Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Usb-s billentyűzet help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fasyrt


fasyrt
őstag

Nos...
Adott egy Genius KB-19 bill, usb-s. Az a nagy helyzet, hogy nemm megy 1 adott gépen. A bill jó, mert más gépen megy, az USB is jó, mert ha mást dugok rá, akkor jó. Mi a baja? :U

(#2) PH! kedvence válasza fasyrt (#1) üzenetére


PH! kedvence
tag

A biosban engedélyezted az usb-s billentyűzetet?

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#3) fasyrt válasza PH! kedvence (#2) üzenetére


fasyrt
őstag

A BIOS-ban NINCS semmyilen usb-s beállítás! :Y

(#4) Jim Tonic válasza PH! kedvence (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az csak arra vonatkozik, hogy a bios felismerje a billentyűt, és tudj benne navigálni. Mennie kellene. Sajnos máig vannak hardver inkompatibilitási gondok, talán ebbe futottál bele. Billentyűzet típusa, USB hányas? Alaplap típusa, USB hányas? Esetleg gyenge táp szokott USB problémákat hozni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) PH! kedvence válasza fasyrt (#3) üzenetére


PH! kedvence
tag

Kell legyen. Olyat keress, hogy Integrated peripherials. Ott pedig a pci rész alatt van egy olyan, hogy USB *****

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#6) Jim Tonic válasza PH! kedvence (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem minden BIOS-ban van.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) fasyrt válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


fasyrt
őstag

Tápot/lapot nem tudom, Everest (még) nincs fent, és ez egy előre összeállított gép. Az USB szabványokat amint tudom (talán még ma) ellenőrzöm. De elvileg működnie kellene egymással.

(#8) tusi74 válasza fasyrt (#7) üzenetére


tusi74
őstag

Szerintetek, ha egy USB-s bill megy egy USB-PS2-es átalakítóval, bár eredetileg csak USB-snek volt árulva, akkor az kinyírja az alaplapi PS2-es vezérlőt?
Hibátlanula működik egy másik billhez adott átalakítóval.

(#9) atuci válasza tusi74 (#8) üzenetére


atuci
senior tag

már miért nyírná ki?

pont az a dolga. Én is használtam egy usb-s bill-t ps2 porton, majd egy sima bill. került bele, és műxik azóta is.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#10) tusi74 válasza atuci (#9) üzenetére


tusi74
őstag

De ez nem USB+PS2-nek lett gyártva, hanem csak USB-snek. és egy másik bill átalakítójával megy.

(#11) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Abit AB9 alaplapom van. Vettem egy USB-s billentyűzetet, Del gombbal be tudok menni a BIOS-ba, viszont ha azon a képernyőn túlugrik, ahol a memóriát és a winyókat írja ki, nem működik a bill., amíg be nem tölt a Windows. Ez azért nejjjó, mert nem tudok egy billentyűt lenyomni a Windows telepítő CD-nek, hogy az induljon. :( BIOS-ban kell valamit beállítani, hogy működjön az USB-s billentyűzetem? :F

Előre is köszi a segítséget!!!!! :R

(#12) nyunyu válasza tusi74 (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor USB+PS2-nek lett gyartva, csak nem mellekeltek hozza PS2 adaptert.
Ha tisztan USBsnek lenne gyartva az elektronikaja, akkor el sem indulna a PS2 adapterrel, mivel mas az adatprotokoll a ket buszon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) nyunyu válasza hektor24 (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

USB Legacy mode ON.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Usb-s billentyűzet help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.