Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The_dog


The_dog
csendes tag

Én nem ismerek minden netes szolgáltatót, de jópárat igen, és bár úgy láttam a legtöbb nem jobb az itthoni szolgáltatóknál, ez az egy elég jó tarifákkal dolgozik:

www.uvoipit.com

Magyar mobilhálózatba: 18,5 Ft/perc
Magyar vezetékesbe: 4 Ft/perc

Külföldre hasonló jó tarifák vannak. Egy közép-afrikai barátommal 40 forint per perc körül beszéltem. Nemrég a UPC ugyanoda pár percért ezer forint fölött számlázott.

Nincs megosztva csúcsidő meg kedvezményes időszak, tehát csak ez a tarifa van.

A számlázás dollárban megy, ezért az árfolyamingadozás miatt pár fillérrel ez az ár módosulhat, bár ha később erősödik a forint, mehet lejjebb is a tarifa.

A hívás kliensprogrammal megy, olyan mint a Skype, csak jóval egyszerűbb a kivitele. Asztali számítógépre lehet telepíteni vagy mobilra. A számlanyitáskor kapott azonosítókat be kell írni a programba, tölteni PayPal-lal a számlára, és mehet a telefonálás. Nincs kapcsolási díj meg ilyen rejetett adók sem.

Mobilról úgy érdemes hívni, hogy ha Wifi fogható körülöttünk, akkor lehet telefonálni a fenti tarifákkal egyéb költség nélkül. Egyébként interneteléréssel rendelkező mobil kell, de még lehet úgy is megéri. Ennek utána kell számolni, én csak Wifi-n próbáltam még.

Lehetőség van itthoni szolgáltatón keresztül hívni is, (tehát csak tárcsázni kell, mintha csak simán felhívnál valakit) de úgy láttam itthonra még nincs kiosztva elérési szám, így az még nem igen éri meg.

(Ha valaki kipróbálja, akkor előfordulhat, hogy hívásközben megszakad a vonal. Ki kell hozzá kapcsolni a "Send SID keep alive"-ot az Account Settings menüben, és megszűnik ez a probléma.)

[ Szerkesztve ]

(#2) The_dog


The_dog
csendes tag

Ja, és azt elfelejtettem, hogy a számlázás másodperc alapú, és a feltöltés nem évül el a hóvégén.

(#3) roobert


roobert
csendes tag

Nézd még meg ezt is: http://www.intervoip.com

bruttó 0,046 euró/perc (kb. 13 forint) a magyar mobil
bruttó 0,012 euró/perc (kb. 3,5 forint) a magyar vezetékes

(#4) The_dog válasza The_dog (#1) üzenetére


The_dog
csendes tag

Ez is jónak tűnik, viszont a végére a mobil 16 Forint/percre jön ki, mert tesz rá adót meg valami kezelési költséget vagy mit, ráadásul azt írja perc alapon számláz. Így lehet kb. ugyan annyira jössz ki, mint a uVoipIt-tel, ha otthonról gépről hívsz.

Viszont mobilról a tiéd elég zsír, mert van itthoni elérési szám, helyi tarifával hívható. Azaz ha van egy Telenoros kártyám, amivel 5 forint/perc a vezetékes az ingyenes vezetékeshívás-kedvezmény miatt, akkor egy hívás Telenoron keresztül bármely itthoni mobilra bármikor: 5+16 Ft, azaz 21 Ft. Az erősen jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.