Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) Amazonas válasza bon (#83199) üzenetére


Amazonas
senior tag

Az "internetnagyik és -nagypapák" sajnos potenciális célpontok.
Egyébként pedig: "Aki ennek bedől, magára vessen."

@khron (83200): határozatlanként megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#83202) 4Grider válasza khron78 (#83200) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon ne izgasd magad miattuk. Az ügyfélszolgálatos valójában nem az, hanem egy kereskedő, akinek ki van adva egy címlista, akiket végighívogat és jutalékért cserébe minél több embert rábeszél egy év hűségre. Ezért aztán mondanak mindenfélét.
Határozatlanná válik lejáratkor a szerződésed és évente a díjakat a fogyasztói kosár árváltozásának mértékével (mostanában valami 3-4%) emelhetik az árakat.

(#83203) khron78


khron78
őstag

Köszi a segítséget! Eléggé erőszakos volt a nő. Nem értettem, miért olyan fontos neki, hogy a májusban lejáró szerződésem miatt zaklasson.

(#83204) kabelmania27 válasza Gzu73 (#83148) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak a modemértékek, nyáron sem kell szakadástól tartani.
Lehet központi probléma van ezért kell egy kis idő mire megoldják.

(#83205) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

UPCmail beállításához szeretném a segítségeteket kérni. Windows 10 Mail programban szeretném működésre bírni a fiókot. (Jogtiszta az oprendszer!)
Jelszó megven, webes felületen kipróbáltam, működik.

Az alábbi beállításokkal próbálkozok:

Felhasználói név: Email cím
Fióknév: Ez ugye tetszőleges
Fióktípus: POP3
Bejövő: pop3.upcmail.hu
Kimenő: smtp.upcmail.hu

Egyszerűen mindig hibát ír, nem szinkronizál. Szerintetek mi lehet a hiba?

(#83206) Amazonas válasza Oposzumtoszó (#83205) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nem tudom, Mail-ben van-e automatikus beállítás, de ha igen, akkor inkább, válaszd azt. Nekem anno a Thunderbird az alábbiakat lőtte be:
- IMAP: mail.upcmail.hu
- SMTP: mail.upcmail.hu

(#83207) Oposzumtoszó válasza Amazonas (#83206) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm szépen, a mail.**** megoldotta a problémát.

Automata beállításokkal nem ment.

:R :R :R :R

(#83208) chrno


chrno
csendes tag

FTP webtárhely szolgáltatást kivezetik 2020. márc. 24-én.
Infó a számláról származik:

"Kedves Ügyfelünk! Ezúton tájékoztatjuk, hogy 2020. március 24-én az internet szolgáltatáshoz kapcsolódó FTP webtárhely szolgáltatás kivezetésre kerül, ezt a dátumot követően nem lesz elérhető az ügyfelek számára. Kérjük, gondoskodjon
az ott tárolt tartalmak lementéséről a jelzett határidőig. Üdvözlettel: UPC Magyarország Kft."

(#83209) mikung válasza chrno (#83208) üzenetére


mikung
aktív tag

Erről persze nem tudnak külön mailt küldeni ... :(((

(#83210) #75501312 válasza mikung (#83209) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem jött egy kósza levél, állítólag UPC kiküldött pár embernek tévesen rossz leveleket. :D

(#83211) ztsoft válasza Amazonas (#83201) üzenetére


ztsoft
őstag

Gondolom, az olvasás megy az "internetnagyik és nagypapák"-nak. Mivel a szövegben a Vidanet szolgáltató szerepel, nem a UPC. Ha még így is elhiszik, akkor javasolt az oktatás.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#83212) Amazonas válasza ztsoft (#83211) üzenetére


