Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) mobal válasza norbertoth (#83297) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kábel is ilyen. Csúcsidőben nincs meg az 500 nekem se fixen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#83302) mikung válasza kabelmania27 (#83291) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha DVB-C -n képzelnék el a jövőt, sztem nem szenvednének a vodkatv -s dobozzal hanem szereztek volna a 2011 -es 6 tuneres Samsung Horizon cucchoz hasonló eszközt.

Viszont az OTT dobozkából nekem az jön le hogy kb. az lesz az irány mint a matávnál. :F

(#83303) Beniii06 válasza mikung (#83302) üzenetére


Beniii06
őstag

Valószínűleg igen az eddig látottakból, ha tippelnem kellene ismerve a vodát, az lenne a céljuk, hogy az árpilisi átvételt követően megvárják az 1-2 évet amíg lejárnak a hűségek, sorra lezárják a dvb-c alapú csomagokat és onnantól már csak az "új csodaboxra" lehet előfizetni. Ezt könnyen elképzelhetőnek tartom a teljes beolvadást követően, nem a semmiért hoztak létre saját platformot a semmiből, idővel biztosan erőltetni is fogják az emberekre, persze amellett, hogy akinek van már meglévő dvb-c alapú előfizetése, az használhatja tovább egy kicsivel, amíg ki nem vezetik azokat. Ez csak feltételezés, de eléggé valószínű, ha már köztudott, hogy határidőre le kell, hogy váltsák a Horizon platformot teljesen.

"Got any other secret weapons?"

(#83304) viktorhu válasza Beniii06 (#83303) üzenetére


viktorhu
veterán

Nyilván azért csináltak olyan platformot, ami dvb-c alapon is működik, mert le akarják kapcsolni a dvb-c szolgáltatást.

Teljesen fölösleges rémhíreket terjeszteni. Az iptv a telekom terület miatt kellett nekik.

Előbb-utóbb meg az internet miatt úgyis kénytelenek lesznek váltani, de nem hiszem, hogy az mostanában lesz.

(#83305) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nagyon durván elkezdte a Telekom húzni az optikát Debrecenben, mindenhol tolják húzzák a kábelt, ha a vodkafone használhatja majd akkor jó lesz ez.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#83306) MadMancs válasza Beniii06 (#83303) üzenetére


MadMancs
veterán

Attól hogy voda megvette UPC még látja a statisztikát, hogy Digi a MediaCard megjelenésével mennyi usert elszipkázott, majd UPC MediaCard megjelenésével mennyien visszapártoltak. Nem hülyék ülnek ott, tudjak jól hogy ha ez megismétlődne nagyon sok efit vesztenének. Rengeteg embernek fontos a saját készülék használata, ami IPTV vel nem megoldható.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83307) mikung válasza MadMancs (#83306) üzenetére


mikung
aktív tag

Mennyibe fogadunk hogy 2023 -ra max mutatóban lesz DVB-C (kb. tököm style : közszolgálati +1-2 adó ) ?

(#83308) MadMancs válasza mikung (#83307) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem fogadok, de az egy nagy öngól lesz. Szűk családi körben 4 előfizetés menne digihez. Ezt vetítsük le országosan. 🤷‍♂️

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83309) mikung válasza MadMancs (#83308) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha megteheted ... sokaknál a B lehetőség tököm DSL 100 éves érpáron. :(((

Szerk.:
Amúgy ha van nálatok FTT[BH] digi is, mi a búbánatot keresel még a UPC -nél ? Ha végre bejönne a digi vagy akár a tököm FTTH -val, vágnám ki őket mint macsekot ...

[ Szerkesztve ]

(#83310) LouiS22


LouiS22
veterán

Ha nem az lenne az üzleti modell, hogy a lineáris tévék mellé minden mást is bepakolnak (rögzítés, videotéka, SVOD), akkor az egész piacot le lehetne tarolni egy olyan IP alapú szolgáltatással, amit bármilyen saját eszközre fel tudsz tenni (értsd: okostévé, Kodi, VLC, amit akarsz). Egy m3u alapú playlist, persze megfelelő autentikációval, adott eszközre korlátozva, hogy ne lehessen osztogatni.

