Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12043) facan válasza adamssss (#12012) üzenetére


facan
tag

Én is T-s voltam tizenéven keresztül míg végre megérkezett a UPC a Fibernet helyett, azonnal lemondtam mindent a T-től :) (a Fibernet internete mint már elmondták csapnivaló és nagyon drága volt, ezért nem sokáig élveztem a szolgáltatásaikat)
A youtube mondás az mese, videoletöltővel 10-12 Mbyte/sec-el lehet leszedni a filmeket onnan, teljesen függetlenül a hosszuktól, felbontásuktól. Soha nem vettem észre hogy akármennyire is korlátos lenne.
A maximális letöltési sávszélesség (esetemben 240mbit/s = 29,7Mbyte/s) az esti/késő délutáni óráktól eltekintve megvan, ebben az időszakban (cirka 18:00 és 23:00 között) 170-180mbit körül mozog a maximum ami még mindig több mint amit a többi szolgáltató tud (vagy józan paraszti ésszel ki lehet használni :) )
A feltöltési sebesség bármelyik napszakban az elméleti maximum felett van egy kicsit (20.6 mbit/s esetemben, azaz nagyjából 2.4Mbyte/s))

Arra figyelj hogy ezekhez a sebességekhez már router is kell. Olyat válassz aminek a LAN-WAN NAT-olási sebessége bőven 240mbit felett van. Ha ugyanennek a routernek a wifijét is használni szeretnéd akkor hardweres NAT-ra képes eszközt válassz, pl. TP-LINK TL-WDR4300. Ez képes 930mbit-et átvinni a LAN-WAN portjai között, és wifin max. 750mbit-et átkergetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.