Amazonas
senior tag

Sajnos még mindig nagyon sokan figyelmetlenül és felelőtlenül neteznek, kattintgatnak - és ez sajnos igaz a fiatalabbakra is. A UPC logó önmagában sokaknak már elég lehet a hitelességhez, de akár el is kerülheti a figyelmüket a Vidanet, ha rohanásban, telefonon olvassák éppen. Persze, lehet, hogy csak én látom így.
Nem mindenki születik számítógépes zseninek, tudatos internetezőnek.
Rengeteg cég a mai napig az emberek figyelmetlenségéből/megvezethetőségéből él. De igaz ez cégekre is... Van olyan cég, amelyik számlának kinéző kéretlen ajánlatot küld valamilyen tanfolyamról és vannak cégek, ahol ki is fizetik a számlát. Volt erről egy cikksorozat is nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#83213) ztsoft válasza Amazonas (#83212) üzenetére


ztsoft
őstag

Ebben az esetben, azt kell mondjam, a tanuló pénzt meg kell fizetni. Én sem így születtem, de vettem a fáradságot és megtanultam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#83214) Amazonas válasza ztsoft (#83213) üzenetére


Amazonas
senior tag

Akkor örülj neki.
Munka és család mellett elég hamar elfogy az ember energiája/figyelme...

(#83215) Toth_Jani válasza chrno (#83208) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A mezei felhasználóknak volt egyáltalán olyan, vagy ez a UPC mail-ban lévő 1 GB drive tárhely?? (bár azt sem használom)

(#83216) Robi_73 válasza Csabi1984 (#83142) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Nálam a kezdetektől kezdve meg van ez a "hiba". Én azt tapasztaltam, hogy csak akkor csinálja, ha a távirányító power gombjával kapcsolom be a boxot, nem a UPC gombbal. Ilyenkor a megoldás az, hogy kikapcsolom és várok 9-10 percet míg frissíti magát a box és utána már rendesen működik. Így nem kell mindig áramtalanítani a boxot... ;)

Robi73

(#83217) Peterka31


Peterka31
csendes tag

Sziasztok!

Napokban lett új csomagom 500-as nettel és két kérdésem lenne:

1. TC7200 helyett kaptam CB-t. Olvastam a CB-t érintő lag spike-ról, amit egyelőre nem tapasztaltam meg/nem tűnt fel. Kérdésem: Mennyi időn belül kell visszaküldenem a TC7200-ast? Ha mégis elkezdene rosszalkodni a CB, visszaregisztrálhatom helyette a Technicolort ha kiegyezek a kisebb sávszéllel?

2.Ezelőtt 120-as netem volt, amivel nem nagyon volt problémám, viszont ez a 500-as eléggé hektikus. Tisztában vagyok a garantált sávszélességgel, ugyanakkor furcsának érzem, hogy a 500mbps-ot eddig csak reggel 6 óra körül tesztelve sikerült elérnie. Délután 4-5 óra körült már a 250 is nehezen megy, este 8-kor (csúcsidőben?) meg 100-150 között ingadozik. Eddig minden nap ezt csinálta. A topikban többször említett modemértékek jók, koax csatalkozók rendben, a CB jelenleg modem módban fut, de router módban közvetlenül rácsatlakozva is ugyanez a helyzet. Ez normális?

szerk.:

Még annyit hozzátennék, hogy Nyíregyháza kertvárosi része, szóval hatalmas tömeges túlterhelés nem nagyon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#83218) gduck válasza Peterka31 (#83217) üzenetére


gduck
addikt

2. Nekem sokszor még a garantált sincs meg csúcsidőben... Most éppen 298/23.

(#83219) tomp


tomp
félisten

Ez meg mi??
Tájékoztatjuk,a műszaki osztályunk visszajelzése alapján, hogy UPC Magyarország Kft érdekkörén kívüli okokból kifolyólag nem javíthatjuk a szolgáltatást, ezért a hibabejelentést lezártuk.
Szóval nem baj, hogy túlfeszültség van a UPC kábelén...
Az se baj, hogy a UPC dobozában a földelés el van vágva...

(#83220) mlinus válasza Peterka31 (#83217) üzenetére


mlinus
őstag

1) a puma6-os lag nincs megoldva, de kicsit túl van lihegve - csak hiperkompetitív környezetben lehet igazából érzékelni, normál online játék esetén nem.

