Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) #78121280 válasza #78121280 (#83884) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nah be lett kötve és nem DVB-C az adás hanem IP alapon megy. 108 csatornát talált.
Kép minőség szerintem remek. Box is fürge, kicsit fura a menü szokatlan elsőre!

(#83902) LouiS22 válasza #78121280 (#83884) üzenetére


LouiS22
veterán

A Vodafone TV csomag 93 TV csatornát tartalmaz, melyből 38 HD.

Mi a plusz 15 nálad? :) Tökre érdekelne, mert akkor a honlap sem pontos ezek szerint.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#83903) NoOne1976 válasza #78121280 (#83901) üzenetére


NoOne1976
őstag

Kell hozzá a koax kábel vagy csak az utp?
Milyennek találod az adások minőségét a dvb-c-hez képest?
Horizon Go és Vodafone tv alkalmazásba is be tudsz lépni?

(#83904) cof válasza #78121280 (#83901) üzenetére


cof
veterán

Aha, ez, hogy lehet? A TV Prémium csomag 119 + 35 HD csatorna elvileg.

UPC területen vagy amúgy? Az elég durva ha mindenkinek IPTV-t kötnek, majd lassan elfogy adott szakaszon a sávszél, aztán meg a net sebesség fog lefingani adott körzetben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83905) MiZo1990 válasza #78121280 (#83901) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Érdekes, az oldaluk szerint 119 SD + 35 HD csatornának kéne lennie.
Van pl sima RTL Klub és külön RTL Klub HD?
Ha nincsenek "párhuzamos" SD és HD adók az lehet a kevesebb csatorna oka.

Van lehetőség egyéni csatornasorrendre?

(#83906) MadMancs


MadMancs
veterán

Na ott valami nem kerek.
Box ide box oda, TV prémiummal 154 csatornára fizetett elő, ha ez a csomag neve és upc területen fizetett elő akkor technológiától és doboztól függetlenül ezt is kellene hogy kapja.
Azt nem csinálhatják meg hogy egy szolgáltatás csomag tartalma azonos ár mellett jócskán változik választott eszköztől függően.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83907) Okosandroid válasza MadMancs (#83906) üzenetére


Okosandroid
tag

Valami tényleg nem ok. Eleve nekem azt mondták az UPC ügyfélszolgálaton, hogy a "UPC Voda TV-t" hétfőn kezdik el csak teríteni. Hozzám is akkor jön majd a szerelő 12 és 16 között.
Amiről a fórumtárs ír, az erősen hajaz a Telekom területen lévő Voda TV-re IP alapon.

(#83908) #78121280 válasza NoOne1976 (#83903) üzenetére


#78121280
törölt tag

Mind kettőt bedugta a srác, de koaxon semmit nem talált.
Telekom IPTV-m van még így ahhoz tudom hasonlítani, szerintem jobb színesebb élénkebb és élesebbnek látom a képet SD és HD-n is.
Vodafone TV alkalmazásba tudok belépni!
A szerelő srác azt mondta nem szabad resetelni a Vodafone boxot mert utána, újra kell regisztrálni amit csak telefonon lehet megcsinálni!

(#83902) LouiS22
FilmMánia
FilmCafe
AMC
Sport 1
Sport 2
Extreme Sport
Spektrum
CBS Reality
Da Vinci
TV Paprika
Spektrum Home
MiniMax
+3 radio

(#83904) CoF
UPC hálózaton van!

(#83905) MiZo1990
Nincs párhuzamosan.
Egyénit még nem találtam meg :D

(#83909) Toth_Jani válasza MiZo1990 (#83905) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az 119 csatorna amiből 35 HD. (az SD-t természetesen azt elrejtjük a listában)
De ez az IP TV más mert, például a városban (ugyanaz a város) már új előfizetőnek nem kötnek be 500-as csomagot a UPC oldala szerint, csak 300-ast.
Igaz az 2 hónapig ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#83910) #78121280 válasza Okosandroid (#83907) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#83907) Okosandroid
Hozzám jövő héten jött volna, de valamiért már ma bejelentkezett. Helyileg Hódmezővásárhelyen vagyok.
UPC irodában nem tudta a csaj rögzíteni a megrendelést és átküldött a Vodafone üzletbe és ott lett rögzítve, a szerződés full UPC-s. De már az üzletben sem tudta a csaj megmondani, hogy IP vagy DVB-C lesz az adás, bújták az oktatási anyagot de semmi infó nem volt róla.

