Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) woodworm válasza tomp (#83796) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk ez azért sci-fi.

(#83802) kezo0 válasza pjen (#83744) üzenetére


kezo0
addikt

Nyilván a tévében van a mediacard, tehát úgy értettem, hogy a tévé nem vette fel.
(Nem értem, hogy jön ide a Cisco boxon levő analóg SCART csatlakozó. Ki akar még 2020-ban bármit is kinyerni a boxból azon keresztül, analóg 576p- ben?)

mikung: a tévém nem hagyta figyelmen kívül a tiltó flaget (miért tette volna?), és nem is vette fel. Kódolt adásként érzékelte az adott műsort, és ilyenkor nem indul el a rögzítés.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#83803) pjen válasza kezo0 (#83802) üzenetére


pjen
félisten

Úgy,hogy asszonynak volt valami sorozata felvéve mikor cserélték a boxot.

(#83804) Toth_Jani válasza NoOne1976 (#83798) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Természetesen APK-ból van telepítve, de egy egérrel teljes értékű.
Csak az a kérdés hogy van 2 különböző minőségű felvétel, vagy ez van a Boxnál is?

(#83805) gduck


gduck
addikt

Másik fórumban az írják, hogy "Vodásították" a Horizon szoftverét.

(#83807) atala


atala
addikt

Ti be tudtok lépni a myupc felületre? Állandóan vissza dob, de nem ír hibaüzenetet.

(#83808) cof válasza atala (#83807) üzenetére


cof
veterán

Igen. Most próbáltam UPC netről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83809) atala válasza cof (#83808) üzenetére


atala
addikt

Megpróbáltam egy jelszó visszaállítást. Sikerült belépnem. Lehet, hogy kezdek szenilis lenni. :D

(#83810) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Lenne gy problémám az internet sebességével. Több mint valószínű, nem a nettel van a baj, hanem a hálókártyával, de hátha találkozott ezzel már valaki. (bocsi ha rossz helyen kérdezem, mást nem találtam)

A hiba:
A net lelassul (speedtesten is mérve, de érzéklhető az oldlak betöltésénél is) teljesen random módon. 150Mbit ről 10-50 Mbit közé (de inkább a 10MBit -hez közelít)

Megjavul pár napra:
Ha a hálókártyán állítgatom a Speed & Duplex-et (pl 1000Mbit-re állítom vagy Auto-ra), akkor egyből megjavul.(de csak pár napra)
Drivert cseréltem már (bár csak egyszer) Ami segít, szintén pár nap erejéig.

Ötlet? (Mióta meg van a gép azóta ez probléma)

Köszönöm!

(#83811) 4Grider válasza kekedi (#83810) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztos, hogy megnézném, nincs-e újabb meghajtószoftver ahhoz a hálókártyához.
Meg lecserélném a kábelt közte és a router között.
Meg megnézném a jelszinteket a szolgáltatói eszközön, és ha nem megy a kiértékelésük, elolvasnám ennek a topiknak az összefoglalóját, vagy beírnám ide a jelszinteket.

(#83812) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hölgyek és Urak!

Gondolom mindenki előtt ismert, hogy a Vodafone felvásárolta a Liberty Global egyes európai érdekeltségeit, köztük a UPC Magyarország Kft.-t is. Ennek folyományaként áprilistól itthon megszűnik a UPC brand, és az otthoni vezetékes szolgáltatások is Vodafone márkanév alatt futnak tovább. A változásokhoz igazodva, és a keveredéseket elkerülendő a korábbi Vodafone topik mostantól Vodafone mobilszolgáltatások, a UPC: analóg / digitális TV, internet, vezetékes és mobiltelefon, vagyis ez a topik pedig Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon) néven működik tovább. A topikok témája így tehát nagyjából változatlan marad, ide továbbra is a korábbi UPC szolgáltatásokkal, illetve az újonnan indult Vodafone TV-vel kapcsolatos infók kerülnek, a Vodafone mobilszolgáltatások topikba pedig a mobilszolgáltatásokkal kapcsolatos infókat várjuk.

(#83813) Beniii06 válasza Intruder2k5 (#83812) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor már csak az összefoglaló címét kell módosítani :U , de legalább követhetőbb lesz az információ. :R

"Got any other secret weapons?"

(#83814) Intruder2k5 válasza Beniii06 (#83813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt elsődlegesen a Topikgazdák csinálják, nem szoktunk belenyúlni csak kivételes esetben, vagy ha nincs Topikgazda. Nyilván rövidesen meg lesz csinálva, illetve a cég elérhetőségeit is módosítani kell. Viszont a topik keresőszavai közé beírtam a UPC-t, tehát a fórum keresője továbbra is listázza majd a UPC keresésre.

