Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dufresne


Dufresne
addikt

Akkor miről is van szó...
Először is egy link [link]
A rendszer fővárosunk főbb közlekedési csomopontjainak bekamerázását hivatott megvalósítani, pusztán abból a célból, hogy mi közlekedők a világhálón élőben tudjunk informálódni a forgalomról és könnyebben kiválaszthassuk a megfelelő, illetve éppen kerülendő útvonalakat.
Ez még egyelőre csak tesztüzem, ami a honlapot illeti, de folymatosan fejlesztés, fejlődés alatt áll.
Egyelőre még csak pár forgalmasabb pontot lehet figyelemmel kísérni, mint pl Blaha Lújza tér, Nyugati tér, Széna tér... Azonban a megfigyelhető helyek száma bővülni fog. Tervben van az egyész Hungária krt, később az M0-ás és még jópár problémás útvonal.

Én annál a cégnél dolgozom pillanatnyilag, amelyik ennek az egésznek a kitalálója és a megvalósítást is végzi/végezteti. Gyakorlatilag az egészhez sok közöm nincs, viszont az észrevételek alapján és a felmerülő ötletek alapján lehet talán a rendszer jobbátételét elősegíteni.
Nagyjából úgy ennyi röviden:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) tbs válasza Dufresne (#1) üzenetére


tbs
addikt

Mobilos elérés. Autópálya bevezetők alternatív kereszteződései. Autósűrűség felismerés, relatívan pirosodó pontok az áttekintő térképen. Dugóalternatív utcák figyelése.

Matyi az ''Élőben a városból'' látta-e már..? Tele szokott lenni értelmes ötletekkel... ;)

(#3) Dufresne válasza tbs (#2) üzenetére


Dufresne
addikt

Na igen és ehhez hasonló ötletek. Persze én csak max továbbítani tudom. Semmiféle megvalósítást nem ígérek :DDD

Amúgy persze a kiéptítés sem megy egyik pillanatról a másikra, meg azért ez nem kis beruházás.

Azért ez a dugóalternatív utcá figyelése kicsit necces dolog, mivel itt sokszor 4-6 utca is szóbajöhet egy helynél. Szóval erre még látatlanba is aztmondanám, hogy a megvalósítás esélye közelít a 0hoz.

(#4) Szabtom válasza Dufresne (#1) üzenetére


Szabtom
senior tag

Éppen az Árpád-hidat nézem, tök jó. :) A buffering viszont nagyon lassú volt, 79% után 10 percig tartott, mire elindult az adás.

[Szerkesztve]

(#5) Dufresne válasza Szabtom (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Nálam kb tartott az egész 4mp-ig:)

(#6) Szabtom válasza Dufresne (#5) üzenetére


Szabtom
senior tag

Hmm. most átmentem az Astoriára, és 3 mp alatt bejött. Tetszik. :R

[Szerkesztve]

(#7) Dufresne


Dufresne
addikt

Sztem is egy jó ötlet.

Ja amúgy bennevan az oldalon a leírásban, de azért ittis elmondom, hogy ilyen ötletek, mint lehessen zoomolni, meg forgatni a kamerákat, ne is feszegessük. Gondolom nemkell részletezni miért. De ha valakinek mégis kell, akkor egyrészt így fér bele a rendszer a törvény adta keretek közé, mert így nem sérülnek személyiségi jogok, nemlehet a kocsikat rendszám alapján azonosítani stb. Szóval ez nem hivatott a térfigyelő kamerák szerepét átvállalni:)

(#8) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ez marha jó.:)

(#9) Dufresne


Dufresne
addikt

És majd ha rendesen ki is épül majd:)

Örülni fogunk, mint az M0-nak majd egyszer:D

De sok majd volt ebben :DD

[Szerkesztve]

(#10) Josh


Josh
tag

Ez tök jó!

Höhö! A nagy testvér figyel minket. ;]

Amúgy a fővárosban is divat, hogy a robogósok cikáznak a kocsisorok között, és a pirosnál beállnak elsőnek?

Vagy csak én vagyok ilyen rohadék?

[Szerkesztve]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#11) Dufresne válasza Josh (#10) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem csak te vagy ilyen kis rohadék ;]

Mondjuk én nem motorozom, de látok eleget aki igen. Nemis a piroslámpánál van a gond, hanem amikor menet közben cikáznak el mellettem, mert rohadtul nem venni észre, benézek a tükörbe, nemlátok senkit, aztán a köv pillanatban mellettem húz el egy mocis, aztán ha épp sávot váltok, akkor baszhatja... :((( Énmeg micsináljak, nem számíthatok folyton arra hogy a sávok között cikázva mellém húz egy kétkerekű. Nembeszélve arról, ha éppen egy úton lévő lukat kell kerülnöm, ami azért van a városban. Ugyan a sávomat nem hagyom el, de mivel a mocis is ott akar eljönni, őt simán arrébb rakhatom... :(

(#12) Shodan


Shodan
addikt

Nagyon jó tetszik, csak félek ha majd kicsit többen használják belassul az egész és ugy meg már értelmetlen, így 5-7 másodperc alatt már indul is a stream.
szerk:ja futott az utorrent, akkor még annyi se.

