Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genda


Genda
újonc

Üdvözletem!

Bízom benne, hogy jó helyen nyitottam a topicot. Érdeklődöm az üzleti elemzői munkaterület iránt. Gyakorlatias és tényszerű anyagot nem találtam a témával kapcsolatban, hogy konkrétan milyen szakmai tudásra szükséges szert tenni, annak, aki ezen munkakörben szeretne dolgozni. Akár egy sikeres állásinterjúhoz mi szükséges? Minden bizonnyal vannak akik jártasak a témában, kíváncsian várom a véleményüket.
Végzettségem szerint gazdaságinformatikus vagyok, emellett közgazdász és lean menedzseri diplomám is van. Jelenleg egy IT és telekommunikációs multinál dolgozom.
Köszönöm!

(#2) dellfanboy válasza Genda (#1) üzenetére


dellfanboy
senior tag

minden cegnel mas az uzleti elemzo munkakor, van ahol full IT tudast kernek mashol meg totalis penzugyit (kontrolling) szoval a munkakor semmit nem jelent.. a feladatleiras fontosabb.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#3) Louro válasza dellfanboy (#2) üzenetére


Louro
őstag

De két közös pont van mindkettőben.

SQL alapok kellenek. Ha MSSQL és/vagy Oracle is megy (pl. row_number(), ntile(), ...) az csak plusz piros pont.

Másik pedig az Excel. Lehet fura, de hidd el, hogy sok mai fiatalnak is ismeretlen a kimutatás. Csak azt tudja, hogy =SUM és =AVERAGE. (Na jó, meg a feltételes formázás, mert a színt oda kell hányni.) Egy COUNTIF vagy duplikációmentesítés már ismeretlen.

Ha ez a két dolog - SQL alapok és átlagtól picit erősebb Excel - megvan, akkor már jó alapjaid vannak.

Mess with the best / Die like the rest

(#4) #48090880


#48090880
törölt tag

Kíváncsi vagyok, fel lehet-e még pörgetni ezt a topicot.
Ki milyen certifikációt ajánl ehhez a szakmához?

(#5) zharkanyi


zharkanyi
tag

Én Business Analyst munkakörben dolgozom jelenleg, de soha senkit nem érdekelt, hogy van-e bármilyen SQL ismeretem.
Előtte ugyanezt csináltam és szakértőnek hívtak, az előtt pedig tanácsadóként végeztem ugyanezt a munkát. (munkahelyenként máshogy hívják ugyanazt) :)

Ehhez képest meg kb. csak a SAP-hoz értek. Igaz az is tény, hogy excelben a VLOOKUP-ot heti szinten kell használom és rengeteg hasonló nem professzionális szintű skillem van.

1 éve együtt kirándultunk két régi jó barátommal és rácsodálkoztunk, hogy mind a 3-an üzleti elemző munkakörben vagyunk. Semmi átfedést nem véltünk felfedezni a munkáink között, nem is tudnánk akár csak részben elvégezni a másik munkáját.

(#6) #48090880 válasza zharkanyi (#5) üzenetére


#48090880
törölt tag

Szerintem az SQL nem tartozik a BA-k alapvető skilljeihez, és nem is kell, hogy az legyen. Az csak egy plusz ha ez megvan, hozzáteszem nekem elég sokat tud segíteni a munkában, a specifikációk során.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.