Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#75500) üzenetére


NoOne1976
őstag

Digital Gold + HD csomag
Fiber Power 120
Nonstop S
+ CI+ 2.tvhez
+ Horizon box 3. tvhez
ePack kedvezmény

Ezért fizetek 5.980 Ft-ot. Jó lenne a Prémium csomag a Spíler2 miatt, de csak észszerű keretek között. Ezért is kérdeztem, hogy hasonló csomag kinek mennyiért van.

(#75502) Dan-szan válasza NoOne1976 (#75501) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szerintem ez nem rossz ár. Nekem lényegében ugyanez van egy CI kártya + felvevős box a többi stimmel,ezért 6500 Ft-ot fizetek.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#75503) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#75501) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez jó havidíj.
Dan-szan: Ellenőrizd, hogy az osztó in-bemenetén legyen a bejövő kábel, nézd meg out vagy a tapkimenetre van kötve a modem.

[ Szerkesztve ]

(#75504) Dan-szan válasza kabelmania27 (#75503) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A bejövő az in-ben van,de a modemes dolgot nem értem hol nézzem meg :U
A modem egy másik helységben van ott pct-drs-6l-nt csatlakozó van csak.

U.i : Akkor nincs semmi teendőm így jó ahogy összerakták?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#75505) kabelmania27 válasza Dan-szan (#75504) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál és a modemnél.
Értem, ha az osztó helyén régen aljzat volt akkor az osztó out kimenetén (vissza megy a falba és továbbmegy másik szobába) lehet a modem és a tapkimeneten a tévé, ez így redben van. Mivel előző hsz-ban írtad, hogy box és kártya van ezért valahol elvileg van még egy osztó vagy egy másik szobában vagy a bejárati ajtónál egy dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#75506) #54715584


#54715584
törölt tag

Kérdés a képminőséghez: tavaly, mikor tévét váltottam (plazmáról lcd-re), akkor a kép kimosott / fakó / fátyolos lett, de csak a tévéadásoké. Sokan mondták, hogy ez ilyen, majd megszokom. Viszont minden más forrás tűéles és tiszta, nincs fátyol. A minap, mikor az analóg csatornákat megtalálta tévé, a színek élénkebbek voltak és nyoma sem volt a fátyolos minőségnek. Számomra ebből az jön le, hogy a box a ludas.
Milyen beállítást kellene változtatnom a régi Cisco boxon, hogy a "jó" képet kapjam?

(#75507) 4Grider válasza #54715584 (#75506) üzenetére


4Grider
nagyúr

Iktasd ki a box-ot és a tv tunerjével hangold fel azt a néhány kódolatlan digitális csatornát. Nézd meg ott a képminőséget mielőtt a boxra fogod a dolgot...

(#75508) #54715584 válasza 4Grider (#75507) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez történt. :) Nincs CI kártyám, csak az analógot fogta, amikor a tévébe dugtam az antenna kábelt. Azok az adások voltak szebbek, ezért kérdezem.
Nem talált kódolatlan digitális csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#75509) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#75503) üzenetére


NoOne1976
őstag

Azt gondoltam, hogy jó havidíj, azért is fogadtam el. De ha prémiumra váltanék, mennyivel emelnék?

(#75510) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#75509) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en kérdezd meg, ha már lejárt a hűség (és kimondod a varázsigét) kedvezőbb havidíjat szoktak mondani.
Mivel van konkurencia ezért szvsz max pár 100Ft-al emelnének de lehet nem emelnek.

[ Szerkesztve ]

(#75511) Gondics válasza kabelmania27 (#75476) üzenetére


Gondics
csendes tag

Három osztóból melyiket használjam és azon belül melyik kimenetre mit kössek? 1 tv lenne csak használva a mostani 2 helyett. A megmaradó szűrős kábelt ami a felesleges tvhez megy, azt a kábelt használjam a connect boxhoz, a mostani sima f csatis koax helyett? Szóval upc cisco pvr box és connect box lenne csak használva. A jelszinteket az előző posztomban láttad!
https://kepkuldes.com/image/6uvsQy

(#75512) sacaboy válasza Dan-szan (#75502) üzenetére


sacaboy
tag

Sziasztok!
Tegnap lejárt a hűségem, ma hosszabbítottam.

