (#31) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Igen.Valószínüleg az lesz a legjobb megoldás, ha felveszem velük a kapcsolatot.Csak ugye azok a piszkos anyagiak :O

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#33) VoDaFoNe válasza -SERVER- (#32) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Igen. Nekün ez abban volt jobb, hogy mi ingyen kaptuk a görit. Amúgy nézegesd a képeket a weboldalukon. Olyan cukik! Nem korcsok!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#35) -SERVER-


-SERVER-
csendes tag

:F

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#36) burgatshow válasza VoDaFoNe (#29) üzenetére


burgatshow
veterán

Miheztartás végett: kölyök állat: 10-15e huf egy jobb ketrec 20e. :D

(#37) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Amíg van a tálban. Hetente egyszer egy kis élő egeret. (fáj a szívem de a vadászösztönt tartani kell) 80-100ft és ezeket az egereket direkt ilyenekre tenyésztik a kisállatkereskedésben. Télen javasolt bennt tartani, hiába növeszt téli bundát azért még tegyük be télre meg a tavasz elejére is a házba. ( ketreccel együt :D) Hát télen többet eszik a bunda növesztése miatt. Javasolt a vedlés után venni ilyen kesztyűt amivel fésülni lehet hogy a felesleges szőrt kiszedjük belőle. De én hetente, meg fürdés után megfésülöm mert sookal szebb ugy a szőre!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#39) burgatshow válasza VoDaFoNe (#37) üzenetére


burgatshow
veterán

Ugyanannyit eszik mint nyáron... Ne mondjá má ennyi hülyeséget...

(#40) -SERVER- válasza burgatshow (#36) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

A 10-15 már barátibb ár, és én mindenképpen kölyköt szeretnék.

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#41) -SERVER- válasza VoDaFoNe (#37) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Férfi volnék vagy mifene :D De ezt az ''egérügyet'' nem lehetne mellőzni?Több okból is.Pl:Kisvárosban lakom, nehzen tudnám beszerezni.

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#42) VoDaFoNe válasza -SERVER- (#40) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Okés! Szerintem, ha tesómat szépen megkéred talán megmondja az exoszt-ának hogy egy ''vevője,, megy. Ha nem is vevője, de egy látogatója igen!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#43) operator10


operator10
aktív tag

Bármennyire hihetetlen, nem szándékos volt és nem az én hibám.De köszönöm a hozzászólásodat.Sokat emelt a Topic színvonalán :(
Csak pár képet szerettem volna linkelni

A hibás postot és az offot töröltem, próbálj újra linkelni, ha gondolod - Kidus

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#44) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nyomjatok már róla képeket!;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45) -SERVER- válasza VoDaFoNe (#42) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Azért nagyon hálás lennék ám :R De ha már elmegyek akkor vevő is leszek az biztos.Ha csak rajtam múlik legalább is.

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

(#46)



addikt

Ha nem akarsz fizetni, nézz körül pl itt : [link]

De máshol is szokott lenni hirdetés, hogy valakinek születnek görénykölykei(mármint a görényének) és ingyen odaadja ha látja, hogy jó kezekbe kerül. Vagy ha pénzt is kér csak 1-2 ezer forintot.

A mi görénykénknek homemade ketrece volt, azt is nagyon szerette, szóval ezen is lehet spórolni. Amúgy is a felmosóvödrön át a szennyeskosáron keresztül mindenhol elalszik.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#47) válasza (#46) üzenetére



addikt

Valamiért nem jön be az a link, lehet hogy csak átmeneti probléma, lehet hogy megszünt a lap, nem tudom már rég jártam arra, kár lenne érte jó kis oldal volt.

Addig is, itt egy másik: [link]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#48) Drizzt válasza -SERVER- (#41) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy tesómék görénye egyáltalán nem evett élő eledelt. De ebben egyáltalán nem vagyok biztos.

I am having fun staying poor.

(#49) válasza Drizzt (#48) üzenetére



addikt

A miénk sem. Egyszer szülinapjára kapott egy élő egeret, de anyám úgy elborzadt tőle, hogy megeszi, hogy többet sosem.
A végén már majdnem vegetáriánus görény lett belőle.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#50) -SERVER- válasza (#49) üzenetére


-SERVER-
csendes tag

Ennek örülök.Mert az egyetlen visszatartó ok a görényvásárlás ellen, az élő állat etetése volt.De ezekszerint ez nem létszügséglet.Majd veszek neki felhúzhatós, távirányítós egeret.Vadászösztön fentartása céljából :DD

Ez itt a PH-en tényleg egy álltalános vélemény???''Újoncok megbízhatatlanok''(Szerintem ez szánalmas)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.