(#83911) #78121280 válasza Toth_Jani (#83909) üzenetére


#78121280
törölt tag

De bekötnek én is új efi vagyok ( jóóó régebben volt UPC-m amit hűség lejártával lemondtam,de azóta eltelt pár hónap). Az oldal hibás, címemre nekem se hozza fel az 500-as csomagot!

[ Szerkesztve ]

(#83912) MadMancs válasza #78121280 (#83908) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem ott valahogy aktiválni kell dvb-c tunert amit a szerelő nem tett meg ( lehet még neki is új). Szerintem hívd fel 1221 ( ne 1270) és szólj hogy hiányzik 56db csatorna. Ne említsd hogy iptv vagy dvb-c, csak azt hogy mire fizettél elő, milyen eszközöd van és hogy mi a gondod. Többit oldják meg ( pl küldjön egy technikust, vagy küldjön egy frissítést boxra ami aktiválja tuner). UPC kábelen még előfizetés nélkül is jön pár db DVB-C csati. Szóval olyan nincs hogy nem talál, ha a box működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83913) #78121280 válasza MadMancs (#83912) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem ez bőven jó így, én eleve IP alapút akartam. :D
És igen új volt a szerelőnek. a megyében tán én vagyok az első akinek ilyen bekötve lett.

(#83914) MadMancs válasza #78121280 (#83913) üzenetére


MadMancs
veterán

Na így más. Mondjuk így akkor elég lett volna az olcsóbb TV Comfort is. Abban is van ennyi csatorna. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83915) MiZo1990 válasza #78121280 (#83908) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Pl. Sport 1 és 2 hivatalosan nincs a Vodafone TV csatornalistában.

Ezek szerint a Vodafone hálózatán elérthető csatornákat kapod a (93 SD+HD) ezekkel az ÁSZF-ben nem szereplőkkel, így megvan a 108.
Viszont így kell legyen Sláger TV HD (lol) és Food Network HD.

(#83916) MadMancs válasza MiZo1990 (#83915) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezek szerint van TelekomVodaTV, UPC kábel, és UPCVodaTV csatornakiosztás.
Viszont azért ehez NMHH nak lenne pár szava hogy ugyanazt a csomagot, ugyanazon áron technológiától függően hol 108 hol 154 csatornával árulja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83917) #78121280 válasza MiZo1990 (#83915) üzenetére


#78121280
törölt tag

A Sport 1-2 is HD-ban megy
Igen van Sláger TV HD és Food Network HD is.

[ Szerkesztve ]

(#83918) viktorhu válasza #78121280 (#83901) üzenetére


viktorhu
veterán

De neked ez UPC vagy Telekom madzagon jön?

(#83919) MiZo1990 válasza MadMancs (#83916) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Hát még nem sok embernek van ezzel az egész Vodafone TV dologgal tapasztalata, főleg nem UPC területen.
Ügyintézők, szerelők sincsenek képben ahogy többen írták.

A hiányzó csatornák nagyja HD adók SD változata, nem gondolom, hogy ezek bárkinek is hiányoznának.
Az más kérdés, hogy mit fizet elő és mit kap valóságban.

Nekem egy kedvenc csatornák / egyéni sorrend lehetőség kéne, ami simán lehet, hogy benne van valahol.

Horizon boxnál kb. bármi jobb...

(#83920) viktorhu válasza cof (#83904) üzenetére


viktorhu
veterán

Attól nem fogy el a sávszél, mert az emberek jelentős része ugyanazt a pár csatornát nézi.

(#83921) tomp válasza MiZo1990 (#83919) üzenetére


tomp
félisten

Ha azok a csatornák nem jönnek be amelyeknek eleve van HD verziója az nem gond. Sőt inkább kényelmi mivel gondolom az SD-t úgysem nézed ha van belőle HD is.
TV Premium nagy csatorna száma mind SD ugye. :)

(#83922) cof válasza viktorhu (#83920) üzenetére


cof
veterán

Van ahol már most is 200 vagy kevesebbet mérnek 500 Mbit helyett.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83923) woodworm válasza viktorhu (#83920) üzenetére


woodworm
veterán

IPTV esetén tényleg így lenne, de az eddigi információk szerint ez OTT szolgáltatás.

(#83924) #78121280 válasza viktorhu (#83918) üzenetére


#78121280
törölt tag

UPC madzagon jön!

