Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) @kos


@kos
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, ahogy a címben is említettem szeretném visszavenni, korlátozni az usb-m sebességét. Hogy tehetem ezt meg? Segítséget előre is kösz! :)

(#2) --=Gefi=-- válasza @kos (#1) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Hosszában kettévágod a kábelt :))

''Your life, your choice...''

(#3) @kos


@kos
tag

Köszi, azért annyira nem akarom korlátozni!

(#4) Totyi válasza @kos (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Ha a biosodban beállítod,hogy ne 2.0-án hanem 1.1-en mejnen az nem lenne jó megoldás?

(#5) @kos


@kos
tag

Hehe. A nagy sietségben erre nem is gondoltam. :D És esetleg valami szoftveres megoldás total commanderben?

(#6) rdi válasza Totyi (#4) üzenetére


rdi
veterán

és ha leszedi a drivert? :)

Fej! Tor! Potroh!

(#7) @kos


@kos
tag

Jó, az utóbbi kérdésem lehet, hogy oltári nagy baromság volt...

[Szerkesztve]

(#8) Totyi válasza @kos (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Ha a totiban nem lehet,attól még a sajátgépben igen. :U

rdi : ha leszedi;akkor abszolúte nem megy,nem? :F A sebességre szükség volna;igaz nem tudom minek kell lassítani?

(#9) @kos


@kos
tag

Külső winchesterre nem tudok másolni. Le kell vennem a sebességet, hogy bírja.

(#10) rdi válasza Totyi (#8) üzenetére


rdi
veterán

arról van szó, hogy ha jól emlékszem, akkor alapból 1.1 -es driver megy fel XP-ben...
de lehet, hogy ezt rosszul tudom.

Fej! Tor! Potroh!

(#11) Totyi válasza rdi (#10) üzenetére


Totyi
őstag

SP2-vel már 2.0-ás verzió lesz belőle.Csak az sp2 nelkülin 1.1

@kos: értem.Próbáld meg a biost.

(#12) rdi válasza Totyi (#11) üzenetére


rdi
veterán

ok más is ezt írja:
''Another thing you may be able to try that I forgot to suggest is to ''downgrade'' your USB port to 1.1, if possible on your system. Look in the BIOS settings for this.

If you are successful you will notice that capwiz will have detected the USB 1.1 port and lowered the available bitrates for DVD captures.

If this works for you, I think that you will find that the available bitrates even on a USB 1.1 port are more than adequate.''

Fej! Tor! Potroh!

(#13) @kos válasza Totyi (#11) üzenetére


@kos
tag

Ok és a biosban ha nem tudom állítani, csak usb controller disable, enable van akkor megszívtam? Vagy csak nem vettem észre valamit?

(#14) --=Gefi=-- válasza @kos (#13) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Bios frissítés esetleg, és akkor talán előjön ez az opció. Megnézheted még az alaplap leírást is, hogy esetleg jumperrel megoldható. Bár biosfrissítést emiatt nem igazán javasolnék.

''Your life, your choice...''

(#15) Totyi válasza @kos (#13) üzenetére


Totyi
őstag

Nem tudom az alaplapod típusát;de az enyémen lehet állítani,hogy high,full speed;vagy csak 1.1-en menjen.Ezt onnan tudom,hogy alapon 1.1-enment,rádugtam a gépre egy mp3 lejátszót és rinyált a win hogy az adott eszköz nagyobb sebességre képes mint amennyi most lehetséges.Biosban túrtam,átállítottam és most jó.Innen volt az ötlet.

(#16) macilaci78


macilaci78
nagyúr

És ha soros portot alakítana át egy párszáz forintos cumóval USB-re? A soros port is messze elmarad sebességben az USB-től. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) @kos


@kos
tag

Köszönöm, megoldódott a dolog. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.