Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  UPC analóg kábeltévé topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) phanfantom


phanfantom
senior tag

Annak idején ( 2-3 éve) a kábeltv előfizetési díja nem érte el a 2900ft/hó összeget. Mára 3330, majd januártól az alapcsomag csaknem 3700ft/hó (3665 pontosan). Ez kb. 25-30%-os emelést jelent ezalatt a 2-3 év alatt, legyen 3 év. Persze egy most küldött levélben magyarázat is van az emelésre, többek között az infláció...fejlesztési költségek...egyebek. A céggel és a szolgáltatással nincs semmi bajom, és még ez a jövőbeli összeg sem egy hatalmas vmi. Nekem csak a kiindulási díjhoz képest, borzasztóan magas emelés, valamint az erre adott magyarázat az érthetetlen számomra.
Infláció: 6-7% volt maximum annak idején...ebben az évben 3.5% körül alakul, jövőre azt mondjuk 1-2% lesz....Tehát ez a része nem indokolja. A másik dologgal nem tudok egyetérteni: fejlesztés.....Én azt gondolom, hogy egy díjba már eleve belekalkulálják a profitot...a profit egy részét pedig fejlesztésre lehet költeni.... Másrészt nem egy kis cégről van szó, tőkeerős külföldi anyavállalat áll mögötte...Már csak ezért is abszurdum, hogy ránk akarják verni a fejlesztési költségeket. Eleve olyan stratégiát kell, hogy csináljanak maguknak, amiben a fejlesztésekre is gondolnak, így ennek alapján kellett az előfizetési díjat kalkulálniuk annak idején is. Ez egyáltalán nem fair és indokolatlan. Ez nekem már túlzottan nagy extra profitot jelent.
De mindamelett meg vagyok velük elégedve, csak ne jöjjenek ilyen dumával:) Ne vigyék túlzásba az emelést.


(#2) steve@prhw válasza phanfantom (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Khm.. Ha három évre visszamenőleg 8%, 8%, majd 6% inflációt számolunk,akkor az 23.6% összesen a három évvel ezelőttihez viszonyítva (ennyi pedig szvsz simán lehetett, amit írtál, kevésnek tűnik). Tehát elviekben még igaz is lehet az indoklás.

A profit és a fejlesztés ügye érdekes. Azt ne várja senki, hogy az anyacég megtérülés nélkül fogja idetolni a pénzt. Ugye kapitalizmus van. A másik meg: Ne vigyék túlzásba az emelést kényes határ. Pláne, ha nincs alternatívád. Illetve van, feldobsz egy antennát, és ingyen nézed a három földi adót... Vagy nem tévézel (egyre inkább efelé közeledem, sikerült heti 2-3 órára redukálni. Antenna elég.).

Azonkívül valszeg el fog menni az egész flémbe, de ne legyen igazam...

szerk: bennhagyom a hibás gondolkodásom bizonyítékát, valamennyire sikerült keresgélnem a céges net mögül is, bár csak google találati bekezdésekben, eszerint: infláció 2002: 5,3%; infláció 2003: 4,7%; infláció 2004: 6,8% Így mondjuk módosul 17-18% ra adott három év vonatkozásában, az idei évben várhatóan 4% körül lesz.

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) lapa válasza steve@prhw (#2) üzenetére


lapa
veterán

valszeg télleg flém lesz, mert bp. közelében van főnix meg fixtévé is szóval egyből nem 3... :) meg nem vala földhurok meg villám se.

ja és #1: Eleve olyan stratégiát kell, hogy csináljanak maguknak, amiben a fejlesztésekre is gondolnak, így ennek alapján kellett az előfizetési díjat kalkulálniuk annak idején is. pont olyat csináltak, már akkor tudták mennyit fogsz fizetni most. már a leevél is kész volt szvsz.