2) bp belvárosban nekem csúcsidőben is megvolt az 500 mbit. LEhet hogy nincs sok felhasználó a környékeden de valószínűleg emiatt nincs is úgy szegmentálva, ezért sokan vagytok egy szegmensen

ha visszaváltod a modemet amúgy még rosszabb lesz, mert a TC csak 8 csatornát tud összefűzni, így kevesebb sávszél erőforrásből tud meríteni a modem.

(#83221) 4Grider válasza tomp (#83219) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek szerint nem régóta lehetsz UPC-s, ha ezen kiakadsz...

(#83222) tomp válasza 4Grider (#83221) üzenetére


tomp
félisten

kb 7éve van önálló saját nevemen UPC.
Eddig mindig pozitív tapasztalatom volt a UPC hibajavításával kapcsolatban.
De mit tegyek, hogy javítsák a hibát? Menjek az NMHH-hoz? Én megteszem ha kell! Anno telenornál megtettem aztán akkora kötbérrel javították a 3hónapos hibát, hogy 1évig nem volt havidíjam... Pedig 10ezer felett volt a havidíjam. Azaz nem kevés pénzt állapítottak meg.

(#83223) Toth_Jani válasza Peterka31 (#83217) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem is 500-as net van bent, most 28 lefutott teszt alapján 488 az átlag sebességem.
A CB nem zavar mert nem használom olyanra ahol észrevehető volna a hiba, persze attól még ott van de a dohányzás is állítólag halált okoz mégis sokan szívják.
Ami érdekes hogy a környékünkön (lakótelep) már nem adnak csak 300-as csomagot így lejárt szerződés mellett nem hívnak hogy fizessek többet kevesebbért.

(#83224) pjen válasza tomp (#83222) üzenetére


pjen
félisten

Azt csodálom,hogy nem tesznek javaslatot a ház elektromos felülvizsgálatára.

(#83225) tomp válasza pjen (#83224) üzenetére


tomp
félisten

Mondták már, hogy a ház földelése rossz mert elrohadt a földelő szonda. Nos! A közösképviselő azonnal kihívta soron kívül a villanyosokat amint megtudta, hogy a koax ráz. Földelő szondát nézték ők is azonnal és az jó. A ház elektromos hálózata régi ez tény. De nem hibás! Villanyszerelők szerint valahol hiányozhat a koax hálózat földelése. Persze. Itt a lakás melletti UPC dobozban hiányzik...

(#83226) pjen válasza tomp (#83225) üzenetére


pjen
félisten

Csak tipp volt.

(#83227) cof válasza tomp (#83225) üzenetére


cof
veterán

Nem olvastam vissza a sztorit, de galvanikus leválasztód nincs? Nálam is ráz a koax, szerintem azért ment tönkre az USB-s TV Tuner-em, ezért vettem egyet. Nyilván nem beszélhetünk több tíz V-ról, mert a TV-t is tönkretenné, ha valami a 230-as rendszerből szivárogna be.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83228) tomp válasza cof (#83227) üzenetére


tomp
félisten

Raktak be izolátort a kábelre és a TV mögé egy hpf szűrőt de nem segít!
Amikor túlfesz löket van a koaxon akkor szétesnek a 130MHz alatti digitális tv csatornák ha elindul egy internetes feltöltési forgalom. A CB szerint a feltöltési jelszint akár 52dBmV-ra is felmegy ilyenkor! Amikor megszűnik a túlfesz akkor a CB jelszint visszamegy 42-43-ra és a TV is megjavul.
Legutóbb mikor kint volt egy "technikus" olyat csapott rajta a koax, hogy eldobta a kábelt. Ha megfogom a bejövő kábel véget és az izolátort azaz zárom az áramkört akkor csap. Ha a tv mögötti osztót fogom meg és az osztó felé jövő kábelt akkor is megráz. Azaz mindegy, hogy hol fogom meg a kábelt és zárom az áramkört. Ha túlfesz van a koaxban akkor megcsap. Legyen az minden eszközről lehúzva vagy nem. Ha "kisüti" az ember a túlfeszt akkor akár az eszközön is lóghat a kábel. Nem megy a kábelbe az eszközökről túlfesz mivel akkor folyamatos lenne.
Volt már, hogy munkából hazaérve dugtam vissza a koaxokat és egyből túlfesz köszöntött. Az álmosság rögtön elszállt belőlem... :DD

