Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paramparya


paramparya
őstag

Ilyen témát még nem találtam, gondoltam nyitok egyet, hátha mást is érdekli a dolog, és tud valaki segíteni.

Van egy HP Laserjet 4Plus nyomtatóm, még kb. 3 éve vettük használtan, a toner ki is fogyott belőle pár hónap múlva, és pár éve csak álldogált. Elérkezett az idő, hogy kéne bele cucc, az új toner 20/22k körül van, az kiesett, utántöltöttet/felújítottat lehet kapni 6-8-10k körül, vagy szintén 6 körül fel lehetne töltetni a sajátot, de arra azt mondták egy egri boltban anyumnak, hogy már réginek tűnik, csíkozni fog, érdemesebb újat venni.
Ebből nem tudom, mi igaz, sztem csak annyi, hogy látták, hogy muter nem vágja a dolgot, és a náluk 24k-ba kerülő toneren több hasznuk lenne, mint az utántöltésen... (Mindenez Egerben, sztem nem meglepő)
Pesti boltokat találtam neten jó sokat, lehet kapni Xerox, IBM, HP utántöltöttet is, vhol utántöltött és felújíottnak nevezik,valamelyik 7000 oldalt bír, vmelyik 9000-et...

Van valakinek tapasztalata/hallottatok valamit erről, hogy milyet érdemes venni, esetleg melyik boltban, vannak-e, és ha igen, mik a kockázatok?

A válaszokat előre is köszi!

(#2) paramparya


paramparya
őstag

Kicsit elírtam a címet: utántölÖtött :D Sebaj... :U

Nem csak a 4plus-hoz való tonerről várok válaszokat, általában az utáltöltött/felújított tonerekről is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra (hallottam, hogy csíkozhatnak, ez mikor igaz?)...

(#3) paramparya


paramparya
őstag

UP!

Valaki biztos használt már utántöltött tonert... :U

(#4) tekk


tekk
tag

Engem is érdekel a kérdés, igy: UP UP :DDD

(#5) paramparya


paramparya
őstag

Hát, keresgéléseimmel arra jutottam, hogy találtam felújítottat is, ami kb. 1-2k-val több, mint az uo. utántöltött, van rá két év garancia, a tonerbótbó' rendeltem, 500 pénzért (vagy már csak 480, ugye az áfa... :U ) házhos is szállítják gls-sel vidékre, pár nap múlva megérkezik, majd mesélek :)

(#6) Ferger


Ferger
tag

Létezik számtalan cég aki feltölti, felújjítja és a saját nevét ráírja.
Pl.: Victoriával eddig nem volt gond.
Tőlük is sokat rendeltünk már:
[link]
Ők visszaveszik az üreset,és töltenek is:
[link]

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#7) kgbrg


kgbrg
tag

Van két tonerem de nem tudom mibe való. Valaki meg tudja mondani hogy mibe kell ilyen?

[link] [link]

(#8) paramparya válasza kgbrg (#7) üzenetére


paramparya
őstag

Nincs rajta valami típusszám? Az alapján már lehet tudni...

(#9) Lengyi válasza paramparya (#1) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Mi mindig töltettük a tonereket. Sosem csíkozott és el is állt egy darabig. egy szóval nem volt gond. Ha jól emlékszem hp lerjet 5l volt. Sztem töltesd fel nyugodt szívvel, ha hozzáértő megbízható egyén csinálja nem lesz gond ;)

(#10) paramparya válasza Lengyi (#9) üzenetére


paramparya
őstag

Januári a post, már párszár oldal kiment vele :DDD

Csíkozni tényleg nem csíkoz, de oldalanként van egy-két huncut kis pötty, ami nem kéne oda, de nem zavaró...

(#11) Vacak007 válasza kgbrg (#7) üzenetére


Vacak007
csendes tag

sztem 4092 toner, de képről nehéz megmondani.
Ha valóban az, akkor ehhez jó:
''HP LJ 1100 HP, 1100 SE HP , 1100 XI HP , 1100 A HP , 1100ASE HP ,1100AXI HP , 3200 HP, 3200M HP , 3200 SE HP, 3200 Multifunction
Canon LBP-1110 ,1110SE ,-1120 ,-22X ,-250 ,-350 ,-800 ,-810 Canon P-420''

(#12) Vacak007 válasza paramparya (#10) üzenetére


Vacak007
csendes tag

a pötty egyenletes távolságokban periodikusan ismétlődik a lapon, vagy randomszerűen mindig máshol?

Egyébként én ilyennel foglalkozom, lehet tudok nektek segíteni.

(#13) t4rz4n


t4rz4n
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: van egy hp1010es nyomtató. Eddig utangyartott tonert vettem bele, de kifogyott es nem akartam az ujert 10k-t fizetni, igy a koliban az egyik arc 6k-ert utantoltotte nekem. Mikor visszateszem a nyomtatoba es kinyomtatom vele a tesztoldalt hat egy nagyon halvany tesztoldalt tolt ki. kuldtem ra meg vagy 20oldalt de meg mindig semmi. Kiveszem megrazogatom, visszateszem meg mindig semmi, csak a halvany tesztoldal. Kerdesem mi elhet a gaz? A csoka elszurta es tonkre vagta a tonert? en vagyok a bena?
Ha vkinek van/volt hasonlo problemaja irja meg lecci a megoldast is vagy az otletet!

elore is koszi bye

(#14) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Hello!

Van egy Samsung ML-1640 lézernyomtatóm!
Most vásárolnék először bele toner-t!
És láttam, hogy a gyári 15k körül van de csak 1500 oldalt tud nyomtatni, az utángyártott pedig 10k körül és 3000-et.

Kérdésem az lenne, hogy mennyire ajánlatos utángyártottat venni? Nem lesz ettől semmi baja a nyomtatónak? Illetve a nyomtatás minőség is ugyanolyan marad mint eddig?

És mért van az, hogy a gyárival csak 1500-at lehet emezzel meg 3000 -et?

Most csinálnám először ezt a toner cserélt igy sajnos nem értek hozzá!

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#15) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

HP ff Lézer nyomtatóhoz bármilyen utángyártott toner jó lesz? mármint ami kapható pesten a sok márkából

(HP LJ1300-hoz)

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16) sanzi89


sanzi89
addikt

Csak leírom a tapasztalatomat, hogy legyen valami nyoma az utókornak. Egy HP Color LaserJet CP1025nw színes lézernyomtatóba vettem Moon márkájú utángyártott tonert. Ne kövessétek el még egyszer ezt a hibát, egy kalap szar, orrán-száján ömlik ki belőle a port.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17) Olaszka


Olaszka
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Samsung M2070-es nyomtatóm. Legutóbb után gyártott tonert vásároltam hozzá, és azzal persze nem megy. Szeretném ha nem csak eredeti toner-el működne, ugye bár egy eredeti toner majdnem dupla annyiba kerül mint egy után gyártott.

Szeretnék tanácsokat kérni hogy hol tudnám esetleg a firmware-t frissíttetni, vagy esetleg én itthon megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.