[Szerkesztve]

(#4) shabbarulez válasza phanfantom (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ha megfigyelted eddig minden évben bőven infláció felett emeltek a kábeltv cégek. Anno a 90-es évek végén még ilyen 1200Ft körüli havidíjak voltak most meg már lassan az 5000-et közelíti a legnagyobb csomag.

Ez egyébként tudatos, mivel az árakat arra a szintre akarják feltornászni ahol a nyugat európai vagy amerikai árszint van(ezt nem is tagadják a szolgáltatók egyes ezzel kapcsolatos nyilatkozataikban). Márpedig arrafelé a tv nem olcsó szórakozási forma, egy nagyobb csomag havidíja arrafelé erősen a 8-10ezer forint magasságában van, plusz a prémium csomagok díjai. Sőt amcsiban egy full kategóriás csomag ára erősen 100 dollár közeli.

Ha megnézed pl. az Antenna Digitál most induló csomagjainak árazását akkor jól látható ők már erősen ebbe az irányba mozdultak. [link] Márpedig jővőre a tervek szerint UPC kábele is digitális rendszerre vált, ez pedig szinte biztos további drágulást hoz majd magával.

(#5) Dufresne


Dufresne
addikt

A helyzet az véleményem szerint és ez kiterjed más ágazatokra is, hogy az 5-10évvel ezelőtt tőkét beáramoltató kinti multik miután úgylátják, hogy itt sikerült stabilizálniuk a megfelelő piaci arányukat, amit mondjuk kedvező ár/szolgáltatás aránnyal, megfelelő marketingel értek el, ezekután rátérnek a megfelelő mennyiségű profit realizációjára, ami számukra ugye a max, amit ki lehet csikarni a társadalomból...
És mivel az előfizetők többségét nem izgatja igazán hogy folyton a legolcsóbb szolgáltató után koslasson, mert ugye fő a kényelem és a megszokás, ezért ezt egész nyugodtan meg is tehetik, meg persze a hűségnyilatkozatok is kötnek minket, igaz azon belül elvileg ne emelhetnek egyoldalúan árakat..

(#6) joghurt válasza shabbarulez (#4) üzenetére


joghurt
addikt

[DEMAGÓG] Előbb inkább azon fáradozzanak, hogy a fizetésemet tornásszák fel a nyugat-európai vagy amerikai szintre. :U [/DEMAGÓG]

Engem a csomagok primer áránál sokkal jobban zavar, ahogy egy-egy csatornát a népszerűségi adatok alapján rendre átpakolnak a legdrágább csomagba. A közepes csomagból van, akit kifejezetten a Fashion TV vonz? Shopping Channel?

Fejlesztés? Ugyan már. Arra nem képesek sok-sok éve, hogy a XIV. kerületben ne három különálló hálózat legyen, három különálló csatornaválasztékkal és három különálló árlistával. Egyszerűen ahogy kicsinálták a helyi kis kábelcégeket, ugyanúgy üzemeltetik tovább, csak már UPC-s kasszával.

A szemben levő házba évek óta nem képesek áthúzni a kábelt. Most beszopták, mert a szomszéd kerületből átterjeszkedett ide a T-Kabbe-L, és 500 Ft-tal olcsóbban ad 1,5-szer annyi csatornát.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) Flashcash válasza phanfantom (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Számos helyen megfigyelhető Budapesten és vidéken is hogy a kábelszolgáltatók kezdik kihasználni hogy nem igazán van versenytársuk, és emiatt gyors lépésekben emelik az előfizetői díjakat.

Én pl. a VII. kerületben lakom a Deáktól pár sarokra, TV-re ezek az alternatívák vannak:
-Antenna
-Antenna Digital: Drága, antennát kellene venni hozzá, senki sem fog elkezdeni kábelezni egy magas cseréptetős ház tetejére lentről. Ha kiépített lenne akkor is van dekóderdíj minden készülékre, tehát ugyanúgy drága.
-UPC: gyakorlatilag monopol helyzetben van és ezt erősen ki is használja folyamatosan növeli a havidíjat.

