Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42796) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
A mai nap nekem is bevezették az 500-as netet. Hitron modemet kaptam hozzá. A következő kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban: Érdemes mögé bekötni egy TP-link 4300-as routert? Ezelőtt 240-es volt a net és az ubee modem mögé be volt kötve. Többször leteszteltem router nélkül és mindig arra jutottam, hogy routerrel jelentősen javult a ping, valamint a sebesség is nőtt. Most az új modemnél viszont a ping hozza a 9ms-os pinget (ennyi volt eddig a wd4300-zal). Viszont ahogy nézem a hitron alatt a sebesség jelentősen javult: kétszintes családi házban az alsó szinten volt a modem illetve a router (ubee plusz az említett wd4300). A fenti szinten az 5GHz-s jel elég gyenge volt, valamint a sebesség is 70 Mbps körül megállt. Most letesztelve a hitront az 5GHz-s csatornán 200 Mbps körüli a sebesség a fenti szinten o.O. A földszinten a hitron hozza wifin az 500 Mbps-t. A hitron beállításánál az 5GHz-s csatornán n illetve AC van beállítva. Amennyiben csak olyan eszközöm van, ami tudja az ac-t 5GHz-n úgy, érdemes csak ac-ra kapcsolni a modemet? A hitron ugye tudja a dualbandet? Illetve a fentiek ismeretében szerintetek érdemes bekötni a tp-link routert?
Választok előre is köszönöm!
Üdv
Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.