Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

A kérdés az, hogy meddig bírják. Tehát hány irás, olvasás, év? Valamint mennyire egységes az élettartamuk, vagy vannak-e olyan tipusok, melyek sokkal tartósabbak a társaiknál? A kérdés usb pendriveokon kívűl érvényes más flash adattárolókra is.

(#2) Adrian Mole válasza eziskamu (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az enyém 10000 törlési műveletet bír a gyártója szerint. Noname, program és driver twinmos, 256 Mb, 2.0 USB.

42

(#3) pilóta válasza Adrian Mole (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nemá! Én azt hittem, hogy ezek örökre szólnak. Mitől menne tönkre 10000 törléstől?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) L3zl13 válasza pilóta (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyértelmű, elkopik a memóriachip a sok törléstől. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#5) pilóta válasza L3zl13 (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Biztos széthorgyák az elektronyok a protonyokat :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Na nehogymar tonkremenjen!!!!

Nekem minden fontos dokumentumom ezen van akarhova m1ek nalam kell egyenek, es ha 1* beadja a kulcsot!!???

en is azt hittem ez vagy mukodik vagy nem, nincs hibalehetoseg, hacsak atnem m1 rajta az uthenger :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#7) DaSilva válasza pilóta (#5) üzenetére


DaSilva
senior tag

A neutronyok meg ottmaradnak meztelenyül.

huss, fohászom száll feléd

(#8) tildy válasza Bobojsza (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk a suliban úgy purcant meg vagy 3 usb-drive, hogy vakok használták, és még töltött rá a gép, de azok meg kihúzták közben (ugye nem látták, hogy villog)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) L3zl13 válasza Bobojsza (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hááát ez rosz válasz.
Az adatok még akkor is elszállhatnak rajta, ha nem megy tönkre a drive.
Szóval mindig legyen biztonsági másolat!

Aki hülye, haljon meg!

(#10) L3zl13 válasza tildy (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem azt kell nézni, hogy világít-e, hanem el kell távolítani az eszközt szoftveresen mielőtt kihúzza az ember!

Egyébbként tönkrement a drive, vagy csak az adatok szálltak el?
Az előbbinek nem szabadna megtörténnie, akárhogy húzom le. Az utóbbinál meg lásd fent.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) L3zl13 válasza L3zl13 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmmm a rosz is rossz válasz volt így utólag. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Bobojsza válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Banyek, v1ek meg1 pendriveot es keszitsek mentest a masikrol ?????

Azert ez nem megoldas!?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#13) L3zl13 válasza Bobojsza (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Időnként írd ki CD-re.
2. A pendrive-ot csak hurcolászásra használod, gondolom. Az eredetit mindig hagyd meg a vinyón.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hmmm rohanok a szabadalmaztatni!
RAID-es flash drive!!! :))

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Adrian Mole válasza pilóta (#3) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Asztat én nem tudom, de ez volt ráírva.
Egyébként ha azt számolom, hogy pl fat-ban (gondolom, van ilyen, és az biztos változik, ha másolunk rá) napi 4 törlés van, akkor is több, mint 6 évig húzza. De vszleg nincs ennyi változtatás bitenként.

42

(#16) Bobojsza válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

:) :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#17) Mazlee válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Mazlee
aktív tag

És ha egy usb-s vincsit huzol le eltávolitás nélkül? akkor sem szállnak el az adatok.

kikapcs. akkor eltünik és kihuzod.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#18) tildy válasza L3zl13 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Tönkrement.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) L3zl13 válasza Mazlee (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elszálhatnak.
Egyrészt ha épp írás közben van a vinyó akkor elszállhat az éppen írás alatt lévő file. Legrosszeb esetben pedig ha ép a FAT-et vagy MFT-t írja akkor az egész partíció.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) L3zl13 válasza tildy (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Garanciális csere?
Mert az ok, hogy az adatok sérülhetnek ha nincs unmountolva a fájlrendszer, de a hotplug az akkor is hotplug.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) tildy válasza L3zl13 (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Tanárom pen driveja volt, vitte vissza gariba.
(Indexen volt a BMF-en ECDL-t végzett vakokról egy cikk anno, nos ők használták.Egyébként hihetetlen ahogy ők a géppel bánni tudnak)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hmm, lehet, hogy 100000 a helyes szám? Akkor egy nagyságrenddel ugrik a dolog... Nem mindegy.
[L]http://www.twinmos.com/flash/flash_p_mobile_usb20.htm[/L]

42

(#23) ZCoyote válasza eziskamu (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem 1* 1hét. Azután 2* 1hét

Romani ite domum.