(#83229) Beniii06 válasza tomp (#83222) üzenetére


Beniii06
őstag

Helyi békéltető testület(ha van még ilyen és nem olvadt be a kormányablakba, de ott várhatod is a szakértelmet) + az NMHH, általában ide kell/lehet fordulni panasszal és idővel megoldódnak a problémák, csak győzd kivárni, de az is valami, ha elindítod a folyamatot, akkor legalább lehet végkifejlete, mert ezek szerint a szolgáltató részéről elintézett a dolog. A hatóságok felé írt leveledben emeld ki, hogy többször is megrázott és veszélyes a dolog + a ház elektromos hálózata rendben van/szakember megnézte + csak a "upc-s koax ráz", a készülékeidben nincsen hiba, úgy hátha kap prioritást az ügy.

"Got any other secret weapons?"

(#83230) cof válasza tomp (#83228) üzenetére


cof
veterán

Nekem ilyen van: [link]

Az izolátor után már nem szabad ráznia, akkor az lehet, hogy hibás. Jól látható jele van nálam is a jelenségnek, szikrázik ha összeérintem a külső fémrészt egy másik külsővel, izolátorral már nincs szikra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83231) tomp válasza cof (#83230) üzenetére


tomp
félisten

Nálam ilyen van berakva. Azóta átrakták a bejövő ágra de semmi javulás.
Ha megfogja az ember az izolátort és a bejövő koax csatlakozóját máris megüti ha éppen túlfesz van benne. Ha nincs akkor gond nélkül meg lehet fogni.
Az imént egy nem használt levágott kábellel összeérintettem a koax F csatlakozóját(így a képen is látható bekötött állapotban) és a konnektor földelését. Fi relé leoldott...
De legalább a CB feltöltési jelszintje most újra jó és a TV is tökéletes lett.

(#83232) cof válasza tomp (#83231) üzenetére


cof
veterán

Szóval nem mindig ráz, nálam állandó volt ez a jelenség.

Amúgy nincs rajta valami felirat, mint ezen? [link]

A system-be megy a bejövő kábel. De ha a szövegezést nézem, olyan mint ha fordítva lenne bekötve.

Nem sok infó van róla a neten, de elég gagyi szerintem ha nem tellett még egy műanyag szigetelésre sem...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83233) tomp válasza cof (#83232) üzenetére


tomp
félisten

Csak annyi szöveg van rajta amennyi a képen is. Most a bejövőn már fordítva van berakva. Azaz a CE vége a kimenő de így sem jó ugye. Így se-úgy se. Simán átereszti a túlfeszt.

[ Szerkesztve ]

(#83234) cof válasza tomp (#83233) üzenetére


cof
veterán

Megnézetném egy másikkal is, de nem drága én is magamnak intéztem UPC-re nem várok, meg amúgy is USB TV Tuner-re kellett nekem, nyilván ők is pénzt kértek volna érte pedig minden esetben a szolgáltató dolga a túlfesz védelem, de az ügyintézővel nem akartam karatézni, megoldottam magamnak.

Mert pont az a lényege, hogy ha bekötöd az előszobába pl. a szobában már nem rázhat meg az a kábel ami ebből jön ki.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83235) kezo0


kezo0
addikt

Tudom, nem ez a helye a szolgáltatók összehasonlításának, és nem is ez a célom, amikor leírom, hogy a hírek szerint márc. 1-től a Diginél elérhető lesz az HBO mellett az HBO2, HBO3, Cinemax és Cinemax2 csatornák HD verziója is... A UPC-nél továbbra sincs erről hír. Ők inkább – az alap HBO-t kivéve – mindent lekonvertálnak továbbra is SD-re, hiszen nekünk ezért a pénzért, 2020-ban nyilván jó ez így is. :((

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#83236) tomp válasza cof (#83234) üzenetére


tomp
félisten

A poén: bejövő koax bemegy az első osztóba. Ott az egyik ág megy a modembe a másik megy a tv felé de már rögtön az első osztó mögé be volt rakva az izolátor. Izolátorról megy a tv ág tovább a TV-s osztóig mivel TV+box van. Nos! Boxra nem volt rákötve a koax. TV-ből kihúzom a kábelt. Megfogom a koax végét + a TV-s osztót és megcsapott. Pedig ugye az izolátor mögött volt akkor a komplett TV-s ág. Most annyiban változott hogy már az első osztó is az izolátor mögött van azaz a modem is izolátorról megy.
Lehet ki kellene próbálni egy másik túlfesz védőt?

