Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balint


Balint
tag

Valaki segítsen!
A következő a helyzet:
ECS K7S5A alaplap, 128Bb DDR ram, 950 Athlon a config.
Semmi tuning.

Ha a biosban az USB support-ot Enabledre rakom, akkor a windows bootolás közben behal, és azt írja: ''Védelmi hiba, újra kell indítani a számítógépet.''

Próbálkoztam biosfrissítéssel, de nem segített.
Ha az USB disabled, akkor a rendszer prímán fut, de most jött egy usbs eszköz amit szeretnék csatlakoztatni...
Van ötlet?

(#2) Balint


Balint
tag

Jut eszembe: Win98SE Lite a makrancos oprendszer.

(#3) lesaux válasza Balint (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem volt egy hasonló eset, de másik lappal. Bootolás közben csonttá fagyott a masina. Letiltottam az USB-t BIOS-ból, azóta nem fagy.
Nem lehet, hogy ütköznek az IRQ-k?

(#4) #34929152


#34929152
törölt tag

Azt próbáltad már, hogy BIOS: USB enabled, aztán be-boot-olsz floppy-ról, és újratelepíted a rendszert?

(#5) Balint válasza #34929152 (#4) üzenetére


Balint
tag

Újratelepíteni nincs kedvem, de az jó ötlet, hogy megpróbáljam újraosztatni az IRQkat az alaplappal... Hátha úgy megy az usb is és a windows is.

Majd kiderül bejön-e.

Egyéb ötlet, ha ezzel sem oldódik meg?

Balint

(#6) fügike


fügike
senior tag

Esetleg ha felraknál egy nem lite-os Win98Se-t? (Tudom, hogy nem akarsz újratelepíteni, de nekem is volt ECS-em, és semmi problémája nem volt az USB-vel sima Se alatt!)

Boci-boci tarka!:D

(#7) kioto


kioto
csendes tag

98 Lite miért nem 95Lite-t használsz. Lehet hogy OP nem engedi az USB-t.LÁsd NT4 95 és társaik. Nézzd meg a súgóban hogy ismeriaz USB-t egyáltalán.

kioto

(#8) Balint


Balint
tag

A Probléma szerencsésen megoldódott.
Safe modeban sikerült elindítani a windowst, töröltem az eszközök közül az USB vezérlőket, majd újraindítottam a rendszert, és feltelepítettem újra az USB vezérlést felülírva a régi (hibás) fileokat.

Most minden müxik.

(#9) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Amugy az ECS K7S5A nekem sem muzsikalt jol 98 alatt, de az XPvel frankon megy.
Csak ennyit akartam hozzatenni.

(#10) hungeek


hungeek
senior tag

jah XP nekem is kúúlúl elterelgeti a kis K7S5A-mat, a 98nál a hanggal volt egy kis gond (ugye c-media :((( )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.