Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Újraírható double layer DVD létezik már? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

A kérdés adott: újraíható kétrétegű DVD lemez, író létezik már? Vagy egyáltalán létezni fog?

Department of Redundancy Department

(#2) breetai


breetai
aktív tag

Hello! :)
Ha létezni is fog,amiről 0 INFÓM van.Akkor is kijelenthetem,hogy jelenleg szélles-e hazában ilyet nem lelsz.Vagy ha mégis,az nem KIS CSODA lenne! :DD

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#3) Keitaro válasza karib (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Tudtommal még nem létezik, hogy fog e, azt meg nem tudom...

[Szerkesztve]

(#4) PPeter


PPeter
addikt

Borzasztó kicsi az esélye, hogy lesz ilyen, mivel már az egyrétegű újraírható DVD lemezek egyetlen rétegének fényvisszaverése is olyan gyenge, hogy a kétrétegű lemezek második rétegének felel meg, tehát a fázis-váltáson alapuló hordozórétegből kettőt egymásra pakolni (működőképesen) a DVD szabvány által diktált olvashatósági értékeken belül nem lehetséges.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) karib válasza PPeter (#4) üzenetére


karib
addikt

Köszönöm a választ, ez teljesen érthető és világos. Pedig laikus módon reménykedtem :) Na mindegy.

Egy kicsit off kérdés: miben tudnak többet a 12-16x írók, mint a jól bevált 8x-osak? Nekem igazából a double layer írás a fontos, a sebesség nem annyira. Van-e más funkció, amit az újabbak támogatnak, jobban tudnak stb.?

Department of Redundancy Department

(#6) erdoke válasza karib (#5) üzenetére


erdoke
titán

''Egy kicsit off kérdés: miben tudnak többet a 12-16x írók, mint a jól bevált 8x-osak? Nekem igazából a double layer írás a fontos, a sebesség nem annyira. Van-e más funkció, amit az újabbak támogatnak, jobban tudnak stb.?''

ELméletileg lehetséges, hogy a 16X író jobb minőségben ír 8X sebesség mellett, de ez inkább az alapanyagok javulásának köszönhető szerintem. Jó minőségű 16X lemezre akár 12X sebességgel is lehet majd filmet pörkölni pl.
A DL miatt személy szerint még várok egy kicsit, nekem lassú a 2,4X írás 7-8 GB adathoz. Ha majd lesz 6-8X sebességű DL író és jó áron 4X DL lemez, akkor beruházok, addig inkább átkódolom a biztonsági másolatokat.:P

A legjobb aláírás a héten

(#7) breetai


breetai
aktív tag

Csá!
Újra csak csatlakozni tudak erdokéhez. Majd a 110d a Pio-tól érdekes lehet!?
:C :C

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#8) joey7 válasza erdoke (#6) üzenetére


joey7
őstag

Lassú? :Y lehet,de biztonságosabb mint 8x-an pörkölni,nem gondolod? :P

[Szerkesztve]

(#9) erdoke válasza joey7 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Csak alapanyag kérdése az egész, az optika és a meghajtó mechanikája már jár azon a szinten. Sőt, egy picit még biztosan javul is a 6-8X lemezek megjelenéséig.
Ahogy most tudok 6-8X sebességgel filmeket írni a megfelelő alapanyagra, úgy ez is kialakul majd. Nekem az 50 perc egyszerűen túl sok.:P

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Újraírható double layer DVD létezik már? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.