(#83237) cof válasza tomp (#83236) üzenetére


cof
veterán

Ezt írtam igen, hogy megnézném egy másik galvanikus leválasztóval, mert bekötés után nem szabad, hogy rázzon, tehát lehet, hogy hibás.

Amit linkeltél az nem erre való, hanem villámvédelem, bár semmit sem ér egy direkt villámlásnál.

De most téged a koax kábel ráz konkrétan üresben? Úgy, hogy a másik vége nincs bedugva egy eszközbe ami áram alatt van? TV, vagy BOX, mert az elég durva, nekem az üres kábel nem ráz, csak ha összedugom pl. be a BOX-ba vagy a TV-be, és akkor szikrázik a külső fém mikor összeér egy másikkal ami áram alatt van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83238) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Jelentéktelen "probléma ", és valószínűleg csak Nekem bizergálja a fantáziám. De CB t nem lehet valahogy rávenni hogy az értesítő ledek ( kapcsolat állapot, wifi) ne csak bekapcs után pár percig illetve hiba esetén világítsanak hanem mindig? Nekem valahogy tetszik, szép zöld ( jó esetben) :DD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83239) tomp válasza cof (#83237) üzenetére


tomp
félisten

Ha éppen túlfesz van benne akkor ha lehúzom mindenről és úgy zárom valamivel a kört akkor igen, megráz.
pl túlfesz van. Lehúzom a boxról, tv-ről, modemből. Majd megfogom a kábel végét és az osztót akkor berándul a karom. De ha csak a tv-ből húzom ki, a boxból és modemből nem és úgy fogom meg ezáltal "kisütöm" akkor szintén jó lesz.
Ez jó lenne?
Azért az még mindig zavar, hogy az emeleti UPC dobozban továbbra is el van vágva a földelés...

(#83240) cof válasza tomp (#83239) üzenetére


cof
veterán

Ez jó lesz.

Még ilyet nem láttam, hogy az üres kábel ráz, aminek egyik vége sincs semmilyen 230V-os eszközbe bedugva, csak összeérinted egy osztóval, hiába lóg rajta kettő kábel mert ugye kihúztad a TV-ből és a BOX-ból. Érdekes.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83241) tomp válasza cof (#83240) üzenetére


tomp
félisten

Sőt!
Mikor itt volt a "technikus" nem húztunk ki semmit semmiből csak a villanyórát kapcsoltuk le és úgy is megcsapta.
Ha rakok be 2 leválasztót a 2 osztóhoz az okozhat vételi problémát? :D
Azért írtam a UPC-nek, hogy remélem csuklanak... ;]

(#83242) cof válasza tomp (#83241) üzenetére


cof
veterán

Egy elég kell legyen a bejövő ágra. Egyébként tehetnél 20-at is. :)

Már az első után nem szabad, hogy feszültség legyen a kábelen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83243) #75501312 válasza tomp (#83241) üzenetére


#75501312
törölt tag

Bakker, múltkor amikor dugdostam tv és box között a kábelt , akkor megcsapott engem is, csak megcsípett kicsit. Kezdjek aggódni?

(#83244) nicu71 válasza MadMancs (#83238) üzenetére


nicu71
addikt

na még csak az kéne.Hálószobában van,már az első nap leragasztottam egy vékony csík szigszalaggal,nekem ne világitson :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#83245) MadMancs válasza nicu71 (#83244) üzenetére


MadMancs
veterán

A Zöld/fehér csik valóban zavaróan erős, viszont maga a 3 ( nálunk 2) pikogram nagyon szolíd, megnéztem sötét ( anyuén az is erősebb sokkal). :D

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.