Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  újra wireless (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) compakt


compakt
csendes tag

Hello mindenki.

Két oknál fogva nyitottam ezt a topicot bár már elég elcsépeltnek tünik.:
1. Már régen láttam és hátha valaki meg akar osztani valamit a nagy közönséggel.
2. Van egy olyan problémám amire még nem kaptam választ a többi topicból.

Két lakás kb.: 50méter van optikai rálátás eddig nincs semmi különös benne.
Csak az a gondom, hogyan tudok én internet megosztást csinálni?
Két gép két wireless kártya.

Egész pontosan az egyik gépbe UPC chello internetes kapcsolat van. Kábel a falból az be egy kis dobozba onnan utp kábel be a gépemben lévő hlókártyába, ami megfelelően be van konfigurálva.
De ha én egy másik hálókarit egy wirelesst berakok a gépbe akkor ezt hogyan kell klonfigurálnom hogy a másik gép is tudja használni a netet?

Elöször a két gép között kell létre hoznom a kapcsolatot és csak aztán kell elszorakoznom az internet megosztással?
Hogyan tudom a megosztást lekodólni, hogy más ne tudja használni?

Nagyából ennyi.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Stefi.


Istvan

(#2) compakt


compakt
csendes tag

Up

Istvan

(#3) compakt


compakt
csendes tag

Senki semmit?
Valaki valamit pls!

Istvan

(#4) compakt


compakt
csendes tag

up!!!

Istvan

(#5) compakt


compakt
csendes tag

Kösz mindenkinek.
Kedvesek vagytok!

Istvan

(#6) pojakcs


pojakcs
senior tag

Ne legyél türelmetlen. :(((
Egyszerűbb és elegánsabb megoldás egy wi-fi router ,ebbe megy a kábelmodemedből jövő utp kábel, és onnét a géped hálókártyájába. A másik gépbe egy wi-fi kártya és ennyi. A megosztást a router végzi nem kell állandóan menni a gépednek.

Üdv: Csaba

(#7) pojakcs


pojakcs
senior tag

Amennyiben mégis a két kártyás megoldást választod, használd az oprendszered internetkapcsolat megosztását. Ez a legegyszerűbb, nem kell manuális hókusz-pókusz.A W98se-től tartalmazza minden win ezt a szolgáltatást.

Üdv: Csaba

(#8) LukE válasza compakt (#5) üzenetére


LukE
veterán

szivesen.
hiba1:mit keres az alaplapok kozott egy vezeteknelkuli halozatos ize? inkabb a ''halozatok'', vagy a ''komplett cp, noti, pda''-ba illene szerintem. Es ott esetleg egybol meg is talaltad volnta amit keresel Bővebben: link.

hiba2: kereso hasznalata-> egy a tiedre kisertetiesen hasonlito kerdes:Bővebben: link, es ott az egyik forumozo alairasaban az alabbi oldal: Bővebben: link.

hiba3: az, hogy nem valaszolt senki 20 perc alatt egy rossz helyen levo topikra, az lehet azert is, mert eppen senki a temahoz erto forumozonak nem tunt fel, vagy eppen nem forum olvasgatassal tolti a mai estet.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) compakt


compakt
csendes tag

Helloka,

Azért kösz mindenkinek ez a wi-fi routeres megoldás ez nagyon jónak tünik.
A topic elhelyezésért bocs, nézegedtem hová rakjam ezt találtam a legjobbank.

Köszi.

Istvan

(#10) compakt


compakt
csendes tag

Pojakcs tudnál nekem pontosan ajánlani egy wi-fi routert és egy wlan kártyát.
Csak, hogy tudjak kalkulálni mi menyibe kerül.

Kösz.

Istvan

(#11) Rez_Grof válasza compakt (#10) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem ez megoldást ad a problémára:
Bővebben: link
Gyári oldal:Bővebben: link

Jeltovábbítás:
Indoors: Up to 328 feet (100 meters)
Outdoors: Up to 1312 ft (400 meters)

Ezeket az értékeket általában 3-4el nyugodtam ellehet osztani, ha biztonságos és folyamatos kapcsolatot akarsz. => ötven méterre simán elég lesz vizuális rálátással.

Még tűz(i)fa(l) is van benne, az meg most hogy közelit a tél még jól is jön. :DD:DD:DD
Viccen kivül, elég komoly tűzfal van a dlinkekben, nekem is van egy, de az csak sima 604-es.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#12) pojakcs válasza compakt (#10) üzenetére


pojakcs
senior tag

Kettő ilyen rendszert csináltam csak eddig, nincs hatalmas tapasztalatom. Itthon egy Siemens Gigaset Se105 routerem van, és a laptopba szintén egy Siemens pcmcia wi-fi kártya. A ruoter simán csak a számítógép tetején, de így is 150m távolságban is volt kapcsolatom.
Az önkormányzatunknál csináltam egy másik rendszert Asus cuccokkal. Itt 5 gép kapcsolódik wi-fi-vel a routerre. Volt 2 problémásnak tűnő iroda, hatalmas páncélszekrények voltak azon a falon, ahol át kellett volna látni. Simán átlövi, semmi gond nem volt vele. A gépek is csak simán az asztal alatt, ahogy egy irodában szokott lenni.
Más tipusokkal nincs tapasztalatom, de ha azonos gyártó termékeit használod, egyszerűbb picit a beállítás ,pláne ha az ember kezdő a támában mint én. :)
Árak ügyében a depo.hu-n körül tudsz nézni.

Üdv: Csaba

(#13) compakt


compakt
csendes tag

Wireless Barricade Broadband Router SMC7004VWBR
11 Mbps Wireless Cable/DSL Broadband Router
Ezt a routert néztem ki. Ára 18000 Ft.
Ehez milyen pci -os kártyát tudnál ajánlani Pojakcs?
Lassan csak átlátom már a témát.


[Szerkesztve]

Istvan

(#14) pojakcs válasza compakt (#13) üzenetére


pojakcs
senior tag

Az SMC-ket jónak tartják. Mielőtt belevágtam a wi-fibe, én is sokat tanulmányoztam a PH idevágó fórumait. :) Vennék valami szintén SMC wi-fi kártyát, és ott biztosan nincs inkompantibilitási probléma. Bár, pont tegnap probáltam az Asus roterrel összhozni a Siemens kártyámat, gond nélkül sikerült ez is.

Üdv: Csaba

(#15) Gergeli


Gergeli
tag

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=97988

Keresek régi processzorokat

(#16) compakt


compakt
csendes tag

Kösz szépen.
Azt hiszem most már bele merek vágni ebbe a történetbe.

Istvan

(#17) Intelligencs válasza compakt (#16) üzenetére

SMC 2804 WBR routerem van immáron 1 éve. Használom a wireless módját is, egy D-Link 54 Mbites kártyával, illetve egy Asus alaplapi wi-fi-vel. Teljesen jól működik, elégedett vagyok vele.

The Amiga, Born a Champion

(#18) Pred


Pred
tag

Én most vettem egy X-micro routert (wi-fi). nekik van USB-s, PCI-os, PCMCI-s vevőjük is. Nem rosszak, a router is jól konfigolható. Nem a legjobb, de szerintem neked ez is elég. Ha nem jönne be, vegyél SMC routert, kártyát.. Ez a legegyszerűbb megoldás. A router 15000 körül megúszod, a kártyák 2-5000 ft.

(#19) Grafiqs válasza compakt (#1) üzenetére


Grafiqs
őstag

Kérdésed ebben a topikban tedd fel kérlek: Bővebben: link
Ezt zártam.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  újra wireless (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.