(#83925) tomp válasza woodworm (#83923) üzenetére


tomp
félisten

Ez igaz viszont az IP forgalmát lehet megfelelően menedzselni! Kiadnak a modemekre egy új fw-t amivel a VTV box IP streamjét külön kezeli a modem(hasonlóan mint a wi-free) és a modemhez is külön prioritással megy. Gondolom megoldható, hogy az utcai Node szekrénytől is 1 db stream menjen pédául ha egy komplett ház az F1-et nézi akkor is. Azaz a komplett ház azt az 1 streamet tölti be. Máris nem terhelődik a felhasználói net.
Telenor MyTV-nél is csak kisebb területeken volt korábban gond a cella terheléssel. De javítottak a hálózat menedzselésen. Máris több csatornán behozták a mobilappban is az 1080p-t.

(#83926) kotsyzs válasza MadMancs (#83773) üzenetére


kotsyzs
csendes tag

Szia,
nálam ma is működött a visszanéző funkció a Pace box-on. A Horizon megjelenésekor még nem, de pár hónappal később elérhetővé vált.

(#83927) viktorhu válasza woodworm (#83923) üzenetére


viktorhu
veterán

A telekom nagyon kevés sávszélességet ad nagyon drágán nagyker alapon iptv szolgáltatásra, szóval ott nem is tudna működni a Vodafone TV, ha nem multicast alapon megy.

(#83928) MadMancs válasza MiZo1990 (#83919) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez jogos. De Tv prémium esetén 36 a HD, ha ezeknek kivesszük SD változatát az 118, még mindig van 10 hiányzó csati. Szóval senki se tudja most mi van. VTV nél több de az előfizetett csatinál kevesebb. Illetve ha IPTV alapon működik csak, nem kellene a koax. Szerintem az se véletlen van. Nekem akkor is az a teóriám hogy vodaboxon alapértelmezett az iptv ( annak mindegy honnan kap netet, csatlakozik) UPC területen viszont át kellene billenteni vagy központilag vagy helyileg hogy DVB-C használjon ( esetleg mindkettőt) és akkor kapja meg az előfizetett csatikat dvb-c koaxon. De ez csak felvetés.
Gondolom szerződésen se az szerepel neki hogy Vodafone TV csomag hanem az hogy TV Premium. Az meg jelenleg érvényes helyzetben koaxon jön, és 119SD+35HD.

Horizonnal egyetértek. Kapott 24 órát hogy hátha javul a voda szoftverrel. Nem javult. Ugyanolyan döglassu. Csak most már az órát se képes mutatni. Éjjel 11kor még jó volt, reggel 8 kor este 8 volt, most jelenleg ( 16:39) 04:24 et mutat. Szóval még órának se használható. 🤣

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83929) Okosandroid válasza #78121280 (#83910) üzenetére


Okosandroid
tag

Akkor van még náluk egy kis kavarodás :) Egyébként maga a beüzemelés kb mennyi ideig tartott? Kell kiszállási díjat fizetni? Csak mert amikor én rendeltem, azt mondta az ügyintéző, hogy 1500 FT. Aztán mondtam neki, hogy szívesen beüzemelem én ha kipostázzák. Mondta, hogy nem lehet, csak szerelővel. Utána viszont már azt mondta, hogy elengedik a kiszállási díjat és 0 FT.

(#83930) #78121280 válasza Okosandroid (#83929) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kb 1 órát volt itt a szerelő,mert új kábelt is be kellet húzni a lakásba.
Nem kell fizetni semmit!

(#83931) NoOne1976 válasza #78121280 (#83930) üzenetére


NoOne1976
őstag

Milyen új kábelt?

(#83932) #78121280 válasza NoOne1976 (#83931) üzenetére


#78121280
törölt tag

Koax

(#83933) losangeles válasza kabelmania27 (#83895) üzenetére


losangeles
csendes tag

nagyon szépen köszönöm nektek, de leginkább kabelmania27-nak!!!
ő szúrta ki a képen, hogy 2db csillapító volt bekötve. egyet kiszedtem, így ugyan felment a pingem 8-9ms re viszont 460mbit stabilan jön. KÖSZÖNÖM!! :C :C

(#83934) tomp válasza #78121280 (#83901) üzenetére


tomp
félisten

Van neked HBO előfizetésed? Vajon az menni fog nekem hétfőn a Vodafone TV boxon ha mégis IP alapon megy UPC hálózaton is? :D

[ Szerkesztve ]

(#83935) kabelmania27 válasza losangeles (#83933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik csillapító maradt bent?

