Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) Intruder2k5 válasza wAfu (#39800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lemondhatod a jelenlegi csomagot, de akkor három hónapig nem köthetsz újat, semmit. Azt követően mint új előfizető meg fogod kapni a kérdéses netcsomagot. Viszont szerintem ez inkább csak beijesztés volt részükről, mert ahogy azt Te is írtad, nem szeretik a lefelé váltókat. De ha komolyan tovább viszed a lemondás részét, akkor szerintem meg lehetne egyezni velük valami olyan ajánlatban, ami mindenkinek jó, mondjuk a jelenlegi TrioM csomag amiben már 120Mbps net van, és persze TV és telefon is, az havi 8000Ft lenne a harmadik hónaptól, addig pedig 5000HUF/hó.

[ Szerkesztve ]

(#39802) wAfu válasza Intruder2k5 (#39801) üzenetére


wAfu
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

És így ilyen megegyezésnek hogy fussak neki? Telefonon? Személyesen? Nem gondoltam volna, hogy van mód megegyezni velük bármi kedvezőbben, mint amit hirdetnek. :)

(#39803) Intruder2k5 válasza wAfu (#39802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én első körben azt csinálnám, hogy felhívnám a 1221-et, és megérdeklődném, hogy ha felmondok mindent, akkor hova kell leadnom az eszközöket, mennyivel előtte kinek és milyen formában kell benyújtani a felmondást, stb..., mert 1-2 héten belül aktuális lesz! Szerintem vagy ott rögtön fognak ajánlani mást, vagy egy-két napon belül fognak hívni. Én is nem régen alkudtam velük, és olyan csomagot kaptam, ami már egy lezárt csomag, idén már nem lehetett volna előfizeti arra, ráadásul mivel volt már három szolgáltatásom, tehát csak TrioXL járna.

http://itcafe.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_36133-36133.html
http://itcafe.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_36137-36137.html

Van bármi más szolgáltatás felétek? Akár ADSL net?

[ Szerkesztve ]

(#39804) Gubek-Einste válasza Teszla_ (#39788) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközök router-es képesség elég gyenge így a bridged móddal kizárható ez a gyenge pont.

#39799 petakpa1
A modemek sokkal érzékenyebbek a rossz jelszintekre, a tévék jobba tűrik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39805) petakpa1 válasza Gubek-Einste (#39804) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. Ez analóg és digitális tvre is igaz?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#39806) Gubek-Einste válasza petakpa1 (#39805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mindkettőre igaz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39807) rayoliviero


rayoliviero
veterán

UPC-nél ingyen adnak wifis modemet a 120-as netemhez? Ha bemgyek személyesen és viszem a régi modemet.

[ Szerkesztve ]

(#39808) Zitronensaft válasza petakpa1 (#39805) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ne hagyd magad félrevezetni,a digitális tv sokkal érzékenyebb a jel jóságára..
A modem 386 és 490 mhz között kapja a jelet,a boxok 112mhz-től kb 800mhz-ig.
Szakvégzettség nélkül,pusztán logikával kikövetkeztethető,hogy melyik eszköznél nagyobb az esély hogy sérül valamelyik freki.. És akkor még nem is beszéltünk az interaktív szolgáltatásokról,amik pont úgy működnek mint egy modem

(#39809) Neil Watts válasza Gubek-Einste (#39804) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor én leszek az élő ellenpélda. :D
TP-Link TL-WR1043NDv1-ről váltottam, UBEE EVW3226-ra (eddig is az volt, csak már kvázi wifi routerként is használom) és vastag betonfalakat is átlő simán plusz kábelen is maximális sávom van.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#39810) kabelmania27 válasza petakpa1 (#39794) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ötös osztó nem létezik, négyes+kettes után lehet 50 lesz az adási, ezért a négyes helyett legyen egy kettes és egy hármas, bejövőre kettes egyik kimenet modemes szoba másik hármas, aztán a modeme szobába mehet egy kettes.