[Szerkesztve]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#13) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem rossz ötlet, pest amugysincs bewebkamerázva olyan szinten mint más nagyvárosok.De reméljük eljön még az az idő is.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) Dufresne válasza Shodan (#12) üzenetére


Dufresne
addikt

Azt nemtudom, hogy a sávszél dolgok hogyan vannak megoldva és milyen kapacitás van ilyen téren. De mondom ez egyelőre még kísérleti adás, tehát fejlesztés alatt van.. Gondolom a rendszer növekedésével és esetleges leterhelésével féligmeddig összhangban növelik majd szükségképpen a sávszélt is:)
Persze ennek a lényege nem teljesen az hogy nézd élőben ahogy megy a forgalom, hanem hogy képet kapjál arról, merre mi van a városba...

(#15) qestion válasza Josh (#10) üzenetére


qestion
aktív tag

pont ilyen esetet láttam a live-on :D,

qrva jó, és csak jobb lesz, ugye Dufresne? :R

[Szerkesztve]

a pálya

(#16) Dufresne válasza qestion (#15) üzenetére


Dufresne
addikt

Jobb lesz remélem:)
Mondom nem én vagyok a fejlesztő, csak gondoltam megosztom veletek, hogy legalább amennyi van belőle azt lehessen élvezni:) De vannak tervek és folynak a munkák is úgytudom, szóval nem fog ezen a szinten megrekedni a dolog.

(#17) Dufresne


Dufresne
addikt

A Váci úton igencsak totyorog a forgalom beleflé a centrum irányában :DDD

(#18) Dufresne


Dufresne
addikt

Felötlött az agyamba, egy ilyen furcsa IGO UTV együttműködés. Amikoris online együttműködve az IGO az utv forgalomfigyelő információira támaszkodva dugómentes útvonalat próbál tervezni nekünk... :C

(#19) Dufresne


Dufresne
addikt

Üresek az utak emberek, akinek van kedve a reggel 9órás 30 fokban autókázni az most tegye meg :)
Vagy húzzon el valami vízpartra de nagyon gyorsan :DDD

(#20) Dufresne


Dufresne
addikt

Csak egy laza UP!

(#21) Dufresne


Dufresne
addikt

Ja igen nemsokára újabb 24 kamera kerül elhelyezésre.

(#22) tbs válasza Dufresne (#21) üzenetére


tbs
addikt

:C Öröm látni, ahogy halad a projekt.

(#23) Dufresne válasza tbs (#22) üzenetére


Dufresne
addikt

Készül már valamiféle mobilos változat is. Van már egy teljesebb rendszer is több infoval, de az egyelőre még nem elérhető.
A kereskedelmi adók támogatásának elnyerésével van még komoly probléma, mert ők ebben nemlátnak üzletet. Persze ha egyfolytában lehetne nézni a komolyabb baleseteket rajta keresztül már érdekelné őket, de így egyelőre nem. És a honlapnak sincs még elég nagy látogatottsága sajna. De alakul a dolog, csak itthon ez még újdonság.

Ja és ahogy tudom próbáltak már I-GO-éknál is ismerettséget szerezni, hátha lehet velük valamit összehozni, de ezügyben sincs még előrelépés.

Az én fejemben ilyen gondolatok merültek fel, hogy forgalomszámlálás és sűrűség alapján történhetne pl az útvonaltervezés. A szoftveres oldala gondolom a könyebb. Nehezebb, hogy online adatszolgáltatás kellene hozzá, amihez mondjuk nemárt egy jókis mobilos kapcsolat, ami viszont azért még az adatmennyiségtől függően drága lehet, bár nemtudom mekkora adatmennyiségre lenne szükség, mert sztem adott esetben se képi, se hang átvitelre nem lenne szükség. Esetleg valami jókis mobilszolgáltatóval kötött megállípodás...na mind1 :)

(#24) Dufresne válasza Dufresne (#23) üzenetére


Dufresne
addikt

Na nem olyan régen került fel pár újabb csomópont.
Tessék csak látogatni az oldalt néha, mivel a tv-s társaságok és egyéb nagyobb cégek is csak a látogatottság érdekel a támogatásnál, vagy legalábbis többek között ez egy fontos szempont. És ugye támogatás nélkül a fejlesztések is lassabban haladnak :(((

(#25) R válasza Dufresne (#24) üzenetére


R
aktív tag

melyik az új? én nem látok most újat

(#26) Dufresne válasza R (#25) üzenetére


Dufresne
addikt

Úgy új, hogy asszem már december óta, nemtudom pontosan mikor kerültek be újabb kereszteződések, csak énsem figyelem ezt mindig:)
Amik újabbak, az a Széna tér és az Üllői út-Fereck krt sarok. Emlékeim szerint

(#27) Dufresne


Dufresne
addikt

UTV Ezen a linek lehet elérni az újabb kamerák képeit. Ugyan még nem üzemel az összes, de látszik, hogy folynak a fejlesztések, bővítések.
A képeket egy rövidke regisztrálás után lehet megtekinteni. Lécci minél többen látogassátok, fontos az oldal látogatottságának számszerű alátámasztása:)

(#28) KrAt válasza Dufresne (#27) üzenetére


KrAt
veterán

+1 reg minnyá' :)

(#29) Winner_hun válasza Dufresne (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

Regeltem, elején valahogy nagyon nem akarta betölteni a dolgokat, de mostmár ami elérhető, az megy rendesen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) Vandit.