(#83936) #78121280 válasza tomp (#83934) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nincs.
Pont ezen gondolkodtam, hogy ha megrendelném hűség nélkül, menne -e... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83937) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Kíváncsi leszek erre az új IPTV szolgáltatásra. Van benne jó dolog de picit tartanék tőle mert ha elszáll a net akkor TV sincs. Én Mediacardot használok egyrészt mert nem veszek fel másrészt a boxnak"gagyibb" a képe
Gondolom a LAN csatlakozója 10/100-as ami Tv-hez elegendő de azért szebben hangzana a Gigabites port.
Valaki nem próbálta ki HDMI-s erősítőre kötve? :)

(#83938) tomp válasza #78121280 (#83936) üzenetére


tomp
félisten

Na majd hétfőn meglátjuk. Nekem a tegnap elküldött szerződés szerint TV Premium+Vodafone mediabox+HBO Pak van így a Vodás boxon is mennie kell. :D

(#83939) Beniii06 válasza #78121280 (#83908) üzenetére


Beniii06
őstag

Egyszerűbb lenne egy hsz.-en belül összegezni a dolgot, mint 5 párszavas hsz-ből összerakni a képet, szóval:

Ha jól értem: UPC-s koax megy be a lakásodba/házadba, arra van kötve egy ConnectBox(nem írtad milyen HGW-d van) és a ConnectBox-ból megy UTP-n a tv adás a voda tv-s boxba. (Lesz itt kavarodás a box neveket illetően, mostmár van sagem HGW és sagem tv "box" is)

Csak akkor azt nem értem, minek a dvb-c tuner bele, ha "iptv"-ről megy az adás. Akkor lehet a koaxos része csak modem lenne és azért van benne, hogy ahol csak tv-re fizetnek elő oda ne kelljen HGW-t kirakni?

Ezt a csatorna szám variálást én sem értem, neked ÁSZF szerint járna az összes csatorna, ami a premiumban van vagy van olyan csatorna, aminek van HD verziója is és az SD-t te nem kapod meg? Mert úgy nagyjából kijönne a darab szám.

Azt nem mondta a szerelő, hogy meglévő előfizetőknek is megy cserélni? Ahol elő van fizetve, ott ragaszkodnának a mediavcard-hoz és felmerült a gondolat, hogy premium-ra váltanának még mielőtt kizárólag "iptv" menne, de ha már most is kötelezik UPC-s területen a premium csomag használatához az "iptv"-t, akkor meg lesz várva, amíg lejár a hűség és le is lesz mondva.

Eléggé megdöbbentő az információ, hogy rendelkezésre áll a dvb-c hálózat, de az újakat máris "iptv"-vel kötik be, pedig amikor itt tippelgettünk le lettem hurrogva, hogy még jó pár évig lesz dvb-c és az iptv csak telekomos területen lesz, ehhez képest teljesen más amit írsz.

Remélem lehet még feljebb váltani, úgy hogy megmaradjon a dvb-c meglévő efiként, a probléma, hogy most nincs is kit megkérdezni, illetve nem biztos, hogy akit kérdeznél az képben is van, viszont közeleg az április 1 határidő is. :(((

"Got any other secret weapons?"

(#83940) MiZo1990 válasza Beniii06 (#83939) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ő kb. az első ember aki ilyet kapott.
Hétfőn már máshova is visznek az ittlévők közül. Remélhetőleg addig, de legkésőbb akkor mindenki tisztábban fog látni.

(#83941) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ez csak akkor volna igazán jó dolog, ha a képminőség minden csatornán megütné a HD szintet.
Igazából a DVB-C sem rossz, a HD csatornák igen szépek (de sajnos alig van rajtuk "Igazi" HD műsor, némelyiket felkonvertálják úgy hogy a Pixelek háborognak), az SD csatornák pedig olyanok amilyenek, a Viasat6 például elég szép, az RTL+ Benny Hill show-ja pedig úgy néz ki mint egy sokszor másolt VHS kazetta.
De gyanítom hogy amíg a műsorkészítő nem csinál HD adást, addig nem is lesz mit továbbítani.

(#83942) kunberci


kunberci
aktív tag

"Lakatos szerint összesen 16 koronavírusos fertőzött van Magyarországon, nem több. Illetve már csak 15, mert egyikük meggyógyult. Azt is elmondta, hogy a fiatalok nincsenek kitéve a vírusnak, ezért nem állna arányban az iskolák bezárása azzal a teherrel, amit ez később jelentene nekik. Lakatos nem tudta megerősíteni, hogy az egyik magyar beteg a UPC-nél dolgozott-e, de ezt Müller Cecília végül megerősítette. Köszönetet mondott a UPC-nek, hogy lezárta az épületet, amit egészen szerdáig nem fognak használni."

