Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guriga


Guriga
tag

HI!

Vettem egy uj alap lapot es az lenne a problemam ,hogy a windows installalasakor nem latja a vinyokat.

Az alaplapon raid ultra ata133 -as konectorba csatlakoztatam.
BIOS-ban mindent felismer a gep.

(#2) Pacák válasza Guriga (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Szvsz driver gondja van a win -nek és nem ismeri fel a raid vezérlőd. Próbáld a vinyót átdugni a sima ide vezérlőre. Windows install után - mikor feltetted a raid driverét is - állítsd le a gépet, dugd át a vinyót a raidre, bekapcs.. Szerintem így működik. :)

Nuclear launch detected

(#3) Guriga


Guriga
tag

A masik problemam az , ide-be csatlakoztatam a vinyokat, de utna a win csak odaig jutott ,hogy megkerdezi a liszensz el fogadom-e nyomok egy F8-at de nem futt tovabb . Elotte tobb szazszor installaltam ugyan errol a cd-rol.

NEM IGAZAN ERTEM MI IS EZ ?!

(#4) Club


Club
őstag

Fogadjunk hogy Xp-t akarsz rá tenni!
Ha nyertem, akkora windows installálásakor, van egy oylan, hogy a képernyő aljára kíírja, hogy ''nyomjon Fmittudfománmennyit, más gyártótól származó vezérlők, vagy radi vezérlő''Na akkor nyomd meg azt a bizonyos Fakármennyit, és add be neki az alapon cd-n alálható raid vezérlőnek a dirverjét!
tutkóra menni fog!

(#5) misimagaki válasza Club (#4) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az instalállás kezdetékor ez az első képernyő, és azt hiszem F2 megnyomását várja a telepítő. Egyébkén 2k esetén is így van. Szerencséje, hogy csak nem ismeri fel a vinyókat, és nem fagy ki azonnal - így legalább tudni lehet, hogy mi nem megy. Én is így jártam annak idején a 2k telepítésekor egy alaplappal.... :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#6) Májki válasza Club (#4) üzenetére


Májki
tag

Az F6-ot kell megnyomni, majd floppyn megadni a driver-t. Így tudsz SCSI, vagy ATA raid vezérlőre csatlakoztatott vinyóra telepíteni.

M

-

(#7) erdoke válasza Májki (#6) üzenetére


erdoke
titán

Én is F6-ra és floppyra emléxem. Májkinál a pont.:)
Egyébként az alaplap és a RAID-vezérlő típusa segítene a válaszolóknak specifikus információ biztosításában:D.

A legjobb aláírás a héten

(#8) Guriga


Guriga
tag


Igen F6 megnyomasa utan floppy disket ker es lehet telepiteni a drivert.

Az alaplap amirol szo van egy ASUS P4C800 Deluxe es Maxtor Ultra/ATA 133 vinyokat hajtok.

Sajna Driver meg nem talaltam olyant ami a winxp telepitesehez illeszkedne.

Az ASUS oldalan csak MAR telepitett Winxp driver van.

(#9) Gitros válasza Guriga (#8) üzenetére


Gitros
aktív tag

http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=P4C800%20Deluxe

Itt a driver.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#10) Guriga


Guriga
tag

Koszi szepen ,de ezt en is alapbol lecsekoltam es ki is probaltam .
Az a bajom vele ,hogy az osszes driver MAR TELEPITET WIN-hez van .Kiprobaltam.

A Telepites legelejen csak Dos futt alapbol es nem tudja ertelmezni a fileket.

(#11) Gitros válasza Guriga (#10) üzenetére


Gitros
aktív tag

Nem tudom mit ertesz ez alatt, hogy TELEPITETT, de nem is torodom vele leirom az en verziomat aztan ha kiprobaltad es nem ment, akkor meglepodok... :U

1)WinXP CD betesz... bootol.
2)rogton az elso kepernyon (mint ahogy azt mar irtak korabban) alul ir egy olyasmit, hogy ''Press F6 to install a SCSI, RAID or any other third-party...stb''. Tok mind1... a lenyeg, hogy taposod az F6-ot. Ne remulj meg, mert nem azonnal reagal az F6-ra csak par masodperc mulva ad be egy kepernyot:
3)ami annyit ker, hogy rakd be azt a floppy-t, amin rajta van a driver (driver= az cucc, amit a linken elersz; kirakod egy floppyra, mert csak igy fogadja el a WIN!!!)
Magyarul kitomorited azt a zipet egy floppyra... es kesz is, mert a telepito mar megtalalja a floppyn a cuccot.
4)meg annyit fog megkerdezni, hogy melyik drivert rakja fol (mert ugye a lemezen font van a 98-tol kezdve minden), de nagyon kulturalt menuvel, szal kivalasztod, hogy XP!