(#24) Notes


Notes
senior tag

Nem tök mindegy mi lesz vele öt év múlva? Lehet hogy már USB sem lesz addigra.

Romanes eunt domus!

(#25) eziskamu


eziskamu
addikt

De egyáltalán ezeknek a flash memoknak milyen különböző élettartamú változatai vannak, vagy mostanában csak egy fajta technológiát használnak a flasheknél?

(#26) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Még nem láttam olyan eeprom-ot, ami a túl sok törléstől ment volna tönkre...
--> Szerintem nem kell aggódni azon, hogy emiatt halna el a Pendriveod...

(#27) eziskamu


eziskamu
addikt

Még nincsen pendriveom, csak tervezem, és jó lenne tudni mennyit várhatok el tőlük.

(#28) L3zl13 válasza eziskamu (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne várj sokat, akkor max kellemesen csalódhatsz! :))

Aki hülye, haljon meg!

(#29) LaserJet


LaserJet
csendes tag

Én úgy tudom, hogy a memóriagyártók garantálják a flash minimális törlési ciklusait, amit ki kell bírnia. Ezért nem írnak rá semmit a pendrive-ra, de tudtommal 1-millió-nál kevesebb törlést kibíró flash-t nem lehet a piacon eladni, mert a kutyának sem kell.
Nekem pl. FujitsuSiemens Memorybird-m van, és - nem vagyok vele egyedül - el is tört a csatija (sok xar gépnél alig lehet hozzáférni az USB porthoz, így letörik a csatlakozó a nyákról; az ember meg nem hordja állandóan a hosszabbító kábelt, hiába jár hozzá), de bátor ember lévén - nincs mit veszteni :) - előrámoltam egy Weller-pákát és megmutattam neki. Azóta megint működik. Ebből én azt szűröm le, hogy azért nem olyan könnyű tönkretenni, csak megfelelően kell használni.
Tény: sok olyan mindentudó emberről tudok, aki 1-2 nap alatt el tudja cseszni, de az a már fentebb leírtak miatt van (írás közben, v. az eszközt nem lecsatolva húzza ki).

(#30) L3zl13 válasza LaserJet (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Írás közben lehúzás: Ettől nem szabad tönkremennie az eszköznek! A filerendszer sérülhet, elveszhetnek tőle adatok, de a cucc szabad, hogy tönkremenjen ettől.

Mechanika nincs benne aminek le kéne állnia eltávolítás előtt. És az eltávolítás a tápellátást sem kapcsolja le. Szóval hardver szinten semmi különbséget nem jelenthetne az, hogy unmountolod, vagy sem.

Aki hülye, haljon meg!

(#31) g@bo


g@bo
nagyúr

a gyártók szerint 300-500.000 irási/olvasási művelet az életartam, de hibás bitek előtte is megjelenhetnek, elvileg ezt az elektronika ( v. szoftver ) ugyanugy kizárja mint a vinyóknál.

ha naponta irod olvasod akkor elvileg 9 év.
az adattárolás ha csak felirtad de utána nem piszkálod elvileg 10év.

fontos dokumentumoket célszerű nem csak ezen tárolni...

(#32) rog válasza g@bo (#31) üzenetére


rog
addikt

en ugy tudtam, hogy olvasni lehet sokszor csak az irasra van a korlat.

(#33) g@bo válasza rog (#32) üzenetére


g@bo
nagyúr

hogy olvasod ki a memória tartalmát??? ( ''kisütöd'', majd visszaírod...)

nem?

(#34) rog válasza g@bo (#33) üzenetére


rog
addikt

a flash-et is?

(#35) ZCoyote válasza LaserJet (#29) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én pl: mindent előírás szerint csináltam és mégis a fentebb leírt volt az élettartama.
Egyébként mint mindenben ebben is a minőségit ajánlják megvételre.

