Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Ultrabook topic

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Mivel manapság már elérhetőbb árakon kínálják az ultrabook-okat így egyre jobban szélesedő rétegről van szó. Már nem is kell kompromisszumokat kötni a felhasználhatóság és a teljesítmény szintén mert a mai ultrabook-ok már felzárkóztak a nagyobb testvéreik mögé; megfelelő méretűek a billentyűzeteik, rendelkeznek a mindennapi használathoz szükséges portokkal, egyes modellek már 14-15 inch-es kijelzővel vannak szerelve. Teljesítményben sem kell szégyenkezniük, mert vannak i7-es processzorral és dedikált videókártyás modellek is. Sőt létezik gamer ultrabook is, asztali gépeket megszégyenítő erővel.
E rövid bevezető után szerintem van létjogosultsága egy ilyen topicnak, mert szerintem sokan használunk ultrabook-okat. Természetesen ide várjuk azokat is akik még csak érdeklődnek az ultrabook-ok világa felé és azokat is akik már kiábrándultak belőlük.. Várjuk tapasztalataitokat, véleményeteket mind a márkákról, mind az egyes modellekről. Én mint öreg notebook szervizes igyekszem főleg hardveres szinten segíteni minden érdeklődőnek, nyugodtan zaklassatok kérdésekkel!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) #93794560


#93794560
törölt tag

Nincs ultrabook-om, de mint kívülállót, két dolog érdekelne ezekkel a gépekkel kapcsolatban. Az egyik a billentyűzet. Mivel rengeteget dolgozom Word-ben, kíváncsi lennėk rá, hogy a vékonyság nem megy-e a billentyűzet használhatóságának kárára. Milyen a nyomáspont, nyomásút, hullámzik-e, stb.
A másik pedig a melegedés. Sima használat, netezés, Office alatt is jelentkezik, vagy csak ha meghajtjuk valamivel? S ha igen, ilyen mértékű?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de még nem találkoztam ultrabook-kal.

Előre is köszi a válaszokat!

(#3) m4tyik4 válasza #93794560 (#2) üzenetére


m4tyik4
csendes tag

Üdv gb4400 :) en karacsony ota hasznalok egy asus ux305os ultrabookot es semmi problema nincs a billentyuzetevel. Egyetemen tanulok es gepelek vele eleg sokat, engem tokeletesen kiszolgal. A melegedessel kapcsolatban pedig az a megjegyzesem, hogyha szoveget szerkesztes, prezit csinalsz, zenet-videot nezel vagy hallgatsz nem melegszik. Pedig az enyem meg passziv huteses is.

(#4) #93794560 válasza m4tyik4 (#3) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi a választ! Talán majd valamikor lesz annyi pénzem, hogy vegyek egy ilyet. A mostani gépem tökéletesen muzsikál, hardveresen és szoftveresen is hibátlan, de az ultrabook-ok vékonysága, kompakt érzése kívántatja magát. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) m4tyik4 válasza #93794560 (#4) üzenetére


m4tyik4
csendes tag

Igen eleg imponalo a masfel kilos suly es a 8-9 oras hasznalat. :) en nem jatszok szoval tokeletesen megfelel :)

(#6) KillHates


KillHates
nagyúr

Ezt nézzétek! Tuti jó vétel!

i7, 3200X1800-as IPS kijelző, GT840M, 256SSD, 12GB ram! :Y :Y 200 ezerért!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) #93794560 válasza KillHates (#6) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valóban jó, de a német billentyűzet miatt be kell ruházni az extrák közül a magyar bill. matricára is, bár ez elhanyagolható tétel.

(#8) gabyka


gabyka
aktív tag

Egy i5-ös ux21a-t használok egy ideje, nem bántam meg a váltást, néha befigyel kis játék is (wow's) de ezen kívül soha nem meleg. Jó pont, hogy az alja teljesen zárt (felül, a kijelző tövében 'lélegzik'), így akár ölben is tartható...