Amíg magyarországon el nem kezdik a kereskedelmi DVB-T sugárzást nem igazán lesz konkurenciája az UPC-nek és a többi kábelszolgáltatónak sem. A kábelszolgáltatók pedig nem fognak versenyezni egymással, hanem felosztják a területeket.

(#8) Flashcash válasza joghurt (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Engem a csomagok primer áránál sokkal jobban zavar, ahogy egy-egy csatornát a népszerűségi adatok alapján rendre átpakolnak a legdrágább csomagba. A közepes csomagból van, akit kifejezetten a Fashion TV vonz? Shopping Channel?''

Ez a népszerűségi adat duma természetesen nem igaz. A kábelszolgáltató érdeke az hogy a nézhető csatornák legnagyobb része a családi 4-5000FT-os csomagban legyen, a 3ezres alapcsomagba pedig olcsó gagyikat kell betenni hogy ösztönözzenek a drágábbra váltásra.

(#9) joghurt válasza Flashcash (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Nem ugyanazt írtad, mint én? A közepes csomagban a gagyi van (nem is tudok olyan csatornát, amit abból néznék), minden nézhető a legdrágábba került. Három éve még az általam nézett néhány csatorna mindegyike a közepes csomagban volt.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) válasza phanfantom (#1) üzenetére



addikt

Infláció, fejlesztési költség, blabla....
Minek ennek topicot nyitni. Mindenki tudja, hogy minden cég pontosan annyit kér a termékéért/szolgáltatásáért, hogy maximális profitot érjen el. UPC-nél kitalálták, hogy ez a max emelés, amit még tolerálnak az emberek, hát ennyivel emelik. Ennyi.
Nem a fejlesztésis költséghez igazítják a bevételt, hanem fordítva.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11) parandroid válasza phanfantom (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs új a nap alatt: [link].
Nem mintha az a topik ment volna valamire...

Ezt zártam. Ha mindenáron beszélgetni akarsz róla, akkor használd azt a témát.

Egyébként ajánlom még a keresőt UPC témában.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) parandroid válasza parandroid (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A témát újra megnyitottam és átneveztem, mivel ilyen még valóban nem volt, általános tapasztalatcsere-topikként valóban lehet értelme.

További jó fórumozást,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) Viktor0610 válasza parandroid (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem javítottad át a neved a peterkeT logikátlan lépése... topikban... ;]

Szerk.:
Már igen... :D

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#14) joghurt válasza (#10) üzenetére


joghurt
addikt

A Mol vezető közgazdásza is pontosan így védte meg, hogy ha ők a világpiacinál olcsóbb orosz olajat veszik, amit a vasúti szállításnál olcsóbb csövön kapunk, amit a nyugatinál olcsóbb munkaerő dolgoz fel, akkor miért a világpiaci áron adják a benzint. Egyszerűen azért, mert megtehetik, hogy ennyiért adják el. És ez is vastagon benne van a pakliban, amikor a szomszéd országok olajcégeit/-finomítóit veszik meg: attól kezdve már oda sem fogja megérni átmenni tankolni.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) válasza joghurt (#14) üzenetére



addikt

És ha te lennél a helyükben, vajon olcsóbban adnád? Mert én nem. És nem azért mert gonosz vagyok.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#16) BTO


BTO
őstag

a netto dijak emelkednek minden évben, de arra az ÁFA nevü állami bevétel is rakódik, a magasabb összegnek nagyobb lesz az ÁFÁja is tehát az látszik hogy az emelés magasabb az inflációnál.ez 1 ördögi kör ,és nem bolond a tőkés igyé nem ad semmit,azt valakinek ki kell fizetnie.

semmi sem tökéletes

(#17) cornfake válasza phanfantom (#1) üzenetére


cornfake
aktív tag

ha nem ertesz egyet az aremelessel akkor ahogy a levelben is van irasban reklamalhatsz 2005.12.06-ig
amugymeg ha ugyerzed hozzaszolni valod van azt sztem a UPC-nek ird meg,hatha hasznositjak ;]

joghurt a Fashion TV full fizetos lett.sokba van egy honapra kifizetni,ahoz kepest amennyien neztek /a statisztikai adatok szerint/

[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#18) GP-Sz válasza phanfantom (#1) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Másrészt nem egy kis cégről van szó, tőkeerős külföldi anyavállalat áll mögötte...

