Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

Hello!

Nemrég vettem a mustárban egy cp 3.5'' usb 2.0 cuccot, igencsak meglepődtem amikor hazavittem. A 480 Mbps (60 Mb/s) igért maximális átvitel sebesség otthon már csak 12.5 Mb/s. Amikor visszavittem, és a szervízben sem tudott többet, akkor azt kezdték hajtogatni egy ez így normális, ennyit tud az usb. Ez így nyilván nem igaz az usb eszközökre vonatkozó szabványok egyértelműen meghatározzák, hogy a 480 Mbps-tól max +-0.05% lehet az eltérés. Az más kérdés hogy a rack elektronikája olyan szar minőségű, hogy nem tudja kiszolgálni. Azon kívül egy csomó embertől hallotttam már hogy 30Mb/s felett megy a vinyó ilyen (más típusú) keretekben. Már csak azért is furcsa sokak hozzáállása mert már itt a fórumon is láttam olyat aki örvendezett, hogy neki 15 m/s-el másol és hogy az hú de milyen gyors.
Na csak azért írtam hogy mindenki figyeljen oda amikor vásárol, lehet elfelejtik közölni, hogy az adott eszköz mit tud.
Ja meg akinek van tapasztalata az ügyben az írja mán le! :)

Én még nem adtam fel hogy szavatosság keretében visszakapjam a pénzem, vagy kapjak egy olyat ami normális sebességű. :U

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) biker válasza Joooe (#1) üzenetére


biker
nagyúr

pár dolgot tisztázzunk...

- a hdd-k max sebessége és a valós sebessége két külön dolog, nézz be sok hdd tesztbe, pl az 5400-as ATA100 HDD-k átlag 25MB/sec-el mennek, a 7200-as ATA133-asok már jó, ha 50M/sec-el mennek
- az usb MAXIMUM 480mb/sec, nem garantált. és erősen procifüggő sajnos, illetve nem csatornánként 480. hanem összesen, ha van más usb eszköz, akkor lekzedi osztani, be is lehet állítani, mely eszköznek mit engedjen, ha nem akarod ész nélkül osztani

akkor hol a hiba?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

Én még ''innen'' vagyok a problémának: az USB-s hordozókereteim már
megvannak, most vadászom a beléjük való vasat. Elöször egy DVD pörkölöt,
aztán a másik aluminiumházas külsötápos USB2.0-s csodába meg egy
3.5''-os IDE-s vinyót. Bár jelenleg van egy kb. fél évet forgott - sajna még
5400 rpm-es - és csak 80 GB-os WesternDigital ''Caviar'' cuccom, de ahogy
itt olvasgatok, bátran bele fogom tenni, mert nem az 5400 rpm lesz a szük
keresztmetszete a dolognak.

Néhányan feszegették már az alacsony átviteli sebesség és/vagy véletlenszerü
eszköz leszakadások témakörét. Az okok között lehet pl.

- kontakthiba a csatlakozónál, (laza csatlakozók??)
- korrózió az érintkzési felületeken, (ez hogy lehet??szinte mindegyik aranyozott.)
- a kábel (és a cuccok) intenziv (?) mozgatása/pakolgatása másolgatás közben,
- vacak chipkészlet van a rack-ben, ami a folyamatos ''burst'' átvitelt nem birja,
- árnyékolatlan USB-kábel (pl. mobiltelefonnal a közelben...)
- ÉS AMI FIX: a fogadó gép alaplapi chipkészletete, ami esetleg: VIA, vagy SiS.
- Windows XP esetén az SP1 illetve SP2 hiánya. (Az alap XP (a 2002-es) nem
kezeli rendesen az USB 2.0 szabványt!)
- USB-re vonakozó BIOS beállítások: HS-Reference voltage, Assigned IRQ, stb.

Több most nem jut eszembe. Szerintem ezeket nézd végig, mielött balhézni
kezdesz a boltban!

Hali, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#4) L3zl13 válasza Joooe (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A 12MBps elég kevés, de én még nem láttam olyan USB2.0-s eszközt amely akár csak közelébe jött volna a 60MBps-nek.