Romani ite domum.

(#36) g@bo válasza rog (#34) üzenetére


g@bo
nagyúr

HÁT NEM??? vagy csak ''megnézed'' van e töltés, ha van 1 ha nincs 0. Akárhányszor?

egyébként nemtudom mi a noname usb kulcs, ahogy elnéztem a noname is samsung flash memóriával dolgozik.

(#37) LionTm válasza ZCoyote (#35) üzenetére


LionTm
aktív tag

Nem mindig célravezető... egyedül a cipőknél van így... :) Pl megveszel egy ******* vagy ****** esetleg egy ******* 20e Ft-ért... és az jó egy évig+... vagy megveszel egy 4e forintért és 3-4 hónap után dobod el - veszel egy másikat... és megvan a márkás ára... De persze valaki nem tud kiadni egybe 20e Ft... az meg gyűjtsön....

A noname flash kerül x be a márkás 2x be.. mind a kettő ugyan azt tudja.. csak egy kicsit sérülékenyebb és a 30mb-ból egy év mulva csak 28mb lesz!!!! de no problem mert még működik... a márkásnál ez 29mbra tehető... most akkor miről beszélünk ?

hm..hm..hm..

(#38) rog válasza g@bo (#36) üzenetére


rog
addikt

EN kerdezem TOLED!
vagy ez most itt egy ilyen jatek? :)

(#39) ZCoyote válasza LionTm (#37) üzenetére


ZCoyote
őstag

Arrol, hogy a noname-be esetleg nem lehet tudni milyen memo-t raknak, támogatja-e az os stb. A name-ban pedig mindezt lehet tudni. Egyébként meg az ára nem feltétlenül 2x.

Romani ite domum.

(#40) rog válasza ZCoyote (#39) üzenetére


rog
addikt

hol lehet noname-t kapni? melyik az a flash ami brand? azokat ki gyartja?

(#41) g@bo


g@bo
nagyúr

A memóriakártyák és az USB drájvok az adatok tárolására flash típusú memóriát használnak. Az eszköz neve némileg félrevezetõ lehet, hiszen a PC-s világban a memória szó hallatán mindenkinek a RAM ugrik be, holott a RAM csak a memóriák egyik típusa. A másik csoportot természetesen a ROM típusú memóriák alkotják, ide sorolható a flash-memória is. Egészen pontosan egy EEPROM-ról van szó (Electronically Erasable and Programmable ROM - elektronikusan törölhetõ és programozható ROM), amely, a funkcióját tekintve, inkább a merevlemezhez hasonlítható, mint a hagyományos memóriához. A flash-memória kikapcsolt állapotban is megõrzi az adatokat, a mûködési elvére ezért azt mondjuk, hogy statikus. (A RAM-ok dinamikus elven mûködnek, ami azt jelenti, hogy ahhoz, hogy ne felejtsék el a tárolt adatokat, idõrõl idõre újra kell írniuk az egész chip tartalmát - másodpercenként több ezerszer. A chip rácsos felépítésû, a sorok és oszlopok találkozásánál található rácspontok jelentik a biteket. Egy bitnek pontosan egy rácspont felel meg, tehát egy-egy oszlop és egy-egy sor koordinátája egyértelmûen meghatároz egy-egy adatbitet. A gyártás során a rácspontok mindkét oldalára egy-egy tranzisztor kerül. Az egyik tranzisztort vezérlõ kapunak, a másikat pedig követõnek nevezzük. A követõ kaput megtestesítõ tranzisztor csak a vezérlõ kapun keresztül kapcsolódik a sorokhoz. A két tranzisztor közé egy nagyon vékony oxidréteget helyeznek, amely aktuális töltése jelenti tulajdonképpen azt, hogy az adott bit értéke 0 vagy 1. Mindaddig, amíg a két tranzisztor közötti oxidréteg semleges töltésû (a kapu nyitva van), a tranzisztorok közötti összeköttetést semmi sem akadályozza. Ekkor a kérdéses bit értéke 1. Ahhoz, hogy az érték 0-ra változzon, a követõ kapu felé feszültséget kell pumpálni a bitet reprezentáló oszlopon keresztül. Ennek hatására a követõ kapu mintegy elektronágyúként funkcionál, s a folyamat eredményeként az oxidréteg negatív töltést kap.