Bár mostanában nem követtem a dolgokat, de úgy 2 éve még a tőkeerős lett volna az utolsó dolog, ami az upcvel kapcsolatban eszembe juthat.

[Szerkesztve]

(#19) BTO válasza GP-Sz (#18) üzenetére


BTO
őstag

valoban szarba volt az UC anya cége nem győzték átütemeztetni az adóságokat.
az ujságok is irták.

semmi sem tökéletes

(#20) Chieftec válasza BTO (#19) üzenetére


Chieftec
őstag

Egy éve kb pár nappal miután beköttettük a netet olvastam egy cikket. Valami illyesmi: ''Nem a szerelők a hibásak a rendszer halott'' vélemény?

(#21) jamez


jamez
senior tag

2 éve kb. mikor ez a f@sz cég megvette a helyi kábeltv-t még 1100 Ft-ot fizettem a full csomagért. Aztán elkezdték emelgetni a díjat...
Tavasszal feltúrták a környéket, hogy lézer kábel meg stb, de jó lesz nekünk.
és jól felemelték a díjakat. A képminőség még messze van a digitális műholdhoz így is.
Nevetséges azt csinálnak amit akarnak???:((

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#22) jamez


jamez
senior tag

Kérdésem:

Ha nem lehet egy normális filmet egyben megnézni a nyamvadt reklámok miatt, akkor miért fizetünk is? Nem a tv adásért nyilván hanem csak a kábelért.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#23) cornfake válasza jamez (#22) üzenetére


cornfake
aktív tag

az hogy milyen programokat sugaroz a csatorna,nem a jelet tovabbito szolgaltato felelossege
kabelen nem nyujt a UPC digitalis szolgaltatast,csak muholdon.ha nem ertesz vele egyet,akkor lehet bejelenteni mint hibat

[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#24) BTO válasza jamez (#22) üzenetére


BTO
őstag

a jelek továbbitásáért fizetzsz és jogdijakat és nem utsó sorban ÁFÁ-t is .a müsor összetételéért reklamálj az adott TV társaságnál,akik müsorát nézed a reklámok miatt.

semmi sem tökéletes

(#25) BTO válasza jamez (#21) üzenetére


BTO
őstag

biztos pöpec a készüléked??? kipróbáltál már rajta digit müholdvevőt???
vagy csak vagdalkozol.

semmi sem tökéletes

(#26) phanfantom


phanfantom
senior tag

Az, hogy egyes fanatikusnak titulát tagok azt mondják, ne itt kelljen hozzászólni, egyszerűen számomra megmagyarázhatatlan...Mivel ez egy fórum, hát hol szóljon hozzá az ember, ha nem itt....No comment:)
Na de jöjjön a upc.. A monopolhelyzetük itt valóban kiteljesedik:
upc kábeltv: előfizetési díja sport1 és sport2-vel együtt korábban 3330ft, mig ha ezt csak a műholdas rendszerükön keresztül tudod elérni: 2500/db,együtt 3500, plusz ugye egy csomag ára, ami 5290ft volt korábban. Együtt 8790ft-ba került annak a hátrányos helyzetben lévő előfizetőnek, amiért nincs kábeles elérése a nagyvárosi kábeles upc 3330ft-jával szemben. Na ez sem szép dolog szerintem.
Jelenleg:műhold: 3900/hó,de még mindig változatlanok a sport csatornák árai ( 3500együtt)
kábel: 3665/hó sporttal együtt
Nem értem miért ekkora a különbség...:(

(#27) steve@prhw válasza phanfantom (#26) üzenetére


steve@prhw
őstag

Még mindig tartom, hogy teljesen meddő a vita (vagyis nem teljesen, esetleg flame születhet belőle).