Szóval az a +/- 0,05% nem tudom honnan ered, de ez alapján nincs olyan USB-s eszköz ami megfelelne a szebványnak...

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Jester.c válasza biker (#2) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Én a desktop masinába 160 samsung ATA100 hdd-vel max 15-20 MB/sec-cel másolok, átlagos töredezettség mellett. Biztos, hogy nem kevered a bitet a Byte-al? Csak tisztázás végett

[Szerkesztve]

jesterc.hu

(#6) Thyb


Thyb
senior tag

És akkor van valakinek valamilyen tippje, hogy egy 2.8as nortwoodhoz ami egy IC7 Gben muzsikál milyet lenne érdemes venni? Most akarok befektetni, s láttam, hogy ugy a középosztálybeli cuccok 10 ropi között futnak. :F

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7) Alex91 válasza Thyb (#6) üzenetére


Alex91
félisten

Sokat szamit az USB hazban levo vezerlochip! Valamelyik PC Magazinban teszteltek ilyen hazakat, csak mar nem emlekszem, hogy milyen chip-pel voltak megelegedve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) biker válasza Jester.c (#5) üzenetére


biker
nagyúr

nem keverem...

a te barátod: hdtach.

ne a másolást nézd, meg ilyeneket.
tisztán olvasási tesztet.

pl nekem a 24MB/sec olvasási teszt ellenére ugyanazon hdd két partíciója között 4.5-5MB/sec a másolás, ugye ez egyszerre olvasás+írás ugyanazon egységen...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) Flashy


Flashy
veterán

de ezt a témát már elkezdtük egy másik topikban, minek kellett új...

(#10) emvy


emvy
nagyúr

Na, megmértem a külső keretem sebességét.

Bővebben: link

Seagate Barracuda IV a vinyó, Vipower a keret, Firewireön keresztül.

while (!sleep) sheep++;

(#11) Alex91 válasza emvy (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de ez nem USB-n lett merve :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Joooe


Joooe
tag

Komolyan nem értem, hogy még magyaráznom is kell miért lassú a 12 Mega és miért fog vissza egy mai vinyót...
Tisztában vagyok a töredezettséggel, meg a vinyón belüli másoláskor fellépő lassulással, de ez akkor is lassú.
Még egy töredezett vinyó is pl folyamatos olvasáskor ne mondja senki hogy ennyit tud... amikor ''szűzen'' akár 60 Mb/s-et is elér. Volt már dolgom elég sok vinyóval, változó töredezttség mellett :)
Nem is szőröznék vele, ha a maximális sebesség nem ÖTÖDE lenne az igért maximális sebességnek. (Ugyanis nem csak az szerepelt az árlistában, hogy 480Mbps felületen kapcsolódik, hanem hogy annyira képes!)
Ha a rack maximális áteresztő képessége még az usb sebességét sem éri el, és típusonként váltakozik mennyi a maximum, akkor azt miért nem írják le a paraméterei közé?
A +-0.05% meg onnan van, hogy a csatolófelületnek ezt tudnia kell, ha megkapta a ''certified hi-speed usb'' logot. Persze ettől lehet az usb-s eszköz lassú, és nem használja ki, de akkor ne félrevezető infókat közöljenek... nekem ilyen lassú kacat nem kell, nem fogom megnyomorítani vele a vinyómat.

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#13) Joooe válasza Flashy (#9) üzenetére


Joooe
tag

Igen bocsi... csak az nem tisztán erről a kérdésről szólt, és túl hosszú lett, nem nagyon érkeztek már érdemi hozzászólások. Gondoltam kicsit felfrissítem :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#14) biker válasza Joooe (#12) üzenetére


biker
nagyúr

hogy lenne képes 480mb-re egy ata100/133 hdd-vel?
legalább ilyet ne írjál már:
''(Ugyanis nem csak az szerepelt az árlistában, hogy 480Mbps felületen kapcsolódik, hanem hogy annyira képes!)''

