Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71686) Livius válasza kabelmania27 (#71679) üzenetére


Livius
őstag

Benéztem az álmennyezetbe és nagy meglepetés fogadott. Elsőre az, hogy egy 4-es osztó volt bent első elosztásnak 3-as helyett, aminek kimenetei -7.5 dB-esek. Nah de ennél még furcsább az volt, hogy a lakásba feljön még egy plusz koax kábel, amiben ugyan úgy a UPC hálózata van. Kipróbáltam ezt a plusz kábelt a TV-ken és simán jönnek a CI+ kártyával a csatornák, szóval, így már lehet okosan optimalizálni a kábelezést, amíg nem húzzák ki az alagsorban ennek a végét. :C

Most olyan osztást csináltam, hogy az egyik bejövő UPC kábelre raktam egy Hirschmann VFC 0421 2-es osztót, ez -3.8 dB-et csillapít a ráírtak szerint. Ez után pedig a CB ágán van még egy 2-es osztó, TWC-1000-2WN, ami -3.5 dB-et csillapít a leírása szerint. A CB melletti Sony TV-én (amire megy az utolsó osztás) a jelerősség 78-ról fel is emelkedett 90-re így. A CB-ben pedig a hálózati értékek pedig a következők lettek.

Amúgy ez a Hirschmann osztó minőségileg jónak számít? Lenne egy másik 2-es osztó is, de teljesen nonamenek tűnik ehhez képest, igaz azon -3.5 dB van feliratként.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.