Idézet: innen

(#83943) cof válasza Toth_Jani (#83941) üzenetére


cof
veterán

Benny Hill show-ja pedig úgy néz ki mint egy sokszor másolt VHS kazetta

Ezen mondjuk én nem csodálkoznék, a 70-es években lett filmre véve, gondolom a tekercseken is fogott az idő már mire digitalizálták.

De gyanítom hogy amíg a műsorkészítő nem csinál HD adást, addig nem is lesz mit továbbítani.

Igen, ez totál logikus.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83944) #78121280 válasza Beniii06 (#83939) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jól érted UPC-s koax jön be a lakásomba és arra van kötve a ConnectBox (igen az a fehér ócska HGW), igen a ConnectBox-ból megy egy UTP kábel a Vodafone Médiaboxba és így jön az adás.

Nem tudom miért van benne DVB-C tuner.

Aminek van HD verziója pl RTL Klub HD, annak nincs továbbítva az SD változata.

Nem mondta hogy meglévő előfizetőknek is megy cserélni.
Én voltam az első ilyen ügyfele, új volt neki az egész, pár dolog csak most derült ki amit az oktató anyagokban nincs is benne pl az hogy a box tud 4K is.

Többit meg passzolom és bocsi de nem szeretek regényt írni ezért írok röviden. ;] :P

(#83945) #78121280


#78121280
törölt tag

Gondoltam egyet és rá dugtam a Vodafone Médiaboxot a saját routeremre amin DIGI net van és működik rajta a Vodafone MédiaBox szépen megy minden csatorna és még a csatornaváltás is gyorsabb. :Y

(#83946) cof válasza #78121280 (#83945) üzenetére


cof
veterán

Az nem rossz. :D

Akkor nincs még benne semmi előfizető azonosítás csak net kell alá aztán hadd szóljon.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83947) anglergab válasza #78121280 (#83945) üzenetére


anglergab
addikt

Tehát OTT. Vajon multicast-ot mennyire használnak?
Mert az jó hogy Over-The-Top, de az ugye nem menedzselhető úgy mint a hagyományos IPTV forgalom.
Illetve ha valaki csak TV-t kér, akkor az OTT miatt bekötnek neki egy technikai netet, ami ez esetben "teljes értékű" netkapcsolat lehet?

(#83948) Beniii06 válasza #78121280 (#83944) üzenetére


Beniii06
őstag

"Jól érted UPC-s koax jön be a lakásomba és arra van kötve a ConnectBox (igen az a fehér ócska HGW), igen a ConnectBox-ból megy egy UTP kábel a Vodafone Médiaboxba és így jön az adás."

Így már akkor 'teljes a kép'. :DDD

Viszont, nem jó irány, hátha csak az újaknak adják így, arra alapozva, hogy 2 hét múlva be kell szántsák a horizon platformot és nem azt adják az újaknak is vagy marketing szempontból, hogy a névváltással technológia váltás is történik és meglévők maradhatnak a mediacardnál, akár feljebb váltás esetén is és nem lesz kötelező. Pl. egy falra szerelt tv esetén nem igen tudom elképzelni, hová teszik, csak úgy ráhajítsák a konzolra és kész? Úgy milyen infra jelet fog venni a box, mert nem láttam rajta jack-es külső infra portot. :U

Szerk.: Igazad van, az oldal az egy szavas hsz.-eket is ugyanúgy számolja, mint a regényeket. ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#83949) Beniii06 válasza #78121280 (#83945) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez elég érdekes és felvet pár technikai kérdést, az iptv eddig is hordozható volt bizonyos eszközökkel, ennél legalább nem kell trükközni. Ezek szerint maga a box is onnan kaphatja a streamet közvetlenül, mint az app, nincs hálózathoz kötve.

"Got any other secret weapons?"

(#83950) Beniii06 válasza anglergab (#83947) üzenetére


Beniii06
őstag

"Illetve ha valaki csak TV-t kér, akkor az OTT miatt bekötnek neki egy technikai netet, ami ez esetben "teljes értékű" netkapcsolat lehet?"

Nekem pont az lenne a tippem, hogy amit mi dvb-c tunernek gondoltunk az valójában egy koaxos modem, hogy ne kelljen külön technikai netet biztosíŧani HGW-vel.

"Got any other secret weapons?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.