Ami eddig volt: Fiber 500
Digital gold
Non-stop S telefon
1 box, 2 médiakártya: 8490

Ami lett: Fiber 500
TV Prémium
Non-stop S telefon
1 box, 2 médiakártya: 8799

A környéken nincs konkurencia csak a Telekom ADSL-je max 15 megabittel.

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#75513) 4Grider válasza #54715584 (#75508) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig mindenütt vannak. Nincs a tv-dben dvb-c vevő, vagy csak nem tudod beállítani?

(#75514) bigdady válasza sacaboy (#75512) üzenetére


bigdady
nagyúr

500as net mire kell? Nem n-es a wifid ugye?:)

(#75515) #54715584 válasza 4Grider (#75513) üzenetére


#54715584
törölt tag

DVB-T2C tuner van benne, ennek elvileg tudnia kellene. (Samsung M55 sorozat)
A beállításokat alapon hagytam, de abban nem vagyok biztos, hogy milyen számokat kellene beírnom.
Illetve hiába választok automatikus keresést, a végén mindig manuális beállítást kér, majd automatikusan megkeresi a csatornákat és csak gyors módot enged.
Ez a 2 képernyő:

(#75516) Jenne válasza sacaboy (#75512) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Én nagyon rég óta UPC-s vagyok, van már vagy (szerintem) 20 éve legalább. A történet a következő. - 2017 szeptember elején hívtak az UPC-től, hogy lenne egy jobb és kedvezőbb csomag ajánlat attól, amit akkor éppen használok. Akkor éppen a Digital Bronz/Fiber Power 100/NonStop S telefonnal és felvevős DVR opcióval volt a csomagom. Hűségidős voltam akkor is, 2 éves hűséggel és még volt vissza belőle 6 és fél hónap, mert a 2 év csak majd 2018 március 18.-án járt volna le. Az ajánlat akkor, 2017 szeptemberben a Bronznál egy magasabb Digitál Gold TV lenne és a 100-as internet helyett a 150-es Fiber Power lenne a telefon az maradna. Elfogadtam mert majdnem egy ezressel olcsóbb is volt az ajánlott a havi díja mint a bronz csomagomnak addig. Ez is hűségidős lett és 2 éves és idén szeptember elején jár(na) le. Na de..! Tegnap este hat órakor hívtak az UPC-től, hogy lenne egy ajánlatuk.... :F
A beugrató magyarázat. - Mivel ez a Gold csomag hamarosan kivezetésre kerül, lenne egy másik helyette de nekem kell kezdeményeznem és megszüntetnem a mostanit és rögtön egyben ezt az újat megrendelni, így nem lesz hűségidő előtti felmondás a részemről és minden megy tovább. A lényeg most jön...az új csomagban ( csak a neve változott meg) lenne 6 új csatorna, a régiben, a Goldban viszont megszűnik öt így több csatornám lenne és a havi díja így már február 23-tól az új lenne, azaz 8768 FT!
Eddig fizettem a Gold csomagért 6833 Ft-ot havonta. Kérdeztem hogy ebben mi az üzlet nekem, miért járnék jobban, ha még jóval drágább is lett? Válasz ... hát mert több csatornám lesz! :DDD Én meg visszakérdeztem, hogy azzal az egy csatornával? Ekkor már közel nem volt barátságos az ügyfeles hölgy hangja. Rákérdeztem, hogy a mostani Gold csomagom az nem fog megszűnni ugye akkor sem ha most, fél évvel a lejárat előtt, nem váltok az újra és nézhetem a Gold-ot a hűségidőm végéig? Természetesen nem szűnik meg, de ki lesz vezetve hamarosan a Gold csomag. Mondtam, hogy ha így van és nem gond akkor inkább várjuk meg a hűség időm végét, a szeptembert, akkor vagy előtte pár héttel biztosan még újra meg fognak majd keresni az UPC-től egy következő ajánlattal. Na erre se szó se beszéd, az ügyfélszolgálatos egyszerűen letette a telefont.
Hát ez is egyfajta ügyfélbarát hozzá állás.
Így most azt fontolgatom, hogy szolgáltató váltás lesz ebből és a Telekom az. Optikai kábel van kiépítve a házunkban így nem kapok kevesebbet sem internetben sem TV csatornákban a mostani UPC-nél, és mind a kettő TV-m visszanézős és felvevős lesz majd és csak 7400 Ft lesz a havi díja.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75517) #72010496 válasza #54715584 (#75515) üzenetére


#72010496
törölt tag

Szia!
Itt találod a hangoláshoz az adatokat:
https://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/hibaelharitas/tv/mediacard#cicodes
Hálózati azonosító településenként eltérő.

