Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Hali!

Nemrég vettem egy USBs keyboardot, mivel sürgős volt és nem volt más. : - /

Két kérdésem is lenne.
1. Meg lehet-e oldani, hogy a biosban is használható legyen?
2. Miért van az, hogy a Windows minden indításnál ''elfelejti'', tehát nem reagál rá,, ha megnyomok egy gombot, csak kb 15 mp mulva, amikor is kiírja, hogy nem tudja felismerni az eszközt. Ekkor kihúzom, bedugom és voila. Csakhát ez nem valami optimális megoldás. Driver fennvan (ha lényeges) továbbá ha BIOSban az USB keyboard BIOS/OS-en is van, ugyanez a szitu. Meg lehet oldani normálisan vhogy?

(#2) boba6 válasza clayman (#1) üzenetére


boba6
aktív tag

én megoldást sajna nem tudok, de nekem is hasonló a gondom, nállam a gép első indításánál sír a bios hogy nincs bill, ilyenkor ki- majd bekapcs és volálá megy
az xp telepítésénél meg amikor befejezi a driverek telepítését még az elején és kér egy entert a továbbiakhoz, onnan az usb bill-el nem akart továbmenni (pedig előtte jó volt) kénytelen voltem venni 300 huf-ért egy használt ps/2-est csak hogy továbjussak a telepítőben :O
(ráadásul a 8000ft-os FSC USB Slim bill-nek két (2) hét!!! használat után már kopik a felirata! :O)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#3) clayman válasza boba6 (#2) üzenetére


clayman
aktív tag

Igen, nekem is egyelőre kettő billentyűzet van a géphez kötve. Az egyik a BIOSnak kell, elindulni. a másik meg nekem, gépelni.

Továbbá a BIOSban ugyan be lehet állítani, hogy Halt on All Errors But Keyboard, de ez sem az igazi megoldás.

Várom az ötleteket!

Btw: Létezik olyan billentyűhöz, hogy USB-PS2 átalakító?

(#4) Dilikutya válasza clayman (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van ilyen átalakító.
De hogy mi lehet a gondod, nem tudom... nekem semmit se kellett csinálni, hazahoztam, ment a gép, PS2-es billentyűt lehúztam, az USB-set bedugtam, majd beloggoltam a windows-ba, semmi komplikáció nem volt vele. Nem értem mit baszkódik a tied.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) clayman


clayman
aktív tag

Minden billentyűzethez alkalmazható? Most perpillanat a helyi kiskerben egy Genius tudomisénmilyet vettem, hasonló a logitech internet keyboardhoz.
Csak azért vettem, mert ez volt wired és fekete. Egyébként utálom a geniust.
Szal ha vhol kezembe nyomnak egy USB->PS2 átalakítót akkor az jó lesz ehhez is? Meg pl a extra gombok működnek vele? Tudom, kicsit lame a kérdés, de pl az egereknél az USB->PS2 átalakító nem minden típushoz jó.

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem az USB egérrel játsza el a gép időnként, hogy WinXP boot után csak világít az optika, de nem mozog az egér, viszont a gombok működnek. Ilyenkor kihúzom-bedugom, és jó lesz... De unom már, hogy állandóan a gép s*ggében kell turkálni...

Valaki help us pls!

#tarcsad

(#7) CuKoR


CuKoR
senior tag

Érdekes módon az én 1K (bruttó ) azona normál (mezei) billemnek semmi baja....PS2 meg madzag...olcsó...jó....és még wint is lehet installálni...
Akinek meg tul sok a pénze az meg vegyen 10K ért ilyen vackokat


Bocs...csak egyszerűen nagyon felbasz hogy vannak egyeseknek (szcsére nem én vok ilyen helyzetben) kajára alig jut...más meg még a billentyűzetére is 10-20 ezreket költ...szval szánalmas a mai világ

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#8) agitator


agitator
csendes tag

Az USB-s kütyüknek megvan ez a hátrányuk, szerintem is vegyél egy átalakítót, kb 300 petákból megvan az is. Egyébként nem a Génius billentyűzetek egyedi sajátossága ez a dolog, nekem néha a Logitech egerem is eljátsza ezt a mókát, úgyhogy átalakítóval használom (mivel még betoldottam egy kétméteres hosszabító zsinórt is).
Azért mondjuk elgondolkodtató, hogy veszel egy USB-s kütyüt, aminek pont az lenne az előnye, hogy gyors, meg mobil meg minden, és a végén szopod vele a f*t, merthogy ki-be kell dugdosni minden indításnál...

(#9) wad


wad
tag

Nekem CoolerMaster Alloy billentyűzetem van, az is csinálja időnként (!!!), hogy a bios nem ismeri fel. Nekem viszont a biosban ki van kapcsolva, hogy fennakadjon keyboard errornal, és a windows már gond nélkül felismeri mindig.

(#10) clayman válasza CuKoR (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

''szval szánalmas a mai világ''
Igen, qr\/a szánalmas. De nem azok miatt, akik itt kishazánkban 10k-t költenek egy billentyűzetre. Hanem például a EU más országaiban élő köcsögök miatt, akik több mint 20k-t költenek doom3mas billentyűzetre, majd kijön a wow, olyanra is, meg még 3., 4., 5. játékra is, aztán a CS:S theme-mel áttapétázzák a szobát a sims2-n felbuzdulva pedig poénból lebontják a lakást és 90° -al elforgatva újjáépítik.
Meg a csirkecombot úgy eszik, hogy egyet beleharapnak, és dobják a kukába, továbbá külön szakács van a kutyának, a macskának, meg mind a 10 guppinak.