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Joooe válasza emvy (#10) üzenetére


Joooe
tag

Köszi az infót.
Én végül is már azzal is megelégednék ha ennyit tudna...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#16) Joooe válasza biker (#14) üzenetére


Joooe
tag

?????
Nem láttál még normál pata vinyót 60 Mb/s-el olvasni? Különben attól még képes lehet rá ha konkrét vinyó nem is tudná... Itt egy átalakító eszközről van szó, aminek maximális sebessége az áteresztő képessége. A tényleges mért sebessége meg az áteresztő képesség meg belerakott vinyó sebességének a minimuma.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#17) fifi_addict válasza Joooe (#1) üzenetére


fifi_addict
tag

Eccerű a dolog, a keret csak 1.0 USB-n megy, mert a PC-n csak olyan van :). Uez volt nekem is, otthon 15 perc egy film, máshol 55 mp. Szóval írány egy bolt, PCI kártya USB 2.0 chippel... oszt hadd szóljon a 480 MB!

...........................???

(#18) Joooe válasza fifi_addict (#17) üzenetére


Joooe
tag

Nem ilyen egyszerű sajnos, a usb1 max sebessége 12 Mbit a keret mért sebessége 12 MBYTE/s ami ugye 8-szor akkora tehát biztosan usb2-n megy.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#19) biker válasza Joooe (#16) üzenetére


biker
nagyúr

de láttam, de gondold már át...

ha a vinyó 100M-el küldi az adatot, ami elég ritka lenne, akkor hogy a p...be küldené tovább az usb2.0-n 480-al???

nem turbókártyát vettél, hanem egy usbracket, ez max lassít :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) L3zl13 válasza Joooe (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

USB 2.0-n soha nem fog annyit vinni, mint FW-n, hiába nagyobb a névleges érték.

És ami az illeti tényleg nem írtad, hogy egyátalán ismeri-e a géped az USB2.0-t...

Aki hülye, haljon meg!

(#21) L3zl13 válasza biker (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy az ATA/IDE sebesség MByte-ben míg az USB Mbit-ben van megadva. (Tanuljátok már meg hogy a Byte rövidítése nagy B!!!)

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Joooe válasza L3zl13 (#21) üzenetére


Joooe
tag

megabit/megabájt tekintetében ott az igazság ahogy te is írod...
480 Mbps = 60 MB/s < (ATA) 100 MB/s
Tényleg nem írtam, hogy ismeri a gép az usb2-t, gondoltam a sebességből egyértelmű.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#23) biker válasza L3zl13 (#21) üzenetére


biker
nagyúr

ott a pont...
de akkor se nagyon fog 100%-on menni :D

soorrry, de nagy gáz az usb2.0 rengeteg alaplapon.

FW-vel sosem szívtam még, és sosem kellett méregetnem, megy-e annyit.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) biker válasza Joooe (#22) üzenetére


biker
nagyúr

és egyet mértél-e már?
a géped HDD-je, ahova másolsz, tud-e 12MB-nál többet írni másodpercenként???
mert ha nem tud írni gyorsabban, hiába pumpálod bele az adatot.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) Joooe válasza biker (#23) üzenetére


Joooe
tag

Ha kiderülne hogy az alaplapi a vezérlő a szar egyszerűen vennék egy vezérlő karit és kész. De a rackkel 3x jártam már mistral szervízben és ők sem tudtak egy bittel sem többet kicsikarni a fenti 12.6 MB/s-nél

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#26) Joooe válasza biker (#24) üzenetére


Joooe
tag

Nem csak másolással, de különböző sebességmérő progikkal is próbáltam már... egyébként a gép vinyója raid0 stripe és 100MB/s simán körül tud. Természetesen a rackbe rakott vinyót is próbáltam már külön, rack nélkül: csak az elejét mértem, de stabilan 55-60 MB/s

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#27) biker válasza Joooe (#26) üzenetére


biker
nagyúr

hát akkor passz, vidd vissza :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) lesaux válasza biker (#27) üzenetére


lesaux
veterán

mistral :(

(#29) Joooe válasza biker (#27) üzenetére


Joooe
tag

Próbálom csak hát mistral ... ha uzit fogsz a fejükhöz akkor sem megy gond nélkül semmi még1 egyszerű esetben sem, nem hogy ilyen kicsit vitathatóban. Ráadásul uzi-m sincs :D