(#39811) rayoliviero válasza rayoliviero (#39807) üzenetére


rayoliviero
veterán

Úgy értem, cserélik a régi nem wifis modememet ingyen egy wifis újra?

(#39812) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

Nem tudja valaki mivan UPC eknel? Tegnap tegnapelott baranyaban voltak fennakadasok, illetve inkabb teljes szolgaltatas kieses, ma pest valtozo keruletei, se tv se net se mobil, ugyfelszolgalatot hivni se lehet (extrem leterheltseg, majd szetkapcsol), kozossegi oldalon sincs semmilyen hir kint....csak igy fain hogy hibabejelentest se lehet tenni

(#39813) petakpa1 válasza kabelmania27 (#39810) üzenetére


petakpa1
őstag

És ha egy hatost szerzek? Láttam Hirschmann markajut, csak nem olyan volt a fizika kialakitada munt a mostani negyesnek:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#39814) kabelmania27 válasza petakpa1 (#39813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hatossal nem lesz internetkapcsolat, modem irányában minimalizálni kell a csillapítást.

(#39815) khorvat válasza kezo0 (#39792) üzenetére


khorvat
senior tag

100% elírás, mivel a garantált 4Mbit/s :)

Akkor most úgy néz ki kivezették a Trió L csomagot, remélem, ha lejár 1 év múlva a hűségem maradhatok benne változatlan áron, nem hiába volt "Best of" csomag!

[ Szerkesztve ]

(#39816) kabelmania27 válasza khorvat (#39815) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem vezették ki webshopba beírsz egy UPC-s területen lévő címet kihozza, ahogy a trió S-t is lehet rendelni.

(#39817) gduck válasza wAfu (#39800) üzenetére


gduck
addikt

Hoppá, folyamatosan olvasok, látom már ki lett tárgyalva :)

(#39808) Zitronensaft : Nézőpont kérdése. Engem a rengeteg analóg rizsa pl. sokkal de sokkal jobban irritál, mint amikor egy nagyon rossz jelszintnél (sokkal ritkább eset) kockásodni kezd a digitális :D

[ Szerkesztve ]

(#39818) kabelmania27 válasza gduck (#39817) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analógnál a hullámzás a legrosszabb, utána a szemcse.

(#39819) gduck válasza kabelmania27 (#39818) üzenetére


gduck
addikt

Szerencsére már 6,5 éve nem láttam analóg adást :D

(#39820) Intruder2k5 válasza Kobe (#39812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bejelentheted a hibát facebook-on, email-ben, és webes űrlapon is. Mindet megtalálod az összefoglalóban.

(#39821) Intruder2k5 válasza rayoliviero (#39807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így nem, hogy hónod alá csapod és beviszed. Vagy kéred az eszközcserét, de annak van valami 2500Ft körüli díja, vagy kitalálsz valami hibát és bejelented, aztán reménykedsz, hogy kicserélik, vagy ha esetleg még ED2-es modemről van szó, akkor kivárod a sorod amíg lecserélik, azokat ugyanis folyamatosan váltják le mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

(#39822) rayoliviero válasza Intruder2k5 (#39821) üzenetére


rayoliviero
veterán

Cisco modemről van szó.

(#39823) tomp válasza Intruder2k5 (#39783) üzenetére


tomp
félisten

Az semmi!
Én megadtam a címemet amire a következő fogad: "Sajnos az Ön által megadott címen jelenleg nem szolgáltatunk!"
Akkor lehet a lakásban üzemelő upc kábel az nem is a magyar upc kábel? :DDD

(#39824) Gubek-Einste válasza Neil Watts (#39809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem azt mondtam, hogy teljesen használhatatlan a szolgáltatói eszköz router módban, hanem, hogy gyengébbek a képességei mint egy normál wifi router-é és itt nem elsősorban a hatótávra gondoltam, sokkal inkább a tudásra/beállíthatóságra/terhelhetőségre. Én is évekig használtam egy Cisco-t router módban és semmi bajom sem volt vele, még a másodikról a pincében is meg tudtam nézni a jelszinteket a telefonomon.