(#11) clayman válasza wad (#9) üzenetére


clayman
aktív tag

Hmm .. lehet, hogy az keveri össze a szeginy vindózikszpét, hogy 2 billentyűzet van? :O

(#12) Jim Tonic válasza CuKoR (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez hogy jött ide. Te meg netezésre bacod el a pénzed. Álszent...
Mert valaki szegény, mindenki legyen az? Senki nem mondta, hogy jó a világ, de addig ne papolj már, amíg Te sem segélyszervezetekbe adod a pénzed. Az éhezéshez képest nagyon vaagi vagy egy PC-vel is.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Yutani válasza CuKoR (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem hinném, hogy az 5k-s A4Tech egerem már kiváltság lenne, de elvárnám, hogy működjön hibátlanul a cucc, ha már pénzt áldoztam rá. Akár 100 Ft-ot is, de MŰKÖDJÖN!

#tarcsad

(#14) agitator


agitator
csendes tag

Yutani, a szívemből szóltál!
A helyzet az, hogy a gyártóknak ugye nem éri meg JÓ cuccot gyártani, ezért GÁNY cuccokat gyártanak (azért nagybetűvel, mert ez az összes márkát fedi most). Mi meg jól megvesszük, mert úgyis szükségünk van rá. Az, hogy ki mennyit ad ki egy-egy kütyüre, az mindenkinek szíve joga, de tényleg nem lenne hátrány, ha 1-2 hónapnál tovább, rendesen működne a cucc.
Nos, én jelenleg egy Super Power márkájú 1000 forintos billentyűzetet használok, bevált. Lehet hogy a drága is beválna. Lehet hogy az olcsó meg gagyi. Szerintem ezen kár vitázni. A probléma megoldásához meg nem jutottunk közelebb.

(#15) wad válasza CuKoR (#7) üzenetére


wad
tag

''szval szánalmas a mai világ''

bezzeg a kozepkorban? vagy mi?

jaaa, ertem, eljen marx es lenin!

(#16) wad válasza clayman (#11) üzenetére


wad
tag

ezt ugye nem nekem cimezted, nekem csak egy billentyuzetem van, es windowsban az is mukodik rendesen :)

(#17) clayman


clayman
aktív tag

Ne offoljuk már szét a témát plz.. Ez a szánalmas a világ téma nekem valahogy nagyon nem illik az USB keyboard témához.

Btw, lehúztam a másik keyboardot, igy most BIOSba nem tok menni, de legalább windowsban jó :D

(#18) clayman válasza wad (#16) üzenetére


clayman
aktív tag

Nem! Csak tegnap a régi billemen a bal shift fogta magát és abbahagyta a működést. Mivel már amugy is tiszta gány volt, leugrottam a boltba, de csak USBset kaptam feketéből és mivel azzal nincs bios, gondoltam rajtahagyom a régit is.

Ennek viszont a következménye az lett, hogy a windows nem muxott jol, mint ahogy leirtam #1-ben

(#19) wad válasza clayman (#17) üzenetére


wad
tag

jovanna jovanna :)

offolas off.

akkor igy minden jo, vegulis nem kell mindennap biosba jarnod...

(#20) faster


faster
nagyúr

Én pont most akarok fekete billentyűzetre cserélni, és ha már csere, akkor gondoltam, valami USB-et veszek, de akkor ezek szerint ne kapkodjam el a dolgot?
USB-s rádiós egerem van, azzal semmi gond nincs, bár a Bioshoz egér nem kell, de nem szeretnék a bioshoz külön billentyűzetet használni. Egyébként nem lehetséges, hogy Bios frissítés megoldja a problémát?

(#21) Yutani válasza clayman (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elvileg BIOS-ban be lehet állítani az USB keyboard DOS támogatást, ekkor SZVSZ menni kéne majd BIOS alatt is. De fene tudja, még sohasenem volt még USB kíbordom.

#tarcsad

(#22) clayman


clayman
aktív tag

Azt hool?? An7-es lapkám van, de abban nemigazán van ilyen option.

(#23) Tersius válasza clayman (#22) üzenetére


Tersius
tag

Nalunk az egyik gepen valami MSI alaplap van (ISLR nemtom...), USB billentyuvel, es a BIOSban olyan opcio van, hogy Enable USB keyboard. Szoval valoszinuleg be lehet allitani (miota atkapcsoltam, ott is megy). Sajnos pontosan megnezni nem tudom, a gep mar par napja filmet tomorit, es meg fogja csinalni egy darabig, ezert nem tudom ujrainditani.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#24) clayman


clayman
aktív tag

Hagyjuk, USB->PS/2 converter kell nekem

(#25) Rickenstein válasza clayman (#24) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Kicsit kései a hozzászólás, de másoknak még talán lehet segítség lehet:
USB-s billentyűzet beállítása BIOS-ban: Integrated pheriperials / USB Keyboard support = Enabled A pancserkodást hagyjuk másra...

PS C:\>_

(#26) Krix


Krix
őstag

Vettem egy Genius multimédiás számológépes USB-s bill-t. Szépen működik is, rögtön a gép bekapcsolás után, már a bios-ban is, de a Windowsban nem működnek a multimédiás gombok. (szoftver fent van) Viszont, ha rádugom PS/2-re (ilyen zöld átalakítóval mint amit az USB-s egerekhez adnak) ott működik az összes internetes, meg multimédiás gomb. Ilyennel találkozott már valaki?

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.