Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Clever0 válasza Sonic* (#38340) üzenetére


Clever0
senior tag

"Van csillapító." Mekkora? (Mi van ráírva?)
"Ha kiszedjük akkor nem kapcsolódnak a kábelek" Mármint fizikailag nem kapcsolódnak, vagy mi? Nekem olyan FAM-om van, aminek egyik oldalán apa, a másikon anya van és az osztóra csavarták rá, vagyis simán kihagyható.
Az US-nek mindenképpen menni kellene, ha a DS nagyon megnőtt, akkor a csillapító helyett tegyél be egy kettes osztót, de ehhez már kell egy darab kábel vagy toldó is. Ha most FAM+osztó van, tehetsz egy próbát TAP-al is, ha, akad a fiókban. Először is írd meg, hogy a bejövő kábeltől a modemig milyen szerkentyűk vannak, hogy az összes csillapítest ki lehessen számolni!

(#38352) Goblin12 válasza Goblin12 (#38350) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem, nincs ilyesmi a kábelen. :R

(#38353) Intruder2k5 válasza Goblin12 (#38350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#38354) Goblin12 válasza Intruder2k5 (#38353) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen. szerintem MO-n ez engedélyezett, de Ausztriában nem.

Már az első képed se ugyan úgy néz ki: kép

És ugyan így van bent a port, a jó ip-re, és closed. :W

(#38355) Intruder2k5 válasza Goblin12 (#38354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy Te osztrák UPC-s vagy...? Az persze lehet más!

(#38356) tomp válasza -=RelakS=- (#38343) üzenetére


tomp
félisten

Naná!
Pár havonta nekem is előjön ez a hiba.
Sajnos lövésük sincs mi okozza. Kell neki egy előlapi gomb kombinációs újratelepítés és rendbe jön.
A felvételek megmaradnak de az előre beállított felvételi időpontok elvesznek.

(#38357) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A filmes csatornák között van olyan, ami esetleg HD és 5.1-es eredeti hanggal van?

(#38358) Gubek-Einste válasza #54715584 (#38357) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

HBO HD

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38359) horush


horush
addikt

Ugy latszik ez a "hatalmas" vihar kifogott a upc-n, megint nem mukodik semmi Vachartyanban. Az automata raadasul azt mondta, hogy várhatóan holnapra lesz kesz.. Mit nem tudnak vajon 2 csepp eso utan elhárítani 1-2 órán belul?..

(#38360) Intruder2k5 válasza horush (#38359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálunk megy még minden...

(#38361) tomp válasza horush (#38359) üzenetére


tomp
félisten

Lehet nálad nem volt semmi akció, de lehet pár km-re arrébb már fák dőltek ki. Jó kis rumlit tud csinálni egy pár perces vihar.

(#38362) Teaway válasza br.rak (#38348) üzenetére


Teaway
veterán

deni***: kifogástalan állapot

Nincs itthon csokid??

(#38363) #54715584 válasza Gubek-Einste (#38358) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, az nincsen egyelőre. :N

(#38364) Intruder2k5 válasza horush (#38359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kihaltak a közcsatornák analógon és digitálison is.

m1, m2, m3, Duna, Duna World, m4 sport

(#38365) gorog67 válasza #54715584 (#38363) üzenetére


gorog67
aktív tag

A Sundance Channel is rendelkezik Dolby Digital hanggal.

(#38366) tomp válasza Intruder2k5 (#38364) üzenetére


tomp
félisten

AH-nál halt le a műholdas feladás. Már rendbejött.

(#38367) br.rak


br.rak
őstag

Köszönöm a visszajelzéseket. :R

(#38368) Goblin12 válasza Intruder2k5 (#38355) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, csak így kb értelmét veszti az Asus Router, a DMZvel. :(

Mind1 várok a szolgáltató válaszára. :K

(#38369) kabelmania27 válasza Sonic* (#38340) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csinálj egy képet a csillapítóról.
Goblin12: Okés. Melyik netcsomagban vagy?
fezlergabor: Dunántúlon is vihar volt, áram sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#38370) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#38369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak, hogy amikor fezlergabor ezt írta, akkor még épp csak dörgött párat, de azt is szerintem 10-20km-re innen, meg volt 3 csepp eső...

(#38371) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#38370) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ha nálad van net, akkor valami helyi hiba lesz.
Lehet meghibásodott egy eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#38372) #54715584 válasza gorog67 (#38365) üzenetére


#54715584
törölt tag

Délután végignézegettem pár csatornát, ha van is véletlen angol dolby, az csak sztereó. Bár így külön nem emlékszem a Sundance-re, de majd ránézek. Köszi.

(#38373) tomp válasza #54715584 (#38372) üzenetére


tomp
félisten

Az említett csatorna angol DD hangsávja minimum 2.1 szerintem de inkább 5.1. Ami biztos, hogy nem 2csatornás a hang.

(#38374) -=RelakS=- válasza tomp (#38356) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem ez most először jelentkezett...

