Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) donmackó válasza blakey (#38250) üzenetére


donmackó
őstag

A feketét akárhogy próbáltuk, a UPC gombon kívül semmit nem vett be a fekete távirányítóról.

Release the cable hounds!

(#38252) kabelmania27 válasza donmackó (#38249) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fekete nálunk vitte az SD boxot.

(#38253) Gubek-Einste válasza donmackó (#38239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én a múlt hét kedden cseréltettem le a szürke távot az ügyfélszolgálati irodában feketére mert néhány gombja nem akart működni, sajnos szürkét már nem adna pedig azt fel tudtam konfigurálni a tévéhez így a némításhoz nem kellett a tévé sajátja, a feketét pedig nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38254) donmackó


donmackó
őstag

Akkor lehet hogy majd a boxot is kicseréltetem ha legközelebb jön hozzánk technikus. ;]

Release the cable hounds!

(#38255) kabelmania27 válasza Treck (#38237) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, egy kettes után jobban nézne ki 5-6os ds érték, télen 10-es ds 40-es us.
donmackó: Szokásos us frekiszám helyzetjelentést kérnék szépen.

[ Szerkesztve ]

(#38256) uhu20


uhu20
tag

Üdv, van egy Pana (TX-P50ST60E) készülékem, de az UPC honlapja a médiakártya-kompatibilitás ellenőrzésnél nem ismeri a panákat.

Nem találom a topik összefoglalójában megadott nem hivatalos gugli-táblázatban sem.

Van valakinek infója arról, hogy működik-e?

Másrészt, pár éve bevett gyakorlat volt az UPC-nél a torrent lassítása. Ez még mindig fennáll?

(#38257) kabelmania27 válasza uhu20 (#38256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha CI+ képest akkor elvileg médiacard képes.
Már nem lassítják.

(#38258) blakey válasza uhu20 (#38256) üzenetére


blakey
titán

Működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38259) uhu20 válasza kabelmania27 (#38257) üzenetére


uhu20
tag

Köszi!

Nemrég kaptam egy ajánlatot tőlük, digitális bronz csomag + 120 MB net + telefon, 6200 forintért (24 hónap hűséggel). Még jobb lenne telefon nélkül (minek ugye). Van olyan topiklakó, aki esetleg ki tudta szedetni?

(#38260) kabelmania27 válasza uhu20 (#38259) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jó ajánlat a trio M normál ára két éves húséggel 7999Ft, nyugodtan fogadd el, telefont nem érdemes kivenni a csomagból, mert úgy drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38261) blakey válasza uhu20 (#38259) üzenetére


blakey
titán

Nem kötelező használni ill. az ügyintézés onnan ingyenes, szóval ne foglalkozz a kivételével.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38262) canniball válasza uhu20 (#38259) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy kabelmania27 is írja nem érdemes ezzel foglalkozni, anélkül drágább ajánlatot kapnál. Mi sem használjuk, csak azért van mert a trio csomagokat tolják.
Milyen szolgáltatásotok volt eddig, illetve milyen konkurencia van felétek?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38263) uhu20 válasza canniball (#38262) üzenetére


uhu20
tag

Jelenleg Digit használok, szerintem magasan a legjobb (júniusban pl suttyomban sávszélességet dupláztak). Viszont költözök és az új helyen sajnos nincs Digi, csak UPC meg T-Home.

Valami miatt a Digi terjeszkedése leállt nálunk egy jó ideje.

(#38264) kabelmania27 válasza uhu20 (#38263) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fogadd el a 6200-as csomagot, szerintem jól jársz.

(#38265) uhu20 válasza kabelmania27 (#38264) üzenetére


uhu20
tag

Amin még gondolkozok, hogy adott egy plazma tv, meg egy régi CRT. Lehet olyan megoldás, hogy a régi CRT-t ne száműzzük teljesen? (Gondolkozok szobaantennán is.)

De azt hiszem, hogy tényleg jó ajánlat (a régi trükkel értem el, azazhogy hallottam egy kedvező ajánlatról és hogy a Diginél is milyenek a kondíciók).

