Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Tegnap este egy újságárus kirakatában láttam, hogy megint kiadják a Galaktika c. magazint. Sci-fi történetek minden szinten.

Akit érdekel a téma, mozduljon rá, én ma d.u. ott kezdek meló után. :)

I don't fit in. I fit out.

(#2) Yutani válasza simonzé (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én már megvettem vagy egy hete. Már nem ugyanaz a fíling mint a rági Galaktikák, de jó így is. Modern lett.

Még nem jutottam a végére, mert sajnos keveset olvasok az utóbbi években, de eddig jók a novellák.

Van benne filmismerető (most mi más, mint az AvsP, le is húzza egy kicsit, amivel egyetéretk), meg egy-két informatikai hír is.

Én biztosan venni fogom, hiányzott ez. Erre most jöttem rá.

#tarcsad

(#3) pilóta válasza simonzé (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ú! Az királyság. Még ma megveszem én is! :C

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) luciferc válasza Yutani (#2) üzenetére


luciferc
őstag

mennyit kóstál egy példány?

(#5) #32070144 válasza luciferc (#4) üzenetére


#32070144
törölt tag

870 Ft az ujságosoknál.

(#7) Tele von Zsinór válasza #32070144 (#5) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Az szép! Ha jól emlékszem régen volt vagy 26Ft :) . De mindegy, így is megveszem, csak lehet, hogy előbb-utóbb kinövöm azt a polcot, amin most Galaktikák meg Roburok vannak...

(#8) luciferc válasza Kalandor (#6) üzenetére


luciferc
őstag

Úgy gondolom van helye egy ilyen kérdésnek a topikban, lehessen tudni az árat, ha valaki idetéved. nem nyitottam neki új témát...

(#9) simonzé válasza Tele von Zsinór (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Hmmm. Mire kell neked annyi Robur? Már lassan teljesen kivonják őket a forgalomból. :)

26Ft az régen volt, és már akkoriban sem számított kevésnek.

I don't fit in. I fit out.

(#10) brownus


brownus
veterán

Hi!

olvastátok a júliusi számban: Henry Kuttner- Évtelen nap című kis novelláját?
engem nagyon hazavágott, még a reggelitől is elment a kedvem.
A világ erre halad:F van rá sanszunk sztem.

aki nem olvasta: a reklámokról szól amik éjjel-nappal bombáznak mindenkit, még alvás közben is. a közeli jövőben. és nem (lehet) tudsz ellenük védekezni.

(#11) Yaye válasza brownus (#10) üzenetére


Yaye
őstag

Hadd kérdezem már meg hogy milyen az új Galaktika? Úgy értem, úgy általában? Az első számnál olvastam pár kritikát, hogy telerakták mindenféle töltelék-vacakkal, hogy ''piacképes legyen'', aztán novella alig volt benne pár. Ha ez igaz akkor aligha éri meg az árát.

(#12) brownus válasza Yaye (#11) üzenetére


brownus
veterán

Nem olyan mint a régi, de tetszik az új is. változnak az idők, sztem érdemes megvenni, az e-havi számban 10 novella van, ha jól számoltam össze.
az a novella meg durva amit írtam, ha az bekövetkezne még az én életemben akkor őszinte részvétem a jövő generációja felé:)
vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog,vedd meg tetszeni fog

bocs, erről beszéltem:)

(#13) Drizzt válasza Yaye (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem fasza. Októberi szám mikor jön? Nem nagyon van más magazin, amit olvasnék. Erre meg szívesebben adom ki a pénzt, mint valami ratyi gamer lapra a dupláját...
Ha a Metagalaktika 9.5-re le akarok csapni, akkor nagyon hülyén fognak rám nézni az újságosnál? :D

I am having fun staying poor.

(#14) dokar


dokar
addikt

nagyon felkeltette az érdeklődésemet a téma, délután megyek is az újságoshoz :K

extra - SEXRay

(#15) ngabor2 válasza Drizzt (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem tűnt fel, hogy több, mint 2 éves postra válaszolsz? :D amúgy azóta is megvan még, vagy tönkrement?

