Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#922) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejön lakásba a kábel, outba továbbmegy médiaboxhoz kb 2decibel csillapítás
Továbbmegy a kábel másik szobába tap ágon 6decibel csillapítás
Második osztónál Tap ágba van kötve az analóg tévének újra 6db csillapítás, összesen 12decibe csillapítás van az analóg tévének.
Ha ígyis tiszta a kép analógón elég erős a lakásba bejövő jel szintje:)
Modemnek újabb kb2decibel csillapítása van, összesen 8decibel csillapítás
Ha az első osztónál a tap és out ágat felcserélnéd, a modemeden a Signal to Noise Ratio nálad is emelkedne, talán elérné a 40es szintet, mint nálam az albérletben.
Másik szobába meg lehetne akár 2szimmetrikus osztó ( 3.5 áganként a csillapítás) így kevesebb csillapítsát kapna a tévé meg a modem 6+3.5=9.5 egységescsillapítása lenne a modemnek meg tévének, a mostani tévé 12db modem 8db el jelveszteségével szemben.
De ha még egy boxot fogsz kérni, akkor lehet hogy át kell variálni mert 12decibellel kevesebb jelet nem biztos hogy elvisel a box, apámnál 29es körzetbe ha 50%körül van a jelszint a boxnál már vannak adók amelyek nem jönnek be.
Albérletben is ígyvolt a bekötés mint nálad, tap-ba volt a tévé és outba a net, aztán kisérleteztem:D
Megfordítottam aztán tévén tisztábbak lettek az adások, modem 4-5közötti jelszintet kapott aztán pár hete kicseréltem szimmetrikusra, azóta 5.5-7.4között szokott ingadozni és 41.5 re is fel szokott menni a Noise Ratio. Szerintem jobb , ha erősebb jelet kap a modem, de ha jól működik akkor jó:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.