(#75518) #72010496 válasza Jenne (#75516) üzenetére


#72010496
törölt tag

Szia!

Szerintem az plusz 20 csatorna és ehhez még jönnének a HD csatornák is, ami Goldban nincs.
Azzal viszont én sem értek egyet, hogy ilyen magas áron akarják adni neked. Szerintem próbáld még hívni őket, hátha adnak egy jobb ajánlatot. Aztán ha nem, megmondod nekik, hogy van itt konkurencia és lehet hogy átmész, mindjárt megcsappan az ár...

(#75519) #54715584 válasza #72010496 (#75517) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm, így működik rendesen. Kipróbáltam a boxot közvetlen a tévébe dugva, és úgy is jó a kép.
Más lesz a probléma, valószínűleg a házimozi erősítő.

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

(#75520) Madycsa válasza Jenne (#75516) üzenetére


Madycsa
tag

Igen, ez az új üzletpolitikájuk. Magam is tapasztaltam több ügyintézővel is. Mellébeszélés, ködösítés sőt, hazudozás, az ügyfél félrevezetése.
Gyakorlatilag ugyanazt szajkózták a különböző ügyintézők, ugyanazzal a primitív módszerrel. ugyanazokkal a húzásokkal, szövegekkel próbálják félrevezetni az ügyfelet.

Írd alá a hűséget, de többet fogsz ugyanazért fizetni, miközben lekötöd magad náluk.

A kérdésre, hogy miért éri ez meg neked, a válasz: Hát mert így be vagy biztosítva egy esetleges áremelés ellen. :D Ami persze meg is történik a hűség aláírásával, hiszen drágábban kapod az eddigi szolgáltatásokat. :) :U :(

(#75521) Jenne válasza #72010496 (#75518) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Nem igazán érdekel az plusz 20 csatorna, ha egyáltalán plusz az. Szerintem most is van vagy 30 HD csatornám az tuti.
Csatorna kiosztás, ezek vannak nálam a lakcím beírása után. És valós csatornák mert valóban mindegyik megvan és működő csatorna.
[link]

(#75520) Madycsa
Ha tegnap aláírtam volna akkor a jelenleg élő hűségemből visszalévő még 6 hónapomra rögtön havi 2 ezerrel többet fizetek a mostaninál, ami meg érvényes 6 hónapig. :N
Egyébként ma délelőtt bementem a helyi UPC irodába, ez a Gold csomag kivezetés ez még csak előzetes terv és év végéig biztosan megmarad.
Ki van ez találva.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75522) sacaboy válasza bigdady (#75514) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!

500-as net a feltöltés miatt kell! Plusz a letöltésnél sem hátrány ha hamar lejön, amit szeretnék.
Egyébként gigás háló van otthon, a főbb eszközök kábellel csatlakoznak, csak a mobileszközök használják az ac-s wifit.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#75523) bigdady válasza sacaboy (#75522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Helyes. 500 mindenre elég szerintem. Upc koaxon ez is az elméleti max nem?

(#75524) sacaboy válasza bigdady (#75523) üzenetére


sacaboy
tag

így van, egyelőre szerencsére a gyakorlati is a UPC-nél. Egyébként max 1,2 Gbit/200 Mbit az eurodocsis 3.0-án.

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#75525) kabelmania27 válasza bigdady (#75523) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koaxon ed3-al ennyit lehet max kiadni, d3.1-el lehet nagyobb csomagot kiadni, ha már nem lesznek analóg tv csatornák.

(#75526) adika4444 válasza Jenne (#75516) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A Telekomnál nagyritkán a külföld egyes irányai kehesek, de az UPC vs Telekom optika versenybe határozottan javaslom a váltást.
Mi váltottunk, ha fizetnének se mennénk vissza.
13k-ért adták a FiberPower 240-et, Nonstop (talán) S telefont meg az akkori legnagyobb TV csomagot.
Lejárt szerencsére a hűség, jött a konkurens optikája, persze amikor lemondtuk ígért fűt-fát az ügyintéző, meg a Telekom 7300-as árára mondott náluk csak 8800-at, meg makogott valamit arról, hogy fölösleges a gigás net, elég az 500-as is.
Nem én telefonáltam, akkor lehet durvább lett volna a beszélgetés hangvétele amikor elkezdi fölöslegesezni hogy mire fizettem elő...