Persze tudom, hogy ez azért sem tud megvalósulni (legálisan), mert a tartalmat betöltők azonnal infarktust kapnának :)

De ha nyerek a lottón, bizisten megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#83311) MadMancs válasza mikung (#83309) üzenetére


MadMancs
veterán

Első körben azért mert albérlet és ez volt bekötve. Másodsoron azért mert bár digi net ügyileg verhetetlen, UPC DVB-C igaz drágább de sokkal több csatorna van amit én nézek is ( Pl Discovery Család) illetve sokkal több csatornának van HD változata. Édesanyán is ezért váltott vissza UPC re digiről.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83312) mikung válasza MadMancs (#83311) üzenetére


mikung
aktív tag

Amennyiben az adott csatorna továbbra sem lesz elérhető digin, mutti leszedi a fejed ha dobod a vodkatv -t, ;] szóval nincs más választásod ... meg kell szoknod az IPTV -t. ;]

(#83313) Beniii06 válasza viktorhu (#83304) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem rémhír terjesztés a célom, csak beszálltam a találgatásokba, reális elképzelésekkel. Hidd el, nekem is fontos a dvb-c, többek között ezért maradt nálam másik szolgáltatónál a tv, de belátható időn belül az lesz a sorsa sajnos, hogy kivezetik, mert értékes frekvencia tartományt használ el a net elől, amit pedig váltani fognak optikára, mert a koaxot nagyon drága fejleszteni(visszairányba már a Telekom le is állítatta a /200 as feltöltés fejlesztést - ED3.1-et visszairányba), már ott is az optika az első. Ha versenyképes akar maradni a voda, akkor "haladni kell a korral" a mi kárunkra, mint dvb-c kedvelőknek. Ez szerintem teljesen reális lehetőség mondjuk 3-5 éven belül. Az lenne a legjobb, ha 29-es körzetben lévő technikát terjesztenék ki és maradna a dvb-c RFoG-n keresztül másik területen is, új hálózat építésénél.

"Got any other secret weapons?"

(#83314) Beniii06 válasza norbertoth (#83305) üzenetére


Beniii06
őstag

Pontosan hol? Melyik részen? Nem hinném, hogy a belvárosban, ott ugyanis az önkormányzat elég szigorú a kábelezést illetően, légkábelt nem engednek, mert az látszik, földkábelt azért nem engednek, mert akkor fel kell túrni a járdát, így marad a telekom dsl vagy úgy is írhatnám upc monopólium a sok társasházban.

"Got any other secret weapons?"

(#83315) MadMancs válasza mikung (#83312) üzenetére


MadMancs
veterán

Külön albérletben elek párommal szóval nem. ;]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83316) viktorhu válasza Beniii06 (#83313) üzenetére


viktorhu
veterán

Optikai átállás esetén simán maradhat a DVB-C, lásd Digi.

Gond akkor lesz, ha marad a koax, és azon állnak neki felfelé irányban is az ED3.1 fejlesztésnek. Ahhoz már kellett a telekomnak is rendezgetnie a maradék DVB-C csatornákat, pedig nekik nem sok van, és nincs HD sem.

De nem jellemző sehol sem a kétirányú ED3.1, nem véletlenül állt le a Telekom sem vele, az 1000/25-ös csomag mellett meg simán maradhat a DVB-C (a vodás STB-n is van DVB-C bemenet, nyilván nem véletlenül).

(#83317) mikung válasza viktorhu (#83316) üzenetére


mikung
aktív tag

Maradhatna... ha kb. teljesen átalakítanák a hálózatot, de ha jól tudom, UPC -n az RFoG kb. azt jelenti ami a neve, tehát ugyanaz a koax ugyanazon a cmts -en, csak 10km koax helyett 9,5km üveg, maradék koax... diginél FTTH -n más hullámhosszon jön a koax rész teljesen függetlenül.

Persze fixme ha valamit félreírtam.

(#83318) cof válasza mikung (#83317) üzenetére


cof
veterán

Nagyon vonz téged ez az IPTV. :)

Hátam közepére se... Még az ingyenesen fogható adásokat sem tudnám nézni Kodival.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83319) Toth_Jani válasza cof (#83318) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azt azért most is lehet nézni vele sőt, hivatalosan lehet most is nézni olyan műsorokat ami a UPC-nél a prémium csomagban van.:)
Elvileg az onlinestream.live oldal, nem kalóz oldal.

