Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bl4z3r


Bl4z3r
csendes tag

Hali!
Egy érdekes dologra lettem figyelmes, mikor egy usb hdd-t dugok a gépre xp alatt leválasztásnál kikapcsolja a hdd-t és ez így is van rendjén. Na mármost vista esetén hiába választom le a hdd-t ... OK a gyorsítótárazást stb. kikapcsolja, meg kiszedi a rendszerből, de a hdd-t nem állítja le. Most ennek mi a következménye? Ugye a júzer simán kihúzza a gépből, mert mi mást tehetne, de cserébe +1 bejegyzés a smart adatoknál power off retract count (tápfeszültség kiesése miatti leállás) bár az élesfülűek még a winyó hangján is észlelnek változást (mármint nem az a szép hangtalan leállás hanem, mint a villanymotor ami nem kap áramot effektus)... tehát kicsit olyan mintha egy pc-t csak simán lehúznék a tápról... Tudom ez nem olyan ördöngös dolog, de hátha van valaki aki tud erre valami winyó kímélőbb megoldást. (Csak ne azt mondja álljál vissza xp-re mert nem fogok...:D, de ez már másik topik lenne...:D)

(#2) proof88 válasza Bl4z3r (#1) üzenetére


proof88
addikt

Üdv,
ez azért érdekes, mert nekem XP-n is mindenhol a leválasztás után még megy a hdd, és ha kihúzom, akkor áll le... néha morcos is vagyok kicsit, ha estére úgy hagyom bedugva, hiába kapcsolom ki a gépet, ugye usb-ről ilyenkor megy áram és bedugva marad a winyóm, akkor pörög tovább benne a tányér(ok), ezt érezni is lehet, ha megfogom a racket, bár elvileg a pörgés úgyse károsítja őket annyira, mint a ki-/bekapcsolás.

szerk.: amúgy szerintem nem kellett volna topicot nyitni neki, valamelyik nagyobb topicban elég lett volna megkérdezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Bl4z3r


Bl4z3r
csendes tag

Bocsi a topic nyitásért, de nem találtam olyasmit ahová ideillett volna ez, bár lehet nem voltam elég kitartó... (kb 20 percet keresgéltem) Akkor ezt szerinted nem lehet semmilyen szoftverrel kiküszöbölni? Nekem az is elég lenne ha leállítaná szabályosan a wincsit, mint így hogy tápot húz ki belőle az ember.

szerk.: msdn xp sp3-on leáll a winyó és nem kap power offos bejegyzést, legalábbis nálam...

[ Szerkesztve ]

(#4) kem válasza proof88 (#2) üzenetére


kem
addikt

Vista topicba pl, vagy a külső rackes topicba...

Köszi!

(#5) Bl4z3r válasza kem (#4) üzenetére


Bl4z3r
csendes tag

Rendben, átviszem a kérdést a külső rackes topic-ba. Bocs még 1x az új topic-ért.

(#6) 7 válasza Bl4z3r (#5) üzenetére


7
addikt

Akkor én ezt most zárom is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.