üdv, adika4444

(#75527) merqree


merqree
őstag

Miért nem lehet aktív, használatban lévő, de már nem megrendelhető csomagok csatornakiosztását letölteni? :W :W :W

(#75528) Jenne válasza merqree (#75527) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Talán itt?
Az oldal alján, ha odáig legörgetsz, akkor ott van egy letöltési lehetőség is.
Remélem ezt kerested. :)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75529) Jenne válasza adika4444 (#75526) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Hát most már, a mai reggeli UPC-s látogatásom után meg főleg, nagyon hajlok a telekom felé. Egyedül azért Ők lennének a választottak, mert ott van még ez a visszanézhető/felvehető lehetőség. Jó lenne nekem a flip is, havi 4 ezerért, mivel ők a telekom része, de sajnos nekik nincsen visszanézhető/felvehetős szolgáltatásuk.
Ma reggel elmentem a helyi UPC irodába (Pécs-Árkád) bár ne tettem volna. Én voltam egyedül mint ügyfél, rajtam kívül más senki ügyfél nem volt az ügyfélszolgálatnál, így azonnal fogadtak.
Röviden vázoltam miért jöttem, és hogy a napokban kerestek az UPC-től telefonon. Kérdeztem, hogy esetleg lenne-e jobb, kedvezőbb és a lehetőleg mostani havi díjamnál nem drágább lehetőség. Elkezdte a szokásos dumát a hölgy, hogy megszűnik a Gold és az új csomaggal jobban járok, mert több csatorna lesz benne...bla-bla-bla. Ekkor kezdtem idegbe jönni és megkérdeztem, hogy a hűség lejárta előtt bejövök akkor esetleg tudnának mondani kedvezőbbet? Mert a mostani csomagom is bőven sok is már, nem is kell ennyi csatorna. Na ettől kezdve olyan lett az arca, mintha rögtön meg akarna köpdösni engem. Olyan hangra váltott, hogy ha nem nő lett volna, bizony mondtam volna pár keresetlen bővített mondatot. Azért elmondtam neki, megérdemelt egy kis tüskét, hogy a mostani Gold csomagommal szemben a telekom csomagja például, ami szintén 8600 Ft lenne mint az amire UPC most rá akar beszélni, ad szintén 150 TV csatornát ebből 41 digitális, plusz ingyenes Moziklub opciót, meg kettő külön vagy akár három külön egység a két szobánkban lévő TV-khez, mindkettő felvevős lehet, de csak 1x kell megfizetnem a havi 1100 FT-ot akkor is ha kettő vagy három beltéri egységem van (UPC-nél annyiszor 1500 Ft ahány beltérim van!)) és a telekomosnál felvétel közben nézhetek másik műsort is akár, nem mint az UPC-nél(!) aztán ott a 150/50-es net, ráadásul csak 1 évre kell hűséget fogadnom és még grátiszként az első három hónapban elengednek a csomag árából is, a havi 8495 FT helyett az első 3 hónapban csak 6275 Ft-ot kell fizetnem havonta.
Elnézést kérek a hosszúra sikeredett írásért, de nagyon bennem van az ideg. Több mint 20 éve vagyok UPC ügyfél, de nem ezt a hozzáállást vártam volna el.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75530) blakey válasza Jenne (#75529) üzenetére


blakey
titán

A1221-et érdemes hívni a hűség lejártakor. Akik felhívnak vagy az üfsz-en ülnek az a dolguk, hogy az új csomagokat adják el és nem a kedvezményesebb ár a fő csapásirányuk, a 1221-en a lemondás opciót választod és ott azért vannak, hogy minél kedvezőbb, ügyfélmegtartó ajánlatot adjanak. Amig nem hívtam őket én sem hittem volna, 16e helyett 9e-s ajánlatot kaptam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75531) Jenne válasza blakey (#75530) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R
Csak most kicsit elment a kedvem az UPC-től.
Ha már hűség lejárat. Ezt hogyan kell intézni? Mármint ha lejár a hűségidőm és nem akarom a lejárat napja után tovább? Mert másik szolgáltatóhoz megyek át.
Írásban kell beadni a helyi (nálam a pécsi) ügyfélszolgálatnál? Mennyivel előtte kell jeleznem náluk?
Bocs ha nem tudod de talán hátha itt majd valaki tudja. Ezt sajnos elfelejtettem ma reggel megkérdezni, pedig ott voltam bent náluk. :O

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75532) Intruder2k5 válasza Jenne (#75531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A felmondás 2017. október 24. óta mindenhol azonnali hatállyal történik, tehát ha szeretnéd, akkor a bejelentés napján megszűnik az előfizetésed, de ha nem azonnalira kéred, akkor megadhatsz egy tetszőleges dátumot, de az 30 napnál nem lehet későbbi dátum, mint a bejelentés napja. Természetesen a megadott határidőig a nálad lévő eszközöket is vissza kell juttatnod. És igen, intézheted az ügyfélszolgálati irodában is.