Az már megfordult az én fejemben is, hogy frissítés közben nyeklik meg. Köszönöm a megerősítéseket, majd visszakeresem a "reset kombinációt" (tuti többször is le lett itt már írva :) )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38375) Louro


Louro
őstag

Most eljutottam addig, hogy kiírjam magamból és talán még van, akin tudok ezzel a post-tal segíteni.

10+ éve van UPC előfizetésünk. Régen szanaszét terheltük a modemet a Zenész HUB-on, amikor még az adatforgalmi korlát élt. Kihasználtuk egy "gyenge pontját". Azótától egy modemünk volt. Sajna már a márkájára sem emlékszek.

Kb. egy éve felhívott a UPC telesales. Mondtam, hogy - valóban - abszolút elégedett vagyok és csak akkor vagyok hajlandó lecserélni a modem-et, ha a szolgáltatás minősége megmarad. Én hülye benyeltem, hogy persze, lessük meg. Miután kicserélték, oké, egy wifi router kiesett a körből, de jött ezer és egy nyűg. Megszakad, elveszíti a hálózatot, néha belassul. Igaz én is hülye voltam/vagyok, hogy nem háborgok jobban, de ha nem megyek akkor bele, akkor még mindig védeném a UPC-t, de ezzel a modem->router cserével átkozom. Azóta többször volt szerelő is. Legutóbb azt mondták, hogy felírják, hogy ha mégegyszer baj lesz, akkor a falat kell bontani a vezeték miatt. Hát kösz. Falban, ahol a vezetéken max a bogarak piszkálják, mi zavarná? Pont lépcsőház felöl van a kábel elvezetve, szóval a szomszéd se "fúrhatta" meg.

Tanulság: Akinek még nem wifi-s routere van, őrizze meg azt a csodát. Még ha döcög is, örüljön neki, mert az legalább valahogy működik.

Már alig várom, hogy lejárjon az előfizetés, mert ez a sok nyüglődés nem 21. századi. Lehet a többi se jobb, de ha csak lassulna a net, még az is jobb, mint random egy-két napra elmegy a net. Ügyfélszolgáltatot persze elérni luxus - slussz poén, saját költségen :S. Már több panaszt is tettem, amikre nem jött azóta se válasz. Tudom , felhívhatnám őket, de fizessék ezért is? Bemehetnék egy üzletükbe, de sajnálom rá az időm. Miért én kajtassak utánuk? Remélem mielőbb eljön a váltás ideje.

Mess with the best / Die like the rest

(#38376) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38369) üzenetére


Goblin12
őstag

UPC Fiber Power Pack Large Igen Ausztriában, nem MO-n. Ebből jöhet, hogy itt más a SW a modemen sajna. De valamivel gyorsabb mert torrenten 17,8MB/sec volt eddig a max amit sikerült elérni, de a 250mbit/sec meg nincs meg, szal valahol a két csomag között van a net sávszélje.

[ Szerkesztve ]

(#38377) kabelmania27 válasza Goblin12 (#38376) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Kimenő titkosítást állítsd eröltetve-n próbáld meg hátha gyorsabb lesz.
Arrafelé is volt vihar?
Louro: Milyenek a modem értékek?

[ Szerkesztve ]

(#38378) Louro válasza kabelmania27 (#38377) üzenetére


Louro
őstag

Ööö, a régi modemen már elég sok mindent meg tudtam nézni, de ezt még szoftveresen se lehet újraindítani. Ezeket a "modemértékeket" hol lehet megnézni? (Bocsi, nem vagyok szakértő.)

Mess with the best / Die like the rest

(#38379) kabelmania27 válasza Louro (#38378) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 admin páros, utána kapcsolat/lefelé és felfelé menüpont.
Valószínű webstar modem volt nálad ami még egy le és feltöltési frekit használt.

[ Szerkesztve ]

(#38380) €uro


€uro
őstag

Hát, nem sokáig bírta a netem. Tegnap délelőtt lett bekötve, ma délután feladta a szolgálatot. Az ügyfélszolgálaton nem tudtak rá sok mindent mondani. Csütörtök reggelre tudnak valakit kiküldeni.

Jelenleg még van netem a T-Home-tól is, így nincs probléma. Egyébként viszont meg lettem volna lőve. Nekem munkaeszközöm az internet. Normális az, hogy gyakorlatilag majdnem egy hét múlva tudnak csak kiküldeni valakit?

Nyugtassatok meg, hogy ritkán fordul elő, hogy órákig vagy napokig net nélkül marad valaki! Szeretném betudni annak, hogy a városomban most építik ki a hálózatot - sorban kötik be az előfizetőket. És remélem, hogy nem az időjárás miatt halt meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#38381) kabelmania27 válasza €uro (#38380) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mely ledek villognak?
Nyugodj meg, általában nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#38382) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38377) üzenetére


Goblin12
őstag

Öööö hideg lett kegyetlenül, szél volt, néhány villám, de ennyi. Net él és virul. :R

(#38383) €uro válasza kabelmania27 (#38381) üzenetére


€uro
őstag

A második DS LED villog.