(#38266) canniball válasza uhu20 (#38263) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hát ha van Digi akkor érthető a kedvező ajánlat...
A crt-n nézhettek analóg adást vagy kérhettek hozzá még egy boxot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38267) kabelmania27 válasza uhu20 (#38265) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen van.
Az első eszközön minden adást tudsz nézni a többin analógót+30kódolatlan digitálist.
Koax kábelt úgy kellene osztani hogy bejövőt osztani kétfelé egyik kimenet modem másik kimenetet osztani tévékre, ha erre nincs mód akkor mehet a modem elé két kettes.

[ Szerkesztve ]

(#38268) Mate válasza canniball (#38266) üzenetére


Mate
nagyúr

Épp ez a gond, hogy nincs digi :D

(#38269) canniball válasza Mate (#38268) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól értem ahol most lakik ott van így kapott egy kedvező ajánlatot. Hogy nemsokára költözik és ott nincs Digi az más kérdés; az egyedi UPC-s csomagját viszont át tudja vinni; ügyes. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38270) kabelmania27 válasza canniball (#38269) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, nagyon ügyes, pirospont!
Az jó ötlet hogy konkurenciás területre megrendeli bekötik utána áthelyezi 1500-ért, hűségidőn belül nem változik viszont utána nem biztos hogy azon az áron megkapja újra, nem konkurenciás területen is szoktak jó ügyfélmegtartót adni így kizárva sincs.

[ Szerkesztve ]

(#38271) 4Grider válasza canniball (#38269) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hogy ez eddig nem jutott eszembe, pedig a nyaralóm Digi-s területen van... Zseniális! Mondjuk ha ez elterjed, emelni fogják az áthelyezés díját...

(#38272) Intruder2k5 válasza 4Grider (#38271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ezt a topikot néha napján olvassa párszáz ember, ebből akik rendszeresek és minden hsz-t végig követnek, szerintem 50-100 alatt vannak, és ebből mennyi lehet, akinek erre lehetősége van megcsinálni? Nem hinném, hogy brutálisan megdobná a statisztikát majd a jövőben ez a két hsz, még ha az ötlet valóban jó is.

[ Szerkesztve ]

(#38273) Mate válasza canniball (#38269) üzenetére


Mate
nagyúr

Én úgy értelmeztem, hogy simán csak hazudott a UPC-nek :) Ami bocsánatos bűn :D

(#38274) bb71 válasza Mate (#38273) üzenetére


bb71
őstag

Mióta is?

(#38275) canniball válasza 4Grider (#38271) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy Intruder2k5 is írja: sanszos hogy nem sokaknak áll lehetőségében ezt meglépni. De azért ne adjunk ilyen ötleteket! :D

mate3553!
Újra átolvasva lehet neked van igazad és az új helyre kapta ezt az ajánlatot; de a lényeg hogy elhangzott a varázsszó. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38277) €uro


€uro
őstag

Reggel bekötötték a P-120-as UPC netet. Nagyon szuper.

A port átirányítással kapcsolatban szeretném, ha segítenétek. A helyi hálózaton van egy NAS, aminek 192.168.1.3-as fix IP címe van. A routert úgy állítottam be, hogy a DHCP 192.168.1.101-től ossza ki az IP címeket. Portátirányítást viszont 192.168.1.3-ra nem tudok adni. Azt írja, hogy:

"This IP address should be in the same subnet as the LAN IP address."

Csak 101-es IP-től felfelé tudok portot átirányítani. Ez orvosolható? Vagy csak olyan portot tudok átirányítani, ami a DHCP tartományon belül esik?

Másik kérdés - bár erre mindjárt rákeresek a topikban -, hogy a kimenő levelél szervernek mi az SMTP címe és egyéb beállításai.

(#38278) 4Grider válasza €uro (#38277) üzenetére


4Grider
nagyúr

Állítsd akkor át a NAS-t, hogy dinamikus ip-t kapjon, majd rögzítsd az ip címét a dhcp kiszolgálón. Vagy használj normális routert, ne ilyen vackot, ami nem ismeri fel a saját subnetjét...
smtp.upcmail.hu

(#38279) blakey válasza €uro (#38277) üzenetére


blakey
titán

Írd át a DHCP tartományt, 192.168.1.2-től-re. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38280) cigam válasza €uro (#38277) üzenetére


cigam
félisten

Netmask?! Tuti nem 192.168.0.x valamelyik IP?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38281) air válasza €uro (#38277) üzenetére


air
nagyúr

A netmaskot állítsd be 255.255.255.0-ra!
Akkor az összes 192.168.1.x IP egy alhálózatban lesz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38282) €uro válasza air (#38281) üzenetére


€uro
őstag

A Netmask 255.255.255.0-ra van (és volt) állítva.