A műholdas átvitel azért teljesen más kategória, mint a kábeles. És -mint már írták- digitális, míg a kábeles nem az. Hogy mennyit kér érte, azt ő fogja eldönteni egyedül. Kapitalizmus van, és mindenki mindent annyiért ad, amennyiért tud (azaz semmi sem drága, ha találsz rá vevőt). És ezekből millió példát hozhatnánk, de nem sok értelme van (kb. annyi egy bkv-bérlet, mint egy vidéki nagyvárosi, nézd meg, mit kapsz az egyikért, és mit a másikért; ahol nem elérhető az adsl és a kábelnet, ott méregdrágán modemezhetsz, esetleg mikrohullámozhatsz; azonos cég kútján 15 Ft-tal drágább a benzin, mint 20km-rel arréb; az utca egyik oldalán a T-kábel, másikon UPC szolgáltat, köszönőviszonyban sincsenek a csomagárak-összetételek; az utca elején ott a fejegység, kapacitása megvan, mégsem húzzák ki az utca végére több éve, stb.).

Értem a felháborodásosat, de megoldás erre nincs. Ez egy szolgáltatás, ha kell, fizeted, ha nem, kirakod az antennát a tetőre, esetleg ezentúl virágtartónak használod a tv-t.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#28) cornfake válasza steve@prhw (#27) üzenetére


cornfake
aktív tag

jol szoltal

I'm what's left, I'm what's right..

(#29) phanfantom válasza steve@prhw (#27) üzenetére


phanfantom
senior tag

Nézd...én sem értek valamit. Egyrészt ez nem egy vita, másrészt és itt a lényeg! ez egy fórum, már pedig, ha ez egy fórum, akkor a vélemények megnyilvánulásainak a helye. Kultúrált módon természetesen. Egyáltalán nem az a lényeg, hogy meddő vagy hasznos a dolog, csupán a tapasztalatcsere a fontos...ki így, ki ugy látja, és szerintem ebből lehet tanulni. Ez a lényeg, másrészt a szolgáltatókról szóló fórumok 99%-a panaszból áll:) Szerintem és nagy általánosságban mondom, egyszerűen hülyének nézik az embereket a szolgáltatók, főleg az internetre értem. Arra alapoznak, hogy nincs meg a kellő ismeretük az embereknek hozzá és ezt kihasználják. pl.:irreálisan magas előfizetési díjak, havi routerbérlet ezresekért...
Csak az vegye ezt magára aki így csinálja, a többieknek meg valóban mély tisztelet!!! Hiszen a tisztesség a legfontosabb.
Na, de visszatérve a upc-hez: oké, más a műhold, de akkor se adják azt a 2 csatornát borzasztóan magas áron, na ez az ami nem fair dolog
Csupán tényként közöltem a saját véleményem, nem több és nem kevesebb.

(#30) steve@prhw válasza phanfantom (#29) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ezért írtam azt, hogy értem a problémádat. DE ugyanez elmondható szinte minden szolgáltatóra, ahogy írtad is: szolgáltatókról szóló fórumok 99%-a panaszból áll. Csak az a gond, hogy nekem mindig elcseszi a hangulatom, ha felhúzom magam ilyen dolgokon, illetve millió más dolog van az életemben, amin felhúzhatom magam, ergo amin nem tudok változtatni, azt igyekszem így vagy úgy ignorálni.

Ettől függetlenül igazad van, csak vajmi kevés haszon származik abból (és még a hangulatod is elcsesződik, már ha olyan vagy, mint én), ha körbeülünk és elsírjuk bánatunkat.

