Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

A kérdés adott. Notihoz keresek olyan HDD-s keretet, amely nem iényel külön külső tápot... A mérete lehetőleg akkora legyen, hogy a hagyományos vinyók amik most kaphatók, azok bele is férjenek...

Köszi

Where you go how is up to you

(#2) fifi_addict válasza pubwart (#1) üzenetére


fifi_addict
tag

2,5-öshöz még van is, 3,5-höz nincs tudtommal ... innen lehet tovább elmélkedni.

Upsz, mi az, hgy noti? Nyilván notebook-hoz. Na, én notebook vincsire gondoltam, és Vipower alu dobozra/keretre. Megy külön táp nélkül is, de van hozzá az is.

[Szerkesztve]

...........................???

(#3) corlagon válasza pubwart (#1) üzenetére


corlagon
senior tag

A hagyományos vinyók-nál a 3,5'-ös desktop vinyókra gondolsz?
Mert ha igen, azoknak túl nagy az áramfelvétele, hogy külső táp nélkül el lehessen látni.

''When using USB 2.0-interface model (IEEE-1394 bus), external power is needed when HDD consumes power over 550 mA.'' - ez a külső házam manual-jában van.

Szerintem 550 mA alatt csak a 2,5'-ös slim vinyók vannak.

[Szerkesztve]

(#4) pubwart válasza corlagon (#3) üzenetére


pubwart
aktív tag

Jaja hagyományos vinyókra gondoltam... Ami asztali gépekhez van. Arra gondoltam, hogy nincs valami olyan egység, ami áramot ad neki a Nootbookról???

Where you go how is up to you

(#5) Old Death válasza pubwart (#4) üzenetére


Old Death
senior tag

olyan van, h külső usb-s házikó és rá lehet dugni a 230V-ra és megy... de olyan ami hagyományos vinyót hajt meg úgy, h az usb-n keresztül kapja az áramot nincs
ajánlom a 2,5''-es vinyókat, nem is melegednek annyir amint a hagyományos vinyók, igaz drágábbak...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#6) pubwart válasza Old Death (#5) üzenetére


pubwart
aktív tag

mégis mennyive?

Where you go how is up to you

(#7) Old Death válasza pubwart (#6) üzenetére


Old Death
senior tag

melyik mennyivel :D
mennyivel drágábbak v mennyivel hidegebbek?
drágaság: hát egy norm usb 2.0 keret itt a ph!-n találsz kb 8-10 körül van... a sima vinyós keret sztem meg 5 alatt van... de konkrét árakat nem tudok... maga a vinyó egy 60-as 3,5''-es vinyót 10 alatt kapsz itt egy 2,5'' 17 körül van...
melegség hát egy jó 10 fok... amíg egy normális vonyó 35 fok körül v felette rohangál (pláne zárt házban) addig gy 2,5''-es 30 alatt marad... bár ez típus függő

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#8) pubwart válasza Old Death (#7) üzenetére


pubwart
aktív tag

értem :)
Bár ilyen 2.5''-ös vinyót még nem nagyon láttam árlistán. Sulineten meg még főleg nem. ott lehetne :))

Where you go how is up to you

(#9) Old Death válasza pubwart (#8) üzenetére


Old Death
senior tag

hát akkor ne keress tovább, vegyél itt a PH!-n ;] meg sztem drágább is... bár visszakapod... mondjuk én meg nem nagyon nézegetem az árlistákat...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#10) pubwart válasza Old Death (#9) üzenetére


pubwart
aktív tag

Akkor körbenézek itt, ha annyira nem vészesek az árak... akkor veszek vmit...

Where you go how is up to you

(#11) domedee válasza Old Death (#7) üzenetére


domedee
senior tag

Én most vettem egy ilyet, 7,5k volt. De ami fontos, tiszta alu ház(ál. sokszor csakegy műanyag kasztn azegész, am fémszínűre van fújva, ez pedig minden csak nem jó hővezető),beépített venti (sokat nem számít, mert kicsi, de mégis valami). Külső tápja. Még valami,ha behala tápja akkor akár te is tudsz csnálni, ugyanis a tápegységből egy sima s-video kábelen kapja az áramot, a tápba meg sima sz.gép tápkábel megy.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#12) Old Death válasza domedee (#11) üzenetére


Old Death
senior tag

tudom :D ismerős, nekem is ilyen van, csak már másfél éve nincs használva igaz az enyém 1.1-es usb-s... 80-as vinyó volt benne, de nem raktam rá a tetejét ill. kikötöttem a ventit így csendes volt és nem melegedett :))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#13) pubwart


pubwart
aktív tag

Lényeg, hogy táp nélkül nem tudom megúszni az asztali vinyókat...