Es kesz is vagy... mert onnantol kezdve latja a raid-vezerlot. Vagy ha nem, akkor bajban vagy... mert amit irtam az igy van! Csinaltam parszor :)

Uff Gitros voltam...

UI: Ezt igy mar probaltad???

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#12) Guriga


Guriga
tag

Koszi a megerositest.

Pontosan igy cselekedtem ,ahogy te le irtad .
a problema ott kezdodott mikor talalt valamilyen filet es ott ki is akadt.

A filet is meg mondom neked ,csak tavolsagi problemaim vannak (a ket gep kozott van olyan 1.5 km-er) szoval ugralok a ide oda mig mindent ki nem probalok es el nem indul.

Egy ki turelem Koszi elore is.

(#13) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Megnéztem én is a drivert, és van benne egy olyan, hogy makedisk. Kipróbáltam, floppyból csinál driver lemezt. Nem tudom, hogy így csináltátok-e, de lehet, hogy nem, és ez volt a baja. (bár, igencsak haragudnék, ha ilyennel szívatna a renccer)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#14) Gitros


Gitros
aktív tag

Erre mar tenyleg csak azt tudom mondani, hogy a Promise-ban most csalodtam egy marha nagyot :O
HPT-vel miert nincs sose gond...

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#15) Gitros


Gitros
aktív tag

Guriga: ezen melyik chip van? a 20378-as?

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#16) Guriga


Guriga
tag

Igen nekem is haza fele eset le ,hogy valami nem simmel es ujra lecsekoltam filet amit letoltotem .Ahogy mondod van egy indito exe ami a lemezre kiraja a cucokat.

Igen 20378 chipset van rajta.

lasuk a medvet.

(#17) Gitros


Gitros
aktív tag

Na erre mar kivancsi vagyok.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#18) Koandri


Koandri
csendes tag

ok

(#19) Guriga


Guriga
tag

MEGY !!!!!!!!!

Felismer a raid csatin a vinyokat.

Jupi :)

(#20) Guriga


Guriga
tag

Koszi a Segitseget Mindenkinek

(#21) miller


miller
tag

Hali! van egy 7200 ATA133-as Maxtor vinyóm és jelenleg ATA100-on működik az alaplap ( ASUS TUSL2-c ) szerint, de én az ATA133-on szeretném hajtani.

OS: WinXP

Kérdés: Az ATA133 életre keltéséhez mit kell feltelepíteni az XP-hez vagy az alaplapon kell valamit állítani?

eof()

(#22) miller


miller
tag

UPP!

eof()

(#23) khalox válasza miller (#22) üzenetére


khalox
őstag

Ez azért van, mert az alaplapod nem tudja az ATA-133-at. Megoldás->alaplapcsere.

(#24) miller válasza khalox (#23) üzenetére


miller
tag

Akkor az Intel ultra ata storage driver ami az alaplap cd-jén van nem az ATA133-hoz kapcsolódik?

eof()

(#25) khalox válasza miller (#24) üzenetére


khalox
őstag

De lehet, csak nem a te alaplapodhoz. A CD-re ráraknak több mindent is és ugyanazt a CD-t adják több különböző laphoz is.

(#26) miller válasza khalox (#25) üzenetére


miller
tag

Köszi a válaszokat.

eof()

(#27) khalox válasza miller (#26) üzenetére


khalox
őstag

Szívesen

(#28) vlaci79 válasza Guriga (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

xp telepitese elejen floppyrol meg lehet adni a raid vezerlo driveret
ha vinyot raid vezerlon hasznalod akkor raidet be kene allitani (egy vinyoval is)
ha csak raid vezerlot akarod ide vezerlokent hasznalni akkor biosban keresd med a raidre vonatkozo beallitasokat es ott allitsd at RAId -rol IDE-re

(#29) vlaci79 válasza Club (#4) üzenetére


vlaci79
senior tag

F6 az egyeb gyartotol szarmazo ide scsi... drivereknek

(#30) vlaci79 válasza Guriga (#10) üzenetére


vlaci79
senior tag

Asus install cdejen a driver /promise konyvtarban talalsz olyan progit amit kicsomagolja a drivert floppyra...