Zölden világítanak: POWER, ONLINE, WLAN

A készülék tápegységét már lehúztam az áramról. Illetve kihúztam-visszaraktam a KOAX kábelt is - az ügyfélszolgálatos tanácsára.

[ Szerkesztve ]

(#38384) kabelmania27 válasza Goblin12 (#38382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, annyi teendőd van hogy megnézed hogy az F csatlakozó nem lazult-e meg a modemnél és ha van toldás akkor ott is. Ha jól olvastam Ausztriában csak pár nagyváros és környékén van UPC koax.
Azért kérdeztem mert ahogy néztem időképen Alpok felől jött az eső.
€uro: Indísd újra a modemet utána nézd meg az értékeket a kapcsolat/lefelé és felfelé menüben+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#38385) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38384) üzenetére


Goblin12
őstag

Megnézem, de szerintem az úgy bevan tekerve, hogy fogó kell hozzá :D

Miért ez miől segítene, a kábel?

(#38386) kabelmania27 válasza Goblin12 (#38385) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Néha előfordul hogy meglazul, attól még van net csak akadhat, jobb ha nem lötyög.

(#38387) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38386) üzenetére


Goblin12
őstag

Megnéztem és nincs semmi gond vele, fixen van.
El is múlt, a kis vihar, de a hideget itt hagyta, ami nem baj, mert elég volt a 36-ból. :K

[ Szerkesztve ]

(#38388) kabelmania27 válasza Goblin12 (#38387) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.
A modem ds és us frekiken lehet látni hogy más a rendszer, itt 354-466között vannak a ds, frekik, nálad 100Mhz-s tartományban, és van 60Mhz felett is egy us freki.

(#38389) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38377) üzenetére


Goblin12
őstag

Kimenő titkosítást állítsd eröltetve-n próbáld meg hátha gyorsabb lesz.

Ezt hol? :S

(#38390) €uro válasza kabelmania27 (#38384) üzenetére


€uro
őstag

A modem már többször újra lett indítva. Felfelé és lefelé kapcsolatoknál mindenhol nulla van.

Illetve a Basic\Internet résznél ez látható:

Internet Status
IP Address 0.0.0.0
Subnet Mask 0.0.0.0

Azt nem tudom, hogy milyen osztóval van elosztva a KOAX. De a csillapító talán hatos lehet. Egy ilyen hatos valamiért külön kiküldte a kollégáját a szerelő, mert kéznél csak hármas volt neki.

[ Szerkesztve ]

(#38391) kabelmania27 válasza €uro (#38390) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nincs jel, majd nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és hányas FAM-van rátekerve.
Goblin12: Torrent beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#38392) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38391) üzenetére


Goblin12
őstag

Beállítottam, most piros felkiáltó jel van, de igazából mind1, mert működik, a port meg zárva, sajna nem tudok mit tenni vele. :(

(#38393) kabelmania27 válasza Goblin12 (#38392) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha gyorsabb hagyd így ha nem akkor válaszd a korábbi beállítást vagy az engedve-t is megnézheted.

(#38394) €uro válasza kabelmania27 (#38391) üzenetére


€uro
őstag

Egy ilyen köti össze az utcai póznáról érkező fekete kábelt a modembe dugott fehér KOAX-szal.

(#38395) kabelmania27 válasza €uro (#38394) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ezzel semmi gond, max annyi a teendő hogy kicsit meghúzod.
Ha nincs tévé előfizetésed akkor nincs osztó, ha van csillapító akkor a modemnél lehet, ha csak F csatlakozó van akkor nincs csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#38396) Goblin12 válasza kabelmania27 (#38393) üzenetére


Goblin12
őstag

Így valamivel stabilabb lett. :R

(#38397) €uro válasza kabelmania27 (#38395) üzenetére


€uro
őstag

Nincs se tévé, se telefon. A modemnél pedig csak F csatlakozó van.

Hogy érted azt, hogy meghúzom? Mit húzzak meg? A fekete-fehér kábelek csatlakozásánál a meneteket, hogy jobban összeszorítsam a csatlakozást?

(Egyébként a modembe csatlakozó KOAX kábel csatlakozóját úgy meghúzták, hogy fogóval kellett kilazítanom.)

(#38398) kabelmania27 válasza €uro (#38397) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, a fekete és fehér kábelek csatlakozásánál a két F csatlakozót és a modemnél is húzd meg az F csatlakozót.
Okés, a lakáson belüli kábelezést átnéztük.
Ha visszajön a net tökéletesen fog menni.
Goblin12: Szuper, nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#38399) €uro válasza kabelmania27 (#38398) üzenetére


€uro
őstag

Meghúztam mindent. Az állapot változatlan. Akkor valószínűleg nem házon belül van a probléma.

Köszi szépen a segítséget!

(#38400) horush válasza kabelmania27 (#38369) üzenetére


horush
addikt

Itt nem nagyon volt semmi, csak egy kisebb eső. Viszont legalább viszonylag gyorsan, 2 órán belül megoldották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.