Where you go how is up to you

(#14) Obi-1 válasza pubwart (#13) üzenetére


Obi-1
őstag

Így van, mivel a 3,5''-os HDD 12 voltot is igényel, a laptop HDD pedig 5 volttal megelégszik, amit USB-ről leszipkázhat.

Only a Sith deals in absolutes.

(#15) pubwart


pubwart
aktív tag

2.5 vinyót meg nem találok bolti árlistán. Lehet velem van a baj,d e szerintem nagyon drágák

Where you go how is up to you

(#16) pubwart válasza Obi-1 (#14) üzenetére


pubwart
aktív tag

Csupa rossz hír. A leendő notimon akartam volna így spórolni... A fene...

Where you go how is up to you

(#17) panizzi


panizzi
aktív tag

vantec nexstar 2 a barátod

10 ropi usb-vel, 13 usb+fw

mondjuk ennek van külső tápja, de akár DVD írót is belerakhatsz

[Szerkesztve]

no limit

(#18) erdoke válasza pubwart (#15) üzenetére


erdoke
titán

Itt a Hardver Piacon van Gianninál Toshiba 2,5'' notebook vinyó 3-4 méretben, jó áron. Kb. 5-6e Ft hozzá egy USB-s külső alu házacska.

A legjobb aláírás a héten

(#19) marcee válasza pubwart (#15) üzenetére


marcee
addikt

60 GB Hitachi 2.5'' notebook winchester 15680 Ft -
60 GB Samsung 2.5'' 5400rpm 8MB notebook winchester 17200 Ft
60 GB Toshiba 2.5'' notebook winchester 16200 Ft -
80 GB Fujitsu 2.5'' 5400rpm 8MB cache notebook winchester 24200 Ft -
80 GB Fujitsu 2.5'' notebook winchester 22000 Ft -
80 GB Samsung 2.5'' 5400rpm notebook winchester 23400 Ft
80 GB Samsung 2.5'' notebook winchester 22400 Ft -
80 GB Toshiba 2.5'' notebook winchester Leírás 20400 Ft

Aqua, nettó árak. De szvsz már bárhol kapható.
Érdemes odafigyelni a sebességére, mert az alap 4200rpm-esek igen karcsúak.

\m/

(#20) erdoke válasza marcee (#19) üzenetére


erdoke
titán

Viszont a 4200 rpm-es példányok mindig elmennek egyetlen USB portról.

A legjobb aláírás a héten

(#21) G@ben válasza erdoke (#18) üzenetére


G@ben
addikt

És hol tudsz ennyiért külső házat, ami gyors is? Nagyon nem találok sehol, bár nem is vagyok pesti.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22) Waterman válasza G@ben (#21) üzenetére


Waterman
aktív tag

Én sem vagyok Pesti,de innét vettem már pár dolgot,jó áraik vannak,10000 br fölött ha jólemléxem ingyenes a kiszállítás egy hozzád közeleső számtech boltba.
Bővebben: link
Bővebben: link
A vinyóknál a lapalján vannak a 2,5'' osak.

(#23) Waterman válasza pubwart (#8) üzenetére


Waterman
aktív tag

Írd csak be a keresőjébe,hogy 2,5''
Bővebben: link

(#24) G@ben válasza Waterman (#22) üzenetére


G@ben
addikt

Ok, megkérdezem havert, hogy jó-e neki, mert neki kell.
Köszi! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérünk mindenkit, hogy a jobb áttekinthetőség érdekében a külső mobil rack-ekkel foglalkozó gyűjtőtopikban tegye fel a kérdését, ne nyissunk minden egyes problémának saját topikot. Ezt a topikot zártam.

5,25''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
3,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
2,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.