Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vacak videokártya?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Hali mindenki !

Márciusban vettem 1 új gépet, tele minden jóval;
ám a sok jó együtt már nem is jó.
Sokmindent kipróbáltam de semmi erdmény.

A probléma:
3D-s alkalmazásoknál(DirectX) baromi soxor
lefagy a gép ill. kilép az alkalmazásból utána ált. azt írja a windows
hogy a monitor meghajtószoftvere illetve illesztése nem tudta
befejezni a megkezdett műveletet.
Néha máskor is lefagy.:DD
csá

(#2) Viktor77 válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Első körben én levenném a 3.6-os catalystet és feltenném a 3.5 vagy 3.4-et.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) dzsoni válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Alaplapon bios verzió? Nekem is csináltam az Ati az NF7-S-ben a rosszalkodást, aztán kicseréltem a noname ramokat, és jó lett, de ez csak tipp, mert ha Kingston ramod van akkor azzal elvileg nem lehet gond. Ha máskor is fagyna/resetelne a gép akkor lehetne esetleg tápra gondolni, de ez is csak egy gyenge tipp. Szvsz a vidkarival lehet vmi gond, próbáld meg bevinni a szervízbe és megmutatni nekik a hibát, talán ők tudnak majd segíteni.

(#4) Cathfaern válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Először is: olyan, hogy Quantum HDD (már) nincs.

Valószínűleg, a videókártyával van probléma (gyanítom nem mondtam újat).
- Régebbi Catalyst-ot is próbáltál?
- Ezek a fagyások az idő függvényében jönnek, vagy teljesen véletlenszerűen? Magyarul ha elkezdesz játszani, akkor rögtön nem fagy ki, csak pol. fél óra múlva, vagy van hogy rögtön játék indítása után lefagy? Esetleg mindez az egész gép működési idejére kivetítve? (azaz csak akkor fagy, ha a gép már megy x ideje, vagy akár rögtön boot után is?)
- Azt írod: 3D-s alkalmazásoknál(DirectX)
Ez azt jelenti, hogy OpenGL esetén nem?

Hogy őszinte legyek én arra gyanakszom, hogy túlmelegszik a kártya. Próbáltad már úgy is, hogy a ház oldalát leveszed?

(#5) rudi válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Az is lehet hogy kevés a tápod a géphez. Az újabb radeonoknak elég nag yaz áramigényük. Milyen tápod van? Próbáld BIOSban pár tizeddel megemelni az AGPfeszültséget hátha segít.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) sarti válasza rudi (#5) üzenetére


sarti
csendes tag

Szia!
Nekem ugyanez volt a problémám.
A gép lefagyott, 10 mp mulva ujraindult és az xp azzal az üzenettel jött be, hogy a képernyő illesztője nem tudott egy rajzolási műveletet befejezni szerezzen be egy új drivert...bla bla bla. A konfig:
amd xp 2500+ barton 333 MHz
Shuttle av49n
81,9 GB maxtor
256 MB Samsung
Excalibur Radeon 9200 128MB
300W táp
Egy hétig szívtam vele, mindent kipróbáltam. Ha a gépet hidegen indítottam, akkor
pár perc múlva jelentkezett a probléma. Kb fél óra nyüstölés után már jó volt.
Végső elkeseredésemben levettem az agp-t 4x-esre és azóta tökéletes.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#7) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Köszi a véleményeket !:DD
(Izé megpróbálhatom?:P
Megírom az eredményt!!

THX Evribádi ..!

(#8) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

A Catalyst régebbi verzióit is próbáltam. Nem sok a különbség..

(#9) Elrood válasza Tetsuo02 (#8) üzenetére


Elrood
őstag

sarti ötletét is próbáld ki
Vedd le az AGP-t 4x-re.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) klepto


klepto
addikt

Üdvözletem :)
Én is a vga hardverére gyanakszom, vagy a dx9b lehet rosz. Próbáldd ki az Omega drivert a Catalist hejett. [L]http://www.omegacorner.com/[/L]
Egy másik topicban olvastam róla, kipróbáltam, és azóta is az van fent. Valahogy jobban tetszik, mint a Catalist. Nekem Sapphire Radeon 9100-es kártyám van. Ha ez nem oldja meg a gondod, akkor tedd vissza a dx8.1-et, amíg jobb dx9 nem kerül napvilágra. :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) klepto válasza klepto (#10) üzenetére


klepto
addikt

Bocsánat, nem a vga hardverre, hanem a driverre gyanakszom, csak még reggel van :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) inkab


inkab
aktív tag

Az Omega drivert javaslom én is, plusz a köv. beállítások: AGP4x, FastWrie disabled, a RAM-okat meg járasd szinkronban az FSB-vel inkább (HCLK és nem HCLK+33%), FSB-AGB spread spectrum disabled, cpu thermal trhotle disabled. Ha ezek sem segítenek akkor passz. Egy KT3-as gépnél bejött...

(#13) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Hja de így a Radeon 9500asból csinálok, izé.. 9200ast.:U
Meg 1 haver a tápra mondja hogy instabil. (..ami 400W meg márkás)
Szal állítólag van olyan progi ami naplózza a feszültségeket alkalmazások(használat) alatt. Ha hallottatok vmit.......
Azért köszi mer ha beválik, egyenlőre yo ez is( 4xAGP,downfreki..)
:C

(#14) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Omegát feltétlenül kipróbálom!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vacak videokártya?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.