(#38280) cigam:
192.168.0 tartományról állítottam át a Routert 192.168.1-re. Lehet, hogy kell neki egy újraindítás. Megnézem...

(#38278) 4Grider:
Nem tudom, hogy lehet-e ennél a routernél rögzíteni az IP címet. Illetve egyelőre nem találtam ilyen beállítást.

(#38283) adika4444 válasza €uro (#38277) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Fogadd meg a fenti tanácsokat, vagy ha van saját routered, akkor dobd a hgw-t amit kaptál (gondolom Ubee) bridge módba, és használd a te routeredet.
Ha gondjaid lennének a wi-fi-vel az energiatakarékos wmm-et kapcsold ki, továbbá ha még gondok lennének a modemmel vagy csak nem kell a Wi-Free közösségi wi-fi szolgáltatást a MyUpc felületen tiltsd le.

üdv, adika4444

(#38284) €uro válasza adika4444 (#38283) üzenetére


€uro
őstag

Szia!

Nincs másik routerem. Ha kell, akkor fogok venni. De egyelőre minden szépen működik.

Egyedül a NAS-nak szeretném megtartani az IP címét 192.168.1.3-on. Ugyanis a helyi számítógépemen számos program ezen a címen éri el. Jobb lenne elkerülni, hogy mindent át kelljen állítanom. Még azt kell megoldanom, hogy a router ezt az IP címet ne ossza ki más eszköznek. A DHCP kezdeti számát ezért szeretném eltolni. Viszont úgy meg nem tudok átirányítást végezni.

Az átirányítás egyébként működik. A LAN és WLAN sebessége is tökéletes. Ping idő 20 ms. Nem tudom, ez mennyire jó. Nekem megfelel. A T-Home-os VDSL kapcsolatomnál 55 körül van.

Legrosszabb esetben adok a NAS-nak mondjuk egy 192.168.1.200-as Fix IP címet. Így nem kell félnem majd attól, hogy a router DHCP-je ezt az IP-t kiosztja másnak.

[ Szerkesztve ]

(#38285) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mit lehet tenni akkor, ha csak a Facebook, meg esetleg már külföldi oldal nagyon lassan töltődik be?

Google DNS-t használok, ha ez számít. Nettsebességgel nincs baj, 120/10-ből mind átjön. Routert újraindítottam már, (Technicolor csoda + egy TP-LINK TL-WR1043ND v3 )

(#38286) Sanya válasza Vasinger! (#38285) üzenetére


Sanya
nagyúr

upc hálózatából hasonlókat tapasztalok, míg a digitől jó

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38287) adika4444 válasza €uro (#38284) üzenetére


adika4444
addikt

Másik router:
Be tudnád állítani hogy 1.3 maradjon a NAS, mert bridge módban ez a csoda modem/router kombó úgy is 100.1 ip alatt érhető el.
Ha viszont jó ez és elégedett vagy vele, akkor a második ötletedet valósítsd meg, bár a jelenlegivel hogy 1.2-től kezdődik sem lenne baj, mert kábelen és fix ip-pel van összekötve, tehát az biztos hogy hamarabb magáévá tegye az 1.3-at mint más dhcp-s kliensek.
(#38285) Vasinger: Csinálj egy PING-et cmd-ben külföldi szerver felé
ping facebook.com
valamint külföldi szerverre egy SpeedTest-et.
Ja 1043Nd v3-at honnan tudtad beszerezni?
Csak érdekesség képpen.:)
Sanya: Neked is a Facebook? Amúgy vpn-nel nézed a két hálózatban?

Közben én is ránéztem, de nekem a Face rendesen betölt UPC 120/10 XIII. kerület Nyugati pu. közelében.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#38288) Sanya válasza adika4444 (#38287) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem vpn, fizikailag mentem át

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38289) Mate válasza Vasinger! (#38285) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam szintén ilyen.