#39822 Gazsi00
Milyen típusú az a modem?
Ha EPC/EPX2203 akkor előbb utóbb cserélik majd HGW-re.
Ha EPC3208/3212 akkor nem fogják de nem is akard lecserélni mert ezek a legjobb modemek, meg kell őket őrizni ameddig csak lehet.

#39823 tomp
T-nél is szokott ilyet kiírni a netes kereső olyannál akinek full csomagja van már évek óta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39825) Parson


Parson
addikt

sziasztok!

van egy UPC elöfizetesem, amiben az internetet a következö kabelmodemen ertem el mostanaig:
Készülék neve EMTA 3.0
Készülék típusa CISCO EPC3212

Na most az van, hogy a hetvegere videkre mentem, es mire visszajöttem, azt latom, hogy ez a modem meghalt. hozza nem lett nyulva, a LED-ek nem vilagitanak, barmit csinalok, nem tudok eletet lehelni bele.

Mit lehet ilyenkor tenni? Ki kell hivni a UPC-t? UPC ingyen ki is csereli? Nekem kell tölük megvenni? :F

Bocsi, de igy meg nem jartam, hirtelenjeben keresem a jo megoldast. :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39826) TheShow

Sziasztok,

Jelenleg Trio M csomagom van, amit 2014.11.05-én kötöttem 24 hónapos hűségidővel (vagyis a hűség 2016.11.05-ig köt). Azonban heteken belül költöznék a jelenlegi albérletemből és városból egy másikba, ahol már van bekötve szolgáltatás, illetve tudomásom szerint a UPC nem szolgáltat (Siófok a célpont).

Vagyis abban a helyzetben vagyok, hogy van egy szolgáltatásom, amiben már jelentős kedvezményt vettem igénybe, jelentős kötbért kellene kifizetnem, ha felmondanám, így ezt elkerülném. Viszont nem tudom sem saját használatra, sem családon belül áttelepíteni a szolgáltatást, mert a szóba jövő területeken a UPC nem szolgáltat.

Az ügyfélszolgálattal hosszasan egyeztetve azt már sikerült kideríteni, hogy
- ha felfelé módosítom a csomagomat, akkor a hűségidő újraindul, de a kedvezmény számolás nem, a jelenlegi csomagban már felhasznált kedvezményt ugyanúgy vinném magammal
Tehát a felfelé módosítás és utána lemondás ugyanakkor anyagi vonazattal jár.
- lefelé módosítani nem tudok
- a jelenlegi előfizetésem maradhat a jelenlegi szolgáltatási helyen, ettől függetlenül másik szolgáltató (elvileg) zavartalanul tudna szolgáltatni ugyanott, ha az utánam következő bérlő mástól venne igénybe, azonban ha a UPC-t választaná, akkor a TV szolgáltatások ütköznének, vagyis újabb probléma
- elvileg van lehetőség az előfizetésem átírására valaki más nevére, ezzel én tehermentesülnék
Az nem világos, hogy ebben az esetben a hűségidő nulláról indulna, illetve mi van a felhasznált kedvezményekkel, csomagmódosítással.

Szóval a fenti helyzet kapcsán szeretnék tanácsot kérni.
Milyen lehetőségem van elkerülni a kötbér fizetést?
Az előfizetés átírásakor az átvevőnek újraindul a szolgáltatásra vonatkozó hűségidő?
Átíráskor az átvevőre íródik át az általam már felhasznált kedvezmény és kötbér összege? Vagy azt nekem akkor is ki kell fizetnem?
Átíráskor az átvevő tudja módosítani az előfizetést (csomagot), és ha igen, akkor csak felfelé, vagy teljesen szabadon?

