Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1643) Bagoly


Bagoly
senior tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket.

Sajnos kölcsönadtam a kamerámat, így nem tudok képet készíteni, de nem egy bonyolult a hálózat. A bejövő kábelen egy darab pct-it1w-08-as splitter (ha jól tudom ez az) van és 1 kimenet megy a TV-nek, 1 a modemnek. Felhívtam a UPC-t a bővítéssel kapcsolatban, azt válaszolták, hogy mivel csomagban vagyok (tv+tel+net=7000 ft) ezért plussz 2500-ért tudnak betenni a FP50-be. Nekem ennyit nem ért a dolog, így jeleztem, hogy igazából a modem sem teljesen OK-s, kérem cseréljék. Kapcsolt a hibabejelentéshez és miután az operátor hölgy érezte, hogy túlmutat a probléma rajta, kapcsolt egy informatikusnak. Meglepődtem azon, hogy több mint tíz év után (UPC talán első internetelőfizetője voltam a kerületben) azt is megélem, hogy szakmailag képzett emberrel is megvitathatom a problémámat.

Az informatikus megpendített egy olyan gondolatot, amit még el is tudok fogadni, így ezen a vonalom tesztelem tovább a kapcsolatot. Szerinte 100-200 letöltési szál megöli a modem processzorát, és ezért fagy meg, de állítólag processzor terén még a DOCSIS 3-as modemek sem jobbak számottevően, azok is megölhetőek 200 szállal. Megpróbálom tesztelni a 100 szál alatti működést és ha betérdelne újfent, akkor ragaszkodom a modemcseréhez, ha nem akkor meg tudomásul veszem, hogy 100 szállal kell torrenteznem.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.