Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) Gubek-Einste válasza Livius (#83250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudok róla, hogy nálunk lett volna valaha is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83252) Toth_Jani válasza Livius (#83250) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Gondolom 4 éve még bele akarták tenni a Box-ba, de azóta már idejét múlt hiszen nálunk is előfizethető, és így nem feláras.

(#83253) swarz válasza Gubek-Einste (#83249) üzenetére


swarz
csendes tag

A padláson jön be a koaxkábel, onnan van szétosztva a házba. A koaxkábelen van egy galvanikus leválasztó, utána van egy kettes osztó aminek az egyik kimenetére közvetlenül koaxkábelellel a connect Box van rákötve. A másik kimenete belemegy egy másik hármas osztóba,ahonnan a tévékhez mennek a kábelek.

[ Szerkesztve ]

(#83254) cof válasza Livius (#83250) üzenetére


cof
veterán

Jó régen ment 2013 környékén talán, nálam a Pace BOX-on volt applikáció, meg Origo is volt annak idején, aztán megszűnt.

Netflix előfizetés persze nem volt, nem emlékszem, hogy kellett-e mert sosem használtam az app-ot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83255) hhgygy


hhgygy
senior tag

Re: koax megráz
Én mindig azt hittem, hogy az normális, hogy megráz, de elég ritkán dugdosom, vagy 5 éve nem nyúltam már a koax bekötéshez.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#83256) gduck válasza Livius (#83250) üzenetére


gduck
addikt

Ez csak 1db cikk volt anno, természetesen semmi nem lett belőle.

(#83257) anglergab válasza cof (#83254) üzenetére


anglergab
addikt

Az app/TV okosító irány korábban is megvolt. Viszont a hardverek gyakran túl lassúak voltak, a szoftverek pedig gyorsan elavultak és nem frissültek. Ez amúgy igaz az okos TV-kre is. Nagyon sok nem kompatibilis platform volt/van, nem érte meg mindent mindenhová portolni, támogatni.

(#83258) handrash


handrash
őstag

IX-X. kerület Üllői út környéke. Tudtok rendszer hibáról?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#83259) lm83 válasza cof (#83254) üzenetére


lm83
őstag

Óóó meg youtube is volt rajta... de jó is volt, ott tudta nézni a gyerek a mesét...
Most meg már a géphez nem férek oda ha lassú vagyok mert itt akarja...

(#83260) pjen válasza lm83 (#83259) üzenetére


pjen
félisten

Kell már annak a gyereknek egy gépet venni. :)

(#83261) cof válasza lm83 (#83259) üzenetére


cof
veterán

Tényleg, azt el is felejtettem már. :)

És még LAN kábel sem kellett neki külön, koax-on ment az is, persze eléggé fapados volt a szövegbevitel is a távirányítóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83262) anglergab válasza cof (#83261) üzenetére


anglergab
addikt

A Horizon box-hoz kell ehhez UTP kábel.

(#83263) cof válasza anglergab (#83262) üzenetére


cof
veterán

Abban az időben még nem volt Horizon BOX, ez régi történet 2013 környéke. Műsor visszanéző sem volt még akkor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83264) MadMancs válasza cof (#83263) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van. Se cisco se a pace box hoz nem kellett LAN mivel mindkettőben volt modem az interaktív szolgáltatásokhoz.:)
Még előző albérletemben 2017 őszén kértem tulajt hogy kérjen boxot UPC előfizuhoz ( akkor már jó 1 éve ment a horizon box), szerencsére pace lett, akkor üfsz azt mondta nem is lesz már horizon. Sajnos tévedett. Bánom már hogy 1 éve kb 2 cisco boxot kidobtam ( hdd kimentése után), talán valahogy rá tudtam volna venni most UPC hogy passzintsa össze meglevő kártyával. Dupla tuner miatt szerettem a felvételt azon. Sőt a philips a 3 tunerével maga volt a kánaán. Az meg 2014 ben volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83265) gduck válasza MadMancs (#83264) üzenetére


gduck
addikt

Nálam még Kánaán van :K

(#83266) #75501312 válasza MadMancs (#83264) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, nálam még Cisco van, de borzasztóan lassú és nehézkesen kezelhető.
Már majdnem lemondtam mindenről egy kártyáért, de a TV sem tűnik hű de gyorsnak. Most meg elvileg lesz új minden. Csak győzzük kivárni. :D