A flash-memória mûködési elve
Az oxidréteg ekkor akadályt képez a két tranzisztor között. Az akadály annál hatásosabb, minél inkább negatív töltéssel rendelkezik az oxidréteg. Egy érzékelõ cella méri a követõ kapu és a vezérlõ között áthaladó töltés mértékét. Ha az érték 50% alá esik, a bit értékeként az érzékelõ cella 0-t ad vissza. A bitek visszaváltoztatása ennél egyszerûbb: az egyes biteken keresztülhaladó erõs töltés hatására a kapuk újra teljesen kinyílnak. A ''törléssel'' mindössze egyetlen probléma van: elég lassú a pozícionálás miatt. A mérnökök éppen ezért egy hatásosabb módszert alkalmaznak. A törlés blokkonként történik, mégpedig oly módon, hogy a vezérlõ kiolvassa a blokk tartalmát, törli a területet, majd újraírja az adott területet, de most már a felesleges adatok nélkül. A flash-memóriák kapui akkor is megõrzik állapotukat, ha nincsenek feszültség alatt, így a cserélhetõ médiumok kiváló alapjául szolgálhatnak. (Azért elõbb-utóbb a flash-memória is felejt, de ennek idõtartama években mérhetõ.) Elõnyként szokták még megemlíteni a zajtalan mûködést, a kicsi és könnyû méretet valamint a rendkívül gyors elérési idõt. Ezzel a memóriatípussal találkozhatunk többek között a tesztben szereplõ memóriakártyák, a BIOS esetében, továbbá a chippel rendelkezõ különféle kártyákban (SIM, diákigazolvány, de a bankkártya nem) és játékkonzolokban is. ( forrás: computer panoráma online )

(#42) ZCoyote válasza rog (#40) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pl. A Seitecről az elején nem tudta senki, hogy milyen. Kiderült Prolific mem van benne. Aztán van olyan márkanév, hogy Flash Memory Stick v. v.mi ilyesmi. Ez szerepel a dobozon, semmi más. Akkor találd már ki, hohy mit veszel ez alapján?

Romani ite domum.

(#43) rog válasza g@bo (#41) üzenetére


rog
addikt

ez nekem is megvan.
mi a valasz arra, hogy olvas az irast is jelent-e egyben?
es talaltam egy uj kerdest is: miert lassabb az iras mint az olvas?

(#44) rog válasza ZCoyote (#42) üzenetére


rog
addikt

akkor a seitec ez alapjan most markas vagy nem? :F

(#45) LionTm válasza ZCoyote (#39) üzenetére


LionTm
aktív tag

ne ragadj le... én ezt általánoságban mondtam

Másrészt ugy gondolom hogy aki megveszi a noname-t az tisztában azzal hogy mit vesz. Ha a kőbunkó veszi meg igyse ugyse tudja használni.. ha noname ha markas...

hm..hm..hm..

(#46) ZCoyote válasza rog (#44) üzenetére


ZCoyote
őstag

Csak hallomásból: Nem csúcs de van neve

LionTmnek: Ez csak példa, de asszem ez volt a kérdés. A pld-t pedig azért írtam mert azért utána lehet nézni a dlgoknak, ha venni akar v.mit az ember. A kőbunkókról meg nem tudok érdemlegeset mondani, alapból egyetértek veled ezzel kapcsolatban.

Romani ite domum.

(#47) rog válasza ZCoyote (#46) üzenetére


rog
addikt

akkor a prolific az noname?
melyik markas? azokban milyen ram van?

(#48) slug


slug
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem, az, hogy pendriva-ra lehet másolni dos alatt, vagy valahogy, hogy a DOS lássa?

(#49) ZCoyote válasza rog (#47) üzenetére


ZCoyote
őstag

Gondolom nem noname. Pl: a sony, de , hogy mi van benne azt nem tudom. Egyébként nem vagyok sonymániás.

Romani ite domum.

(#50) g@bo válasza slug (#48) üzenetére


g@bo
nagyúr

pont itt a prohardveren is volt egy ( panasonic vagy mi ) dos driver.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.