(#9) #65388800 válasza KillHates (#6) üzenetére


#65388800
törölt tag

nem jó a link :(

(#10) KillHates válasza #65388800 (#9) üzenetére


KillHates
nagyúr

gondolom már elfogyott... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) #65388800 válasza KillHates (#10) üzenetére


#65388800
törölt tag

i7-re lettem volna kíváncsi milyen típusú U-s vagy nem.

(#12) KillHates válasza #65388800 (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

U-s volt. Zenbook-ba szerintem már csak azt raknak (régen voltak 12-es végűek, de arról leszoktak már, kivéve az UX501-es de az inkább csak dizájnban Zenbook)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) #65388800 válasza KillHates (#12) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ja gondoltam, hogy U-s. De szerintem ultrabookba nem is raknak nagyom mást hűtést is figyelembe kell venni :D Egyszer látnék 200 körül egy olyan ultrabook-ot amiben QM-es processzor van és a hűtés is jó :D
Csak az a baj hogy notebook-okba is már ezt az U-s teljesítménymentes dolgokat rakják :(((

(#14) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Sziasztok!

Asus Vivobook S551LN-t használok. Nemrég váltottam Lenovo B560-ról. Minőségi ugrás lett :)
Szemtelenül hideg szinte mindig. I5 4210U proci nekem elég,néha kis játék (Wot,sőt.. Crysis is megy rajta) amit támogat egy Nvidia GT840m graph.kártya.
Egyedüli gondol vele hogy egy 24GB ssd van csak benne,arra meg nem fér a win8.1. Tehát be kellen szerezni egy kicsit nagyobb ssd-t

Egyre gyorsabban lassulok...

(#15) KillHates válasza 0pityesz0 (#14) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Win10 14 GB-ot foglal el. Ha lekapcsolod a hibernációt, akkor még tudsz nyerni helyet.
A felhasználói mappákat meg át kell irányítanod a tányérosra :D
El lehet gazdálkodni 24GB-on.
Fontos, hogy mikor telepíted, akkor vedd ki a normál HDD-t mert különben gyorsítótárnak fogja a W10 használni az alaplapi SSD-t.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) 0pityesz0 válasza KillHates (#15) üzenetére


0pityesz0
tag

Egyszer felraktam rá kíváncsiságból a win 8.1et driverek nélkül. Akkor kb. 8GB maradt. Gyakorlatilag nem volt reakcióidő,úgy hasított. Tehát mindenképp ssdre szeretném a wint tenni.de nem árt ha van még helyem mellette progiknak is stb..
Ahogy tudom érdemes kb 15-20%ot szabadon hagyni az ssd-n,hogy jól működjön,de javíts ki ha tévedek :)

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#17) KillHates válasza 0pityesz0 (#16) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Win10 kevesebb helyet foglal, igaz nem olyen gyors mint a Win8.1....
Ha BP-i vagy akkor ki tudom neked cserélni 32GB-osra a belső SSD-t.
Írtam privátot is.

.... amit lenyelt a PH levelezőrendszere :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18) 0pityesz0 válasza KillHates (#17) üzenetére


0pityesz0
tag

Igen,BP
Amire gondoltam, egy kicsit nagyobb ssd. 120 v 256GB. Amiket néztem samsung 850 vagy 840 EVO
Gondolom a HDD helyére bemehet csak a csatlakozással nem vagyok még tisztában.
Ha jól láttam a HDD sataII az ssd sataIII csatis.
Ment válasz

Egyre gyorsabban lassulok...

(#19) KillHates válasza 0pityesz0 (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én mSATA-t vennék és benne hagynám a nagy HDD-t tárolónak :K
Néztem 19-ért már kapni 240-es Kingston HyperX-et itt a HWA-n

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) 0pityesz0 válasza KillHates (#19) üzenetére


0pityesz0
tag

A HDD-t én is benne hagynám ha lehet.
Ezek szerint mSATA-s ssdt kellene vennem? A belső ssd helyére menne?

Egyre gyorsabban lassulok...

(#21) KillHates válasza 0pityesz0 (#20) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen :K
Igen, a belső SSD-d mSATA foglalatú.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Ultrabook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.