(#83267) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Vagy nem várjuk ki, itt.
Nekem bejelentkezés nélkül már csak 300-as Net ajánlatokat ad a Gigabit hálózata, egyedül akkor van 500 ha az HBO-t is kérem mellé.
Lehet hogy át akarnak mindenkit terelni mobilnetre?

(#83268) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Volt hűségem csomagra net+telefon+tv+hbo. Ez a hűségem már régen lejárt. Ugye így már lemondható az extra szolgáltatás és ennyivel csökkenni fog a havidíj? Vagy várható a kedves upc/vodafone-tól, hogy ezáltal a többi előfizetés díját megemeli? Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban. Ugyebár hűség nélkül is ilyen-olyan ürüggyel meggondolja magát és egy pár százast rádob valamelyik szolgáltatásra.

(#83269) tomp


tomp
félisten

Miért is lenne jó nálam az IPTV?
Nos! A túlfesz miatt gyengébb a DVB-C jel mivel zavar van rajta. A magasabb CB feltöltési jel szintén ront rajta. Ha IPTV lenne, semmit sem vennék észre mivel a net az atomstabil.
Megpróbálom majd az egyik TV előfizetésemet átváltani Vodafone TV-re. Vagy a Cisco box vagy a Mediacard helyére. Gondolom nincs annak akadálya, hogy az IP streamet saját hálózatra tolják.

(#83270) 4Grider válasza bozsozso (#83268) üzenetére


4Grider
nagyúr

Abban biztos lehetsz, hogy ha hozzányúlsz a szerződésedhez, akkor ők is hozzá fognak nyúlni. Nem érdekük, hogy kevesebbet fizess nekik akkor sem, ha kevesebbre fizetsz elő. Nézd meg a listaáraikat (természetesen nem ezeket hirdetik a weboldalon), nem véletlenül magasak...

(#83271) LouiS22 válasza tomp (#83269) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyelőre nem lehet ilyet. Mármint nem tudsz átszerződni, ha van élő DVB-C előfizetésed.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#83272) Gyurka6 válasza tomp (#83269) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Elég sok minden elhangzott itt a nálad jelentkező túlfeszről.
Így messziről nem zárnám ki, hogy nem a upc-kábelén jön, hanem azon megy...

Gyurka

(#83273) Beniii06 válasza LouiS22 (#83271) üzenetére


Beniii06
őstag

Majd április után biztos lesz lehetőség átszerződni, addig tényleg úgy van, hogy ahol elérhető a upc(területileg), mindegy, hogy van-e meglévő vagy nincs, csak arra lehet előfizetni. Nem is lenne értelme átszerződtetniük az embereket upc -> voda irányban, hiszen, ha teljesen beolvad, akkor mennek vele az előfizetők is automatikusan.

"Got any other secret weapons?"

(#83274) ztsoft válasza 4Grider (#83270) üzenetére


ztsoft
őstag

Ebben nem vagyok teljesen biztos. Már többször olvastam itt, hogy hűség lejártával a csomag módosítva lett, azaz, net, TV, telefon-ból lett csak net és az addig fizettet net ára maradt a fizetendő havidíj.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#83275) tomp válasza Gyurka6 (#83272) üzenetére


tomp
félisten

Azon megy? Mármint kifelé? Ez azért sem lehetséges, mert nem 1x úgy mentem haza munkából, hogy le volt húzva a koax egy fél napra. Ahogyan megfogtam a fél napja kihúzott koaxot és az izolátort már meg is csapott. Lehet ha esetleg nem lenne gyári hibás az izolátor és a koax földelése is be lenne kötve akkor nem alakulna ki túlfesz.
____
Az egy dolog, hogy papír szerint nem lehez Voda TV-m. De papír szerint hiba sincs a hálózaton...

