Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blazy


Blazy
csendes tag

Szevasztok!

Nemrégiben kicserélték ''régi'' alaplapomat garanciában (ASUS P4SDX). Most van egy ASUS P4V8X-X -em és a gépem rosszabb, mint valaha... A videókártyám (Club3D FX5600) most olyan meleg tuning nélkül, hogy alig állja a kezem, pedig lenn a gép oldala, a proci (2,2GHz Celeron) meg a korábbi 39-42° helyett 45-50°-on jár... Illetve 3DMark'03 alatt -300pontot megy, továbbá ha húzom a vidéókártyát meghal, míg korábban símán bírta és nem volt olyan meleg akkor, mint most alapból!!!!
Könyörgöm valaki segítsen rajtam, mert ez igy nem állapot...

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#2) kisninja


kisninja
őstag

Nem lehet hogy a lap több feszt ad de ha nagyon rosz vidd visza

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#3) Blazy


Blazy
csendes tag

Nem tudom... De ezt hol tudnám megnézni v. mivel és ha tényleg az a probléma hol tudok rajta állítani??? A BIOS-t már nézegettem de elég gyökér... Már voltam bent a boltban is de a srác értelemes fejjel azt mondta, hogy fogalma sincs, miért illyen...

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#4) TexT-BoY válasza Blazy (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ez a 2X-es asus lapok hibája... mind ilyen minőségi neked meg ráadásul viás intel platformon:(

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5) Blazy


Blazy
csendes tag

Ennek lehet valamit csinálni (pl. BIOS frissítés stb)?

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#6) Blazy


Blazy
csendes tag

Már csak azért jöttem fel, hogy megköszönjem a rengeteg segítséget amit kaptam, tehát: FU*K!!!!!!!!!!!!

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#7) gézu válasza Blazy (#6) üzenetére


gézu
őstag

Ezért kár volt idejönnöd:((,egyébként meg nem sok embernek van VIA-s
alaplapja P4-el, szerintem ezért nem kaptál választ.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#8) Bash válasza Blazy (#6) üzenetére


Bash
őstag

Közel hajnali 1 órához ne várd, hogy rohamozni fognak a megoldásokkal, de van egy keresőnk jobb oldalt felül, az is sokat segíthetne, ha használnád.

http://bashtravel.com/

(#9) TexT-BoY válasza Blazy (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

szerinted hány normális embernmek van Via+Intel comboja?:DDD
normális ember csak i865 és i875ös lapot vesz... vagy semmit:)
yáááy milyen emberek járnak ide:Y:Y

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#10) Flashy válasza Blazy (#6) üzenetére


Flashy
veterán

asszem ezért teljesen fair lenne egy ban...

(#11) TexT-BoY válasza Blazy (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

amúgy jó tanács from én: elöbb kérdezz aztán vásárolgass:) jobban jársz:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12) Blazy


Blazy
csendes tag

Hy!

Először is leszögezném, hogy nem akartam megsérteni senkit, tehát így utólagosan is BOCSÁNAT!!!!!! Csak kicsit roszzul érintett, hogy senki nem írt semmit (tisztelet a kivételnek), még azt se, hogy fapapucs. Egy másik fórumo pedig felvilágosítottak...
Egyébként meg nem tehetek arról, hogy VIA-s az alaplapom, mint a témaindítóban leírtam alaposan megszopattak...

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#13) Allien válasza Blazy (#12) üzenetére


Allien
veterán

Én speciel nem haragszom, mert ''beszóltál'', de hülyeség olyat várni, hogy írjam ide:
FAPAPUCS
Mivel nekem Amd-s rendszerem van, f*ngom nincsen a lapodhoz.:)) :B

De, akkor a lényeg! Írd már ide, mi a megoldás, mit mondtak a ''másik fórumon'', hátha másnak kapóra jöhet, mert vélettlenül hasonló hibába ütközik, mint pl. Te, vagy a linket kopizzad be ide (a másik fórumét), legyél szíves.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) ollie válasza Blazy (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor legalább megoszthatnád velünk, hogy mit mondtak neked egy másik fórumon.

***

(#15) Sn00k


Sn00k
veterán

Szabadulj meg minél hamarabb ettől a deszkától...!!!
Amúgy nem kell lázadni... Nem vagy Te tenger!! :DDD
Itt mindenki segítőkész, csak nem csúcs időben tetted fel a kérdésed...

3njoy the Lif3

(#16) ponti_ak válasza Sn00k (#15) üzenetére


ponti_ak
addikt

''Amúgy nem kell lázadni... Nem vagy Te tenger!! ''

Én ezt úgy ismerem, hogy Ne háborogj, nem vagy Te tenger!
... ami tényleg igaz lehet a topiknyitóra is.. :)

A türelem rózsát terem (meg értelmes választ is, néha - néha meg sok-sok OFF-ot...bocsi.. :B )

(#17) Blazy


Blazy
csendes tag

Hy!

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19979

Itt a link a megoldással. Lenyugodott már a ''tenger''... Egyébként a késői időpont azért van, mert modemes netem van és napközben marha drága a percdíja viszont éjfél után csak fél forint...