Ha már ennyit leírtam, akkor egy kis panaszkodás: rohadt politikusok, parkolóőrök, mobilszolgáltatók, olajcégek, mindenki mongyon le!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#31) kovasz


kovasz
senior tag

mar vagy egy hete nincs magyar szinkron a discovery-n az upc halozatan. nalatok van?

(#32) Istwand


Istwand
csendes tag

Üdv!
Van egy sokkal olcsobb müholdas vételre is lehetöség; Mégpedig ha közvetlen a müholdról vesszük az adást. Biztonságosabb, jobb minöség és nincs havi dij. De gondolom már sokan rájöttek erre. Hiszen a upc is igy csinálja: különbözö müholdakról összegyüjti a csatikat (persze távolról sem 150-et ahogy reklámozza), és jópénzért árulja.
Kb 60-70ezerböl ''összelehet ütni'' egy motoros antennát ami majdaz összes holdatat látja és valós 500 csatornánk lesz.
Én idáig analóg vevöt használtam de karira vettem egy digitet. Végülis semmi bajom az upc-vel...aki bedöl nekik, használja egészséggel. :)

(#33) phanfantom válasza Istwand (#32) üzenetére


phanfantom
senior tag

Erről tudnál picit bővebbet mondani?
Tudod fogni vele a magyar nyelvű csatornákat is? pl: viasat, sport1-2

(#34) Istwand válasza phanfantom (#33) üzenetére


Istwand
csendes tag

A mostani analoggal nem jön be magyar. Vagyis nekem nem...! Az astra-ra van állitva.
A digivel már több magyart lehet venni. Föleg ha motoros a ''gép''. Pl. Filmmuzeum, Duna, Atv,... A zene csatikon is majdnemhogy csak külföldi elöadókat mutatnak ugyhogy tökmindegy hogy magyar vagy nem. A sportot meg meglehet érteni ha csak nézzük akkoris. De a képminöség tisztasága, a biztos adás, a jóval több tv, rádio csati és az ingyenesség..!!helyettesiti azt a pár magyar csatornát. A földin meg bejön a M1, 2, Rtl,...

(#35) phanfantom válasza Istwand (#34) üzenetére


phanfantom
senior tag

Van benne igazság amit mondasz..
De nekem hiányzik a jó magyar kommentár:)

(#36) Istwand


Istwand
csendes tag

Igen. Megértem hogy kicsit idegesitö ha nem értjük amit mondanak. (idegen nyelven). Nekem 10 éve van parabolám és már észresem veszem hogy magyar vagy angol vagy német a duma. idövel csak meglehet szokni. Már a külföldi szóvicceken is jókat rötyögök.
Nem akartam ünneprontó lenni csak picit irritál ha megvezetik az embert föleg a pénztárcájánál fogva.
Ezért hoztam szóba az olcsobb, szinvonalasabb és ''tisztább'' megoldást.
De minden elismerésem és tiszteletem azoknak akik havidijat fizetnek :R

(#37) cornfake válasza kovasz (#31) üzenetére


cornfake
aktív tag

irtam neked privit
csekkold

I'm what's left, I'm what's right..

(#38) BTO válasza Istwand (#36) üzenetére


BTO
őstag

magyart max a HOT Bird-n fogsz M-2-t és Dunát .minden más le van kodolva ,és már csak digitbe mennek a kodolt müsorok is .ha nincs digitmüholdvevőd és dekodered akár kalózkártyával nem veszed az UPC kábelen és directeken lévő kurrens csatornákat.pl spektrum ,discovery ,natgeo, viasat-3,sport 1-2, HBO 1-2,film+,és a viasat egyébb csatornáit..stb
nos akkor ki kit ver át???
a szinkronokért, narrátor szövegekért a készitőnek fizetni kell ! ki az a marha aki ingyen adná??
szoval te főleg német müsorokat nézel mert az astrán vagy,azok vannak szabadba és analógba. :)) :DD :DD

semmi sem tökéletes

(#39) BTO válasza BTO (#38) üzenetére


BTO
őstag

ja és a müholdvevővel 1xre csak 1 müsorjön tehát a másit tv-n a válogatás nincs az égi csatornákból ellentétben a kábeles szolgáltatással.