(#83276) mikung válasza tomp (#83275) üzenetére


mikung
aktív tag

"Az egy dolog, hogy papír szerint nem lehez Voda TV-m."

Úgyis mindenkit át fognak paterolni vodkás iptvre.

(#83277) 4Grider válasza ztsoft (#83274) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen sok múlik azon, hogy milyen kereskedőt fog ki az ember. A legtutibb még mindig a lemondás menüpont (hétköznap napközben hívva).

(#83278) ztsoft válasza 4Grider (#83277) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem voltam elég pontos. Nem új hűség kötésnél értettem ezt, ha nem hűség nélkül tovább. Természetesen a lemondás menüpont.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#83279) bozsozso válasza 4Grider (#83270) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát én is erre gondoltam. Sajnos mindig is ilyen aljasak voltak, hűség nélkül árat emelnek. Bár ha jól emlékeszem 2400Ft az HBO Max pack, azért gondolom következő hónaptól nem nyomnák meg ennyivel. Vagy igen? Képesek erre is. :Y

(#83280) 4Grider válasza bozsozso (#83279) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az említett lemondás menüpont alatt pontosan el fogják mondani az új havidíjat. Fontos, hogy mindenképp a lemondás menüpontot válaszd. Ha egy év hűséget felvállalsz az új csomagra, akkor szinte biztos, hogy teljes egészében elengedik a 2400 Ft-ot, esetleg még nagyobb netet is kapsz új, ipari hulladék cb-vel.

(#83281) tomp válasza Gyurka6 (#83272) üzenetére


tomp
félisten

Este behangolom az analógot a tv-n. Ha búg akkor földhurok van. Azt meg úgyis meg kell oldaniuk. Simán elképzelem azt is, hogy mivel az emeleti dobozban nincs földelés(vagyis van csak hát el van vágva...) csak a 2 emelettel lejjebb lévő dobozban és onnan a koax az itteni dobozba kültéren megy fel így összeszed annyi feszt, hogy nálam kijön a hiba.

(#83282) bozsozso válasza 4Grider (#83280) üzenetére


bozsozso
őstag

My upc-ba akarom lemondani, hogy ne is erőlködjenek. Csak azt nem értem, hogy ez extra szolgáltatás így miért változtatnának akármit is.

(#83283) 4Grider válasza bozsozso (#83282) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nem hallgatsz ránk, akkor megérdemled, amit kapsz...

(#83284) cof válasza tomp (#83281) üzenetére


cof
veterán

Nálam nem volt búgás. Viszont amikor az USB-s TV Tuner-be bedugtam a koaxot PC-n, akkor az LCD monitoron függőlegesen megjelent ilyen hullámzás szerűség, galvanikus leválasztóval már nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83285) bozsozso válasza 4Grider (#83283) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem mondtam, hogy nem hallgatok. Akkor mindenképpen telefonon hívjam őket?

(#83286) Beniii06 válasza bozsozso (#83285) üzenetére


Beniii06
őstag

Igen, az a célravezető megoldás.

"Got any other secret weapons?"

(#83287) MadMancs válasza mikung (#83276) üzenetére


MadMancs
veterán

Na akkor veszek búcsút UPC től. Nem kell külön doboz ahoz hogy TV-t nézzek. DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2 tuner és LAN van a Tv-m ben. De IPTV re nem képes. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83288) Gyurka6 válasza tomp (#83281) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az előfordulhat, hogy két leválasztó között statikusan feltöltődik. Nálam szivacs alátétes műanyag pvc burkolat van leragasztva, a múltkor elővigyázatlanul húztam ki az utp kábelt és a hálókártyám bánta. Egy fémes tárgyal (csavarhúzó) kell először megbökni különben jól megráz. Kb. 2-3mm-es szikra keletkezik, ha kézzel érek hozzá.Amennyiben a coax külső vezetőjét elvágom 45V-ot mérek, egy kondival áthidalva (kettővel, mert a belső eret is elvágtam) a műsor megy tovább.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#83289) bozsozso válasza Beniii06 (#83286) üzenetére


bozsozso
őstag

Ok, köszönöm.