Próbálkoznék fogyasztóvédelemmel is, dehát ők se sokat tehetnek... perelni meg nem akarok egy 8000 forintos cucc miatt :(

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#30) biker válasza lesaux (#28) üzenetére


biker
nagyúr

:(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) Joooe válasza Joooe (#26) üzenetére


Joooe
tag

''100MB/s simán körül tud''
:DDD néha összeszavakat a keverm...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#32) corlagon válasza Joooe (#26) üzenetére


corlagon
senior tag

Felejtsd el a 50-60 MB/s-t USB 2.0-s vincsinél. Az egy elméleti maximum, és soha nem láttam olyat, hogy egy külső vinyó a közelébe jönne.
Itt van előttem a MPCM 2004.júniusi száma, a 48. oldalon tesztelnek USB 2.0-es 2,5' és 3,5' külső házakat, össz 12 darabot (+1 USB 1.1) - 80/7200/2Mb/ata133 Maxtor (3,5') és 60/4200/2 Fujitsu MHT2060AT (2,5') vinyóval, Gigabyte GA-7VT600 lapon.
Az átlagsebességek: 7 esetben 13 MB körül, 4 17-20 MB, 1 24 MB/s.

Mod:
Az, hogy az USB átvitel bírna 60 MB/s-t, még nem jelenti, hogy a vezérlőchip is bír annyit.
A 80-as Maxtorom is ATA133-as, attól még a mechanika burst módban sem bír 50-60 megánál többet.



[Szerkesztve]

(#33) Joooe válasza corlagon (#32) üzenetére


Joooe
tag

Szerintem ezt akkor is közölni kell. (Ennél kisebb félrevezetésekért is bírságolt már a Gazdasági Versenyhivatal)
Bármit azért nem lehet kiírni... attól hogy az elméleti maximum és nem éri el mindig, attól még léteznie kell olyan ideális körülményeknek, amikor közel annyit tud.
Hogy tetszene nektek pl, ha előfizettek egy 512 kbit/s maximális letöltési sebességű kábeles internetszolgáltatást, de a valós sebesség soha nem haladná meg a a 100 kbit/s-ot? És erre mondjuk az lenne a szolgáltató magyarázata, hogy a kábelmodem tud 512 kbit/s-t, csak a vonal nem. Vagy fordítva :)

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#34) corlagon válasza corlagon (#32) üzenetére


corlagon
senior tag

#1-re:

A 480 Mbps (60 Mb/s) igért maximális átvitel sebesség otthon már csak 12.5 Mb/s....

Asszem pont ugyanilyen cp 3,5'-ös külső házam van (CP-U2I-3A), idézek a leírásból:
''High-speed data transfer rate up to 480 Mbytes''

...az usb eszközökre vonatkozó szabványok egyértelműen meghatározzák, hogy a 480 Mbps-tól max +-0.05% lehet az eltérés

Akkor eszerint a az USB 2.0-ás pendrive-nak is 60 Megával kellene másolnia?

(#35) Joooe válasza corlagon (#34) üzenetére


Joooe
tag

jól idézed... az AKÁR 480 az nem azt jelenti hogy ha csak ötöde akkor az elfogadható. Ennyi erővel tetszőleges számot írhatnának oda.
Az usb 2.0 pendrivenak nem kell, ha benne levő flash memória vagy bármi nem tud annyit. A szabvány csak az usb csatolófelületre vonatkozik.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#36) corlagon válasza Joooe (#33) üzenetére


corlagon
senior tag

Sehol nem kaphattál olyan igéretet, hogy a külső rackbe tett vinyó 60 megával fog másolni. Ha mégis, és az eladó ilyet mondott (ennyire láma), akkor vidd is vissza, és fenyegetőzz a Fogyvéddel, ha kell!

Kevered a techonlógia maximális teljesítményét és az azt kihasználó hardver/alkalmazás maximális teljesítményét. A kábelnetnél te az 512/akárhányas szolgáltatásra fizetsz elő. A szerződésbe sem azt írják, hogy az ''512/64-es vonalakon elérhető legnagyobb sávszélesség, hanem hogy 512/64''. Ha nincs meg, perelsz vagy lemondod.