(#31) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok!

Abit NF7-S-nél nem tudjátok, ata133-hoz raidre kell váltani és ott is így kell telepíteni, amikor felajánlja a winxp? mennyivel lesz jobb ata 100-ról 133-ra váltásnál?

thx-thx

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#32) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mivel egyelőre úgy tudom, hogy csak a Maxxtor gyárt ATA133-as vinyót, így semmivel nem lesz gyorsabb:( Az én WD800JB-m, ami ATA100-as, simán lekörözi adatátvitelben.

(#33) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#32) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Akkor mi lesz a különbség ata100 és 133 között? =/
Gondolom azért körözi le, mert nagyobb fordulatszámon dolgozik. (?)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#34) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Jó régen volt már ide írva de remélem még tudtok nekem segíteni.
A következő a problémám: van egy Asus a8n sli delux alaplapom és van mellé egy samsung vinyóm. Együtt vettem. Arra lettem figyelmes hogy nem megy csak ultra ata 100 (udma 5) módban.Be van állítva a driverben(legújabb!!) hogy az alaplap ismerje fel.Ja és előfordult már h újraindult a gép mikor elkeztem erről a vinyóról másolni miután nagy nehezen sikerült megoldani hogy lássa mindkét vinyót a gép. Haver meg ha behozza a jóval régebbi vinyóját az meg megy ultra ata 133 (udma 6) módban. Miért van ez??? Ugyanazon kábelen vannak (voltak) sőt még zongoráznom is kellett a kombinációkkal úgyhogy minden jumper állás és busz kábelen jártam már. 80pines.Remélem érthető volt...:)


Egy más jellegű kérdés. Nem tudjáétok még nekem azt megmondani hogy mi a különbség az sata és az ultra ata 133 között??? melyik a jobb?? Ugyanis szeretnék új vinyót venni és sata-ban gondolkoztam...csak én szeretek mindenről megbizonyosodni hogy jó döntés e. Nagyon örülnék ha esetleg egy-két technikai jellegű adattal is szemléltetné nekem valaki. Azért is írok ide mert tudom hogy itt nagy guruk vannak és sajnos nincs egyáltalán időm keresgetni.

Előre is köszi a segítséget és minden jót mindenkinek!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#35) Gitros válasza Fecdzo (#34) üzenetére


Gitros
aktív tag

Dióhéjban: az (P)ATA133 133Mb/sec-es sebességre képes, a SATA 150Mb/sec-re képes.
A vinyók meg kb. 60Mb/sec-es olvasást tud kicsikarni magából. Szerintem le tudod vonni a következtetést.
A két csatlakozó teljesen más... értelem szerűen előbb-utóbb a PATA ki fog kopni, úgyhogy ha veszel, akkor SATA vinyóra ruházzál be.

UI: Nem beszélve arról, hogy az ATA kábel 6-7 centi széles, a SATA meg 1. A házban nem lesz kásosz. a kanócoktól.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#36) pbujna válasza Fecdzo (#34) üzenetére


pbujna
aktív tag

Azért is érdemesebb inkább SATA-t vásárolni, mert több alaplap támogatja az SATA Raidet, mint a PATA-t (mármint az újabbak között). Én is azért vettem 2x120 GB SATA-t. Az adatátvitelben nem láttam semmi különbséget... A házam is jobban szellőzik, mióta SATA csatlakozók vannak benne.

Időközben az IDE csatlakozókat is feldaraboltam, illetve pengével szétszedtem a szálait és cellux-szal összefogattam pár helyen. Nagyon tuti, már csak kábelspirál kellene, és egész jól nézne ki!

Nincs valakinek eladó kábelspirálja? Nem akarok boltban venni, mert ahol van, ott nagyon sokba kerül!

(#37) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Köszönöm szépen végre ezt is tudom már....

Már csak az ide problémára nem kaptam választ...

fulekitrading.wordpress.com

(#38) Steelheart


Steelheart
senior tag

Nem tudja vki véletlenül, hogy ha én rakok az ASUS P4S8X alaplapomra egy Maxtor UltraATA133-as vinyót, felismeri-é egyáltalán? Sehol nem találok róla infót, mennyit bír el maximum.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.