(illetve nincs véletlenül valakinek ismerőse, aki épp UPC előfizetést tervez kötni, és esetleg átvenné tőlem az én előfizetésemet? :) )

Üdv,
TheShow

(#39827) Uthenger válasza Parson (#39825) üzenetére


Uthenger
aktív tag

220-as eloszto visszakapcsolasa?:)

Ha a tap a hibas akkor ugyfelszolgalati irodaba bemesz es kicserelik,
Ha a modem adta meg magat akkor meg technikus, viszont akkor masik tipusu, routeres modemet kapsz.

Ingyen intezik mindkettot

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#39828) sly54 válasza Parson (#39825) üzenetére


sly54
tag

1221,bejelented,megnézik bentről,majd hoznak másikat ingyen

(#39829) Parson válasza Uthenger (#39827) üzenetére


Parson
addikt

Elosztó csekkolva, azon jön áram ! :)
Routeres modemet? Az szerencsetlen lenne, mert kabelmodemre epül az egesz halozatom itthon... persze megoldhato, az ujrastrukturalas, de azert nem egyszerü a törtenet.
Ilyen kabelmodemet ma mar sehol se kapni?
Köszi a valaszt ! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39830) Zitronensaft válasza Parson (#39829) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A berendezés a szolgáltatóé,az ő felelőssége és kötelessége cserélni.Elvileg,hangsúlyozom elvileg ,ilyen eszközhöz magán úton nem is juthatnál.
Egyébként ha csak a tápegység halt meg,van esély hogy lesz a technikusnál. Vagy beszerzel egy 15v 1A-es tápot..

(#39831) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#39824) üzenetére


rayoliviero
veterán

3212. Már többször felajánlották, hogy cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#39832) Gubek-Einste válasza Parson (#39829) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már mindenki HGW-t kap, nem sima modemet, de szerencsére át lehet tenni bridged módba az eszközt és akkor ugyan úgy használható tovább minden mint eddig volt.
Nálam már többször is volt ilyen és mindig a táp ment tönkre, nem a modem így nagy a valószínűsége, hogy csak az adta meg magát, ragaszkodjál a táp cseréhez első körben.

#39826 TheShow
Milyen lehetőségem van elkerülni a kötbér fizetést?
Fizeted tovább az előfizetési díjat vagy átadod másnak. Ahonnan költözöl az oda költözőnek nem kell a tied?

Az előfizetés átírásakor az átvevőnek újraindul a szolgáltatásra vonatkozó hűségidő?
Tudtommal ott folytatódik ahol át lett adva de pontos választ majd az ügyfélszolgálat mond.

Átíráskor az átvevőre íródik át az általam már felhasznált kedvezmény és kötbér összege? Vagy azt nekem akkor is ki kell fizetnem?
Minden az új emberre terhelődik, neked nem kell semmit sem fizetned, nincsen ilyen esetben kötbér senkinek mivel ilyen szempontból folyamatos, megszakítás nélküli a hűség.

Átíráskor az átvevő tudja módosítani az előfizetést (csomagot), és ha igen, akkor csak felfelé, vagy teljesen szabadon?
Ugyan úgy módosíthat mint te most.

#39831 Gazsi00
Nem fogják cserélni és nem is akard cseréltetni, ez az egyik legjobb modem, vigyázni kell rá ameddig csak lehet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39833) Zitronensaft válasza gduck (#39817) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A rizsás analógot legalább lehet nézni,de a kockásodó digitálistól epilepsziás rohamot kapok. Az ügyfelek többsége detto..Amúgy is az volt a kérdés,hogy a modem vagy a dtv érzékenyebb a zavarokra. Az analóg tv egy kerítésdróton is elmegy,max szemcsés lesz

(#39834) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#39832) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. :R

(#39835) Clever0 válasza Zitronensaft (#39833) üzenetére


Clever0
senior tag

Emlékeim szerint az UPC-s szerelő azt mondta, hogy az analóg TV csatik jelszintje a legmagasabb a kábelen, aztán a digitális tv és a net, de valamelyik evvel foglalkozó hozzászóló majd pontosabban megmondja.
Ebből az következik, hogy az analóg tévék érzékenyebbek a jelszintre, mint a digitálisok. A digitális tv, rádió, műhold adók is sokkal kisebb teljesítménnyel nyomják, mint régen.