Egyébként:
Én kb. tizenvalahány megát vártam, azt bírja, ha nagyobb kell, mobilrekk.

(#37) Joooe válasza corlagon (#36) üzenetére


Joooe
tag

Az az állítás szerepelt a hozzá adott füzetkében és a mistral honlapján is, hogy az egész eszköz maximális sebessége 480Mbit/s. Mondjuk a gyártó honlapján szereplő infókba már bele lehet kötni, hogy ők csak az usb képességeiről beszélnek, de az is elég félrevezető.

mod: nyilván feltünt hogy ez a 480 megegyezik az usb maximális ebességével. ez megerősített abban, hogy a vinyó sebességének nem ez a kacat, hanem az ata-nál jóval lasabb, de azért mégis elég gyors usb2 fog csak határt szabni.

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#38) corlagon válasza Joooe (#35) üzenetére


corlagon
senior tag

az AKÁR 480 az nem azt jelenti hogy ha csak ötöde akkor az elfogadható

De, pontosan azt jelenti, sajnos. Semmire sem kötelez. Láttál már olyan táblát a Tuskóban, hogy (kb.) ''Amennyiben 3 vagy több vásárló áll ön előtt, igyekszünk/megpróbálunk új pénztárt nyitni!'' :)

Az usb 2.0 pendrivenak nem kell, ha benne levő flash memória vagy bármi nem tud annyit. A szabvány csak az usb csatolófelületre vonatkozik.

Az usb 2.0 külső merevlemeznek nem kell, ha benne levő vezérlőchip vagy bármi nem tud annyit. A szabvány csak az usb csatolófelületre vonatkozik.


[Szerkesztve]

(#39) Joooe válasza corlagon (#38) üzenetére


Joooe
tag

Így van a keretnek is csak a csatolófelületére vonatkozik a szabvány, nem is az alapján kérem a cserét, hanem amikor a 480- írták nem csatolófelületről, hanem az egészről beszéltek.Ez csak frusztrál azon állítása ellen hoztam, hogy ennyit tud az usb...

Amúgy a tesó állítása is számonkérhető, csak gyakorlatban nehéz, pl ha nincs hadrafogható pénztáros, hiába igyekeznek, nem tudnak új kasszát nyitni. De nekem az a tapasztalatom a szegedi tesóban hogy általában elég jól tartják ezt.

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#40) fifi_addict válasza Joooe (#35) üzenetére


fifi_addict
tag

Nem tudom, a precíz számokhoz nem értek, de két USB-s vinyó között gyorsabb volt a másolás, mint a gépemre történő másolás. Ennek elsődleges oka nyilván az volt, hogy a gépben lévő wincsi 4200 rpm-s (laptopról van szó), a külsők pedig 5400-sok voltak. Persze itt csak tapasztalati számokról van szó, precíz sebességre én nem tudom konvertálni :).

...........................???

(#41) corlagon válasza Joooe (#39) üzenetére


corlagon
senior tag

Hhhh....
Biztos én mondom rosszul, de akkor még egyszer utoljára:

NEM számonkérhető, sem a tesco, sem a cp a rackjával. Az ''up to'', akár, jó esetben stb. semmire sem kötelez. Kivéve, ha ott van, vagy úgy adják el, hogy ''at least'', legalább, mindenképpen, biztosan. Vagy: simán ''transfer rate of 480Mbit/s''. Ha akkor is 10 megával másol, visszavheted, hogy nem teljesíti amit ígért/vállalt. Az ''akár'' az nem ígéret, hanem csak egy potenciális (nem realizálható) maximum.

Végszó: gondolj arra, hogy 10 éve mit nem adtál volna egy 10 megával másolgató vinyóért, és gondolkozz pozitívan.