[ Szerkesztve ]

(#83320) cof válasza Toth_Jani (#83319) üzenetére


cof
veterán

Az pont nem hivatalos. :)

Nekem USB TVTuner-em van, amibe kötöttem a koaxot. Van kb. 30 csatorna a téli hangulat, meg az ajánló csatornákkal együtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83321) mikung válasza cof (#83318) üzenetére


mikung
aktív tag

Jaja ... a saját ... ami egy digi előfizetés koaxán campel pár DVB-C tunerrel. ;]

(#83322) norbertoth válasza Beniii06 (#83314) üzenetére


norbertoth
senior tag

Itt a Kossuth utcán dolgozom, épp reggel láttam, a Jászai Mari téren, Kossuth utcán, Miklós utca környéke, ahol egyelőre láttam, az aknában ezerrel csinálják.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#83323) cof válasza mikung (#83321) üzenetére


cof
veterán

Nálad? :D

A digi ilyen szempontból turi, ott nincs megkötés.

Egyelőre csak egy tunerem van, de már úton a másik. :DD

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83324) mikung válasza cof (#83323) üzenetére


mikung
aktív tag

Nekem csak annyi közöm van hozzá hogy tőlem "pár" km -el alrébb campel egy kis szerverecske, tunerek, splitter ... én meg ssh -n macerálom, kodin nézem a műsorokat. :)

CI+ -os műsorokat is nézel vagy csak a kódolatlanokat ?

[ Szerkesztve ]

(#83325) cof válasza mikung (#83324) üzenetére


cof
veterán

Haha, jaj...

Te vagy az a mikung vargalex-től, most jöttem rá. :D

Á nem... Nincs azaz olvasó a világon ami a CI+ adást kikódolja. :O

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83326) Beniii06 válasza cof (#83318) üzenetére


Beniii06
őstag

"Hátam közepére se"

+1

Előbb váltok dvb-s2(x)-re, ott legalább esélyesebb a valódi 4K adás idővel és ha a tv kezeli a kártyát, akkor box sem kell vagy ha kell is boxot használni, engednek sajátot is használni.

"Got any other secret weapons?"

(#83327) Beniii06 válasza norbertoth (#83322) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszönöm, ez értékes információ volt. :R

"Got any other secret weapons?"

(#83328) Toth_Jani válasza mikung (#83324) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azt én is szoktam nézni, ha éppen jó, köszi. (M) :)

[ Szerkesztve ]

(#83329) viktorhu válasza mikung (#83317) üzenetére


viktorhu
veterán

Természetesen nem a UPC-s optikai megoldásra gondoltam optikai átállás alatt, ahol a házba beviszik az optikát, és ott rontják le koaxosra, hanem egy normális és olcsóbban is kiépíthető és fenntartható optikai hálózatra.

(#83330) gduck válasza mikung (#83302) üzenetére


gduck
addikt

"2011 -es 6 tuneres Samsung Horizon cucchoz hasonló eszközt."

Egyszer volt Budán kutyavásár! Kizárt dolog, hogy ma egy szolgáltató olyan drága boxot osztogasson!

[ Szerkesztve ]

(#83331) tomp válasza mikung (#83302) üzenetére


tomp
félisten

A jövő arra halad, hogy MINDEN IP alapon fog menni. A TV is. Lehet utálni az IPTV-t de el kell fogadni, hogy az a jövő. A DVB-C olyan mint betárcsázós vezetékes telefon a 4G-s mobilok korában.
A koaxon csak IP fog maradni. Analóg és digitális TV-nek nincs helye.

(#83332) pjen válasza tomp (#83331) üzenetére


pjen
félisten

Remélem nem lesz igazad.

(#83333) headhunter


headhunter
addikt

IPTV lehetne + boxok nélkül is. [link] , [link]

"...Mivel a MediaFirst esetében egy felhőalapú, virtualizált megoldásról van szó, ezért - legalábbis elméletben - fogyasztói eszközök széles skálájára küldhető egyszerűen lineáris tévéadás vagy OTT tartalom, ami lényegében azt jelenti, hogy az eddig kötelező elemként kezelt beltéri egység eltűnhet majd a tévék mellől, és akár egy androidos tévéappon vagy Apple TV eszközön keresztül is lekérhetők lesznek a tartalmak. A rendszer rugalmasságából eredően ugyanakkor a meglévő berendezéseken is megjelenhetnek majd az új szolgáltatások, vagyis nem feltétlenül kell több százezer beltéri egységet kidobnia a szolgáltatónak..."