[ Szerkesztve ]

(#83815) mikung válasza kezo0 (#83802) üzenetére


mikung
aktív tag

Ez igazából csak sw kérdése. Ha nincs direktbe belerakva hogy nem veheti fel ami tiltott akkor felveszi. Van ahol egyszerűen úgy van megoldva hogy ami kódolt azt nem hajlandó felvenni, van ahol simán felveszi.

(#83816) gduck válasza Intruder2k5 (#83812) üzenetére


gduck
addikt

A speedtest oldal és a horizon box után, most már ez a topic is "vörös" lett :D

(#83817) cof


cof
veterán

BB UPC. [kép]

Mondjuk nem irigylem majd azt aki 1 év múlva jön, és elölről kezdi el olvasni a topikot. :D

Igazán szép gesztus lett volna egy topik zárás az UPC tiszteletére, és egy frissel folytatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83818) Beniii06 válasza cof (#83817) üzenetére


Beniii06
őstag

Miért? Félsz, hogy betellik ez a topik a sok panasztól/új előfizetők kérdéseitől? :DDD

"Got any other secret weapons?"

(#83819) Beniii06


Beniii06
őstag

Hogy ON is legyen, pontosítva az első, átnevezés óta. :DDD

Tehát szó volt a korábbi vodafone(mobil) szolgáltatások topikban, hogy az új boxot csak 500-as net + premium tv mellé adják csak(ez szerepel a vodás oldalon is - happy home 500 premium), ehhez képest most adott címre bejelentkezve ezeket hozza ki:
[kép]

Ezek szerint már lehetne kérni is mindegyik premium tv csomag mellé?

Szerk.: Azóta eltűnt a kép alól a felirat, lehet változtattak rajta. Szépen ki is emelték piros betűkkel.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#83821) Beniii06 válasza #72445440 (#83820) üzenetére


Beniii06
őstag

egy ideig úgyis vissza kell majd nézegetni ide, így nem a #52485246. oldalra kellene fixen lapozni
Miért is kellene lapozni? Automatikusan a legutolsó oldal nyílik meg nálam(lehet állítani, sőt hogy görgetned sem kelljen beállíthatod, hogy a legutolsó -legfrissebb hsz legyen lap tetején, bár ezeket már illene tudni és használni is), + ha oldalt a kis szövegbuborékra kattintok, akkor a legutolsó hszre ugrik, amit még nem láttál és ha ez nem lenne elég feltalálták a jobb felső sarokban a kereső funkciót is. Hol kell itt lapozni? :N

Az összefoglalót elég könnyen meg lehet őrizni, valaki (TG) beírja/bemásolja egy új hszbe az egészet ide, majd az új összefoglalóban hivatkozni a hsz-re linkkel. Ennyi. :U

Egyszerűbb lett volna leírni, hogy te is szeretnél új topikot, de már az indoklásnál elbukott a dolog, felesleges volt megmagyarázni. Ja és ez továbbra is off téma, ha már a szabályszerűségre hajtunk + off generálásra.

Ha ez bezárásra kerülne + új kenne nyitva, akkor azután lenne keresni való/lapozgatni való bőven, sőt a topikon belüli kereső nem adna találatot arra, miért nem működik a horizon box/mediacard, miért szakad a net, miért nincs portforward, ipv4, bridge mód és lehetne sorolni. Attól, hogy név váltás van, még jelenleg az előfizetők 95+ százaléka horizon terméket használ továbbra is. :U

"Got any other secret weapons?"

(#83822) kabelmania27 válasza Beniii06 (#83813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Át lesz írva, türelmet kérünk. A hónap végéig működik a UPC.
Elérhetőségek még 31-ig léteznek.
Mobilos témával IDE lehet fordulni, vezetékes dolgokat pedig továbbra is itt fogjuk megbeszélni.
ish4d0w és Beniii06: Köszi az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#83824) sacaboy válasza Beniii06 (#83819) üzenetére


sacaboy
tag

Sziasztok!

Most már csak azt kellene megtudni, hogy ebben a vodafonos kütyüben upc koax területen dvb-c-n jön majd az adás, vagy iptv alapon.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#83825) ztsoft


ztsoft
őstag

Ismét eltelt egy év, a kedves UPC emlékeztet rá. E jeles alkalom alkalmával ismét emelte a havidíjam 160 Ft-al.

