Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Hi!

Ezen problémáma immár fél éve nem lelek megoldást, plz segítsetek, mert már nagyon elegem van több *computers*-ből is.
Az Abit AN7 alaplapom és 9800XT videokarim külön-külön működőképes, több konfigban is, beleértve az illetékes szervizek tesztágyait is, de amint együtt kellene üzemelniük, fagyások különféle variációinak lehetek tanúja, röviden az AGP slot gyorsításait kihasználatlanul, kizárólag PCI módban működőképes a páros.
Bővebben: link

Sajnos a két hw két külön helyen lett véve, mind2 fél 'tagad' és már elég nagy összeg ment el az utazgatásokra, a ''vélt hiba'' feltárásokra, stb. Én már beletörődtem, hogy pechem volt a gépvásárlással, de nem hagy nyugodni hogy valaki így - mert hát biztosan nem tökéletes mind2 hw - mondhatni átdobott mint c@rt a palánkon.

Tehát kérném az ötleteket, tanácsokat, hogy mit lehet kezdeni; esetlegesen mit kell tennem ahhoz hogy a hibázó részt az illetékessel kicseréléltetve immár hibátlan gép tulajdonosa lehessek?

[Szerkesztve]

(#2) gézu válasza clayman (#1) üzenetére


gézu
őstag

A szokásos dolgokat lezavartad?Bios frissítés,chipset driver csere,4xagp,
videodriver cserék?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3) clayman válasza gézu (#2) üzenetére


clayman
aktív tag

Igen, jó is hogy megkérdezted, a topic további részében ilyen dolgokkal már nem is kivánok foglalkozni. ;)

A páros szinte minden driververzióval tesztelve lett, minden érdemben különböző BIOS beállítással és az eddig kiadott 3 verziójú BIOSsal. Körülbelül minden verzió ugyanazokat a hibákat produkálta, mind 4xNoFW mind 8x vagy Auto és Fastwrite működés esetén, annyi különbséggel hogy míg a régi drivereknek bejött a VPU recovery, és szoftver módba küldte a kártyát; addig az újabb driverek szimplán lefagytak.

Tehát a kártya jelen esetben csak az nVidia GART driver eltávolításával, tehát PCI módban működik csak.

Az alaplapból a teszt idejére mindent extrát kiszedtem, csak az alapdolgok maradtak.
Az eredetileg benne lévő 9800XT, ami nem müxik vele, egy Asus P4P800, egy msi socket-a -s alaplapban és a szervíz tesztgépépen tökéletesen működik.
Továbbá az alaplap ezzel ellentétben nem működik egy GefFx5900 karival, az említett 9800XT karival, és egy általam próbált Gef4Mx karival, viszont működik egy másik Gef4Mx karival (8X FWenabled-módban is) és a szervízben beletett karival is működik.

[Szerkesztve]

(#4) gézu válasza clayman (#3) üzenetére


gézu
őstag

Az Abit customer service-t megkínáltad esetleg a problémával?Mert ez
így elég reménytelennek tűnik.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#5) clayman válasza gézu (#4) üzenetére


clayman
aktív tag

Perfekt angolommal ;) (na jó, de azért érthető és világos) már többször is küldtem levelet nekik, mindig az Abit BlackBox (asszem így hívják) infoival együtt, több helyre is, de b@sztak vászolni ( már 4 hónapja küldtem az uccsó levelet ).

(#6) gézu válasza clayman (#5) üzenetére


gézu
őstag

A szervizben kis vagy nagyteljesítményű videokártyát használtak teszteléshez?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7) clayman válasza gézu (#6) üzenetére


clayman
aktív tag

hát, amint mondtam, egy Gef4MX-et

hát erre jóindulattal sem lehet mondani h nagy

[Szerkesztve]

(#8) gézu válasza clayman (#7) üzenetére


gézu
őstag

Azt nem értem,ha a szervizes is látja,hogy a videokarid másik gépben
jó,de ebben nem megy,akkor miért nem ajánl fel legalább egy lapcserét.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#9) clayman válasza gézu (#8) üzenetére


clayman
aktív tag

A válasz egyszerű: a videokarit egy másik szervízbe vittem (,tehát más helyen vettem) tehát a szervizesnek nincs rá bizonyítéka, hogy a videókártyám működik.

