Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) feel2006


feel2006
tag

sziasztok,

segítséget kérnék, hordoztam upc mobil-ba, de azóta a telefon S3 mini roaming-nek érzékeli a upc-t. Így be kell a nethez kapcsolnom az adat roamingot. Ami nem gond, de kellemetlen. Gond akkor lesz ha a határ mellett utazom és elbarangol a külföldi szolgáltatóhoz... :(
nem lehetne valahogy nem roaming-nak tekintetni a upc-t a telefonnal?
Köszönöm

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#39752) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Kb. 10 perc alatt magától újraindult ebből az állapotból. Automatán távolról helyrerakták volna? Gondolom ez így most jó. A fő lapon a DOCSIS másnak is disabled a státusza? Az euro enabled.

Üdv. core2

(#39753) zzeN


zzeN
aktív tag

Üdv!

Az elmúlt pár napban szakadozik a net(Debrecen), mióta megkaptuk ezt a remek technicolor csodát. Az az érdekes, hogy miközben böngészni nem tudunk, a torrent megy, letöltés nem áll meg. Tanács?

(#39754) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Itt a sima docsisnak nem kellene engedélyezve lennie?

Üdv. core2

(#39755) donmackó válasza Neil Watts (#39754) üzenetére


donmackó
őstag

Bár ez nem ubee hanem tc, de ezen minden intalled-en van:

Release the cable hounds!

(#39756) Clever0 válasza Neil Watts (#39754) üzenetére


Clever0
senior tag

Az én Ubee-m is olyan, mint a tiéd, a DOCSIS: eltávolított.

(#39757) Neil Watts válasza donmackó (#39755) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hm... ez nálam normális lehet akkor? Fent írtam, hogy ma egyszer beállt mint a szög, majd 10 perc után jó lett,újraindult.

Rakjam gyári alapállapotba vagy hagyjam a fenébe? Lehet ebből bármiféle hátrányom?
Gondolom a torrentet nem érinti le/feltöltés tekintetében.

Üdv. core2

(#39758) kabelmania27 válasza zzeN (#39753) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha rendben vannak a modem értékek kapcsoltasd ki a wi-freet hátha jobb, ha nem akkor bridge módban használt saját routerrel, ha wifivel van gond akkor energiatakarékos wmm kikapcsolva.
core2: Milyenek a modem értékek?

(#39759) Neil Watts válasza kabelmania27 (#39758) üzenetére


Neil Watts
veterán

EuroDOCSIS: installed
DOCSIS: uninstalled
EuroPacketCable: installed


Üdv. core2

(#39760) kabelmania27 válasza Neil Watts (#39759) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek teljesen jó értékek.
Azért van letiltva a docsis, mert UPC-nél eurodocsis rendszer van tehát a frekik között 8 a távolság.

(#39761) Neil Watts válasza kabelmania27 (#39760) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm! Ma is tanultam valamit! :R

Üdv. core2

(#39762) golyós


golyós
őstag

(#39744) Erre valaki?

Illetve megnéztétek már a Médiatárban a Strange Magicet a Lucsafilmtől?
Feliratos vagy szinkronizált?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#39763) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, azt mi okozza, vagy mit tehetek ellene, wmm beállítás, stb. hogy wifin van egy pc, és van 2 tablet, az egyik tab androidos a másik almás, ha az androidos megy annyir foglalja a sávot hogy a pc nél szinte 5x lassabban jönnek be az oldalak, főleg ha netes játék megy azon, de az almánál nincs ilyen hiba, valamiért a router szélesebbet ad annak? szerintetek? köszi

(#39764) kabelmania27 válasza pimmi (#39763) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Energiatakarékos wmm-t kapcsold ki. ha nem javul a másik mmw-t is.