semmi sem tökéletes

(#40) Istwand válasza BTO (#39) üzenetére


Istwand
csendes tag

Egy komplett müholdvevö szett ami fogja az analog, digi, és kódolt adásokat (tükör, beltéri, fej, tolomotor) kb. 45000ft. amit egyszer fizetünk ki.
Egy cryptoworks kari amivel bejön az összes mühold magyar csati 60 000ft. 9 hónapra. Csak mellékesen emlitem hogy vannak fü alatt programozhato karik amiket nem reklámoznak sehol természetesen...! ;]] Van olyan beltéri amelyik 2 vagy több kártyával is müködtethetö. Elönyét asszem nem kell ecsetelnem.
Tehát: Hotbird, Astra, Arabsat, Eutelsat, Amos,...
A magyar kábelcsatikat meg azt a párat, ahogy emlitettem helyettesiti az, hogy Mindig tökéletes kép, hang, még nagyon rossz idöjárás viszontagság alatt is élvezhetö minöség, nem tünnek el csatornák söt...!
A Hbo-t nem tom miért éltetik annyira egyszerün lejárt filmeket (amiket már itthon mozi vetitett vagy Dvd-n kiadtak) ismételnek nap mint nap.
Van 2-4 kimenetes fej amivel egy idöben négy különbözö csatorna nézhetö négy külön televizión. Persze mindegyik tv-nél külön beltéri szükséges. Ez tévénként kb. 28000ft. Amit szintén 1szer kell megvenni. De mégha a Kártyát is hozzá számoljuk, tv-nként havi 6-7000ft. Ha mindenáron havira akarjuk lebontani. És van kb 1000 tv csatorna olyanok amilyeneket az Upc még hirbölsem sugároz mert az már drága lenne nekik. De még kártya nélkül is sok érdekes kihagyott csatik vannak.

Részlet: http://www.upc.hu/
''Áraink a szolgáltatás színvonalához igazodóan magasabbak az eddig Magyarországon megszokott televíziós előfizetési díjaknál, de hisszük, hogy szolgáltatásunk minősége (mind technikailag, mind a programkínálat tekintetében) és a rendkívül alacsony járulékos háttér-technológiai költség megfelelően ellensúlyozza az átlagosnál magasabb előfizetési díjakat. A programcsomagok 5.290 Ft/hó-tól (Családi csomag) 14.530 Ft/hó (Teljes csomag= Családi csomag + Extra csomag + Felnőtt csomag) összegig terjednek, és valamennyi kombinációban rendelkezésre állnak. Mindezeken felül a beltéri egységgel további közel 100 műholdas digitális csatorna ingyenesen fogható.''
Eddig a részlet. Vajon Magyarországon mindenhol tökéletes az Upc vétel?
Ugylátszik besokaltam a sok havi dijakból hogy mostmár ennyire kerülöm...!

Ez a saját egyéni véleményem tapasztalatom. Csak egy egyszerü beszélgetés még mielött valaki halántékon löne a kiásott gödör elött. :R

(#41) BTO válasza Istwand (#40) üzenetére


BTO
őstag

nagy esőben ,sürü hóesésben a digit vétel is lefagy 130-s tükrön is .
mire jó 1000 csatorna amit nem is értesz???a kalóznak is fizetsz, ha csak magad nem az vagy -hekker- kódfeltörő.mindenki nem férhet ien dolgokhoz mert előbb utóbb bukta van belőle.az aki morog a kábel TV áraiért az nem igazán tud ekkora beruházást megtenni.
szerintem felesleges az embereket lázitanod. láttam már jó pár embert aki beugrott az ien dumának aztán visszajött kábeles előfizetőnek.
egyébként miért sokallod a direct árait??
a fellövő állomás se semmi lóvé sem a traszponder bérlet,nem beszélve a háttérmunkásokról,meg a jogdijakról.ja és nyereség nélkül TE sem vágnál bele ugye ???
itt a befektető szolgáltató nem 10 év mulva akarja a beölt pénzét visszakapni, ha nem előbb+ aztán a nyereséget.erről szól a kapitalizmus, nem jótékonysági intézmény.
ja és nem mindenki tudja azt a müholdvevőt forgatóval együtt belőni , aztis ki kell fizetni a szakinak ami kb 20 e pénz.a twin fej + 15-20e forint.+ a beltérik.+ a kábelezés.