Vandit.
addikt

Mégegy reg. :K

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#31) Dufresne


Dufresne
addikt

Köszi kedves forumtársak csak így tovább. Gyűljenek a regek és nézzétek csak most éppen kihalt városunk forgalmát :DD

(#32) Dufresne válasza Winner_hun (#29) üzenetére


Dufresne
addikt

Először nekem sem működött, aztán utána beindult minden, már ami beindulhatott. Úgytűnik még a tesztüzemnek vannak kisebb-nagyobb bakijai.

(#33) R


R
aktív tag

hajrá,
az EchoTV esti híradója végén is szokták mutatni ez alapján a forgalmat

(#34) Dufresne


Dufresne
addikt

Az új honlap már ismét a régi www.utv.hu honlapon érhető el.. Másik hír hogy úgy néz ki lassan lesznek szponzorok, ennek keretén belül valószínű az Allianz vezetéstechnikai tanpálya a Hungaroringen havonta 10 jegyet fog kisorsolni az utv regisztrált felhasználói között. Még ne vegyétek tényként, de eléggé valószínűnek tűnik:)

[ Szerkesztve ]

(#35) Dufresne


Dufresne
addikt

Egy másik pedig az mJam szolgáltatás, ami inkább mobilos felhasználók számára jöhet majd jól. Érdemes ezt is megnézni:)

(#36) Dufresne válasza Dufresne (#35) üzenetére


Dufresne
addikt

Nemsokára beindul pár vidéki helyszínről is a sugározás. A kamerák bár be vannak élesítve, de még az internetszolgáltató becsatlakoztatására várni kell.

(#37) #54715584 válasza Dufresne (#36) üzenetére


#54715584
törölt tag

az jooo :)
en is hasznaltam utv-t mielott elindultam haza,...
megneztem mennyien vannak a villamos megalloban, es amikor sokan voltak, elindultam, mire odaertem 2 villamos el is vitte a tomeget es a 3. mindig csak felig volt :D

(#38) kiskonfi


kiskonfi
tag

na ja. De miért nem tudok reggelni?
Egyébként mióta kell ilyet? Mert régen mintha free lett volna

(#39) #54715584 válasza kiskonfi (#38) üzenetére


#54715584
törölt tag

regen az volt

(#40) Dufresne válasza kiskonfi (#38) üzenetére


Dufresne
addikt

Most is free, csak regelni kell, mert így lehet bizonyítani a lehetséges szponzoroknak a felhasználói létszámot.

(#41) tbs válasza Dufresne (#40) üzenetére


tbs
addikt

No, regeltem. :D

(#42) Kephamos


Kephamos
addikt

a város??? legfeljebb budapest.

(#43) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

+1 reg :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44) Dufresne válasza Kephamos (#42) üzenetére


Dufresne
addikt

Egyelőre csak a Budapesten felállított kamerák egy része látható a többi majd később és a vidéken felállított kameráknál pedig ha jól tudom az internet szolgáltató csatlakozására várunk már csak.

(#45) Dufresne


Dufresne
addikt

Köszi a REG-eket :R

(#46) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Beregisztráltam én is. Tetszik! :C

(#47) KelemenGy


KelemenGy
csendes tag

Üdv!

Nézném a portált, de sajna a reg nem akar összejönni...
Három böngészőből (IE, FF, Opera) is próbáltam ugyanazt a reg-et (user, pw és mail), de mindig ez a válasz:
"Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 101 bytes) in /var/www/utv.hu/new/includes/database.php on line 490"
Van vkinek ötlete, hogy mi ez és miért?

(#48) R válasza KelemenGy (#47) üzenetére


R
aktív tag

en se tudtam reggelni

(#49) KelemenGy válasza R (#48) üzenetére


KelemenGy
csendes tag

Kérdés: vajon összefügghet ez azzal, hogy wireless-en lógok? Vagy az externet szivat? Amíg a tvnet volt a szolgáltató, addig nem volt ilyen bajom semmivel, most meg már a második oldal csinálja ezt velem.

(#50) KelemenGy válasza KelemenGy (#49) üzenetére


KelemenGy
csendes tag

Megoldódott... Olyan a helyzet, mintha a drótmentes kapcsolat szivatna. Átültem egy olyan géphez, ami ugyaazon a routeren lóg, de nem wireless, és láss csodát műxik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.