Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Usb -> ide átalakító (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Van valakinek valami talapasztalata vele? Személy szerint egy DVD-írót szándékozom így használni. USB 2.0 PCCARD -> USb-IDE átalakító -> DVD+/-RW. Szerintetek van esélye, hogy menni fog?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) Szaki


Szaki
tag

Ilyet a ViPower gyartmanyaban volt szerencsem latni. Akkor eri meg ha hurculaszni akarod az egysegedet. De nem lesz gyors!

(#3) hezso válasza HEBI (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

És hol lehet ilyen USB-IDE átalakítót szerezni? Link, ár esetleg?

(#4) vlaci79 válasza Szaki (#2) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
usb2-o eseten talan nem lenne olyan lassu csak az a kerdes mennyi penz egy ilyen usb-s rack

(#5) vlaci79 válasza Szaki (#2) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
usb2-o eseten talan nem lenne olyan lassu csak az a kerdes mennyi penz egy ilyen usb-s rack

(#6) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

M**tral, és 10-es körül kezdődik (dtk). Az elején, a bevezetéskor volt 6eFt-ért. Nagy hiba volt, hogy nem vettem (vagy 15 darabot). Sebesség nem vészes, író ráköthető (az 5,25-ösre persze).

egyéb állatfajták

(#7) hezso válasza kamikaze boci (#6) üzenetére


hezso
aktív tag

Ja? Itt az USBrackról van szó? Vissza minden. Már megörültem hogy madzag, egyik fele usb, másik ide, meg valami speckó driver... :B

(#8) #25954560 válasza kamikaze boci (#6) üzenetére


#25954560
törölt tag

van a dtk-nak hivatalos nagyker/kiskere is, talan a [L]http://www.komel.com[/L] , ahol barki vasarolhat. sztem ott is lesz. DEN-525 7800+AFA

[Szerkesztve]

(#9) Szaki


Szaki
tag

http://www.vipower.com/product/SwapRack/vp_1028lsf/vp_1028lsf.htm

ar pl nalam 10200,- (jelenleg van)

de belso kialakítas :-( ami nalunk kaphato is.

(#10) toeri válasza HEBI (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Menni fog ... és rontani. DVD-ket, ami felettébb kellemetlen. Nekem is az volt. :) USB külső ház + belső író. :((

Üdv, toeri

(#11) HEBI


HEBI
senior tag

Na mára okosabb lettem. Amit nekem hoztak az egy USB 1.1 -> IDE átalakító. Van külön táp, az ide eszköznek. Ez nekem nem elég, mert ennek az átvitele 12 Mbit/s, azaz 1.5 Mbyte/s maximum. Ilyen sebességgel meg nem szeretnék DVD-t írni. Külső USB 2.0-ás DVD írót meg 70+fa körül hoznának. Szóval akció lefújva egyenlőre.
:(

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) hezso válasza HEBI (#11) üzenetére


hezso
aktív tag

Es mennyier hoztak neked ezt a usb1.1-es rackot? Vagy siman boltban vetted?

(#13) HEBI válasza hezso (#12) üzenetére


HEBI
senior tag

Ez nem rack! De akár azt is köthetsz rá. Ez két kábel (1. USB-IDE 2. táp).
Amúgy olyan 15e boltban.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#14) erhas01 válasza hezso (#3) üzenetére


erhas01
tag

udv:
a rack minek, ott van den21 a depon pl.: vandor comp*t*r 3,5'' es 5,25'' dvd4040b usb2.0, egyutt a 120gb samsung eleg a sebesseg is. 6,5e es 10,5 afasan. lehet terjeszteni es kiprobalni.
udv: erhas01

(#15) hankey


hankey
csendes tag

Működik, több is egy ügyfélnél. USB 2.0-ás külső ház (mapower), de a vipover is ok! CD-író van benne, semmi gond nem volt vele. Márpedig ha cd-rw megy, akkor dvd-rw-is. Van benne egy ide controller, úa. mintha alaplapit használnád. Mindegyikben NEC kontroller van, ebben nincs eltérés.

(#16) hankey


hankey
csendes tag

Ja, a sebesség (usb2): 480 Mb/s = 60MB/s. Ez valakinek kevés? Egy jobb scsi vinyó talán tud ennyit (talán!)

(#17) toeri válasza hankey (#15) üzenetére


toeri
aktív tag

1, Sajnos nem így van. (Attól, hogy X típusú CDRW megy benne, nem tuti, hogy megy az Y típusú DVDRW is.)
2, Sajnos nem így van. (Az USB 2.0 nem eszközönként dedikált sávszélességű eszköz, az a FireWire.)
3, Na ez így van. (NEC chipes a DTK ház is.) :)

Üdv, toeri

(#18) HEBI válasza toeri (#10) üzenetére


HEBI
senior tag

Azóta van valami fejlemény, mert én is ebben a kombóban töröm a fejem (DTK USB 2.0 külső ház+DVD-RW).
Mi volt a probléma pontosan?
3.5''-os HDD racket is rakhatok bele nem?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) HEBI


HEBI
senior tag

Részemről minden rendben ment, megvalósítottam az elképzelésemet, igaz nem valami olcsón.
Vettem:
- egy Eagletech PCMCIA->USB2.0 kártyát,
- egy Extrenal box USB 2.0A nevezetű külső 5.25''os racket,
- egy LG DVD+/- RW-t (4040B)
Win2000 alatt be- illetve összedugtam mindent és működik rendesen, telepítenem sem kellett semmit, kivéve a DVD író progit. A sebességre sem lehet panasz, 2.4x-esen írtam DVD+RW-t, az olvasás meg ugyanerről olyan 7-9 Mbyte/sec.
Szóval ezt lehet használni nyugodtan. :)
Azért mindenkinek köszi a segítséget!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#20) paha


paha
csendes tag

sima usb->ide kábelt (akár házilag barkácsoltat) nem lehet valahol kapni? nekem nem kéne külső keret, csak egy ide csatlakozó meg táp... :P

bye, paha

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Usb -> ide átalakító (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.