Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#734) eight válasza F_Zolee (#731) üzenetére


eight
senior tag

A fogyasztói társadalomban farkastörvények uralkodnak, a UPC jogosan állítja magáról hogy Ő a "vezető televíziós, szélessávú internet és telefonszolgáltató", és itt a vezető piacilag és nem minőségileg értendő. Ha minőségi szolgáltatás adnának nem tudnának vezetők lenni, ez ilyen egyszerű. Közgazdaságilag egyszerűen levezethető hogy óriási nagyságrendekkel több bevételre tudsz szert tenni ha a marketingbe fekteted a pénzeded ahelyet hogy a termék minőségébe ölnéd bele (persze a panasz is több lesz, de arra két hónap múlva sem emlékszik már majd senki)
Maga a vas csúcs minőségű (ezt régen én is tapasztaltam, de pl HofiZoli környékén még most sem netezik rajta kívül sok ember, és atom jó mindig a netje), csak éppen sokkal több felhasználónak adnak el egy node-ról netet mint azt "illene".
Pár ezer gamer miatt nem fognak lemondani több tízezer potenciális ügyfélről, és szvsz talán tőlünk is önző lenne ezt elvárni. Lehet hogy egy lelkiismeretes/igényes rendszergazda megtehetné hogy a gamereknek fenttart egy külön node-ot cserébe hogy nem nyírják ki egymást a torrentekkel, de azért neki is vannak főnökei, meg nem is ez a feladata, meg hát erre aztán itt anyagi öngyilkosság pénzt áldozni.
Lehet hogy én vagyok pesszimista, de szerintem a jelenlegi körülmények között ez a dolog nem megoldható, mert kéne egy olyan tisztességes hozzáállás, hogy ha több netet adok el egy területen, akkor több node-ot is telepítek, hogy ne menjek egy bizonyos szint alá.
Sajnos nagyon kicsi itt a piac egy kifejezetten játékosokra specializálódott szolgáltatóhoz is, pedig a speciális esetekre speciális szolgáltatásra van szükség.

Szerk.: pl megtehetnék, hogy ha az egyik IP-det használod (azaz egy bizonyos MAC-et), akkor totál letiltja a torrentet, nincs semmi sávszélzabálásos cucc, de cserébe átrak egy üres gamer node-ra ahol csak gamerek csemegéznek 10-20kbyte-okat atom tiszta neten. azt ha normál net kell visszapattintod a másik ip-det és visszarak a szemétégetőbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.