semmi sem tökéletes

(#42) Istwand


Istwand
csendes tag

Jajj szósincs lázitásrol!
Mint irtam csak vélemény, tapasztalat. Mindenki saját maga dönt. Az elöbbi hosszu hsz.-ért meg bocsi nem gondoltam hogy ekkora lesz.
Három különbözö helyen néztem Upc által adásokat. És tényleg valahol a hang megy el, tünedeznek a csatik, karbantartás,...
A szolgáltatásért fizetés Természetes dolog!!! De legalább a minöségnek kéne arányban lenni a befizetett összeggel.
De aztán lehet hogy más helyeken meg kifogástalan az adás csak én fogtam ki pont azt a hár-négy ismeröst plusz a forumokon akiknél gondok voltak. Aki viszont tökéletesen megvan elégedve az Upc-vel, kivánom hogy ezután is még sokáig...!

Az ilyen forumos duma után nem is ajánlom hogy kövessék. Tapasztalni kell mindent. Saját szemmel.
No egy kis tapasztalni valo a fejjel kapcs: http://www.betacom.hu/index.php?WG_NODE=WebTermek&WG_OID=PRFf_b20e619&WGPRS_Navig=PRFf_885274d!PRFf_b20e619
Ha esetleg nem jönne be; Egy Twin fej : 4000 ft. A szerelés : 10-13000 ft.
De semmi gond hisz ezért van a forum.
Bakker szerintem má megint hosszu lettem.
Üdv. mindenkinek. :)

(#43) BTO válasza Istwand (#42) üzenetére


BTO
őstag

a sima univerzális fej 4e ft. honnét a twin-re a 4e forintos ár??

semmi sem tökéletes

(#44) BTO válasza BTO (#43) üzenetére


BTO
őstag

ja ?? bétacom.felénk nem ennyi.

semmi sem tökéletes

(#45) cornfake válasza BTO (#44) üzenetére


cornfake
aktív tag

merre van az a felenk?

I'm what's left, I'm what's right..

(#46) BTO válasza cornfake (#45) üzenetére


BTO
őstag

t.bánya de itt nem acer tipust árulkodnak.

semmi sem tökéletes

(#47) BTO válasza cornfake (#45) üzenetére


BTO
őstag

sőt itt sem-http://www.ostelsat.hu/?action=cikk&subaction=r90452

semmi sem tökéletes

(#48) Noxy válasza kovasz (#31) üzenetére


Noxy
veterán

Ne hogy má ne legyen. :Y A reklámok hibátlanul mennek magyar nyelven. :C :DD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49) BTO válasza Istwand (#42) üzenetére


BTO
őstag

itt egy cég szerelési árlistája.-http://www.antennafarm.hu/hu/arlista.html

semmi sem tökéletes

(#50) gorgi


gorgi
csendes tag

Egy kollégámnak csak upc telefonja van előfizetve, de a modembe menő kábelt leosztva simán jön neki a családi csomag jósok csatornája. Mástól is hallottam hogy ha van chello előfizud akkor a kábelen jönnek a tvadók is. Kérdésem, hogy van-e erről másnak is konkrét tapasztalata, mert kicsit szkeptikus vagyok és egyelőre nem rohannék lemondani a tv előfizut, csak ha tutira működik a dolog. :]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  UPC analóg kábeltévé topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.