Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hefe


hefe
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy mercury kob693a alaplap. Egy 800as cerka leledzik benne.
Bootoláskor az fogad hogy Updating ESCD... és nem megy tovább.
Ha nyomok neki egy restartot és így tovább akkor kb 10/9er itt megfagy a cucc. De kikapcs/bekapcs esetén ez 10/10.
Mit lehetne tenni?
(csak egy ilyen topicot találtam de az ott írtak nem segítettek)
Mikor a biosban a restart ESCD- nyomtam akkor induláskor még előtte megfagyott és utána se javult meg.
Ha valaki tud segíteni akkor input! :U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#2) The DJ válasza hefe (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Próbáltad a CMOS cleart?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

A CMOS clear az semmi! A 10 KG-os samu Az az igazi;]
Bocsi :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) hefe válasza The DJ (#2) üzenetére


hefe
aktív tag

Jah de baszott megjavulni :O

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

A régi Celeronos lapom akkor játszotta ezt amikor elfáradt benne az elem. De lehet más gond van, ez csak egy tipp. De annak jó :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) The DJ válasza hefe (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Mikor csinálta ezt először?
Mit állítottál a gépen?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) hefe válasza The DJ (#6) üzenetére


hefe
aktív tag

Még kb egy fél éve annyi változott a gépen hogy egy 10/100as pci-os hálókarit kapott adslbácsi miatt. Gondoltam arra is hogy ez nem tetszik neki így kivettem de semi változás.

Elemre visszatérve lehet hogy azért van az hogy sok reset után meg elindul mert az elemen lök egy kis kakaót?

/barátnőmé a gép és most lett elege belőle ezért kezdek neki így a problémánk késve/

[Szerkesztve]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#8) Thrawn


Thrawn
félisten

Anno 650-ért vettem egy új elemet és nem csinálta tovább a zűrt. Persze azóta már más a config.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) hefe válasza Thrawn (#8) üzenetére


hefe
aktív tag

Szerinted bármilyen számtekboltba lehet elemet kapni?
Vagy egyetalán mien kell bele mert semmi értéket nem látok rajta....

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#10) hefe


hefe
aktív tag

Esetleg még valakinek egyéb 5lete tippje?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#11) Thrawn


Thrawn
félisten

Én speciel a Tescoban vettem, de a számtekbolt is ok.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) eziskamu válasza hefe (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Órás? Szedd ki a lapból, vidd el a boltba, adjon ugyanilyet.
Egy próbát megér, de például egy másfalyta lap, k7s8x nálam nem parázott hogy nem volt elem benne, csak indításnál kiabált és kérte hogy nyomjak f1-et oszt ment a zixpé (Win xp :D )
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#13) hefe


hefe
aktív tag

Elem megvéve berakva kipróbálva szarse történve... :(

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#14) hefe


hefe
aktív tag

Fura. Mikor odanyomom neki az escd resetet biosabn akkor utána elsőre indul de ha kikapcs bekapcs akkor megint lehal...
(ha nem az enyém lenne a lap belepisálnék a cpuv foglalatába )
;]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

Csak nyugi, nekem már volt olyan alaplapom amivel painbrushal fagyott a rendszer, de divixet órákig lehetett kódolni vele és még a directx 6-os játékok is mentek rendesen.
Szét kéne kapni a gépet és az asztalon csak a videókarival/memóval indítani a rendszert, hátha valami érintkezési hiba.
Ha meg bexart a lap akkor rá kell költeni azt a 2-3ezret amibe fáj egy ilyen lap. Ahova én szoktam járni használt cuccokért. ott egy komplett gép monitor és cd meghajtó nélkül 4000-nél kezdődik (compaq 333-as celeron).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) hefe válasza eziskamu (#15) üzenetére


hefe
aktív tag

De ha ilyesmi baja lanne akkor nem értem hogy windowsos restartkor meg miért indíthatom ujra ahányszor csak akarom.
Pl:most nyomok reá új windowst és még egyszer se volt vele baj
de ha kikapcsolnám tuti megfagyna rögtön----majd mondom ne kapcsolják ki :))
(de ha befejeztem telepítést bizti szétszedem az asztalra)

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#17) hefe


hefe
aktív tag

Hehhe! Az L2es cpu cache nem működik... :DDD
Mik nincsenek ebben a gépben tyűűűűű:Y

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#18) eziskamu válasza hefe (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát tudod te is: Isten útjai, a nők, és a számítógépek viselkedése kifürkészhetetlenek, én mostani alaplapommal is szívok, igaz az is stabil, de amint valami hozzápituszkál a hardvermonitorozó cuccoshoz, elkezd hülyülni.
Vettem volna ECS-t Gigabyte helyett. Ha az is szar lett volna legalább kevesebbet bukok. Igaz hogy garis a lapom, de a Mustrálból vettem, és annak ellenére, hogy most egy viszonylag normális srác van ott, az ő helyébe én se venném vissza, mert nem egyértelmű és nehezen reprodukálható a hiba, és a sima tesztprogik és alkalmazások nem hozzák elő.

(#19) hefe


hefe
aktív tag

Vasárnap reggeli problémamegoldó up!

(különben nemtom észrevetteed e te de ha egy családtag vagy ismerős gépét kell szerelni tuti hogy valami kuriózum problémába fut bele az ember, és ottt állsz jelen esetemben egy inormatikus és hápogsz hogy ilyen nincs a nagykönyv szerint :O )

Lehet ennek fizikai oka? Vagy egyszerűen szarrá válik a bios?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.