[ Szerkesztve ]

(#39765) pimmi válasza kabelmania27 (#39764) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, kipróbállom

(#39766) kabelmania27 válasza pimmi (#39765) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

[ Szerkesztve ]

(#39767) TeeJay


TeeJay
félisten

adott egy Ubee eszköz ami dolgozó szobában lett az asztal alá behúzva elég rövid koax kábelre (by UPC szerelő) és pont az a fal 60centi vastag tégla így a wifi a többi szobában és a nappaliban gyenge meg meg is szakad. a 30/3-as csomagból 15megabitet sem tud átvinni

na most vettünk egy TP-Link WR841ND routert amit a nagyszobába szeretnék LAN-ra kötni ami az Ubee-tól jön kábel. hogyan is kell konfigurálni a TP-Link-et ilyen esetben? értelem szerűen LAN-on kapja az áldást az Ubee-tól a többi LAN portjára meg csak egy smart TV lesz kötve meg egy laptop illetve a wifijét okostelefonok meg még egy laptop fogja használni de úgy akarnám hogy az Ubee is használható maradjon wifi szinten a dolgozó szobában.

ha azonos SSID-t/jelszót és csatornát állítok be mindkét eszközön akkor a telefonok laptopok mindig a jobb jelerősségűt fogják választani wifiből?

ráadásul a TP-Link-et úgy akarnám beállítani hogy DLNA szerveren keresztül laptopról lesz a smart TV-n a filmnézés és nem akarom hogy összeakadjanak mivel a laptop és a TV is a TP-Link-en lesz

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39768) kabelmania27 válasza TeeJay (#39767) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Router wan portját összekötöd a modem lan portjával beállítod hogy a router ipcíme ne a 192.168.0.x tartományba legyen.

(#39769) TeeJay válasza kabelmania27 (#39768) üzenetére


TeeJay
félisten

eddig oké így az Ubee-tól fog kapni IP címet a router viszont a TP-Link-ben gondolom nyomjam ki a tűzfalat hiszen felesleges. vagy az Ubee-ban kell a router felé kompletten minden portot átengedni és akkor a TP-Link maradhat?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39770) kabelmania27 válasza TeeJay (#39769) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Maradhat a tűzfal, rakd össze aztán kiderül melyik portot kell külön beállítani.

(#39771) Intruder2k5 válasza TeeJay (#39769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kétféleképpen használhatod, az Ubee-ból jövő kábelt vagy a TP-LINK LAN, vagy a WAN portjába kötöd.

Ha a WAN-ba dugod, akkor a TP-LINK LAN IP címe nem lehet ugyanabban a tartományban, amiben az Ubee LAN címe van, tehát ha az Ubee 192.168.1.1, akkor a TP-LINK legyen pl. 192.168.0.1, vagy 192.168.2.1

Ha a LAN-ba kötöd, akkor a TP-LINK LAN IP címe legyen ugyanabba a tartományba amiben az Ubee van, de lehetőleg annak DHCP tartományán kívül essen. A TP-LINK-ben pedig a DHCP szervert kapcsold ki.

A WiFi ilyen módos sosem lesz egy hálózat, amit Te szeretnél az a WDS lenne, ott észrevétlenül váltogatják az AP-kat a kliensek (roaming, avagy WiFi barangolás). Itt sajnos addig, amíg a gyengébb AP-val meg nem szakad az összeköttetés, nem fog átváltani az erősebbre, ha csak a kliensben nincs erre vonatkozólag külön beállítás, de alapból jellemzően nem szokott lenni.

De a LAN portos megoldás esetén legalább egy hálózatban lesznek a kliensek, nem fogja tűzfal elválasztani a TP-LINK-re és az Ubee-ra csatlakozó klienseket.

[ Szerkesztve ]

(#39772) pimmi válasza kabelmania27 (#39766) üzenetére


pimmi
senior tag

mindkettő ki volt kapcsolva, az energiatakarékost hagytam csak úgy, a másikat bekapcsoltam, és megszünt a hiba, köszi

(#39773) kabelmania27 válasza pimmi (#39772) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#39774) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Úgy néz ki új upc ügyfél leszek, eddig digi volt netre, de költöztünk, kérdésem, hogy most adhatom el az n18u drága kis okosított routerem vagy össze lehet hozni az upc eszközökkel?

-milyen hardvert adnak amúgy?
-60-as netben gondolkodom, bőven elég nekem
-ping milyen általában?

(#39775) kabelmania27 válasza sittes79 (#39774) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ping rendben van, ubee modemet kapsz, bridge módban kikapcsol a router funkció, ha nem felel meg a router része, használhatod a meglévőt.
Nem szükséges eladnod a routert.