(#75533) blakey válasza Jenne (#75531) üzenetére


blakey
titán

Ugyanaz, 1221 és szolgáltatás lemondása, ennyi, ha nem akarod elfogadni az új ajánlatot akkor bontják a szerződést. A T-től én menekültem, öskori üfsz és tőlem szokatlan módon anyázások közepette oldottak meg dolgokat. Korábban a UPC-nél csak TV-m volt, telefon, internet a T-nél, de alig vártam, hogy eljöhessek onnan és a családban és ismerősöknél lévő T-s szolgáltatások után nem is bánom. Drágák és tényleg 20 évvel ezelőtti stílusban nyomják. Nem azt írom, hogy mindenhol, mindig ilyenek, de 2 családtagnál és 1 ismerősnél ua. a tapasztalat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75534) hojos válasza Jenne (#75531) üzenetére


hojos
aktív tag

Én is több mint 20 év után hagytam ott a UPC-t, váltottam Telekomra.
A UPC szolgáltatás minősége (tv) pocsék volt, az ügyfélszolgálat hozzá állása kritikán aluli.
Nekem elegem lett belőlük.

(#75535) Kátai válasza Intruder2k5 (#75532) üzenetére


Kátai
senior tag

Na,fussunk neki még egyszer.Tehát ha nekem pl. lejár a hűségidőm x hó 15-én és nem keresnek engem és én sem őket akkor mondjuk,akkor 16-án már se kép se hang?

[ Szerkesztve ]

(#75536) Intruder2k5 válasza Kátai (#75535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért ne lenne? Ha nem mondod fel az előfizetést, akkor átvált határozatlan idejűre a szerződésed, és minden megy tovább változatlan formában.

[ Szerkesztve ]

(#75537) Kátai válasza Intruder2k5 (#75536) üzenetére


Kátai
senior tag

Akkor jó.Mert én is szeretnék majd kicsikarni belőlük egy olcsóbb és jobb ajánlatot.

(#75538) Intruder2k5 válasza Kátai (#75537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az utolsó 2 hónapban már ők is szoktak keresni ajánlatokkal, amik persze első körben sokat nem érnek, de a határozatlan idő vége felé, tehát mondjuk az utolsó hónapban már Te is keresheted őket, így ha sikerül jobb tarifát kialkudni, nyerhetsz valamennyi időt is, hamarabb válthatsz a kedvezőbb díjra.

(#75539) Jenne válasza Intruder2k5 (#75536) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Na ezt jó hogy beírtad, mert éppen erre (is) rákérdeztem ma reggel. Ha nem teszek semmit, azaz se nem kötök újabb hűséget sem nem mondom fel semmi... és ha lejár x év x hó x napján, akkor a hűség lejáratát követő napon megy tovább minden, nem szűnik meg, nem kapcsolják le. A TV csatornák, az internet, a telefon (ha ezek is vannak) minden megy tovább de valóban átvált onnantól határozatlan idejű szerződésre ami már bármikor, bármelyik napon lemondható de az addigi csomag havidíja az már jóval drágább lesz, mert nem hűséghez kötött ....stb. Valami ilyesmit mondott az ügyfélszolgálatos hölgyike. (ekkor még, beszélgetésünk eme stádiumában még viszonylag normális hangnemben válaszolgatott)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75540) Jenne válasza blakey (#75533) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Bocsi de belezavarodtam kicsit. Akkor Te most az UPC-nél vagy? Vagy a telekomnál van minden Nálad?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75541) #72010496


#72010496
törölt tag

Szia!
Sajnos nekünk meg a Telekomot kellett otthagynunk 3 év után a költözéssel, mert nem tudtuk magunkkal hozni a szolgáltatást. Soha, semmilyen probléma nem volt. Szuper Családi HD + 20-as netért fizettünk 6000 Ft-ot, most meg a UPC Comfort+150 netért 8000-et. A 2 hét alatt voltak kimaradások és sokszor akadnak, pixelesednek a TV csatornák. Már nagyon megbántam.