Épp ez a problémám. Tehát, hogy van olyan páros, amelyben mind a 2 működik, az alaplapot tekintve egy gyenge videokari, a vidit tekintve egy tetszőleges alaplap.
Vagyis mind a 2re azt mondják nekem hogy hibátlan, és nem hajlandók elfogadni teszte olyan cuccot, amelyet nem ott vettem.

(#10) gézu válasza clayman (#9) üzenetére


gézu
őstag

Eleve abba szervizbe vittem volna vissza,ahol a lapot vetted.Ha ott nem
fogadják el a videókarit jónak,tegyenek bele sajátot.Ha beleraknak egy
fos mx440-et és jó,akkor azt mondom,nagyteljesítményű karival a lap bizonytalanul működik..Ekkor ők beleraknak egy fx5900/r98000-at és ha minden ok:U akkor nekik is fagyni fog.És akkor kénytelenek cserélni.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#11) clayman válasza gézu (#10) üzenetére


clayman
aktív tag

Persze, az alaplapot vittem vissza; de nem állt szándékukban jobb videokarival letesztelni. Egyszerűen lekezelően és paraszt módon viselkedtek, szinte meg voltak sértődve hogy vissza mertem vinni. ...

Van jogom hogy pl egy R9800 v. gefFX5xxx karival kipróbáltassam?

(#12) gézu válasza clayman (#11) üzenetére


gézu
őstag

Hogyne lenne jogod,ha a panaszod az ,hogy nagyteljesítményű
kártyával a lap instabil,akkor minimum ki kell vizsgálniuk.Ha nem teszik,
akkor panaszkönybe beír: A vásárolt termék rendeltetésszerű használatra
alkalmatlan,mert nagyteljesítményű videókártyával instabil a működése.
Az eladó a terméket nem óhajtja bevizsgálni,kérem a panaszom kivizsgálását.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#13) Calogero


Calogero
addikt

Nincsen egy ismerosod akinek ugyan olyan lapja van mint neked?
Esetleg megnezni hogy abba megy-e?

Itt a PH-n olvastam hogy valakinek a tap miatt nem ment NF7 x800pro paros: Bővebben: link

(#14) clayman


clayman
aktív tag

Hát nem nagyon van. De ha esetleg ismertek ilyen embert (,mármint akinek nf7 vagy an7 lapkája van), megköszönném ha esetleg megemlítenétek neki. Mert végülisis most van cirka br. 20 ropim az alaplapban és nem tom normálisan használni, meg majd ha esetleg újítok, és el akarnám adni 100% h nem venné meg senki, rásózni meg... hát nem vok én olyan. ;)

(#15) clayman


clayman
aktív tag

És lényegében az a baj hogy most már nem is anyagi okokból járok a dolog végére, mert tuti már 'elutaztam' az alaplap árának egy részét; hanem egyszerűen hajt a vérem hogy ennyire ne basszák már át a fejem, meg azért ez már mégiscsak milyen bunkóság.

(#16) clayman válasza Calogero (#13) üzenetére


clayman
aktív tag

nemhinném hogy táp probléma, egy Enermax 425Wos táp hajtja a configot, és eddig még minden gépben jól vizsgázott.

Továbbá sztetek ha egy szervízbe elviszem - tehát ahol halomra állnak a csere-stuffok és mindenből mással ki tudják próbálni - mennyit kérhetnek érte?

(#17) clayman


clayman
aktív tag

up! valaki vmi ötlet?

(#18) ByB


ByB
addikt

Leírom én is a tapasztalatom, hátha valamit segít, vagy ha segíteni nem is, de legalább tudd, van egy sorstársad az éter túloldalán:

Múlt októberben kézhez kaptam egy Asus 9800 XT kártyát, a harmadikat az országban, talán még a könnyem is kicsordult. Este be is aplikáltam a gépbe, indít, atom sípolás...:( Másnap szervíz, mindenféle hibakeresés, várakozás, kéztördelés: először az lett a konklúzió, hogy a táp kevés: noname 300W... Cserélték, de ugyanaz... :(:( Végső konklúzió: Asus P4TE alaplap + Asus 9800XT videokártya = gyűlölik egymást!!! Lecseréltem az alaplapot, aztán később a videokártyát is, most szent a béke odabenn...

Egyszerűen ilyen a számítástechnika, nem tesztelnek mindent mindennel... Sajnálom és hidd el együttérzek!!!

BBence


[Szerkesztve]

(#19) clayman


clayman
aktív tag

hmm hát ebből lehet hogy alaplap + proci csere lesz... végülis az a legkézenfekvőbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.