[ Szerkesztve ]

(#39776) Intruder2k5 válasza sittes79 (#39774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell eladnod! 99%, hogy Ubee HGW-t fogsz kapni, amit át lehet állítani bridge módba, vagy menüből, vagy az üfsz segítségével telefonon, így a routered fog külső IP címet kapni. Az Ubee úgyis elég buta szegény.

Átlagban 10-30ms körüli pinggel számolj, de persze marhára nem mindegy, hogy hova méred.

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# ping www.bix.hu
PING www.bix.hu (193.239.149.1): 56 data bytes
64 bytes from 193.239.149.1: seq=0 ttl=60 time=29.352 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=1 ttl=60 time=28.252 ms
...
64 bytes from 193.239.149.1: seq=8 ttl=60 time=27.426 ms
64 bytes from 193.239.149.1: seq=9 ttl=60 time=28.707 ms

--- www.bix.hu ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 25.564/27.595/29.352 ms

[ Szerkesztve ]

(#39777) sittes79 válasza kabelmania27 (#39775) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, meg is rendeltem online a dolgot(csak net), a ráadás sebességet a negyedik hónap után, ha nem figyelek oda automatikusan ki is számlázzák?

(#39776) Intruder2k5

Ez jól néz ki, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#39778) kabelmania27 válasza sittes79 (#39777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, előtte is kiszámlázzák csak 0Ft-al+figyelmeztetnek harmadik számlánál hogy a következő hónaptól már fizetős a +60Mbit.

(#39779) TeeJay válasza Intruder2k5 (#39771) üzenetére


TeeJay
félisten

kösz a pontos infót
szerintem a TP-Link WAN portjába fog menni az Ubee-ból jövő LAN kábel
aztán max annyi hogy a TP-Link-ben kinyomom a tűzfalat mert full felesleges kétszer használni ha az Ubee-ban úgyis van.

ja még annyi hogy az Ubee tud normálisan UPNP-t vagy az se tud mint a Technicolor?
ugyanis akkor torrentezéshez is valahogy meg kell oldalnom hogy a TP-Link felé nyitottak legyenek a portok mármint amit a TP-Link-nek kioszt IP-t azon nyitva legyen az a port amit utorrent használ

a többi már magától megy mert a smart TV kábellel lesz a TP-Linkre kötve a laptop meg wifin fog csatlakozni rá

a wifi hálózatot meg úgy oldom meg hogy a TP-Link tolja majd a 2,4GHz-et az Ubee meg 5GHz-et és akkor nem lesz gond meg van apple cuccuk is és akkor amelyik 5GHz képes az majd azt fogja használni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39780) tota961023


tota961023
csendes tag

Nem tudom láttátok-e az új Internet Max és TV Max csomagokat?
Ja és az S csomaghoz is már csak digitális tv-t adnak

(#39781) Intruder2k5 válasza tota961023 (#39780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes összeállítások, végre valami érdemi változás is van a csomagok terén. Az analóg valóban eltűnt a csomagajánlatokból, de külön még mindig rendelhető egy év határozott időre.

(#39782) blakey


blakey
titán

Van újy Solgáltatás kereso is. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39783) Intruder2k5 válasza blakey (#39782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami már kapásból sz@r is! :)

A régi jól működött, de ez most azt mondja, hogy csak Analóg kábeltv, Mobil, Internet, és Telefon érhető el, a digitális TV kimaradt, pedig a régiben benne volt, és persze jelenleg is van digitális TV szolgáltatásom.

Mellesleg Te is elírtad: Solgáltatás :)

[ Szerkesztve ]