(#38290) Adams007


Adams007
tag

Sziasztok!
Néhány hete írtam a topikba, hogy az internet szakadozik ([link]), akkor a csillapító kivétele megoldotta a problémát. Azóta viszont néhány este újra tapsztaltam, hogy rövid időkre megszakad a net. Korábban teljesen eldobta a netet a modem, tehát újraindítás segített csak, most viszont kb. 20 másodpercre megszakad, majd visszajön a net, viszont ezt kb. percenként megtörténik, tehát elég zavaró (a megszakadás alatt elérhető a modem webes felülete, és minden rendben szokott lenni).
Most délután pedig elég érdekes jelenséget produkált a modem: egyszer megszakadt a net, de a ledjei normálisan világítottak, majd újraindítás után a ledek alapján rendben kapcsolódott, de nem lehetett elérni se az internetet, se a modem diagnosztikai lapját. Éppen most állt helyre a hozzászólás írása közben, nagyjából 20 perccel a legutolsó újraindítás után. Miközben nem lehetett semmit elérni, a telefon vonalat jelző led villogott, pedig annak világítania kellene.
A kérdés, hogy a modemmel lehet valami baj, vagy a UPC hálózat ilyen mostanában? A DS és US értékek rendben voltak mindig, amikor néztem, kivéve az egyik megszakadásos időszakban egy-két DS csatornánál az SNR leesett 35 dB-re a szokásos 39-39,5 dB-ről. A net sebességével sincs gond, viszont a szakadások elég kellemetlenek.

(#38291) kabelmania27 válasza Adams007 (#38290) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
35-ös SNR-el sem szakadhat.
Indítsd újra a modemet, lehet megjavul.
Ha nem használod a közösségi wi-freet akkor kapcsold ki, saját router esetén a modem mehet bridge módba.

[ Szerkesztve ]

(#38292) adika4444 válasza Adams007 (#38290) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Kabelmania27 tanácsát is fogadd meg, viszont szerintem ez a modem hibagyanús lesz... Vagy a tápja, de annyira nem tudom hogy táp vagy modem mit mit okoz, lényeg hogy inkább nálad helyi modemes probléma lesz.

üdv, adika4444

(#38293) Ablakos


Ablakos
őstag

Cisco EPC3925 milyen ip-vel lehet elérni benti hálózatból? 192.168.100.1 volt, ha bridge módban ment. Megváltozhatott? Most végre visszakaptam a hidat és publikus ip-t kap a routerem, de nem érem el a modemet. Már nem merem resetelni annyi baj volt mostanában a nettel.

(#38294) Gubek-Einste válasza Ablakos (#38293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam 192.168.100.1 címen lehet elérni az eszközt bridged módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38295) blakey válasza Ablakos (#38293) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy nem tudod bridge módba tenni, ebben az esetben 192.168.1.1, elmúlt héten ez volt a gond, én csak kedd este kaptam meg a javítást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38296) Ablakos válasza blakey (#38295) üzenetére


Ablakos
őstag

Publikus IP-t kapott a routerem, 176.63.....

(#38297) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Értékesíti modemes divízióját a Cisco

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38298) uhu20 válasza kabelmania27 (#38270) üzenetére


uhu20
tag

Igen, ahol most lakom, ott van minden, ezért is járta a házat pár hete egy ügynök, csak akkor még ez ugye nem érdekelt, nem is tudtam, hogy mit akart ajánlani (csak hogy egy kedvezményes ajánlatot).

Erre hivatkoztam az irodában és egyből vették a lapot. A vicc az, hogy a másik ablaknál ülő ügyfél az egészet végighallgatta...:D

Jó lesz ez a csomag, picit azért várok még, mert a Diginél megérdeklődtem, hogy mégis mikor mennek már arra. Ha csak pár hónap, akkor inkább kivárom.

(#38299) gduck válasza Gubek-Einste (#38297) üzenetére


gduck
addikt

KÁR!

(#38300) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#38297) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mégjobban vigyázni kell a cisco modemekre
uhu20: Nyugodtan rendeld meg, akár másnap bekötik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.