Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-s hdd fiók + usb vezérlő probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TyborMan7


TyborMan7
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám, amihez a segítségeteket szeretném kérni:
A napokban vettem egy USB-s HDD fiókot, mert van egy Samsung 80Gb-s wincsim és a laptopomra csak így tudom rákötni. A laptopomban USB 2.0-s meghajtó van, az biztos. Az pedig elvileg 480Mbit/s=60MB/s sebességgel tud írni és olvasni. Tehát elvileg ennyivel kéne tudnom írni v. olvasni a wincsimet is. Csakhogy amikor a rákötöm a wincsit a gépemre, az óra mellett (WinXP-t használok) megjelenik egy kis ikon és a ''párbeszédablakban'' a következő felírat: ''Nagy sebességű USB-eszköz van nem nagy sebességű USB-hubhoz csatlakoztatva'' :( Ha rákattintok, akkor azt írja, hogy nincsen nagy sebességű USB vezérlőm... Ennek nem is nagyon tulajdonítottam nagy jelentőséget, csakhogy a wincsim olyan 1-1,5 MB/s sebességgel működik, ami szerintem nem normális...
Tényleg több féle USB-hub létezik? Nem lehet, hogy csak nincsen valamilyen driverem fent? Hogyan tudnám ez a problémát megoldani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Tibi

(#2) Secretive válasza TyborMan7 (#1) üzenetére


Secretive
aktív tag

Jól látod a problémád megoldását.A külső usb2-höz kellene driver xp alá,bár ezt az xp általában telepíti,de lehet,hogy épp az általad használt típushoz nincs dirvere.Nézz utána a típusnak és keress xp-s drivert.Amíg nem lesz meg,addig teljesen normális a jelenlegi átviteli sebességed,hisz alapból usb1.0-nak látja,az meg annyit tud.60MB/s elfelejtheted,az tényleg csak elmélet,úgy mint az ata100/133 stb.A gyakorlatban jobb esetben 13-14MB/s-ed lesz(unbuffered).

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#3) TyborMan7 válasza Secretive (#2) üzenetére


TyborMan7
csendes tag

Köszi, így már működik... Nem is tudom, hogy miért nem néztem meg eddig az Eszközkezelőben, hogy minden rendben van -e... :) Azt hittem, hogy az USB-vel nincsen gond, automatikusan telepíti... Mert nem volt minden rendben, felkiáltójeles volt az USB vezérlő... Már korábban is nézegettem a driver cd-t, amit kaptam a laptophoz, de ott csak win2k-s driver volt, XP-hez nincsen, a neten sem találtam... érdekes... :) Mindenesetre felraktam azt, teljesen elfogadta, most már nem is bombáz hibaüzenetekkel, hogy lassú az USB-hubom, és most olyan 9 MB/s-os az adatátvitelre képes... Ez már elfogadható, úgy érzem... A 60MB/s-ről tudom, hogy csak egy ''elmélet'', de azért az 1 MB/s mégis kicsit lassú volt... :)
Ha valaki tud XP-s USB drivert egy ASUS L4L laptophoz, az légyszi szóljon... köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-s hdd fiók + usb vezérlő probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.