(#42) Joooe válasza corlagon (#41) üzenetére


Joooe
tag

Ja te mondod rosszul :) Ott van pl az internetes példám... ott sem garantálják a sebességet csak azt mondják meg hogy MAXIMUM mennyi.
Majd idézek fogyasztóvédelemhez kapcsolódó törvényekből ha sok időm lesz, de most el kell mennem a kivégzésemre (automaták és formális nyelvek viszga... brrrr :((( )
Majd jelentkezem ha túlélem :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#43) corlagon válasza Joooe (#42) üzenetére


corlagon
senior tag

Ha tényleg nem érted, nem magyarázom 5x-re ugyanazt, hagyjuk. A törvényt én is ismerem, szóval passz.

Sok szerencsét a vizsgádhoz!

(#44) L3zl13 válasza Joooe (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Internetes példád:

Ha nem tudod soha elérni az elméleti maximumot, akkor sem csinálhatsz semmit. Nem kérhetsz számon SEMMIT a szolgáltatón, kivéva, ha a GARANTÁLT sávszélt nem biztosítják. (Ami meg 64-128kbit.)

Lásd Invitel ADSL topic.

Anyázhatod a szolgáltatót, vagy visszamondhatod a szerződést de követelni nem követelheted, hogy növeljék a sávszélességet.

Az egyetlen amiért reklamálhatsz, a rack ügyében, ha tényleg úgy volt meghirdetve, hogy a rack 480 mbit sebességet produkál. Ha úgy volt megfogalmazva, akkor ez a vásárlók megtévesztése lenne, de magam részéről ezt is nagyrészt a te hibádnak rónám fel, amiért nem nézted meg, mit veszel...
Ha utánna néztél volna, tudnád, hogy SEMMILYEN rack nem produkálja a 60 MB/s-t, és odafigyeltél volna, hogy a valós teljesítmény alapján válasz cuccot.
Én annó USB 2.0-s pendrive vásárlásakor ez alapján választottam, nem a jól hangzó 480MBps alapján. Sok jó nevű USB2.0-s pendrive volt még akkoriban, amelyek még az USB1.1 sebességét sem tudták kihasználni. (Most már kevesebb ilyen cucc van.)

Aki hülye, haljon meg!

(#45) erdoke válasza Joooe (#12) üzenetére


erdoke
titán

Az USB 2.0 valós maximuma 35 MB/s körül alakul a névleges 60 MB/s-hoz képest. Abban egyetértek, hogy kevés a 12,5 MB/s, mert nekem az 5400 rpm-es noti vinyóm is hoz 31 MB/s-ot TC-ben null-ra másolva. Igaz, a Coolink 5,25-ös keretemben egy Seagate 7200.7 se tol sokkal többet.

A legjobb aláírás a héten

(#46) corlagon válasza erdoke (#45) üzenetére


corlagon
senior tag

Ok, de milyen külső házad van?
Mert a topicnyitóé (ha jól gondolom) CP, GL811 chipes, az meg a tesztek szerint 15 megánál nemigen tol többet.

(#47) fokukac


fokukac
nagyúr

esetleg még ezt próbáljátok meg a total commanderben, mert az usb2-n sokat szokott javítani.

igaz vinyóval még nem próbáltam :
Bővebben: link

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48) erdoke válasza corlagon (#46) üzenetére


erdoke
titán

Van egy hotdrive nevű 2,5'' USB 2.0 házam, és az a Coolink 5,25-ös HDD/OD keret, amiről itt a PH-n is volt teszt.
Optikai meghajtókkal nagyon szarakodik, de a vinyóval megy rendesen. Igaz, a ventije iszonyat hangos, és se lekapcsolni, se lehúzni nem lehet. Marad az olló...:(

A legjobb aláírás a héten

(#49) erdoke válasza fokukac (#47) üzenetére


erdoke
titán

Ezt nem csak az USB-s, hanem az IDE vinyókhoz is érdemes bekapcsolni.
Sajna nem ez a gondja, mert ezt már kitárgyaltuk a külső keretes topicban.

A legjobb aláírás a héten

(#50) corlagon válasza fokukac (#47) üzenetére


corlagon
senior tag

Kösz fokukac kipróbálom, kiváncsi vagyok hogy dob-e rajta. Van egy 30-as quantumom a cp házamban, csak vajon hol lehet elásva :F?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.