(#83290) norbertoth válasza mikung (#83276) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nem hiszem, a mediacard sztem tuti marad. Nekem legalábbis nem kell box, örültünk amikor megszabadultunk tőle :C

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#83291) kabelmania27 válasza mikung (#83276) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem is marad a dvb-c szolgáltatás.

(#83292) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Tűrte "Tódi" amíg tűrhette.......

A lépcsőházban bent a digi üvegszállal. Ebből ki lehet találni mi következik.
UPC-->Voda 500as nettel 11800Ft
Digi 1000-es nettel 6000Ft.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#83293) 4Grider válasza szelidorzo (#83292) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg az is következik belőle, hogy a UPC hirtelen tudja 6000-6500 Ft-ért is adni (persze csak az adott helyen) az 500-as netet, a prémium tv-t és az alap telefont. Csak írj alá hűséget.

[ Szerkesztve ]

(#83294) MadMancs válasza 4Grider (#83293) üzenetére


MadMancs
veterán

Most is tudja. Ha akarja.
Várpalota X utca TV Premium + FiberPower 500 + Filmbox Pack +2 medicard = 6900Ft Várpalota Y utca ( 2 utcával arrébb) TV Comfort + FiberPower 300 + 2box = 9900Ft. Mindkettő 1 év rablánc és nem hosszabbítós történet. Mindkét helyen ugyanaz a konkurencia ( Digi FTTB, illetve invitel nem tudom most még létezik e, köthető e).
Szóval fene se tudja mi alapján szabja árakat UPC. Két megrendelés között 3 hónap telt el.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83295) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok,

adott egy upc előfizetés, ami már lejárt, de a történet szempontjából lényegtelen :)

2 tv van itthon az egyik mediacarddal megy a másik pedig horizon boxszal (amire nincs rákötve a net,csak a koax) .
Lehetséges az, hogy a boxon nem jön az összes csatorna (pl egy hd sem, hbo-k sem stb...)? Én rontok el valamit?

Köszönöm a választ :R

Google Pixel 4a

(#83296) kezo0 válasza rgeorge (#79798) üzenetére


kezo0
addikt

Na, szuper, mostanában a Cisco box elkezdte ugyanezt csinálni már a Eurosport csatornákról felvett műsoroknál is, nem csak a Sport 1-2-nél. Visszajátszás közben megáll az időszámláló, és ha mondjuk vissza akarsz ugrani egy percet, akkor oda ugrik vissza, ahol a számláló megállt. Aztán egy országúti kerékpáros időfutamnál találd meg, hogy hol tartottál eredetileg a lejátszásban... Rohadt idegesítő.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#83297) norbertoth


norbertoth
senior tag

Aktiválták az emelt sebességet (500) meg is van viszont sokszor olyan a mérés (wifin) hogy felmegy 440-ig aztán beszakad 170-re, ez miért lehet, mi okozhatja?
Azért párszor megvolt:
[kép]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#83298) MadMancs válasza norbertoth (#83297) üzenetére


MadMancs
veterán

Meg is válaszoltad a kérdést. Wifi. Ott a sebesség nagyban függ milyen környezeti zajok vannak épp. Jelenleg a 300at kimaxolom jelenleg wifin, de 2 éve digi 1000nél 150/100 és 500/300 között ingadozott környezeti terhelés függvényében. Ha épp zajosabb volt a helyzet kábelen akkor is megvolt a 900/340, ha wifi 150/100 volt. Kábelen mérj.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83299) pjen válasza norbertoth (#83297) üzenetére


pjen
félisten

WIFI n szinte bármi lehet.zavarhatja akár egy mikró is.Kábelen mérjél.

(#83300) norbertoth


norbertoth
senior tag

Jaaa köszi :R erre nem gondoltam, pedig automatán van a csatorna sávszél, illetve 5Ghz.

Egyébként biztos megvan mert mért annyit, kábelen nem is használjuk :U

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.