(#39784) Teszla_ válasza zzeN (#39753) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem is ugyanez lenne a problémám. Kb. 1 hete kötötték be a netet (120Mbit), tv-t, telefont (utóbbit nem használom). Vasárnapig csak wifit használtam, tökéletes is volt. De utána szükség volt az asztali gépemre, ami kábelen csatlakozik a modemre. Itt kezdődtek a gondok, mert random időnként megszakad, belassul, stb. Érdekes módon a speedtest mindig jó értékeket mutat, egyedül ma volt egy 158ms-os pingem, 60Mbit feltöltésem és alig elinduló feltöltés.
Főleg Gmail-es levelezéssel dolgozok, onnan kéne fájlokat letöltenem, vagy éppen feltöltenem, de nagyrészt meghal a net, amikor bármit is csinálnék. Ha éppen nem hal meg, akkor 10 másodperc, mire egy fél megás képet betölt. Amikor az asztali gép rá van dugva a modemre, a wifi is szarakodik.
Egy fél órája volt kint a szerelő, megnézegette a dolgokat, csinált egy gyári beállítások visszaállítását, meg kikapcsolta az energiatakarékos WMM-et. Ment is minden faszán, erre mikor elment, megint elkezdett szarakodni a net :W Az értékeket megnéztem, elvileg minden rendben, határértéken belül van a topikleírásnak megfelelően. Van még valakinek ötlete, vagy mehetek be megint az ügyfélszolgálatra? Nem használok másik modemet, csak amit a UPC adott.

Persze ezt a hsz-t se tudtam, csak másodjára elküldeni :U

[ Szerkesztve ]

(#39785) Gubek-Einste válasza Teszla_ (#39784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit még meg lehetne próbálni az a bridged mód + saját router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39786) blakey válasza Intruder2k5 (#39783) üzenetére


blakey
titán

Mellesleg Te is elírtad: Solgáltatás :)
:)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39787) Intruder2k5 válasza blakey (#39786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudom, szándékosan a Tiedet másoltam, de mindegy, értjük egymást.

(#39788) Teszla_ válasza Gubek-Einste (#39785) üzenetére


Teszla_
senior tag

Sajnos nincs saját modemem, venni meg most nem tudok, mert a következő fizuig szinte kenyéren és vízen élek :DDD
Ez miben segítene egyébként? Nem értek hozzá, ezért kérdezem.

(#39790) kabelmania27 válasza tota961023 (#39780) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendelhető még a Trio S, új csomagnál +500Ft-ért van box myprime-al, mindkettőnél jönnek a kódolatlan adások.
A TV trio max csomag nem új csomag régen volt hasonló+ügyfélmegtartóban adták ezt.
Újdonság, hogy 500-as net bekerült trió net max csomagba legkisebb tévével.

[ Szerkesztve ]

(#39791) mlinus válasza kabelmania27 (#39790) üzenetére


mlinus
őstag

az jó, 10k-ért havonta van 500as net így tv-vel mellette, a net önmagában 14k..

(#39792) kezo0 válasza Intruder2k5 (#39783) üzenetére


kezo0
addikt

Érdekes, a Trio M-nél a Fiber Power 120-hoz 3 Mbit/s feltöltést írnak. Gondolom, ez csak elírás, mert oda eddig 10 Mbit/s tartozott.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39793) Intruder2k5 válasza kezo0 (#39792) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően igen, elírás lehet.

mlinus, igen, csomagban mindig is olcsóbb volt. A 120-as is szólóban 6990Ft, még ugyanaz nekem csomagban TV és telefon mellé 3690Ft. Nagyon nem mindegy ez sem...

[ Szerkesztve ]

(#39794) petakpa1 válasza poli27 (#39719) üzenetére


petakpa1
őstag

Okozhatja-e ez a rézfonatos kábel azt, hogy a Ubee modem nem tudja berögzíteni az US csatornákat? DS led villog, majd rövid időn belül folyamatos zöldre vált. Ezt követően US led csak villog, de sehogy sem vált folyamatos zöldre, majd elég hosszú idő múlva ismét DS ledet villogtatja, de az nagyon rövid idő után átmegy folyamatos zöldbe és megint kezdi villogtattni US led-et, de és kezdődik előlröl.

Amúgy a rézfonatos kábel csak egy kb. 15-20 cm-es szakaszon van. Úgy néz ki a dolog, hogy bejön egy koax a lakásba és rögtön van egy 4-es osztó (lásd alábbi képen). Ennek 4 out ágából 3 egyből közvetlenül megy egy-egy szobába, míg a 4. out ágra egy rövid 20 cm-es kábellel rámegy egy újabb 2-es osztó az említett 15-20 cm-es vezetékkel, és onnan megy még további két szobába a jel alufólia+fémszál árnyékolású kábelen.