(#83334) cof válasza pjen (#83332) üzenetére


cof
veterán

Remélem is, mágjára vele. :DD

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83335) gduck válasza pjen (#83332) üzenetére


gduck
addikt

Logikusan átgondolva pedig de :) Minek több fajta technológia, amikor IP alapon megoldható minden? Tőlem jöhet, csak a képminőség ne romoljon!

[ Szerkesztve ]

(#83336) pjen válasza gduck (#83335) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sajnos fog.

(#83337) tomp válasza pjen (#83332) üzenetére


tomp
félisten

Ez nem igazság kérdése hanem ez a valóság!
Magán a koaxon nem gazdaságos IP mellett DVB-C-t adni.
Legfeljebb optikán maradhat a DVB-C. De koaxon nem.
Képminőség: ne a fapados tés iptv-t vegyétek viszonyításnak. Ott a Telenor MyTV. FullHD-t nagyon szépen adják. Legyen az vezetékes vagy mobil hálózati internet.
Mivel nálam ugye sűrűn szétesik az RTL Klub HD így MyTV-n nézem Chromecaston.

(#83338) pjen válasza tomp (#83337) üzenetére


pjen
félisten

Meglátjuk,nekem ott a Digi is,szerencsére.

(#83339) balint82 válasza balint82 (#83295) üzenetére


balint82
senior tag

Erre van ötlete valakinek? :R

Google Pixel 4a

(#83340) MadMancs válasza balint82 (#83339) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem lehetséges.
Jópár éve még eszközönként kellett csomagokat rendelni, pl HD. De már egységes. Nálad ha újrakeresés után sincs meg minden boxon, akkor valószínűleg valahol kábelhiba/érintkezési hiba van ezert néhány frekvencia azaz pár mux kiesik. Cseréld meg a 2 végponton az eszközöket egy próba erejéig és kiderül.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83341) anglergab válasza pjen (#83338) üzenetére


anglergab
addikt

tomp jól írja.
A kérdés az, hogy meddig lesz még DVB-C (meddig gazdaságos).
Amúgy ez minden tunerre igaz (AM, FM, DVB-T/C/S).

Az IPTV minőségéhez: az IP (mint a PAL, DVB) csak egy hordozó, nincs köze a minőséghez!
Az analóg PAL TV-nek is lehet jobb a minősége mint a DVB-C/T-nek. Általában a fordítottja igaz, de nem kizárt.

Sőt, az IPTV teszi lehetővé gazdaságosan a csatornaszám növelését, a 4K/8K felbontást és a 60p-t is.

Ezért az IPTV-nek potenciálisan jobb minősége lehet mint bármely korábbi analóg vagy digitális TV rendszernek. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy jobb is. Az a bitrátán, forrásanyagon, kodeken, kodek paramétereken múlik.

Pont mint a VoLTE (VoIP) esetében a mobil hívásnál. Az IP egy hordozó, a minőség a kodeken, bitrátán múlik.

Az IP nem limitálja a bitrátát, így a minőséget sem. Minden analóg és digitális TV rendszernél van egy limit: 8 MHz. Egy ponton túl nem gazdaságos az internettől folyamatosan elvenni emiatt sok-sok csatornányi sávszélességet.
IPTV esetén csak addig veszi el az internettől, amíg megy az adás az adott végponton, illetve csak egy csatorna sávszélességét veszi el (nem az összesét).

[ Szerkesztve ]

(#83342) viktorhu válasza anglergab (#83341) üzenetére


viktorhu
veterán

Valahogy így - ha pedig növelni is akarják a jövőben a HD adások számát, akkor még sürgetőbbé válik majd a váltás.

A másik kérdés még mindig az, hogy mi értelme van ma még a lineáris tévézésnek. Azt nézek, amit épp szeretnék, vagy amit szeretnék, azt akkor nézem, amikor épp ráérek - már rég nem úgy nézünk filmet, hogy hú vasárnap ismétlik a .... filmet, ne felejtsük el megnézni / felvenni.