(#75542) blakey válasza Jenne (#75540) üzenetére


blakey
titán

T-t hagytam ott.

(#75541) vpeti22
A szolgáltatás erősen területfüggő is és minden szolgáltató esetében hasonló, 20 éve van UPC-nél a TV, mondhatnám, hogy 98%-ban hibátlan, semmi bajom nem volt, 6 éve van náluk a net és a telefon is, semmi gondom nem volt, eddig.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75543) merqree válasza Jenne (#75528) üzenetére


merqree
őstag

:C :R
Hogy ezt miért nem dobja fel, amikor a saját keresőjébe beírom, hogy csatorna kiosztás, teljes rejtély számomra.
Ahogy jeleztem, maximális respect és köszönet Neked!

(#75544) ates2


ates2
senior tag

Srácok ez így jó ? :F

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 9.5 dBmV 43.0 dB
Channel 2: 8.0 dBmV 42.5 dB
Channel 3: 8.3 dBmV 42.5 dB
Channel 4: 10.0 dBmV 43.2 dB
Channel 5: 10.4 dBmV 43.1 dB
Channel 6: 11.1 dBmV 43.5 dB
Channel 7: 11.0 dBmV 43.2 dB
Channel 8: 10.6 dBmV 41.9 dB

Power Level:
Channel 1: 47.0 dBmV
Channel 2: 46.8 dBmV
Channel 3: 46.8 dBmV
Channel 4: 46.8 dBmV

(#75545) kabelmania27 válasza ates2 (#75544) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#75546) ates2 válasza kabelmania27 (#75545) üzenetére


ates2
senior tag

köszi! :R

(#75547) Jenne válasza blakey (#75542) üzenetére


Jenne
senior tag

Alapvetően semmi bajom az UPC szolgáltatással. Magával a szolgáltatással és a minőségével sem. Nagyon ritkán van/volt valami kisebb kimaradás. Legutoljára valamikor talán 2 éve (?) amikor egy országos nagy vihar megtépázta a rendszert és az antennákat. Hat órán belül kijavították, visszaállt a teljes szolgáltatás. (a szomszédomnál DiGi TV van, ott két napig dolgoztak, két napig nem volt sem TV szolgáltatás, sem internet sem telefon)
Egy bajom van csak velük (ezt a mostani erőszakos és inkorrekt ajánlatot nem számolva), hogy mivel felvevős opcióm is van, csak azt a csatornát nézhetem a felvétel alatt ami felveszek. Nem lehet közben máshová, másik csatornára kapcsolni.
Mielőtt erre az új Horizon-médiaboxra cserélték volna, az előző médiaboxom az olyan volt, beépített merevlemezzel, bár külső fizikai méreteiben nagyobb volt ennél, hogy függetlenül nézhettem másik csatornát is és mást vehettem fel egyidőben.
Egyszer csak anno telefonáltak, hogy cserélik, mert modernebbre váltás folyik és időpont egyeztetés után jöttek is. A modemet is lecserélték akkor egy újabbra.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75548) blakey válasza Jenne (#75547) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt erre az új Horizon-médiaboxra cserélték volna, az előző médiaboxom az olyan volt, beépített merevlemezzel, bár külső fizikai méreteiben nagyobb volt ennél, hogy függetlenül nézhettem másik csatornát is és mást vehettem fel egyidőben.
Egyszer csak anno telefonáltak, hogy cserélik, mert modernebbre váltás folyik és időpont egyeztetés után jöttek is. A modemet is lecserélték akkor egy újabbra.

Szerintem azért történt meg, mert "hagytad" magad. Én szándékosan cseréltettem a boxot kártyára de a régi modem pl. megmaradt, azt nem kérték az új csomagra váltás után. A régi eszközöket nem kellett volna hagynod, hogy lecseréljék ha nem volt velük semmi gondod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75549) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok
Horizon Box VS DolbyDigital 5.1 ügyben várnám a tapasztalatokat:
Visszakerestem itt a fórumon és valaki már taglalta, hogy csak optikai kimeneten küld 5.1 hangot a csodabox, HDMIn nem.
Nálam sajnos sehol. A box menüben beállítottam, hogy 5.1 legyen, de nem kap 5.1 jelet az LG erősítőm, csak PCMet és az is csak STEREO.
Az erősítő biztosan fogad 5.1 és DTS jelet HDMIn és optikán egyaránt kipróbáltam más eszközzel, tehát az erősítőm az tudja. Gondolom az optikai kábel nem befolyásolja a jelet, igaz 1.5m hosszú, de úgy gondolom a "fénynek" ez nem akadály.
Az is eszembe jutott már, hogy nyilván nem minden adás megy 5.1 hanggal, de eddig egyszer sem tudtam elcsípni DD hangot. Egyébként honnan tudom, hogy egy műsort 5.1-ben sugároznak? A HD adóknál elvárható lenne gondolom.