A fenti US nem tud csatlakozni probléma, pont azokon az ágakon van, ahol a kétszeres osztás van + a rövid rézárnyékolású kábel is a két osztó között.

Tudom legegyszerűbb az lenne, ha a 4-es osztót lecserélném 5-ösre, de csak az alábbi kialakítású osztó fér bele a dobozba. Van valakinek ötlete, hol lehetne ilyet venni 5-ösben?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#39795) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#39794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem működik jól a modem, mert sok az osztás előtte. Kellene egy kettes osztó a bejövőre, annak egyik ágát a modembe kötni, a másikat pedig oszthatod tovább a TV-k felé.

(#39796) blakey válasza petakpa1 (#39794) üzenetére


blakey
titán

Erre nekem csak annyi a válaszom, hogy 25 éves kábelezéssel hibátlan a jelszintem. Nyilván több zavaró tényező lehet, de önmagában a régi kábellel sem feltétlenül rossz a jel. Nálam nem 20cm a régi kábel, hanem a bejövő olyan 8m és osztó után 3 írányba megy a jel, ebből 2x10-13m régi és sehol sincs gondom.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39797) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Egy technikai kérdésem lenne:
Adott asztali gép, valamint egy Ubee EVW3226 1.0.13 szoftverrel, amin a wifi is aktiválva lenne a tablet/laptop miatt (most bridge üzemmódban van, mert egy tp-link 842 szolgál mellette, usb portjára kötve a nyomtatót). Most akarok venni egy HP 3545 wifis nyomtatót egy régi nem wifis helyett, hogy lehessen tabról/laptopról is nyomtatni hálózaton keresztül. Ekkor már csak az Ubee maradna munkában, a Tp-linket kivenném a sorból.

A kérdés az, hogy ha az asztali gépet a nyomtatóval összekötöm kábellel, attól még lehet-e majd wifin keresztül is nyomtatni (gondolom bizonyára aktiválni kell a szoftverben/nyomtatón valahol ezt a funkciót). :F

Egyébként az Ubee EVW3226 tekintetében mik a tapasztalatok router üzemmódban?

(#39798) Intruder2k5 válasza Treff (#39797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A kérdésed első felének semmi köze a UPC-hez, sem a HGW-hez, sem a szolgáltatáshoz, így javaslom inkább a nyomtató saját témájában érdeklődj erről.

(#39799) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#39795) üzenetére


petakpa1
őstag

A modem nyilván közvetlenül a 4-es osztóból fogja kapni a jelet, csak mivel a lakás még tök üres valamivel le kellett tesztelnem azt a két szobát is, ahova a kétszeresen osztott kábelek mennek, és csak a modem volt kéznél.
E két szobában csak TV lesz amúgy, egyenlőre analóg. Ha a DS jel meg van, akkor feltételezhetően analóg kábeltv jel is lesz a két osztás ellenére is?

Ha később digitális kábeltv-re váltok akkor már problémát fog jelenteni a kétszeres osztás, vagy csak a modem ennyire érzékeny?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#39800) wAfu


wAfu
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni UPC csomagváltás ügyben.
Jelenleg van egy Trio L csomagom (tv, net, telefon) és 10 ezer pénzt fizetek érte. Úgy döntöttem, hogy lemondom, mert igazából csak internetre lenne szükségem. A UPC oldalán látom, hogy 7 ezer pénz a 120-as net, pont jó lenne nekem. Ma amikor le akartam mondani közölték velem, hogy az a 7 ezer forint egy "kedvezményes" ár, ami az én lakóhelyemen sajnos pont nem elérhető. Emiatt a 120-as netet önmagában 9500 forintért tudják nekem csak szolgáltatni. Ekkor kilengett a bullshit detektorom, ilyen nincs. Valószínűleg nem bolt nekik, hogy lejjebb akarok váltani, ezért inkább így szívatnak meg... Az lenne a kérdésem, hogy ez a kedvezmény dolog valós-e, vagy kikerülhetem azzal, ha lemondom az egész hóbelevancot a francba és újrakötöm? Igazából nem a pénz ami zavar a kérdésben, hanem ez az üzletpolitika. Tudtok erről esetleg valami közelebbit mondani?

Előre is köszönöm szépen! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.