(#16) brownus válasza ngabor2 (#15) üzenetére


brownus
veterán

hihi:D én kb 1 éve vettem meg utoljára

(#12) hmm, akkor sem voltam teljesen százas... :F

(#17) Peet210 válasza brownus (#16) üzenetére


Peet210
őstag

én kb 1 éve vettem meg utoljára

Mert annyira rossz lett vagy mert már nem kötött le annyira?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#18) Xantomas válasza ngabor2 (#15) üzenetére


Xantomas
őstag

Még megvan. Továbbra is havonta egy szám.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#19) tbs válasza Peet210 (#17) üzenetére


tbs
addikt

Elég lájt. Mondjuk rendszeresen megnézem a tartalmat, oszt ha vmi rendes van, akkor veszem. A Metag. 9.5 az nagyon fél!!! Nem igazi SF antológia, inkább tudományos-ismeretterjesztő, nem épp a legfrissebb anyagokból. (Azért elég jó. :B ) Állítólag a 10-es lesz "igazi" meta. ;)

(#20) Yutani válasza Peet210 (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én veszem minden hónapban, a véletlenül kimaradt számokat meg megrendeltem. A rendelés másnapján már postázták is, hamar megkaptam.
Semilyen más újságot nem veszek, csak ezt. Szerintem egy sci-fi kedvelőnek kötelető, mert ilyen kiadvány nincs másik Magyarországon.

A Metagalaktika 9.5 egy nem egy nagy durranás, de lesz majd rendes antológia jellegű (mint a régi) később, a 10-es számú.

#tarcsad

(#21) Peet210


Peet210
őstag

tbs, Yutani

Értem. A téma érdekel, olvasni szeretek és kíváncsi is vagyok. Akkor azthiszem én is meglátogatok ma egy újságárust.
Köszönöm.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#22) brownus válasza Peet210 (#17) üzenetére


brownus
veterán

nem kötött le annyira, elfelejtettem megvenni a következőt, aztán elfelejtkeztem magáról az újságról is...

(#23) Drizzt válasza Peet210 (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én spec. most szoktam rá újra két hónapja. Mostmár elvonási tüneteim vannak. Elalvás előtt egy novella után mindjárt máris jobban alszom. :R

I am having fun staying poor.

(#24) Peet210 válasza Drizzt (#23) üzenetére


Peet210
őstag

:))

Sajna ma annyi időm nem volt, hogy megvegyem, de ami késik nem múlik :D
holnap megveszem és meglátjuk.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#25) Yutani válasza Peet210 (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igyekezz, mert ahogy megjelenik az ehavi szám, a szeptemberi azonnal megy vissza remibe, és csak utánrendeléssel szerezheted meg! ;)

Egyébként már várom az októberi mejelenést... :C

És akkor legyen linkelve az újság honlapja is:

GALAKTIKA honlap

#tarcsad

(#26) tbs válasza Yutani (#25) üzenetére


tbs
addikt

Ma megjelent... Ne várj tovább... :D A honlap mindig késik. ;)

(#27) Yutani válasza tbs (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor megyek is megvenni! :R

#tarcsad

(#28) Peet210


Peet210
őstag

No ma megvettem csak hát nem rég értem haza ezért még nem volt időm olvasni, de ma este meg holnap de. lesz egy kevés időm. :(
Érdekesnek tűnik. :)
Bár az ára megvágott rendesen, gondoltam, hogy nem 2-300 ft lesz de ennyi.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#29) Drizzt válasza Yutani (#27) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Asszem ma is olvasok belőle picit, először mindig a tudományos cuccokat szopktam elolvasni. Tetszik az újság, bár van benne néha béna novella is, de hát ez természetes.

I am having fun staying poor.

(#30) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mostmár van hipergalaktika is. :D
Mi is ez...

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#31) Drizzt válasza Drizzt (#30) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Olvasgtaom, egyelőre csak az első novella felénél járok, jó hosszú. :U Viszont az tetszik, hogy "normál" papírra van nyomva, így közvetlen erős fényforrás mellett sem csillog olvashatatlanul, mint a magazinoknál megszokott lapok. :U

I am having fun staying poor.

(#32) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]
Most nézem, hogy az indexen egy ideje elkezdték nyomni a Galaktikát, volt hír az intergalaktika.hu közösségi oldalról is anno.
Én is rá vagyok kattanva amúgy mostmár az újságra rendesen, asszem idén mindet megvettem eddig.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.