Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  üzemzavar (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Problémám volna a gépemmel! A konfigom: ABIT AT7 MAX2 alaplaplap 2500+Barton, 1G/333 DDR, van benne 1 cd, egy dvd író, 2 winyó és azt hiszem a többi nem is érdekes.
Hibajelenségem volna, hogy 3 hete kerregett a procihütőm, lecseréltem és azóta melegszik a proci 60 fokig de néha már azt sem látom, hogy melegszik csak azt csinálja a gép, hogy random kikapcsol. A hűtő bizossan jó hozzá mert AMD procihoz van 3GHz ig kiadva és még az sem lehet, hogy rosszul raktam föl mert direkt megnéztem nem is egyszer...
Acorp 300W tápom van. Én alaplapra gyanakszok de nem zárom ki a procit és a ramot sem. Egyesek szerint lehet még a táp is a baj! Csak azért írok nektek mert lehet valaki már találkozott efajta hibával és akkor nem kell végigcserléni minden alkatrészt!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) bug399


bug399
csendes tag

Helló!

Kapcsold le az olvasókat. Hogy minnél kevesebb terhelés legyen a tápon.
Aidával ellenőrizd, hogy nincs-e valami meghibásodás a prociban,a feszültségek megvannak-e(Hardwer Monitor, vagy BIOS-ban megnézheted)? Nem e nyiffant ki az egyik cash. BIOS-ban próbáld meg levenni a proci sebességét.

Szilikonpasztát kentél a procira? mennyit? Óvatosan tetted fel a hűtőt? Nem sérült-e meg a mag? Ha leveszed vissza a hűtőt és fekete benne a szilikonpaszta, akkor sérült a mag. Sokféle hiba előfordulhat.

A prohardver néhányszor már foglalkozott túlmelegedési hibákkal, keres rájuk, vsz találsz a tiédhez hasonló problémát.

Üdv?

Commodore 64

(#3) mr_ricsi válasza retes (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nálad ilyen gond lehet:

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) TRitON


TRitON
aktív tag

Lehet, hogy sok rajta a paszta, vagy rosszul van a processzoron a hűtő (látsd előző kép). Néz végig, vedd le a hűtőt, rakd vissza; nálam ez általában segít...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#5) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Hátn az van, hogy egy sz. g. szervízben dolgozok és nem egyet rakok össze a paszta szerintem nagyon rendben van a gépen a hütő is stimmel szóval nem tudom mi lehet a baj.
Teljessen alapon futattom és így is vannak bajok de szerintem a tegnapi tesztek folyamán nagyon alaplap gyanús volt a kicsike mert nem akarta megismeni az ide portokon a winyókat.

Köszi mindenkinek a hozzászólást még jelentkezem, ha msikerül kitalálni valamit.

Retes

A tudás mindenkié!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  üzemzavar (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.