Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hzcs


hzcs
senior tag

Van nekem egy asus wl-167g usb wifi adapterem, és szeretnék rá külső antennacsatlakozót ráeszkábálni, hogy jobban fogja a jeleket.
Találtam egy leírást, hogyan kell elkészíteni: http://www.oberkommando.org/asus_wl-167g/antenna_hack/pics/

Viszont nekem valamivel újabb van, mert nincs rajt az a kis "antenna", amit leforrasztottak, helyette van egy inverted f antenna.

én wl-16g-m

Kérdésem? ilyenkor hova mit kellene forrasztani? Illetve a kép bal felső sarkán U43-as csatlakozó lehet az antennacsati?

(#2) hzcs


hzcs
senior tag

talán valaki hozzáértő épp most nézi a fórumot :)

(#3) Shono válasza hzcs (#1) üzenetére


Shono
aktív tag

Ez egy nagyon jó topik lenne. A tervem nekem is hasonló, csak nekem egy Gigabyte GN-WB01GS USB WiFi adapterem van. Mondjuk a belseje annak is RaLink RT2571WF és a nyák is elég hasonló a linkben lévő képeken láthatóhoz.

Ha esetleg jutottál azóta valamire, azt lécci :-) tedd közzé. THX!

(#4) trézsi67


trézsi67
csendes tag

j

(#5) csizs


csizs
aktív tag

nekem egy dlink go dwa123-as wifi usb adapterre kellene egy antennát ráeszkábálni. Kérdés hogyan?

1x éve a prohardveren!

(#6) strigosa


strigosa
csendes tag

Üdv Mindenkinek
Van egy Huawei K3765 modemem, amivel mobilinternetezek. A modem CRC9 csatlakozóaljzattal rendelkezik. A HSPA vétele nagyon gyenge és instabil a lakhelyemen, ezért gondoltam, hogy egy külső antennával erősítem és stabilizálom.
Szívesen venném segítségeteket, hogy milyen antennát vegyek a modemhez? Köszönöm előre is: strigosa

(#7) csizs


csizs
aktív tag

most meg egy tp-link antenna nélküli változatára cseréltem ki a dlink go-t, de sokkal erősebb, ezért azt nem ajánlom, viszont erre is szeretnék antennát! Ezzel kapcsolatosan valakinek nincs infója? Bár azt tapasztaltam, hogy a kártya kb olyan erős, mintha lenne rajta egy 8DBi-s antenna egy levehető antennás változatnál. Legalábbis Win 7 mércéje szerint.

1x éve a prohardveren!

(#8) tvamos válasza hzcs (#1) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az ott minek furja ki a PCB-t? Ott a nyakon az 50 ohmos antenna csatlakozo, ha jol latom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy TP-LINK TL-WN8200ND wifi adaptert és szeretnék az egyik antenna helyére becsavarni egy másik külső antennát wifi kábelen meg hosszabbítva ami házon kívül van!Kérdésem hogy nem okoz neki problémát hogy az egyik antennára rácsatlakozok? Mert ugye 2db van rajta.

(#10) And válasza Rainman05 (#9) üzenetére


And
veterán

Az adapternek nem jelent gondot, viszont neked lehet, hogy igen. Tehetsz rá külső antennát, de nem azzal a céllal, hogy a külső és a belső tereket egyszerre tudjad lefedni, mert az nem fog menni. Ha csak egyet teszel rá (a másikat pedig leszeded), és azt házon kívülre kábelezed, az járható, de mivel a MIMO-s módokhoz két antenna kell, azokat elveszted. Így például a legnagyobb, 300 Mbps-es 802.11n linksebességről lemondhatsz.

(#11) Rainman05 válasza And (#10) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm! Eredetileg a egy antennás kis testvérét szeretetem volna wn7200nd de csak picivel drágább ez a 8200 as és ha azt mondod hogy jól fogja kezelni külső antennát hogy csak egyikre dugom majd akkor jó :) Nekem elég ha csak azt látja mert messzebbről jön a jel.

[ Szerkesztve ]

(#12) And válasza Rainman05 (#11) üzenetére


And
veterán

Ok, de arra a célra, amelyre szánod, teljesen felesleges a 8200-ast venned, mivel épp a kétantennás mivoltát és az azzal járó többletet (300 Mbps-es 802.11n-kapcsolat) nem fogod tudni kihasználni. Egyetlen antennával ez is csak legfeljebb 150 Mbps-es n-szabványú linkre lesz képes, a lassabb b/g-módok pedig eleve elvannak egyetlen antennával. Arra is figyelj, hogy az antenna koaxkábele a lehető legrövidebb és normális minőségű legyen, mert különben a jel erősen csillapodhat rajta, ami nem tesz jót a kapcsolatnak.

(#13) Rainman05 válasza And (#12) üzenetére


Rainman05
tag

Rendben köszönöm :) Lehet akkor egy antennás lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.