Van valakinek ötlete vagy észrevétele ezügyben?

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#75550) Gondics válasza kabelmania27 (#75476) üzenetére


Gondics
csendes tag

Előzőmre nem válaszoltál, így beraktam a 2-es osztót 3.5 dB-s mindkét irányba. Connect boxnál a sima koaxot lecseréltem 3x árnyékolású, mindkét végen sárga f csatis szűrősre.
Jelek úgy változtak, hogy az SNR tökéletesen megmaradt a 38 dB.
Letöltési 1 dBmv-ről feljebb ment 5 dBmv-re. A feltöltési 45 dBmv-ről lejjebb ment 41 dBmv-re.
Melyik megoldás a jobb?

(#75551) kabelmania27 válasza Gondics (#75550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs nem vettem észre a hsz-t, elvileg írtam privátot 20-án az osztóval kapcsolatban.
Tap way osztó modem és box esetén nem jó, mert nem egyforma csillapításúak a kimenetek, kettes splitter megfelelő ebből mindkettő jó Bzt 3,8körül csillapít, de ha már lehet választani akkor a 3,5-öst használd, tehát így jó lesz.
Bejövő kábelt kösd az in-re, modemet/tv-t az outra, ha így van bekötve az értékek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#75552) Jenne


Jenne
senior tag

Még egyet kérdeznék. Van az UPC-nek ez a Horizon Go lehetősége. [link]
Ez ingyenes? Ha beregisztrálok akkor és ha nézem akkor nem számolnak fel/nem számláznak ki plusz költséget?
Bocs a buta kérdésér.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#75553) kabelmania27 válasza Jenne (#75552) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem kell plusz havidíjat fizetni ezért a kiegészítő szolgáltatásért.
Regisztrálsz nézheted az elérhető adásokat interneten keresztül.
Gondics: Nézd meg megkaptad-e ezt a privátot, amit az előbb küldtem.

[ Szerkesztve ]

(#75554) Gondics válasza kabelmania27 (#75551) üzenetére


Gondics
csendes tag

A 3.5dB-s mindkét irányban. Mint írtam, SNR érték változatlanul 38 dB.
Letöltési felment 5 dBmv-re, feltöltési lement 41 dBmv-re, vagyis 3-4 bBmv-t változtak a 3.5dB-s osztó miatt. Modem sima koaxot lecseréltem sárga cimkés, f csatis koaxra. Valahol azt olvastam régebben, hogy a modem koaxán nem lehet semmilyen szűrő, csak sima f csatis koax, ráadásul régen Tatán a PR Telekom-os szerelők ahogy írtam, így kötötték annó be. Amúgy szépen megy az 500-as netem 500 fölötti le és 23 fel irányba.

(#75555) RBJ


RBJ
addikt

Lehet off de nem tudok 2 napja a my upc be belépni. Másnak működik.
SZeretnék szla t fizetni de nem tudok belépni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#75556) o_tom válasza RBJ (#75555) üzenetére


o_tom
aktív tag

Nekem is szokott ilyet: töröld a cookie-kat, nekem szokott segíteni.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#75557) pjen válasza RBJ (#75555) üzenetére


pjen
félisten

Most gond nélkül beléptem.

(#75558) kabelmania27 válasza Gondics (#75554) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, nem kell szakadástól tartanod, osztó jól van bekötve.
Ha van kedved megnézheted a box értékeket, menü 1789 sokszor le gomb, utána jönnek az értékek majd mégegyszer le gomb (felfelé is tudsz lapozni) utána back gombbal kiléphetsz.

(#75559) AtaWrc válasza o_tom (#75549) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Sajnos, csak pár adón van DD.
Pl. MTV-Livon folyamatosan az megy, ott meg tudod nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.