(#83343) vlevi válasza anglergab (#83341) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából mindegyik hordozó felületen (DVB, IP), a bitrátán, és a kodeken múlik, jól mondod.
A mostani TV csatornákon is jól megfigyelhető, főleg az SD adásoknál, hogy van, amelyik még 55" TV-n is elfogadható, pedig ugyanazokat a régi sorozatokat adják, mint a másikon, ahol viszont szinte nézhetetlenül ramaty a kép.

De az IP TV-ből én nem kérek. Igaz, nagyon régen, de volt T-Home IPTV-nk, és az ritkaszar volt.
Akkor már inkább csak Netflixet, meg Youtube-t nézek.
Habár, ha belegondolok, mostanság se nagyon van másképp. Igaz, van TV-m, de ritkán használom TV adások megtekintésére.

(#83344) viktorhu válasza vlevi (#83343) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha netflixezel meg youtube-ozol, akkor máris nézel iptv-t. Amit leírtál, az inkább a lineáris tévézés súlytalanná válását mutatja, a Netflixen azt nézheted, amit szeretnél. Ezért is vannak a fejlesztések, hogy a kábeltévészolgáltatók megtarthassák az on demand világban is a versenyképességüket.

(#83345) anglergab válasza vlevi (#83343) üzenetére


anglergab
addikt

A digitális technika tette lehetővé a csatorna sávszélesség csökkentését is (multiplex). Így ugyanannyi sávszélességen több csatorna lehet (cserébe a minőség és a felbontás csökken).

[ Szerkesztve ]

(#83346) tomp válasza vlevi (#83343) üzenetére


tomp
félisten

T-Home IPTV-t ne vegyük ide! A Telekom IPTV rendszere az ős ADSL-re lett tervezve azért olyan amilyen! Még a Telenor MyTV is fényévekkel szebb mobilneten fullHD minőségben tv-re küldve! De ha nézel youtube-ot, netflixet akkor is IP-t nézel! Más a minősége? Na ugye!
De ott van a UPC Műsorvisszanézője. Lehet azt tökéletes minőségben(régi Pace HD és Cisco HD DVR box) és ramaty moslék(Horizon jövőbox) minőségben is szolgáltatni.
Sajnos a magyar embernek az IPTV=a ritkaszar minőséggel köszönhetően a Telekomnak...

(#83347) MadMancs válasza tomp (#83346) üzenetére


MadMancs
veterán

Alapvetően az IPTV vel az emberek nagy részében nem is a minőséggel van a baj, hanem továbbra is a plusz egy eszközzel amivel monitorrá degradál egy full TV-t. Felvázolták fentebb hogy jövőben megvalósítható egy olyan verzió ami appal stb működik. Az se megoldás. Bár android Tv-m van pl, de az megint ott van hogy appot elindítani, távirányítóval ha használható is lenne nem biztos hogy teljes körűen, stb. Pl ott a HBO app android TV re. Működik meg minden, de 1x használtam össz. Kényelmetlen. Inkább átlövöm képet telóról ChromeCast en telós appból.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83348) Livius válasza anglergab (#83341) üzenetére


Livius
őstag

Számomra és sokan másoknak a fő gond az IPTV teljesen szabványosításának hiánya a TV-éken. Amint lesz DVB-I vagy akárminek is hívják majd, ami a TV ethernet portjába bedugva fog menni, mint ahogy a DVB-C most, és nem kell a hulladék olcsó minőségű szolgáltató boxot kényszerből használni, felőlem jöhet a dolog (jah és persze nem VDSL max 50-40 Mb/s csiga sávszélességből táplálva ezt). Amíg én nem tudok saját eszközzel IPTV-ézni, addig kösz de nem kell, és addig is számomra egy hulladék technológia egyelőre.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#83349) tomp válasza MadMancs (#83347) üzenetére


tomp
félisten

Lesz majd DVB-I!
LAN/Wi-Fi-n menni fog a szabvány IPTV. Nem kell majd app hozzá!

(#83350) Livius válasza tomp (#83349) üzenetére


Livius
őstag

És kb mikorra várható? A mai napig még nem cserélte le a 2005 környékén beüzemelt rendszerét a T. Lassan-lassan fog váltani egy újra, ami még mindig messze lesz attól, hogy egy szabványosított megoldással működjön majd DVB-I néven. Tehát az eddigi fejlesztési trendekből ez majd kb 2035-40-re lesz talán annyira elterjedt, hogy egy nagyágyú Telekom és a többi szolgáltató is elkezdje használni, szerintem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.