Gold TV: 3 299,99 -> 3 400
120-as net: 2 199,99 -> 2 260

Lassan eljön az ideje, hogy lemondjam a TV és telefon szolgáltatást, csak a net marad.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#83826) AtaWrc


AtaWrc
tag

Hali.
Hétfő este hozzák az új kütyüt, majd kiderül.

(#83827) atala


atala
addikt

Nekem decemberben lejárt a hűségem. azóta folyamatosan küldik az ajánlatokat, hogy hosszabbítsak hűséget. Az a baj, hogy ugyan azt az árat adják mint most, így nincs értelme.
Nekem is lehetne igényelni Voda boxot. Kérdés az, hogy így is megtehetem, vagy csak ha hosszabbítok hűséget?
[kép]

(#83828) lszlogal válasza sacaboy (#83824) üzenetére


lszlogal
senior tag

Annyit tudok, egy upc szerelőtől, hogy a upc hálózata még nincs felkészítve az iptvre, és nagy valószínőséggel egyelőre csak dvbc lesz

viszont az érdekes, hogy nincs benne kártyaolvasó, de van benne olyan menüpont, ahol a nargavision kártyaadatait le tudod kérdezni.. Na ezt nem értem..

(#83829) sacaboy válasza atala (#83827) üzenetére


sacaboy
tag

Hívd fel őket, és mond hogy le szeretnéd mondani a szolgáltatást. Rögtön lesz jobb ajánlatuk!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#83830) atala válasza sacaboy (#83829) üzenetére


atala
addikt

Ennél jobb már biztos nem. 5499-et fizetek a fenti szolgáltatásokért. :)

(#83831) unicumnext válasza atala (#83830) üzenetére


unicumnext
aktív tag

4990 FT fizetek 500 net + Prémium TV + telefon. Szóval tudnak jobbat adni :)

(#83832) atala válasza unicumnext (#83831) üzenetére


atala
addikt

Itt csak a Telekom a konkurencia. Jó ez így egyenlőre, legalább nem emeltek még. kop, kop, kop. :)

(#83833) lm83 válasza atala (#83832) üzenetére


lm83
őstag

Hát nálam egyik sincs itt, ahol én lakok fővárosban, fizetek is ezért 6700at :/

(#83834) Beniii06 válasza sacaboy (#83824) üzenetére


Beniii06
őstag

Erről még nincs tapasztalat jelenleg, de biztosan működnie kell, mert más egyéb célra nem is tervezhettek volna bele dvb-c tunert(ha modem lenne, úgy egyértelmű lenne az iptv, de nem), figyelni kell a topikot, akinek kiviszik a héten, biztos be fogja ide írni.

"Got any other secret weapons?"

(#83835) Beniii06 válasza lszlogal (#83828) üzenetére


Beniii06
őstag

"hogy nincs benne kártyaolvasó, de van benne olyan menüpont, ahol a nargavision kártyaadatait le tudod kérdezni.. Na ezt nem értem.."

Akkor lehet tud olyan funkciót is, mint az új mindig tv-s T2 box, hogy a kártya adatait egy beépített chip-re feltölti a szolgáltató és nem kell külön kártya, ergo a kártya bele van építve a boxba. Értelmét én sem látom, hiszen ha csomagváltás van, akkor elég lenne a kártyát cserélni, így meg neked a komplett beltérit be kell vinni/postázni, de persze ez csak tipp.

"Got any other secret weapons?"

(#83836) zolee001


zolee001
őstag

Ha szabad belekotyogni
Azért mert a cég neve megváltozik miért kellene uj topik?
Az eszközök ,esetleges problémák stb ugyanazok
Mi lesz ha az EU a német T fellebbezésére elkaszálja a fuziót,vissza az egész és az uj immár Voda topikot törölni?

(#83837) tomp válasza Beniii06 (#83835) üzenetére


tomp
félisten

Miért kellene csomagváltásnál boxot cserélni? Most is távolról van a kártya jogosultság frissítve. Ezzel is ugyan az lesz. DVB csatornán leküldik a frissítést és máris a friss csomag szerint mennek a csatornák.

(#83838) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Friss tapasztalat UPC ügyfélszolgálati irodából:
1. Ügyintéző szerint Vodafone box nem kérhető meglevő előfizetéshez, csak újhoz. Mondom, én nem így tudom. Ha hosszabbítok, akkor? Akkor sem, volt a válasz.
2. Ha lemondom, várok 3 hónapot és újkent megkötöm, akkor iptvt kapok vagy dvb-ct az új eszközön? Erre a válasz, iptvt. (upc-s területen).
3. Kérhetek-e majd 2. és 3. eszköznek is Voda boxot, ha új előfizetést kötök kérdésre a válasz az volt hogy csak egy boxot lehet. Pénzért sincs 2. és 3. box. Mondom én nem ezt láttam a weboldalon. Ő ilyenről nem tud. Nincs.