- Lassan haladunk, de nem baj! Mert lehet, hogy rossz irányba megyünk... -

(#18) juicy válasza kisninja (#2) üzenetére


juicy
csendes tag

Helló! nekemis ASUS P4V8X-X alaplapom van, nekem a DVD-olvasót és a asus CD-irómat mem kezeli csak katogtatja. Pedig ezek ahardverek jók ! Most énis mehetek gariba nemtudom,hogy mitfognak szólni.

[Szerkesztve]

(#19) Dilikutya válasza Blazy (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na azért ez nincs teljesen így... gariban szerintem mondhatod, hogy köszönöd szépen, de te ezt nem kéred. A dobozon meg rajta van, hogy VIA chipsetes.Mondjuk itt nem a VIA a gyenge pont jelen esetben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Totyi válasza Flashy (#10) üzenetére


Totyi
őstag

Lehet,olvasd csak el ezt.Nem tom azért járna e,de Gerl egy jó nagy péló,és sztem eléggé buta és alpári.Az egész totyikot fusd át,megéri.[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=88705&start=30[/L]

[Szerkesztve]

(#21) Dilikutya válasza TexT-BoY (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

a VIA olcsóbb, mint egy 865/875 chipes lap. amugymeg elárulnád, hogy egy Celeron alá minek vegyen ilyet? :D sokra megy a 865/875-tel egy Celeron esetében, kezdve azzal hogy a 875 nem is kezel NW cerkákat. Prescottokat nem tudom, szerintem azt se. szal a VIA tökéletesen elég ide

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Totyi válasza Dilikutya (#21) üzenetére


Totyi
őstag

865pe és 875 kezeli a prescottot.Tom nekem is7-g van 865PE-vel és stabilan megy.

(#23) Dilikutya válasza Totyi (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

kibannolták legalább érte? amugy kár hogy zárták, engem is érdekelt volna, miért éri meg 10k-ért egy rossz 6800:) merthogy megérte, abban biztos vagyok, csak nemtom miért :D
mostanában nagyon elszaporodtak az ilyen kis randalirozó tinik a Ph-n...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Dilikutya válasza Totyi (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

OK, köszi. tehát kezeli. de esetünkben NW cerkáról van szó, ahhoz nem szabad csak 845-öt venni. de még a prescott celeronhoz sem szabad 875-öt, azért az drága ahhoz hogy elfecséreld a kakaót benne

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Male válasza Dilikutya (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Ha olcsót akar, akkor jó választás a SiS, P4 alá elég jó chipsetjeik vannak (nekem is az van, és nem bántam meg). Cerka alá 865/875 teljesen felesleges -> pl kétcsatornás mem 400-as FSB-hez minek? DDR400 egycsatornás változatban pont elég hozzá (persze ha húzza, és aszinkron órajel kell már, akkor tényleg jól jöhet a dc).

(#26) Totyi válasza Dilikutya (#23) üzenetére


Totyi
őstag

Hát ja.Sok a seggfej mostanság,de hogy egy tag ilyet csinál.Be kell xarni.Egyébként figyeld Gerl hozzászólásait,nem egészen norma.Csak egy példa:azért vesz vkarit(nem túl gazdagok,azt hozzá kell tenni),hogy szép legyen!:YAsszonta azért van fx 5200-asa.+3-4 ezer és kap jobbat.

(#27) Totyi válasza Dilikutya (#24) üzenetére


Totyi
őstag

Bocsánat félreértettelek.Úgy értelmeztem a hsz-at,hogy sima ps-ról beszélsz.:BEz esetben más a helyzet, a ps celeront nem tom hogy viszi-e a 865-875 lapkakészlet.

(#28) Loha


Loha
veterán

Önmagában azzal, hogy VIA+Intel semmi gond nincsen.
Az ASUS -X-es lapok viszont nem méltók az ASUS névhez, de önmagában, hogy jobban melegszenek bizonyos dolgok a gépben nem feltétlenül azt jelentik, hogy szar lenne a lap.

Egyébként táppal mi a helyzet?

[Szerkesztve]

(#29) Dilikutya válasza Totyi (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

akkor csak jól tudtam. most utána is néztem [L]http://www.intel.com/products/desktop/processors/celeron_d/index.htm?iid=ipp_desk_proc+prod_celerond&[/L]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) juicy válasza Dilikutya (#19) üzenetére


juicy
csendes tag

Azt hogy érted, nem a VIA a gyenge. Ez a két hardver 5 másik gépben is ki lettek próbálva és tökéletesen működtek.

(#31) Dilikutya válasza juicy (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

azt úgy értettem, hogy nem a VIA chipset a gyenge pont. valaki föntebb írta, hogy normális ember nem vesz Intel platformra VIA-s alaplapot. P4-hez mondjuk én sem vennék, de Celeronhoz, költségtakarékos gép épitéséhez jobb választás lehet. olcsóbb, és a Celeronnak meg aztán oly mindegy.... :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.