(#39836) Parson válasza Gubek-Einste (#39832) üzenetére


Parson
addikt

Köszi. Ez lesz (szemelyes bebattyogas es tapcsere - proba) elsö körben akkor! :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39837) Zitronensaft válasza Clever0 (#39835) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én például ezzel foglalkozó vagyok...
Hogy miért tér el az analóg és digitális jelek szintje,annak sok oka van.
Analógon az analóg mivolta miatt sosem okoz olyan parajelenségeket egy rossz kábel,csatlakozó,osztó,mint digitálison vagy interneten. Pont ebből ered a sok házhálózati javítás ott,ahol sok sok évig néztek analógot ,aztán a upc hozza a boxait a megszűnő analóg miatt. És megy a köpködés,hogy miért kell a házat felforgatni mikor 15 évig olyan szépen gyütt a kuzey güney a meglévő drótokon is.

(#39838) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az elmúlt 48 órában kb. 36 óra szolgáltatás kiesés van, se net, se telefon. Bp. VII.

Weboldalon semmi, a fosbúk oldalukon meg csak szokásos bullshit van.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39839) TheShow válasza Gubek-Einste (#39832) üzenetére

Köszi.
Ezt még nem tudom, hogy megörökli-e az új lakó az előfizetést is, de a cél átadni az előfizetést valakinek.

(#39840) riki válasza Neil Watts (#39809) üzenetére


riki
senior tag

Jó neked,mert nálam pont fordított a helyzet. Az Upc csodája online játékra alkalmatlan / ping az egekben / sávszélesség pont a fele a Tp -nek. Ezek szerint, te szerencsés vagy. :F

(#39841) donmackó


donmackó
őstag

Ma egy kicsit többet is bír a hálózat (futó torrent mellett):

:D

Release the cable hounds!

(#39842) kabelmania27 válasza donmackó (#39841) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

:D
Milyenek a modem értékek?

[ Szerkesztve ]

(#39843) donmackó válasza kabelmania27 (#39842) üzenetére


donmackó
őstag

Szokásos. Adási 51, vételi 11-12 között.

Release the cable hounds!

(#39844) kabelmania27 válasza donmackó (#39843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

(#39845) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#39832) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most eladom a routerem és ideiglenesen igényleg egy wifis UPC modemet. a wifis UPC modembe ugye lehet kábelt is dugni, nemcsak wifin megy a net?
Az asztali gépet kábellel kötném rá, hogy 120-as net maxon menjen, telefonomhoz kell a wifi, oda elég kisebb sávszélesség.

(#39846) Intruder2k5 válasza rayoliviero (#39845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen lehet, van rajta 4db Gbit-es port, mint minden más routeren is.

(#39847) Apollyon válasza Apollyon (#39838) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na kb nemrég tért vissza a téma. Közben felnéztem faxbúkra, többen is panaszkodtak a kiesés miatt 4-7-9 kerületekből. Van arról valami az ászf-ben hogy mennyi nem szolgáltatás után kártérítenek vagy ilyesmi? Vagy szarnak rá amíg nem csinál az ember balhét belőle?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39848) Syd69 válasza Apollyon (#39847) üzenetére


Syd69
aktív tag

72 óra...

Alma

(#39849) Intruder2k5 válasza Syd69 (#39848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez csak a hibaelhárítás megkezdésének a határideje, ha jól rémlik. De ez is ugye csak abban az esetben vonatkozik rá, ha tett is hibabejelentést!

(#39850) kabelmania27 válasza rayoliviero (#39845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól gondold meg, ha visszaadod a sima modemet többet nem fogod visszakapni, ettől független bridge módban tudod használni az ubee-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.