Ezekből az jön le nekem, hogy szinte semmiről nincs fogalmuk (vagy akivel én beszéltem annak nem volt). Van ott káosz rendesen.
Illetve még azt mondta, hogy az az adott bevásárló központban lévő upc iroda be fog zárni, a Vodafone üzletébe kell majd menni április 1-től.

(#83839) tomp válasza NoOne1976 (#83838) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap a Westendben képben volt az illető. De mondta, hogy még nagyon új nekik is.
Westendben is be fog zárni a UPC iroda. A Vodás 3 üzlettel arrébb van.

(#83840) cof válasza Beniii06 (#83835) üzenetére


cof
veterán

Jól sejted, a SOC szerint Broadcom BCM7271 Hybrid tuneres amit már írtam is nemrég.

Tuner – Quad DVB-T/T2/C

Persze a T és T2 biztos, hogy nem lesz benne a szoftverben, talán még a C sem lesz engedélyezve, jövő héten már több infó lesz felhasználóktól.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83841) MadMancs


MadMancs
veterán

Na édesanyámnak lejárt a hűség. TV Premium, Fiber Power 500, Alap tel, 2db Media Card , 1 év rabság 5490Ft sikerült kialkudni. Mennyire lett jó ajánlat?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83842) NoOne1976 válasza MadMancs (#83841) üzenetére


NoOne1976
őstag

Szerintem nagyon. Max net, tv, plusz eszköz, 6 ezer alatt. Sokan elfogadnák itt is.

(#83843) merqree válasza MadMancs (#83841) üzenetére


merqree
őstag

Szerintem nagyon jó!

(#83844) tomp válasza cof (#83783) üzenetére


tomp
félisten

UPC email:
"Értesítés vonali hibáról
Tájékoztatjuk, hogy az Ön szolgáltatását is érintő hiba 2020.03.11. napján elhárításra került. A hibabejelentését lezártuk.
Kérjük, ellenőrizze szolgáltatását. "

Ebben elismerik, hogy volt hiba a hálózattal ami kihatott a szolgáltatásaimra. Magyarán szépen ketyegett a kötbér. ;]

(#83845) MadMancs válasza NoOne1976 (#83842) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor megnyugodtam.
Nálam se lenne rossz. TV Comfort, Fiber Power 300, 2 Horiborzalom box 8980Ft. Azt boxot nem is használjuk egyiket se. Anyum egyik MediaCardja van nálam.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83846) ztsoft válasza tomp (#83844) üzenetére


ztsoft
őstag

Azért kérdezzél rá, mert nálam volt olyan, hogy elfelejtették rögzíteni az igényemet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#83847) MadMancs


MadMancs
veterán

kép link
Kíváncsiságból beüzemeltem. Vajon van köze vodásításhoz? :DD

Update.
Annyi változott hogy ügyfélszolgálatánál a voda cuccai szerepelnek, lógó pedig UPC től vodára változott. Egyébként ugyanaz az ipari hulladék. 🤦‍♂️

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83848) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Érdekességképen végignéztem a csomagváltós rendelést a UPC oldalán, bejelentkezve.
Nekem azt írja hogy a TV Prémium mellé igényeljek 4K TV okosítót, de ha a max csomagot választom akkor sem lesz elérhető csak a felvevős Horizon boxot választhatom.
Ami esetleg érdekes hogy az első hónap ingyenes, csak a másodiktól kell fizetni, mivel így írja gondolom igy is van, vagy lehet reklamálni.

(#83849) LouiS22 válasza NoOne1976 (#83838) üzenetére


LouiS22
veterán

Tapasztalat, hogy azok kapják meg legutoljára a tájékoztatást, akik a frontvonalban vannak. Nem egyszer jártam már én is úgy, hogy okosabb voltam az ÁSZF-ből és a netes tájékoztatóból, ott szobroztam 20 percet, amíg telefonálgattak meg nézegették a maileket, amit kaptak.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#83850) tomp válasza ztsoft (#83846) üzenetére


tomp
félisten

Tudják a kötbért mert még februárban jeleztem nekik amire reagáltak is.
"Amennyiben hibabejelentése okán Társaságunk jogszabály alapján Ön felé kötbérfizetésre köteles, ennek számítási módjáról és összegéről írásban értesítjük, a kötbér összegét a panasz lezárását követő számláján jóváírjuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.